Kadın ve Moda https://www.mavimenekse.com Kadınlara dair her şey. Tue, 21 Sep 2021 06:28:03 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.8.1 https://www.mavimenekse.com/wp-content/uploads/2018/12/cropped-mavimenekse-32x32.png Kadın ve Moda https://www.mavimenekse.com 32 32 Saç Boyası Nasıl Çıkar https://www.mavimenekse.com/sac/sac-boyasi-nasil-cikar/ https://www.mavimenekse.com/sac/sac-boyasi-nasil-cikar/#respond Tue, 21 Sep 2021 05:23:23 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=42478 Evde saç boyamaları ile pratik bir şekilde istediğiniz saç rengine ulaşabilirsiniz. Fakat boyama esnasında gerekli önemleri almazsanız, cilt üzerinden veya kıyafete bulaşan boyalar ile başınız derde girebilir. Ayrıca halı ya da mobilya gibi alanlara da sıçrayabilir. Bu nedenle özellikle boyama esnasında, bulunduğunuz yere dikkat etmeniz gerekir. Eldiven ile boyama yapmanız ve yüzünüze de vazelin sürmeniz […]

The post Saç Boyası Nasıl Çıkar appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Evde saç boyamaları ile pratik bir şekilde istediğiniz saç rengine ulaşabilirsiniz. Fakat boyama esnasında gerekli önemleri almazsanız, cilt üzerinden veya kıyafete bulaşan boyalar ile başınız derde girebilir. Ayrıca halı ya da mobilya gibi alanlara da sıçrayabilir. Bu nedenle özellikle boyama esnasında, bulunduğunuz yere dikkat etmeniz gerekir. Eldiven ile boyama yapmanız ve yüzünüze de vazelin sürmeniz en doğrusudur. Fakat saçlarınızı boyadığınız ve boya lekeleri ile karşılaştınız bu durumda, saç boyası nasıl çıkar adımlarını izleyebilirsiniz.

Saç Boyasını Çıkarma Adımları

Saç boyaları oksidan içeriğiyle, hızla aktive olur ve 5-10 dakika içinde cildinize ve saçlarınıza nüfuz eder. Bu nedenle leke olması da an meselesidir. Özellikle koyu renk boyaların lekesi daha da inatçı bir durum sergiler. Bu nedenle sizler ile paylaşacağımız saç boyası çıkarma adımları ile saç boyası lekelerinden pratik bir şekilde
kurtulabilirsiniz.

Saç Boyası Giderme Yolları

İster teninizden ister saç diplerinden saç boyasını çıkarmak isteyin, benzer işlemleri uygulamanız gerekmektedir.

Saç boyası nasıl çıkar ?

1. Boyadan hemen kurtulmak için, bir parça pamuk ile zeytinyağını lekeli bölge üzerine sürün ve ovalayın. Leke uzun süre beklemediyse, kolayca çıkar.

2. Beklemeyen lekeyi, makyaj temizleme suyuyla da pratik bir şekilde çıkarabilirsiniz.

3. Saç spreyi kullanabilirsiniz. Pamuk üzerine saç spreyi sıkın ve lekeli bölgeyi ovun. Ancak bu işlemi sadece; el ve kol bölgesine damlayan lekeler için tercih edin. Yüzünüze uygulamayın.

Saç Boyası Giderme

4. Acil durumlar için aseton kullanabilirsiniz. Fakat, hassas ve sivilceli bir cilde sahipseniz aseton gibi ürünleri cildinizden uzak tutun. Yüzünüze de uygulamayın.

5. Saç boyası kuru ciltten daha zor çıkar, bu nedenle boyalı bölgeye nemlendirici krem uygulayın ve nemli kalmasını sağlayın. Böylece uygulayacağınız yöntemler, daha kolay etki eder.

6. Koyu saç boyası nasıl çıkar, saç diplerinde kötü bir görüntü oluşturan koyu saç boyalarını çıkarmakta önemlidir. Bu nedenle boyama işleminden sonra, yaklaşık 24 saat sonra saçlarınızı mutlaka yıkayın ve saç kremi uygulayın.

Saç Boyası Çıkartma Yolları

7. Kıyafetlerinize bulaştıysa hemen müdahale edin. Bir kap içinde sirke ve çamaşır deterjanını karıştırın ve kıyafetinizi suya bastırın. 4 saat suda bekletin ve sonra makinede yıkayın. Eğer beyaz bir giysi ise beyaz sabunda tercih edebilirsiniz.

8. Halı, koltuk gibi eşyaların üzerinde leke bıraktıysa, temiz bir bezle hemen silmeniz gerekir. Daha sonra bulaşık deterjanıyla, lekeli bölgeyi ovalayabilirsiniz. Leke çıkmazsa, üzerine saç spreyi sıkın ve temiz bir bezle silin.

9. Boya temizleme de limon da etkilidir. Boyalı yere limon suyu dökün, birkaç dakika bekleyin sonra temiz bir bezle silin.

Boyalı Saçların Bakımı

Kimisi saçlarına düşen akları kapatmak için kimisi görsel farklılık için saçlarına boya işlemi uygular Fakat asıl problem saçı doğru boyamak kadar boyalı saçların...

Cilt Üzerinden Saç Boyası Nasıl Çıkarılır

Cilt üzerinde leke bırakan saç boyası nasıl çıkar; diş macunu etkili bir uygulamadır. Bir miktar macun sürün ve kurumasını bekleyin, sonra yıkayın. Daha sağlıklı bir uygulama ise vazelindir. Elinizle bir miktar vazelini, boyalı cildinize uygulayın. Vazelinle cildinizi ovalayın ve bir süre çıktığını görebilirsiniz. Boya özellikle yüzünüzde leke bıraktıysa, bebek yağı da sürün ve bir gün yıkamadan bekletin. Sonra yıkayın lekenin kaybolduğunu göreceksiniz. Saç boyası nasıl çıkar adımında bir başka yöntem ise; karbonat, limon suyu ve bulaşık deterjanını karıştırın bir macun kıvamı elde edin. Bu macunu boyalı bölgenize sürün ve bir süre ovalayın. Daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu gibi yöntemleri kıyafetlerinizdeki saç boya lekelerini çıkarmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama tabii yöntemlerdeki malzemelere, alerjik reaksiyonlarınız varsa uygulamanızı tavsiye etmiyoruz.

Saç Boyası Çıkartma Nasıl Yapılır

Saç Boya Lekesi Kıyafetten Nasıl Çıkarılır ?

Saç boyası lekesi ile karşılaşmamak için, boyama esnasında eski kıyafetlerinizi tercih edebilirsiniz. Ya da boya almayacak şekilde rahat askılı bir bluz giyebilirsiniz. Aldığınız önlemelere rağmen, lekelere maruz kaldıysanız, saç boyası nasıl çıkar yöntemlerimizi deneyebilirsiniz.

• Öncelikle giysinizin yıkama talimatlarını okuyun ve buna göre bir işlem uygulayın. Lekeye doğrudan deterjan uygulamadan önce, görünmeyen bir bölgesinde deneyin ve renginin etkilemediğinden emin olabilirsiniz. Eğer kıyafetiniz renkliyse, boya lekesinin üzerine rengi koruyacak bir deterjan tercih edebilirsiniz. Deterjanı dairesel hareketlerle sürün ve birkaç dakika bekletin. Ardından bol soğuk suyla iyice durulayın.

• Etiketindeki talimatlara göre yıkayın. Eğer leke çıkmazsa, 2-3 litre sıcak suyun içine ikişer çorba kaşığı beyaz sirke ve deterjan ekleyin. Yaklaşık 6 saat karışımın içinde kıyafetinizi bekletin. Fakat kıyafetinize zarar vermeyeceğinden emin olmak için, öncelikle kıyafetin görünmeyen bir kısmında, beyaz sirke uygulayabilirsiniz.

• Ayrıca belirtmek gerekirse, bu uygulamalar ipek ve yün gibi narin kumaşlarda etkili olmayabilir. Hassas kumaşlar için kuru temizlemeciden yardım alabilirsiniz.

• Beyaz bir kıyafet üzerinden saç boyası nasıl çıkar derseniz daha zorlayıcı olabilir. Fakat yine de vazgeçmeden denemenizi tavsiye ediyoruz. Sıvı deterjanı kıyafetinizin lekeli bölümüne direk sürün ve nazikçe ovalayın. Daha sonra normal bir şekilde yıkama yapın. Eğer leke çıkmazsa, çamaşır suyu yöntemlerini deneyebilirsiniz.

