Kadın ve Moda

Kpss Vatandaşlık Hangi kaynaktan Çalışılmalı?

16.06.2014
Kpss Vatandaşlık Hangi kaynaktan Çalışılmalı?

Kpss vatandaşlık hangi kaynaktan çalışılmalı sorusunu bir çok insan araştırmaktadır. Kpss genel kültür bölümünün derslerinden biri olan vatandaşlık bir çok kpss çalışanının korkulu rüyası haline gelmiştir.

Vatandaşlık dersi nasıl çalışılırVatandaşlık dersi çalışırken nelere dikkat etmeliyiz? Ve özellikle vatandaşlık dersi için hangi yayınları tercih etmeliyiz sorularına bilir kişi olarak cevap vererek sizlere bu zorlu konuda yardımcı olmaya çalışacağım.

Vatandaşlık dersi için en çok söylenen şey ezber olduğudur. Diğer söylenen ise daha çok sözel ve hukuk bilgisi içerdiği için ne kadar çalışılırsa çalışılsın anlaşılmasının veya ezberlenmesinin zor olduğudur.

Vatandaşlık dersi çalışmanın ilk önceliği iyi bir yayın tercihi yapmaktır. Bu yayının içeriği sade ve iyi düzenlenmiş olmalı ve aranan bilgiye kolayca ulaşılabilmelidir. Çalışırken küçük notlar alınarak çalışılması her zaman akılda kalıcılığı sağlayacak ve alınan küçük notları zaman zaman tekrar edilmesi sınavda daha çok net yapmanız için çok büyük bir fayda sağlayacaktır.

Belki bu yazımızda vatandaşlık dersi nasıl çalışılır sorusunun cevabına daha çok yüklendik fakat en temel olarak alacağınız yayının içeriğinin anlaşılır hatta ve hatta renkli baskı şeklinde olması çok önemlidir. Çok fazla bilgi her zaman insanı sıkar. Az bilgi fakat öz bilgi verilmesi öğrenmeyi kolaylaştırırken zevkle çalışılan bir ders haline getirir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. halime dedi ki:

  önermiş olduğunuz kitaptan yararlanıyoruz öneriniz için teşekkürler.

 2. gülsevin dedi ki:

  vatandaşlık güncel bilgiler kitabından aldım ezberlemesi kolay ve çok çabuk öğreniyoruz.

 3. yavuz dedi ki:

  kpss sınavı için başka hangi kaynaktan yararlanabiliriz.

 4. büşra dedi ki:

  diğer dersler için de öneriniz var mı?

 5. aykut dedi ki:

  pekala ders nasıl çalışılır ve nelere dikkat etmeliyiz.

 6. nehir dedi ki:

  vallahi çok beğendim vatandaşlık bilgisi içeriğini.

 7. cemre dedi ki:

  Kpss vatandaşlık kitabı dışında başka hangi kaynaklardan yararlanabiliriz.

Tüm Hakları Saklıdır.