• Beyaz kıyafetler için uygun bir çamaşır suyunu, su ile karıştırın. Giysinizi bu karışımın içine koyun ve belirtilen süre boyunca bekletin. Çamaşır suyunun ambalajında belirtilen süre boyunca bekletmenizi öneriyoruz. Daha sonra, kıyafetinizi çıkarın ve iyice durulayın. Çamaşır suyunda beklettiğiniz giysinizi, normal bir şekilde deterjan ile yıkayın. Böylelikle, üzerinde kalan çamaşır suyu diğer giysilerinize zarar vermeyecektir. Çamaşır suyunun etkisinden olumsuz etkilenmemek için, eldiven ve hava alan bir ortamda uygulamanızı tavsiye edebiliriz.

Saç Bakımı İçin Altın Kurallar

Sağlıklı, bakımlı, ışıl ışıl saçlar herkesin hayalidir Aslında o kadar da zor değil Sağlıklı saçların temeli sağlıklı beslenmedir Unutmayalım ki saç kökünden...

The post Saç Boyası Nasıl Çıkar appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/sac/sac-boyasi-nasil-cikar/feed/ 0
Yağlı Ciltler İçin Bb Krem Önerileri https://www.mavimenekse.com/guzellik/yagli-ciltler-icin-bb-krem-onerileri/ https://www.mavimenekse.com/guzellik/yagli-ciltler-icin-bb-krem-onerileri/#respond Sun, 19 Sep 2021 07:26:59 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=35252 Yağlı ciltler için Bb krem önerileri tamamen cildin yağ dokusunu dengelemek için kullanıcılara sunulmaktadır. Farklı markalara ait pek çok bb krem cilt dokusunda inanılmaz değişimlere yol açabiliyor. Özellikle, cildiniz yağlı bir yapıdaysa doğru bb kremi kullanmamanız durumunda cilt bb kremi kabul etmeyecektir. Bu nedenle cilt dokusunda yağ dengesi için cildinize uygun bb kremleri tercih etmelisiniz. […]

The post Yağlı Ciltler İçin Bb Krem Önerileri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Yağlı ciltler için Bb krem önerileri tamamen cildin yağ dokusunu dengelemek için kullanıcılara sunulmaktadır. Farklı markalara ait pek çok bb krem cilt dokusunda inanılmaz değişimlere yol açabiliyor. Özellikle, cildiniz yağlı bir yapıdaysa doğru bb kremi kullanmamanız durumunda cilt bb kremi kabul etmeyecektir. Bu nedenle cilt dokusunda yağ dengesi için cildinize uygun bb kremleri tercih etmelisiniz.

Yağlı ciltler için önerilen bb kremler cilt yüzeyinde pürüzsüz bir görüntü kazanılmasına da yardımcı olur. Özellikle, cildin yağ enzimlerini azaltarak doğrudan bb kremin cilde nüfuz etmesini sağlar.

Yağlı ciltler için en iyi BB Krem hangisidir ?

Garnier Mucizevi BB Krem

Garnier mucizevi BB krem yağlı ciltlerin en sık kullanması gereken bb kremler arasında yer almaktadır. Popülerliği başta olmak üzere cilde sağladığı nem sayesinde de üstün özelliklere sahiptir. Hem işlev olarak hem de fiyat olarak pek çok kullanıcının ilgisini çekmektedir. İçerisinde yer alan nem enzimleri sayesinde cildin fazla yağ dokusunu ortadan kaldırmaktadır.

Cilt dokusunu dengeleyerek hem gözenekleri kapatmakta hem de cilde daha ferah bir yapı sağlamaktadır. Tek bir dokunuş sayesinde ciltteki tüm kusurları tamamen kapatır ve pürüzsüz bir cilt sağlar. Fondöten fırçası ya da parmaklarınız ile uygulayabilirsiniz.

Maybelline Dream Fresh BB Krem

Maybelline markasının en popüler ve ilgi gören BB kremidir. Her cilt yapısına uygun olan bu bb krem özellikle yağlı ciltlerde büyük etki göstermektedir. Gün içerisinde cildin oluşturduğu yağ dokusunu yok eder. Bu sayede ciltte parlama ve kremin dışa vurma etkisi de ortadan kaldırılır.

Maybelline Dream Fresh BB krem hem yumuşak hem de kolay sürülebilir yapıdadır. Bu etkiler sayesinde cildinizde kadifemsi bir yapı ve görüntü elde edebilirsiniz. Yalnızca yağ dokusu için değil, pürüzsüz bir cilt elde etmek için de Maybelline Dream Fresh BB Krem tercih edebilirsiniz. Özellikle, ciltte yer alan kusurları kapatmak için ideal bir bb kremdir. Sivilce izlerine ve akne oluşumuna da iyi geldiği bilinmektedir.

Urban Decay Naked BB Krem

Urban Decay Naked BB krem cilde sağladığı birden fazla etki ile bilinmektedir. Özellikle, bu bb krem markası ciltte çok yönlü etkiye sahiptir. Hem cildin nefes almasını sağlar hem de kısa sürede etkisini göstererek, cildi kusursuzlaştırır. Yağlı ciltlere uygun olarak seçilen Urban Decay Naked BB krem, yağ dengesini gün boyunca korur. Bu etki sayesinde cilt ihtiyacı olan nemi de almış olur. Ayrıca, farklı fondötenler ile kullanılarak, cildin daha kusursuz görünmesine de yardımcı olur. Bir baz ya da nemlendirici olarak kolaylıkla kullanılabilir.

Urban Decay Naked BB kremin en büyük etkilerinden birisi de renk eşitsizliğini yok etmesidir. Özellikle, sivilce izlerine meydan okuyarak, lekelerin kolaylıkla giderilmesini sağlar. Ciltteki yağ dengesini cilde göre eşitleyerek, cildin gün boyunca nefes almasına da yardımcı olur.

La Roche Posay BB Krem

Yağlı cilde sahip olan kişilerin mutlaka kullanması gereken bb kremlerden birisidir. Yalnızca cildin ihtiyaç duyduğu yağ miktarını cilt yüzeyinde tutar. Bir nemlendirici olarak da kullanılabilen bu bb krem, dilerseniz baz olarak da tercih edilebilir.

Cildi yalnızca nemlendirmek ile kalmaz cildin yatışmasına ve nefes almasına da yardımcı olur. Yağ dengesini muhteşem şekilde koruduğu için cilt pürüzlerini de kısa sürede yok eder. Günlük nemlendirici olarak kullanabilir, dilerseniz makyajdan önce bir baz olarak da değerlendirebilirsiniz.

Gün boyunca cildi dış etkenlerden ve yağ dokusundan koruyan bb krem, her kadının çantasında olmalıdır. Canlı bir cilt için La Roche Posay bb krem en ideal yağlı cilt ürünlerinden birisidir.

Deterjandan Tahriş Olan Ellere Ne İyi Gelir?

El görünümü hem kadın hem de erkek için oldukça önemli bir noktadır. Kadınların dün içerisinde temizlik esnasında deterjan tarzı ürünlerden elleri tahriş olabiliyor. Tahriş olan ellerin hem görüntüsünün çirkin durması hem de kadınlar açısından rahatsız edici bir durum olduğundan dolayı bu durumu giderecek bazı önemler almak gerekiyor.

Deterjandan Tahriş Olan Ellere İyi Gelenler

Öncelikle deterjan kullandıktan sonra elinizi iyice yıkanmalı ardından ellerinizi nemlendirecek zeytinyağlı kremler kullanmalısınız. Bunun dışında elinize iyi gelebilecek farklı kremlerden de faydalanabilirsiniz. Özellikle de elinizin tahriş olmasını istemiyorsanız deterjan ürünleri kullandığınız zaman önceliğiniz eldiven kullanımı olmalıdır. Fakat bunu yapmazsanız elinizin tahriş olmasını önleyecek kremler kullanmalısınız. Düzenli olarak krem kullanımı sonucunda tahriş olan elinizin düzeleceğini göreceksiniz.

Deterjandan Tahriş Olan Ellere Ne İyi Gelir

Cilt üzerinde çeşitli nedenlerden dolayı, tahriş meydana gelebilir Kullanılan kozmetik ürünleri, kişisel bakım ürünleri, ev temizlik ürünleri ya da benzeri kimyasal içerikli...

The post Yağlı Ciltler İçin Bb Krem Önerileri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/guzellik/yagli-ciltler-icin-bb-krem-onerileri/feed/ 0
Yüzdeki Kırmızı Lekeler Nasıl Geçer? https://www.mavimenekse.com/guzellik/yuzdeki-kirmizi-lekeler-nasil-gecer/ https://www.mavimenekse.com/guzellik/yuzdeki-kirmizi-lekeler-nasil-gecer/#respond Sat, 18 Sep 2021 07:00:42 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=43244 Birçok kişinin yüzünde genellikle içinde irin bulunan sivilceler ile dudak, ağız çevresinde uçuk problemleri gözlemlenir. Lakin bazı farklı durumlarda kişinin yüzünde ya da vücudunun bazı bölgelerinde ben noktasına benzer kırmızı noktalar da gözlemlenmektedir. Kırmızı noktalar hakkında toplumca pek bilgi sahibi olmadığımız için bu konuda neler yapmamız gerektiğini bilmemekteyiz. Eğer sizin de yüzünüzde kırmızı lekeler çıktıysa […]

The post Yüzdeki Kırmızı Lekeler Nasıl Geçer? appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Birçok kişinin yüzünde genellikle içinde irin bulunan sivilceler ile dudak, ağız çevresinde uçuk problemleri gözlemlenir. Lakin bazı farklı durumlarda kişinin yüzünde ya da vücudunun bazı bölgelerinde ben noktasına benzer kırmızı noktalar da gözlemlenmektedir. Kırmızı noktalar hakkında toplumca pek bilgi sahibi olmadığımız için bu konuda neler yapmamız gerektiğini bilmemekteyiz. Eğer sizin de yüzünüzde kırmızı lekeler çıktıysa bu konuda alınabilecek küçük önlemlerle bu noktaları yok saymak ya da yok etmek yerine tedavi edebilir ve bu problemden kurtulabiliriz.

Genellikle orta yaş döneminde olan insanlarda gözüken bu kırmızı noktalar tıp dünyasında ruby noktası olarak adlandırılır ve sivilcelerden farklı bir yapıya sahiptir. Bu noktaların asıl çıkış sebebi kılcal damarlarda meydana gelen genişleme ile alakalıdır. Eğer bu konu üstüne düşmezseniz sağlık problemleri ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Sonuç olarak bu noktaların çıkması bir problemin habercisi olduğunu unutmayın.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer

Yüzde Çıkan Kırmızı Lekeler Ne Anlama Gelir?

İlk kez yüzünde kırmızı lekeler ya da kırmızı nokta çıkan birisi bu konuda endişe duyarak ne olduğunu anlamaya çalışmaktadır. Rahatlatmamız gerekirse öncelikle bu noktaların kanserojen bir etkiye sahip olmadığını bilmenizde yarar var. Et benleri gibi zararsız olmasalar da çok büyük sorun teşkil etmeyen bu noktalar yine de tedavi edilmesi gereken ve estetik olguyu bozan bir sorun olarak karşımızda durmaktadır. Eğer yine de bu açıklamalar sizi rahatlatmadıysa uzman bir hekim ile görüşerek bu noktalar hakkında bilgi almanız önemli olacaktır.

Yüzde Çıkan Kırmızı Noktalar Nasıl Geçer?

Yüzde çıkan kırmızı lekelerin tedavisi oldukça basittir. Ruby noktaları tedavisi sağlık merkezlerinde ve güzellik merkezlerinde genellikle tek seansta yapılan lazer tedavisi ile çözülebilmektedir. Tabii ki nokta çok büyükse seans sayısı 2 ya da 3 sayısına çıkabilir. Bunun dışında genellikle tek seferde tedavi edilebilen bu noktaların tedavi sürecinde patlama yaşaması da görülebilir bu da oldukça sıradan bir durum olduğunu unutmayın.

Yüzdeki Kırmızı Lekeri Geçirme

Yüzde Çıkan Kırmızı Noktalar İçin Tedavi Yöntemleri

Yüzümüzde çıkan kırmızı lekeler için lazer tedavisi ile kurtulabileceğinizi bir üst paragrafta anlattık. Lakin bir de doğal maskeler ile bu kırmızı noktalardan kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer bilmiyorsanız size vereceğimiz maske tariflerini hazırlayarak kırmızı noktaların olduğu yere uygulayın bir süre sonra bu noktaların kaybolduğunu sizde rahatlıkla göreceksiniz.

İlk olarak havuç maskesi tarifi ile kırmızı noktaları yok etmeyi anlatalım. Havuç maskesi için bize bir miktar kil, iki tane havuç ve bir miktar zeytinyağı bu maskeyi hazırlamamız için yeterli olacaktır. Havuçları rende makinesinden ya da rende işleminden geçirelim. Rendelediğimiz havuçları mutfak robotundan geçirerek suyunu sıkalım. Havuç suyunu bir kase içine alın ve üzerine bir miktar kil boşaltın. Sonrasında da yetecek kadar zeytinyağı ekleyin.

Yüzdeki Kırmızı Lekeleri Yok Etme

Eklediğiniz her şey tamamlanınca bu karışımı iyice karıştırın. Zeytinyağı ve kil için tam oran vermedik çünkü siz karıştırmaya macun kıvamı yakalayıncaya kadar devam edeceksiniz. Macun kıvamına gelinceye kadar kil ve zeytinyağı eklemeniz gerekmektedir. Macun kıvamına geldikten sonra göz ve ağız çevresinde yer alan kırmızı noktalara masaj yaparak yedirin ve 30 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresi ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayıp temizleyin. Bu seansı kırmızı noktalar geçinceye kadar devam ettirebilirsiniz. Sonuç olarak kırmızı noktalarda kısa sürede kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Kırmızı noktalar için bir başka maske ise elma sirkesi maskesidir. Bu maskenin malzemelerine baktığımız zaman; 2 çay kaşığı kadar süt, bir orta boy elma, 2 çay kaşığı zeytinyağı, 1 adet limon bu maskeyi hazırlamanıza yeterli olacaktır. Maskenin hazırlanış tarifi ise limonun suyunu sıkın, elmanın kabuklarını kestikten sonra oldukça ince olacak şekilde rendeleyin. Bir kâse içerisinde rendelenmiş elmaları ve limon suyunu karıştırın.

Karışım bittikten sonra diğer malzemeleri ekleyip karıştırmaya devam edin. Sonrasında tüm karışımı bir cezveye alın ve fırında pişirmeye başlayın. Pişme işlemi ardından bir kap içine alarak soğuması için bekleyin. Soğuduktan sonra maskeyi kırmızı noktaların ve lekelerin olduğu bölgelere nazikçe masaj yaparak yedirin. 1 saat boyunca yüzde kalması gereken maske süre bittikten sonra ılık suyla yıkanmalıdır. Böylece bir seans tamamlanmış olur. Maskeyi kırmızı lekeler geçinceye kadar devam ettirmeniz gerekmektedir.

Yüzdeki Kırmızı Lekeleri Geçirme Yöntemleri

Peeling yöntemlerinde de kullanılan karbonat maskesi kırmızı lekeler içinde kullanılmaktadır. Kızarıklık geçirici etkiye sahip olan karbonat maskesi kırmızı lekelerin de tedavisinde kullanılmaktadır. Maskenin tarifini vermek gerekirse; 2 çorba kaşığı karbonat ve yeterli miktarda su maskeyi hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Maskeyi hazırlarken derin bir kap içerisine karbonatı yavaş yavaş dökün ve üstüne azar azar su katın. Su kattıkça maskeyi karıştırmaya devam edin. Macun kıvamı yakalayıncaya kadar devam ettirdiğiniz bu karışım macun kıvamına gelince yüzünüze sürüp 10 dakika civarı bekleyin. 10 dakikanın ardından yüzünüzü ılık suyla yıkamak ve ardından nemlendirici krem sürmek kırmızı noktalarla mücadele etmekte oldukça etkili bir yöntemdir.

Son olarak bu doğal maskelerin dışında uzman bir hekime giderek konu hakkında bilgi alabilirsiniz ve hekiminizin yazdığı ilaçları kullanarak kırmızı lekelerden kurtulma şansınız bulunmaktadır. Bu konu için cildiye uzmanına muayene olmanız yeterli olacaktır. Güzellik merkezlerinden önce cildiye uzmanı bir hekim ile görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

The post Yüzdeki Kırmızı Lekeler Nasıl Geçer? appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/guzellik/yuzdeki-kirmizi-lekeler-nasil-gecer/feed/ 0
Clindoxy Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı? https://www.mavimenekse.com/saglik/clindoxy-jel-yuzde-ne-kadar-kalmali/ https://www.mavimenekse.com/saglik/clindoxy-jel-yuzde-ne-kadar-kalmali/#respond Fri, 17 Sep 2021 06:55:33 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=44581 Clindoxyl jel sivilce kremi olarak yaygın bir şekilde kullanılır. En çok merak edilen bilgi ise, Clindoxy jel yüzde ne kadar kalmalı hakkında net bilgi elde etmektir. Günde sadece bir defa kullanılması önerilen jel kremin, cildinize belirli bir bekleme süresi bulunmaz. Yani doktorunuz size özel bir bekleme süresi belirtmediyse, istediğiniz sürece bekletebilirsiniz. Hatta belirtilen bazı bilgilere […]

The post Clindoxy Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı? appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Clindoxyl jel sivilce kremi olarak yaygın bir şekilde kullanılır. En çok merak edilen bilgi ise, Clindoxy jel yüzde ne kadar kalmalı hakkında net bilgi elde etmektir. Günde sadece bir defa kullanılması önerilen jel kremin, cildinize belirli bir bekleme süresi bulunmaz. Yani doktorunuz size özel bir bekleme süresi belirtmediyse, istediğiniz sürece bekletebilirsiniz. Hatta belirtilen bazı bilgilere göre, cildiniz jel kremi emdikten sonra yıkamanıza gerek kalmadığı yönündedir. Bu nedenle dilerseniz uygulama sonrası cildinizi yıkamayabilirsiniz.

Clindoxy Jel Nedir ?

Clindoxyl jel; sivilce ve siyah noktalar için kullanılan jel-sivilce kremidir. Kullanımındaki kolaylığı ve kısa sürede etkisini göstermesinden dolayı en çok tercih edilen sivilce kremi olarak bilinir. Yüz bölgesinde yer alan her türlü sivilce izi, siyah nokta gibi sorunlara karşı hızlı sonuç almanızı sağlar. Ayrıca bu özel jel kremin yan etkileri de oldukça azdır. Fakat, prospektüsü okunmadan kullanılması tavsiye edilmez. İçinde bulunduğunuz durumları değerlendirmeniz açısından, yan etkilerini gözden geçirmeniz tavsiye edilir.

Clindoxy Jel Ne İşe Yarar

Clindoxyl Kremin Etken Maddesi

Clindoxyl jel kremin içeriğinde yer alan, etken maddesi linkomisin şeklindedir. Etken maddesi kaynaklı, herhangi bir alerjiniz var ise doktorunuza bu yönde bilgi vermeniz önem taşır. Böylece kullanmadan önce olası sorunların önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda geçmişte; bölgesel enterit, ülseratif kolit ya da bir antibiyotiğin neden olduğu kolit geçirdiyseniz, bu konuda doktorunuza danışmanız gerekir. Bu gibi bilgileri göz önüne aldığınızda, uzman bir doktor tavsiye doğrultusunda kullanmanızın daha sağlıklı olacağını belirtebiliriz.

Aynı zamanda Clindoxyl jel krem içerdiği etken maddelerden kaynaklı antibiyotik olup olmadığı da merak edilebilir. Bileşen yapısında bulunan özel maddeler, antibiyotik özelliğe sahip olması sağlar. Ayrıca bu özelliği sayesinde, akneler üzerinde bulunan bakterileri etkili bir şekilde yok eder. Bu gibi nedenler ile uzun-kısa süreli akne tedavilerinde ilaç tedavisi olarak kullanılır. Aynı zamanda siyah-beyaz noktaların tedavi süreçlerinde de önerilir.

Clindoxy Jel Yüzde Kalma Süresi

Clindoxyl Günde Kaç Kere Kullanılır?

Akne ya da siyah noktalı bölgelerin üzerinde uygulanması önerilen Clindoxyl krem, uygulanan bölgenin daha az yağlı olmasını sağlar. Böylece aknenin kurumasını ve etkili bir şekilde yok olmasına neden olur. Ciltteki sorunları yok eden jel krem, yeniden çıkmalarını da engeller. Bu gibi tedavi sürecinde, doktorlar tarafından günde sadece bir defa kullanılması önerilir. Tabii kişisel süreçlere göre bazı durumlarda değişkenlik gösterebilir. Sivilce ve siyah nokta sorunlarınızdan hızlı bir şekilde kurtulmanız için, düzenli bir şekilde kullanmanız önerilir. Ayrıca kadınlar ve erkekler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

El ve Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakımlı olmaya başlayacağımız bir nokta da el ve tırnak bakımı olmalı Gün içerisinde en çok kullandığımız uzvumuz ellerimizdir dolayısıyla en çok el ve tırnak...

Clindoxyl Krem Ne Kadar Süre İle Kullanılmalı?

Düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde, gözle görülebilir sonuçlar için en az 4-6 hafta kullanılması önerilir. Kullanmadan önce doktor kontrolünden geçmeniz de önemle tavsiye edilir. Böylelikle sağlıklı bir tedavi süreci geçirebilirsiniz.

Clindoxy Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı

Clindoxyl Jel Hamilelikte Kullanılabilir Mi?

Kontrollü şekilde kullanılması önemlidir. Bu nedenle hamilelik ve emzirme döneminde, Clindoxyl Jel krem kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Doktorunuz gerekli gördüğü takdirde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer ilaçlar ile kullanılma durumuna da dikkat edilmelidir. Bu gibi etkileri göz önüne alarak, içinde bulunduğunuz duruma göre doktorunuza muhakkak danışmanız önem taşır.

Örneğin; topikal akne ilaçları ve A vitamini ilaçlarıyla birlikte, bu jel kremin kullanılması önerilmez. Aynı zamanda; eritromisin ve gentamisin ile birlikte kullanımında ise, doktor kontrolü gerekir.

Clindoxyl Krem Yan Etkileri

Clindoxyl Jel krem cilt üzerinde etkili sonuçlar doğuran önemli bir sivilce kremi olarak bilinir. Tabii az da olsa yan etkiler gösterir. Uygulama sonrası aşağıdaki yan etkilerden en az biri görüldüğünde doktorunuza başvurmanız önerilir.

Clindoxy Jel

• Aşırı yanma, kızarıklık

• Uygulama bölgesinde oluşan yara, yaranın kabuk bağlaması

• Deri üzerinde pullanma görülmesi.

• Kabuk şeklinde soyulmaların görülmesi.

• Dökülmeler

• Cilt üzerinde oluşan aşırı tahriş ve tahribat.

• Kremin uygulandığı bölgelerde oluşan kuruluk.

Clindoxyl Krem Nasıl Kullanılır

Clindoxyl sivilce krem kullanılmadan önce, öncelikle uygulanacak bölgenin temizlenmesi gerekir. Kir ve yağdan arınmış olması, etkisi açısından önem taşır. Ardından jel kremden parmak uçlarınızla bir miktar alın ve sivilcelerinizin üzerine sürün. Sürdükten sonra masaj yaparak cildinize yedirin. Uyguladıktan sonra kremin cildiniz tarafından tamamen emilmesini bekleyin. Cildiniz kremi tamamen emdikten sonra, temizlenmesine gerek yoktur.
Her gün düzenli bir şekilde, sadece bir defa kullanılması gerekir. Böylece yaklaşık bir ay gibi kısa sürede kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz. Sivilce ve siyah noktalar için kullanılabilir. Her cilt tipine uygundur. Sivilceleriniz için kullanmadan önce mutlaka cildinizi ılık su ile temizleyin.

Clindoxyl jel-krem kullanımı ile alakalı önemli bilgiler şöyle:

• Göz, dudak, ağız ve diğer mukoz membranlara asla ilacı uygulamayın.

• Cildinizde herhangi bir yerde; kesik, yara, güneş yanığı ve egzama gibi tahriş olmuş alanlar varsa, bu
bölgelere jel kremi uygulamayın.

• Kremi kullanılırken, kesinlikli güneş ve yapay güneş ışınlarına maruz kalmayın.

• Atopik hastalığınız varsa, cildinizde oluşacak yüksek miktardaki kuruluğa karşı dikkatli kullanın.

• Cildinizde yer alan aşırı hassas bölgelere jel kremi uygulamayın.

• Krem uygulama esnasında, yanlışlıkla gözünüze kaçarsa jeli bol su ile temizleyin.

• Ayrıca Clindoxyl jel kremin, saçları beyazlatma özelliği olabilir. Renkli kumaşlara bulaşırsa renklerini açabilir. Belirtilen dozların dışında, yüksek ya da düşük dozda kullanmamaya özen gösterin.

Cilt Bakımı İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

Bu yazımızda sizlere pürüzsüz ve lekesiz bir cilt için mükemmel sonuçlar veren ayva çekirdeği maskesini anlatacağız Ayva maskesi malzemeleri nelerdir Ayva...

The post Clindoxy Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı? appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/saglik/clindoxy-jel-yuzde-ne-kadar-kalmali/feed/ 0
Oksijenli Su ile Saç Açma https://www.mavimenekse.com/sac/oksijenli-su-ile-sac-acma/ https://www.mavimenekse.com/sac/oksijenli-su-ile-sac-acma/#respond Wed, 08 Sep 2021 07:48:46 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=44694 Oksijenli su tek başına saça uyguladığında, saçlara ekstra zarar verir. Bu yüzden su ya da papatya suyu ile beraber uygulanır. Oksijenli su ile saç açma işleminde; oksijenli suyu, bire bir oranla temiz su ile karıştırabilirsiniz. İkisi de dengeli olması için, aynı oransa sahip olmalıdır. Böylece saçlarınızın sağlığınız koruyabilir ve yıpranmasını en aza indirgeyebilirsiniz. Oksijenli su […]

The post Oksijenli Su ile Saç Açma appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Oksijenli su tek başına saça uyguladığında, saçlara ekstra zarar verir. Bu yüzden su ya da papatya suyu ile beraber uygulanır. Oksijenli su ile saç açma işleminde; oksijenli suyu, bire bir oranla temiz su ile karıştırabilirsiniz. İkisi de dengeli olması için, aynı oransa sahip olmalıdır. Böylece saçlarınızın sağlığınız koruyabilir ve yıpranmasını en aza indirgeyebilirsiniz.

Oksijenli Su ile Saç Açma Nasıl Yapılır ?

Oksijenli su ile suyu dengeli bir şekilde karıştırdıktan sonra, sprey şişesine dökün. Ardından karışımı, saçlarınıza eşit şekilde sıkın ve dağıtın. Sürme işlemi bittikten sonra, saç kurutma makinası ile saçlarınızı kurutabilirsiniz. Ama güneşte kurutma imkanınız varsa, özellikle yaz aylarında mutlaka güneşte doğal bir şekilde kurutmanızı öneriyoruz. Bir ya da iki saat güneşte kalan saçlarınızı, şampuanınız ile yıkayabilirsiniz.

Saçlarınız kuru yapıysa sahipse, yıpranmaması ve daha fazla kurumaması için, nemlendirici krem veya bakım yağları ile saçlarınıza, işlem öncesi-sonrasında mutlaka bakım yapmalısınız. Oksijenli su ile saç açma işlemini istediğiniz renk tonuna ulaşana kadar, en az 3 günde bir uygulayabilirsiniz. Saçlarınız koyu renk ise tabii işlem süreci biraz daha uzayacaktır. Ayrıca koyu saçlarda oksijenli su karışımı, saçların dalgalı olmasına neden olur. Kumral ve sarışınlarda ise daha etkili sonuçlar elde edebilir ve sonuca hızla ulaşabilirsiniz.

Oksijenli Su ile Saç Açma Uygulaması

Oksijenli Su Nedir?

Oksijenli su; çözünmüş su anlamına gelir. Kimyasal ismi ise hidrojen peroksit şeklindedir. Ayrıca Hidrojen peroksit su içeriğinden farklı bir bileşiktir. Kimyasal peroksidin formülü H2O2 şeklindedir. Hidrojen peroksit maddesi, kimyasal işlemlerde; yükseltgen ve indirgen etki gösterdiğinden dolayı bileşikleri bozar ve yeni bileşikler haline dönüştürür. Saç rengini açma işleminde de genellikle, kuaförlerde kullanılan bu ürün, son yıllarda herkes tarafından evlerde de kullanılır hale gelmiştir.

Oksijenli Su Ne İçin Kullanılır?

Oksijenli suyu, eczanelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Oksijenli su kimyasal işlemlerde çeşitli nedenlerden dolayı kullanılmaktadır. Fakat halk arasında, saç rengini açma konusunda bilinir. Hidrojen peroksit olarak da bilinen oksijenli su karışımıyla, kuaföre gitmeden saçlarınızın renk tonunu açabilirsiniz. Tabii bileşen yapısından dolayı yüksek oranda kullanıldığında, saçları yıpratır ve kurutur. Ayrıca boyalı saçlara kullanılmaması durumunda, ekstra saçları yıpratır. Bu yüzden, saçlarınıza etkisini hafifletmek adına, işlem öncesinde ve sonrasında, saçlarınıza bitkisel yağlar ile saç bakımı ve maske uygulamanızı öneriyoruz.

Parlak Saçlar İçin Maskeler

Bu yazımızda parlak saçlar için maskelere yer verdik Çünkü özellikle bayanların en çok dikkat ettiği daha doğrusu en çok özendiği saçlarıdır Bu yüzden parlak saçlar...

Oksijenli Su ve Su ile Saç Açma

Oksijenli su ile saç açma işlemi şöyle:

• Yarım çay bardağı su

• Çeyrek çay bardağı oksijenli su

Hazırlanışı:

Su ve oksijenli suyu karıştırın, ardından karışımı sprey bir şişeye alın. Daha sonra spreyi saçlarınıza eşit şekilde uygulayın. Bir saat saçlarınızda bekletin ve kurumasını sağlayın. Güneşte ya da saç makinası ile kurutabilirsiniz. Ardından saçlarınızı ılık su ile yıkayın. İşlem sonrası, bitkisel yağlar ile saç bakımı yapabilirsiniz. Böylece saçlarınızın yıpranmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca açma işlemini, saç renginiz istediğiniz tona ulaşana kadar, 3 günde bir uygulayabilirsiniz.

Oksijenli Su ve Papatya Suyu İle Saç Rengini Açma

Oksijenli su ile saç açma işlemi gibi papatya suyu ile de saç renginizi açabilirsiniz. Bitkisel ve sağlıklı olan papatya suyu ile saçlarınızı açabilir ve daha sağlıklı sonuç alabilirsiniz. Aynı şekilde kesin ve hızlı çözüm için, oksijenli su ile papatya suyunu bir arada da kullanabilirsiniz. Böylece etkisini artırabilir ve yıpranma etkisini hafifletmiş olursunuz.

Oksijenli Su ile Saç Açma Yapımı

Malzemeler:

• 1/2 çay bardağı papatya suyu.

• 1/4 çay bardağı oksijenli su

Hazırlanışı-Uygulanışı:

Malzemeleri bir sprey içinde karıştırın. karışımı sprey yardımı ile saçlarınıza eşit şekilde dağıtın. Yaklaşık bir saat boyunca saçlarınızda bekletin ve kurumasını sağlayın. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu işlem sonrası saçlarınız bir ton açılacaktır. İstediğiniz renk tonuna ulaşana kadar, birkaç günde bir uygulayabilirsiniz. Ayrıca işlem sonrası ve öncesinde, saçlarınıza bitkisel yağlar ile bakım yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Papatya Suyu Mu Oksijen Suyumu ?

Papatya suyu; doğal ve sağlıklı bir etkiye sahip olduğu için, tabii ki papatya suyu ile saçlarınız açmanızı öneriyoruz. Oksijenli su, kimyasal içeriğe sahip olduğundan dolayı saçları hızlı bir şekilde yıpratır ve yakma durumu da söz konusu olabilir. Bu nedenle dikkatli ve bilinçli bir şekilde kullanılması gerekir.

Oksijenli Su ile Saç Açma: Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

• Oksijenli su ile saç rengi açma işlemini uygulamadan önce, saçlarınıza bitkisel yağlar ile bakım yapmanızı öneriyoruz. Aynı şekilde işlem sonrasında da saç bakımı yapmanız önemlidir.

Oksijenli Su ile Saç Açma Yöntemi

• Oksijenli su ile saç renginizi açma işleminde, karışımı etrafa sıçratmamaya özen gösterin. Çünkü döküldüğü yerde iz bırakma özelliğine sahiptir.

• Oksijenli su cildinize döküldüğü anda bol su ile yıkamanız gerekir.

• Saçlarınızın uçlarına yaptırdığınız, uç boyalarını açmak için, maalesef oksijenli su ile saç açma yöntemi etkili olmaz.

Oksijenli Su Saça Zarar Verir Mi?

Saç rengini açma konusunda, kuaförlerin uyguladığı ve son yıllarda herkes tarafından evlerde de uygulanan saç açma yöntemi, saçlara etkili zararlar verebilir. Ayrıca bilmeniz gereken; oksijenli su ile saç açma uygulaması, yanma yaparak yani saçı yakarak saçın rengini açar.

• Oksijenli su saçların kurumasına neden olur.

• Saçların dökülmesini sağlar, yüksek oranda kullanıldığında daha fazla olumsuz sonuçlar karşılaşabilirsiniz.

• Saçları yıpratır ve kurutur.

• Saç diplerine zarar verir ve saç derisinde yara ve tahrişe sebep olur.

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Maskeler

Saç problemlerinin başında en çok insanları endişelendiren saç dökülmesidir Kadın veya erkek fark etmez saç dökülmesi herkesin korkulu rüyası gibidir Günde 50-100...

The post Oksijenli Su ile Saç Açma appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/sac/oksijenli-su-ile-sac-acma/feed/ 0
Maşalı Yarım Toplanmış Saç Modelleri https://www.mavimenekse.com/sac/masali-yarim-toplanmis-sac-modelleri/ https://www.mavimenekse.com/sac/masali-yarim-toplanmis-sac-modelleri/#respond Tue, 07 Sep 2021 07:00:25 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=43083 Saçlar kadınların en önemli unsurlarından biridir. Bundan dolayı felç kestirirken ya da saçı bir model verecekleri zaman kendine uygun olan seçimi yapmak isterler. Saçlarımızda mükemmel etkileri ortaya çıkarmak için bazı saç aletlerini kullanmamız gerekir. Bunun en başında düz değiştirici ve maşalı ürünleri gelmektedir. Maşalı saçlarda mükemmel dalgalar oluşturarak büyük hiçbir etki yaratır. Bu tarzı ürünler […]

The post Maşalı Yarım Toplanmış Saç Modelleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Saçlar kadınların en önemli unsurlarından biridir. Bundan dolayı felç kestirirken ya da saçı bir model verecekleri zaman kendine uygun olan seçimi yapmak isterler. Saçlarımızda mükemmel etkileri ortaya çıkarmak için bazı saç aletlerini kullanmamız gerekir. Bunun en başında düz değiştirici ve maşalı ürünleri gelmektedir. Maşalı saçlarda mükemmel dalgalar oluşturarak büyük hiçbir etki yaratır.

2021 Maşalı Yarım Toplanmış Saç Model

Bu tarzı ürünler kadınların artık vazgeçilmezleri arasına girmiş durumdadır. Özel günler ya da günlük hayatta sıklıkla tercih edilmektedir. Her gün kuaföre gitmek yerine evlerinde kendi başlarına rahatlıkla istedikleri modeli saçlarında uygulayabiliyorlar. Dalgalı saçlar kadına ayrı bir hava katından dolayı maşalı ürünleri kadınların tercihi ettiği aletlerdendir.

Özellikle canlılık, dalgalılık ve kıvırcık görünümleri çok rahat ve hızlı bir şekilde ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Klasik görünüm nerden sıkıldıysanız ve her gün biraz farklılık yaratmak istiyorsanız o bu görünümü kazanmanız için mışıl saçıla da dalga etkisi yaratarak istediğiniz havaya bürünebilirsiniz. Bu nedenle maşalı saç modelleri size hareket katmak için birebirdir.

2021 Maşalı Yarım Toplanmış Saç Modeli

Maşa görünümü saç tellerinizi vermeden dikkat etmeniz gereken detaylar bulunmaktadır. Bu detaylara dikkat ederseniz çok daha etkili ve havalı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Öncelikle doğru bir maça seçimi yapmalısınız. Teknolojinin ilerlemesi ile maşalarda bulunan ayarlar saçlarda size farklı model yapma olağanı sunmaktadır. Bunun için doğru ölçülere göre seçim yapmanız gerekir. Küçük bukleli görünüm istiyorsanız ısıyı daha düşürücü kullanmalısınız. Naturel bir görünüm istiyorsanız ısının ayarını biraz fazla kullanmalı, basamaklı bir maşa görünüm istiyorsanız ayarını daha da fazla tutmalısınız. Maşa saç modelleri için birbirinden mükemmel önerilerle sizlere farklı görünümler kazanmanız için birkaç model örneği verelim.

Maşalı Açık Saç Modelleri

Maşalı saç modellerinde açık tercihi oldukça fazladır. Son derece yapımı kolay ve pratik olan bir model olarak kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Her mevsim rahatça kullanabileceğiniz bir şekillendirme olduğunda maşa tercihini hayatınızın her dönemde kullanabilirsiniz.

2021 Maşalı Yarım Toplanmış Saç Modelleri

Maşa sayesinde saçınıza vereceğiniz dalga dolgunluğu sizin elinizde olan bir imkandır. Saçınızı ister ortadan ayırarak isterseniz de yanlara doğru maşa yardımı ile dalga vererek etkileyici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Her yaştan kesimin de rahatlıkla kullanabileceği maşallah saç modellerini özel günlerinizde ya da gündelik hayatınızda rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Saçınızı maşa yapmayı istediğiniz takdirde kıyafetinize uygun modeller yapmanız doğru olacaktır. Kısacası evsenize uygun şekilde kombin yapmanız sizi daha şık ya da daha etkileyici gösterebilir.

2020 Öne Çıkan Kadın Saç Modelleri

Her yıl biz kadınlar için yenilik ve değişim demektir Biz kadınlar yeniliğe ve değişikliğe çok yatkın bir yapımız olduğundan her yıl mutlaka ya saç modellerimizi ya da saç...

Maşalı Toplu Saç Modelleri

Maçalı saçlar kadınların son zamanlarda vazgeçilmezleri arasında olmayı başarmıştır. Genellikle açık ya da toplu saçlarda kullanılmaktadır. Herkesimden genç ya da yetişkin insanların sıklıkla tercih ettiği bir modeldir. Özel günlerde ya da gündelik hayatta kıyafetinize uygun kombinler de farklı bir izlenim yakalayabilirsiniz.

2021 Maşalı Yarım Toplanmış Saç Yapımı

Onun için kuaföre gitmeye gerek kalmadan maşa aletleri sayesinde dilediğiniz saç modeline kendi evinizde kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Saçlarda yapılan topuz modelleri bir nebze de çıkmak demek aynı zamanda zerafet demektir. Topuzla beraber kombin şeklinde kullanacağınız müthiş modeller sizi olduğunuzdan daha havalı gösterebilir.

Her açıdan bakıldığında kendini belli eden bir model olarak maşa tercihi her kadının favorisi olmayı başarmıştır. Maşa yardımıyla dağınık topuz yaparak özel mileriniz de şıklığı yakalayabilirsiniz.

Doğal Maşalı Saç Modelleri

Doğal görünümler her zaman kadınlar için ön planda olan bir durumdur. Bunun için zamanınız yok veya bir yerlere yetişmeniz gerekiyorsa yapmanız gereken kesinlikle doğal görünümlü maşalı saç modelleri tercihiniz olabilir. Dalgalarla güzel ve net bir görünüm ortaya çıkarmanızı sağlar.

Omuzda Saç Modelleri

Bir çok kadın konu saçlarını kestirmek olduğunda biraz tutucu oluyorlar Kısa saç kullananlar uzatmaya uzun saçlar radikal bir kesime sıcak bakamıyorlar Bundan dolayı saç...

Genellikle de gençlere hitap eden bir modeldir. Uygulayacağınız doğal görünümlü maşa uygulayacağınız doğal görünümlü maşa saç modelleri nde çok tatlı bir sonuç ortaya çıkartabilirsiniz. Zahmetsiz yapılan ve sonucunda her yerde kullanabileceğiniz hoş görünüm kazanabilirsiniz. Giyim şeklinizle beraber bu modeli eşleştirdiğinizde ortaya çıkartacağımız sonuç doğal görünüm de oldukça hoş bir hava katacaktır.

2021 Maşalı Yarım Toplanmış Saç

Doğru Malzemeden Maşa Tercihi Yapın

Kadınlar saçların için her zaman canlı ve sağlıklı bir görünüm elde etmeye çalışırlar. Yalnız kullandıkları düzleştirici ya da maşa tarzı ürünler zamanla saçta yıpranmaya sebep olabiliyor. Bu nedenle malzeme seçimi yaparken doğru ürün tercih etmek önemlidir. Maşa seçimi yaptığınızda üç farklı tercihiniz bulunuyor.

Metal, turmalin ve seramik maşalar bulunmaktadır. Metal genellikle tercih edilmeyen ve önerilmeyen ürünlerdendir.. Seramik olan ürünlerden kullanmanız tavsiye edilir. Bunun yanı sıra kaliteli bir ürün seçimi de yapmak en önemli noktasıdır. Çünkü saçlarınızın yıpranmasının önüne geçmek için doğru ürünlerin kullanılması gerekir. Maşa kullandığınız zaman saç tipinize belirleyerek buna göre sıcaklık ayarlanmalıdır.

Narin bir taş diliniz varsa ısısını çok yüksek tutmamalısınız. Maşa çok fazla saçlı deriye yaklaştırmadan saç köklerine zarar vermeden kullanmalısınız. Özellikle aynı tutam saç teline uzun süre maşanın içinde bekletmemelisiniz. Uzun süre beklettiğimiz taktirde yanması manya da yıpranmasına sebep olabilirsiniz. Islak saçları bu uygulamayı kesinlikle gerçekleştirmemeli ve iyice kuruttuktan sonra işlem gerçekleştirmelisiniz.

Düz bir saç tipine sahip değilseniz ve kıvırcık bir saç tipine sahipseniz saç diplerine doğru söyleme işlemi yaparak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra maşallah saçta uzun süre kalıcılık istiyorsanız yapmanız gereken saçlarınızı durumda durulayın ve ıslak iken de köpek uygulayarak tamamen kuruduktan sonra maşa uygulayın.

2021 Maşalı Yarım Toplanmış Saçlar Maşalı Yarım Toplanmış Saç 2021 Maşalı Yarım Toplanmış Saç Model 2021 Maşalı Yarım Toplanmış Saç Modeli 2021 Maşalı Yarım Toplanmış Saç Modeli Maşalı Yarım Toplanmış Saç Modelleri 2021

The post Maşalı Yarım Toplanmış Saç Modelleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/sac/masali-yarim-toplanmis-sac-modelleri/feed/ 0
Göz Çevresi Kırışıklıkları için Kesin Çözüm https://www.mavimenekse.com/guzellik/goz-cevresi-kirisikliklari-icin-kesin-cozum/ https://www.mavimenekse.com/guzellik/goz-cevresi-kirisikliklari-icin-kesin-cozum/#respond Mon, 06 Sep 2021 09:00:30 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=43222 İnsan doğumundan itibaren yaşlılığa doğru ilerleyen bir sürecin içine girer. Genç yaşlarda vücudun çalışma prensipleri tam zamanlı çalışırken yaş ilerledikçe vücutta ve deride değişimler gözlemlenir. Bu değişimlerin gözlemlenebildiği ilk yerler ise göz altı ve göz çevresidir. Bu bölgede meydana gelen kırışma, yumuşama, sarkma gibi belirtiler yaşlılığa doğru gidilen ilk adımlardır diyebiliriz. Neden göz altında başlar […]

The post Göz Çevresi Kırışıklıkları için Kesin Çözüm appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
İnsan doğumundan itibaren yaşlılığa doğru ilerleyen bir sürecin içine girer. Genç yaşlarda vücudun çalışma prensipleri tam zamanlı çalışırken yaş ilerledikçe vücutta ve deride değişimler gözlemlenir. Bu değişimlerin gözlemlenebildiği ilk yerler ise göz altı ve göz çevresidir. Bu bölgede meydana gelen kırışma, yumuşama, sarkma gibi belirtiler yaşlılığa doğru gidilen ilk adımlardır diyebiliriz. Neden göz altında başlar diye sorulacak olursa; bu bölge vücudun en ince deriye sahip olan bölgesidir. Vücudun diri kalmasını, kırışmasını engelleyen kolajen yapısı ilerleyen yaşlarda yavaşlayınca ilk etkiler göz altı ve göz altı çevresinde meydana gelir.

Göz Çevresi Kırışıklıklarını Gider

Tabii ki tek neden bu değildir. Deride meydana gelen kırışıklığın ve yaşlılığın diğer sebeplerine baktığımız zaman; güneş ışınlarının etkisi, uykusuzluk veya düzenli uyumama, aile büyüklerinden gelen genetik faktörler, konuşma esnasında çok fazla yüz mimik hareketi kullanmak, gözlerde meydana gelen kaşınmayı çok sert biçimde parmaklarınızla kaşımak, uyuduğunuz zamanlarda sırt üstü yatmak yerine yüz üstü yatmak, gün içerisinde alkol ve asit oranı yüksek içecekleri tüketmek, cilt bakımında cildinize uygun olmayan yanlış krem kullanımı gibi nedenler de göz altı derisinin kırışmasına ve derinin yaşlanmasına neden olmaktadır.

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifleri

Ergenlik döneminden itibaren baş gösteren sivilceler ergenlik dönemi geçse de etkisini kimi zaman sivilce lekeleri olarak ömür boyu sürdürüyor  Fakat lekelerden kurtulmak birçok...

Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Yoğun yaşama temposu, stres, hastalık gibi belirtilerin ilk gözlemlendiği yer olan göz altı çevresi kırışıklıkları ile mücadele edebilmek ve bu bölgedeki derinin yaşlanmasını önlemek için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemlerinin bazıları cerrahi estetik ile geçerken bazıları da doğal tedavi yöntemleri şeklinde nüfuz etmektedir. Morluk, torbalanma, şişlik, kırışıklıklarla ilgili olarak birçok yöntem kullanılsa da biz bazılarını söyleyeceğiz. Örneğin yumurta akı bu bölgedeki kırışıklıkla mücadele için oldukça etkili bir yöntemdir.

Göz Çevresi Kırışıklıklarına Doğal Çözüm

Göz çevresinde kaz ayağı olarak bilinen bölgede kırışıklığı önlemek adına uygulanacak tedavi yöntemlerinden biri olan yumurta akının gözlere uygun nasıl hazırlanacağına baktığımız zaman; bir yumurtanın beyazını karıştırarak çırpmaya başlayın. Köpüklü bir hale gelinceye kadar çırpmaya devam edin. Köpüklü bir hal alan bu bölgede yumurta akını elmacık kemiklerinize kadar olan bölgeye parmak uçlarınızla sürerek yedirin. Ardından 10 dakikalık bir bekleme süresi geçirin. 10 dakikanın ardından pamuğu top şeklinde toparlayın ve soğuk suya bandırın. Soğuk suya bandırılan pamuğu alıp yüzünüzde sürdüğünüz yumurta akı bölgesine masaj yolu ile iliştirin. Masaj yaparak temizlediğiniz yumurta akı maskesini haftada iki kere uygulayın. Son işlem olarak her seanstan sonra yüzünüzü nemlendirecek bir krem kullanmayı unutmayın.

Bir başka yöntem ise kolajen dengesini sağlayan besinler tüketmektir. Böylece kolajen yeterli oranda salgılandığı zaman göz çevresi kırışıklıkları oluşması gecikir ve uzun yıllar kırışık olmadan yaşarsınız. Bu dengeyi sağlayacak besinlere baktığımız zaman B ve C vitamini içeren meyve ve sebzeleri tüketin. Potasyum, kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin besinlerde bu konuda size yardımcı olacaktır. Son olarak OMEGA 3 ve 6 besinleri gözlerdeki kırışmayı, yanmayı, tahrişi durdurur ve gözlerinizin kırışmasını engeller.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Mucize Karışım

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Kullanılabilecek Kremler

Göz altı çevresi vücutta ilk ve en çok kırışan bölge olması sebebiyle bu konuda yapılmış birçok çalışma bulunmaktadır. Bu çalışmalardan bazıları doğal maskeleri içerirken bazıları da kozmetik biliminin detaylarını barındıran ve doğal karışımlara sıkça yer verilen özel formüllü kremlerdir. Bu kremler sayesinde vücudun değişime müsait, hasar gören bölgelerini onarmaya yaramaktadır. Göz altı kırışıklıkları için üretilmiş olan kremlerden kullanarak bu bölgede oluşan zafiyeti kapatabilirsiniz. Kullanabileceğiniz kremlere baktığımız zaman;

Doğal Yüz Temizleme Yöntemleri

Ciltlerinizi en iyi şekilde arındırmak için aynı zamanda cilt sorunlarının önüne geçmek için doğal yöntemleri kullanmakta çok fayda vardır Doğal karışımlar ile direk...

Chanel markasının Hydra Beauty Micro Gel Yeux adlı ürünü göz altı kırışıkları tedavisinde kamelya bitkisinin özlerinin gücünü kullanırken aynı zamanda cildi de tüm gün nemli tutarak bu sürecin daha hızlı ilerlemesine neden olur. Dermalogica Multivitamin Power Firm kremi ise göz altı kırışıklarını düzeltirken aynı zamanda aydınlatıcı etkisiyle gözlere mükemmel bir görünüm kazandırmaktadır. A ve C vitamini bakımından zengin olan bu kremde sizde kullanarak göz altı kırışıklıkları ile mücadele edebilirsiniz. Son kremimiz ise Estee Lauder markasının Re-Nutriv Ultimate Age Correcting Eye Cream adlı kremidir. Bu krem içeriğinde badem özü ve deniz incilerinin mucizevi etkisini barındırmaktadır. Cilt yenilenmesi konusunda kaliteli ve estetik dokunuş sözü veren bu kremi kullanarak göz altı ve çevresinde oluşan kırışıklıklara karşı mücadele edebilirsiniz.

Göz Çevresi Kırışıklık Tedavileri

Göz Altı ve Çevresi Kırışıklıkları İçin Kesin Çözüm

Yaşlanmanın ilk belirtisi olarak kabul edilen göz altı kırışıklıkları için doğal maskelerin bazıları kesin çözüm sunmaktadır. Birçok kişide gözlemlenen sonuca göre göz altı kırışıklıkları için muz maskesi oldukça etkili ve çoğu zaman kesin sonuç veren bir maske olarak karşımıza çıktı.

Nuz meyvesi içerik bakımından oldukça zengin bir besindir. A, C ve B6 vitamini bakımından zengin olan bu meyvedeki vitaminler cildin korunmasına ve diri kalmasına sebep olmaktadır. Maskemizin hazırlanışına baktığımız zaman bir tane olgunlaşmış muzu bir kap içine alın ve bir tatlı kaşığı gül suyu ekleyin. Sonrasında püre haline gelecek şekilde muzu ezin. Püre haline gelen bu muzu göz altı çevresine nazikçe sürün. Bu işlemin ardından 30 dakika kadar bekleyin ve beklemenin ardından ılık su yardımı ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 3 kere uygulayın. Badem yağı ile cildinizi nemlendirin. Bir süre sonra kırışıklıklara kesin çözüm bulduğunuzu sizde göreceksiniz.

The post Göz Çevresi Kırışıklıkları için Kesin Çözüm appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/guzellik/goz-cevresi-kirisikliklari-icin-kesin-cozum/feed/ 0
Günlük Kıyafet Kombinleri https://www.mavimenekse.com/moda/gunluk-kiyafet-kombinleri/ https://www.mavimenekse.com/moda/gunluk-kiyafet-kombinleri/#respond Wed, 01 Sep 2021 07:40:09 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=46611 Günlük kıyafet kombinleri listesinde, rahat ve şık parçaları bir arada bulabilirsiniz. Özellikle öne çıkan kot pantolon kombinleri olduğunu söyleyebiliriz. İş yerinizde kot pantolon kombini kullanmak için, sade bir gömlek ya da bluz tercih edebilirsiniz, aynı şekilde şık bir görsellik elde etmek adına topuklu bir ayakkabı ile kombini tamamlayabilirsiniz. Spor tarza sahipseniz, ortamınızda uygun olduğu takdirde […]

The post Günlük Kıyafet Kombinleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Günlük kıyafet kombinleri listesinde, rahat ve şık parçaları bir arada bulabilirsiniz. Özellikle öne çıkan kot pantolon kombinleri olduğunu söyleyebiliriz. İş yerinizde kot pantolon kombini kullanmak için, sade bir gömlek ya da bluz tercih edebilirsiniz, aynı şekilde şık bir görsellik elde etmek adına topuklu bir ayakkabı ile kombini tamamlayabilirsiniz. Spor tarza sahipseniz, ortamınızda uygun olduğu takdirde tabii ki kalın topuklu bir spor ayakkabı ile de kot pantolonunuzu bütünleyebilirsiniz. Spor ya da klasik tarzınıza göre, doğru parçaları bir araya getirebilir ve küçük ayrıntılar ile kendi yorumunuzu oluşturabilirsiniz.

Günlük Kıyafet Kombini

Kot pantolon kombinleri, elbise ve spor ayakkabı kombinleri ve tabii ki etek kombinleri, günlük kıyafet tercihleri arasında yer alır. Spor ya da klasik tarzınıza göre, en uyumlu kombini elde edebilir ve stilinizi yansıtabilirsiniz. Günlük kıyafet kombinleri seçiminizde, öncelikli olarak tercihinizi şıklık ya da rahatlığınızdan yana kullanmanız gerektiğidir. Buna göre doğru seçim yapabilir ve hoş bir kombin elde edebilirsiniz. Kıyafet tercihlerinizi, spor ayakkabı ya da topuklu ayakkabılar ile tamamlayabilirsiniz. Günlük kıyafet kombinlerinde ince topuklu yerine daha kalın topukları tercih etmeniz, rahatlığınız içinde uygun olacaktır. Ayrıca günlük ve sokak tarzında ince topuklu bir ayakkabı yerine şık bir kalın topuklu ayakkabı ile daha hoş bir görselliğe sahip olabilirsiniz.

Günlük Kıyafet Kombinleri

Günlük kıyafet kombinleri; kadın ve erkek alanında iki alanda ele alabiliriz. Her ikisine de baktığımızda, spor şıklığının öne çıktığını söyleyebiliriz. Kadınlarda, etek ya da elbise tercihlerinde de spor tarza yoğun bir şekilde etkilenen kombinler dikkat çeker. Aynı şekilde erkek günlük tercihlerinde de spor bir ceket ve spor dar kesim bir pantolon ile spor şıklığı gözlerden kaçmaz. Böylece hem kadın hem de erkekler için, spor bir şıklığın her zaman dikkat çekici bir kombin sunduğunu söyleyebiliriz. Böylece hem gündüz hem de akşam programlarınızda rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Erkek Günlük Kıyafet Kombini

Kot pantolonlar, dar kesim kumaş pantolonlar, etek modelleri ve elbise modelleri ile spor ayakkabı kombinleri, günlük hayatınızda her zaman tercih edeceğiniz kombinler arasındadır. Erkek kombinlerini de incelediğimizde, kadınlar kadar renkli ve şık kombinlere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Renklerin bir arada cesursa kullanıldığını ve hoş bir şıklık yakalandığı gözlerden kaçmaz. Sizlerde mat tonlardaki renkleri bir arada gönül rahatlığı ile kullanabilir ve spor şıklığına kavuşabilirsiniz. Günlük kıyafet kombinleri hem erkek hem de kadınların, rahatlığından taviz vermediği gibi, şık olmanın da amaçlandığı kombinleri kapsar.

Günlük Kıyafet Kombinleri Bayan

Günlük kıyafet kombinleri bayan trendlerine baktığımızda; etek kombinleri, elbise kombinleri, pantolon kombinleri özellikle karşımıza çıkar. Etek ve elbise kombinlerinizi, günlük hayatınızda spor ayakkabı ile kombinleyebilir ve rahat bir şıklık elde edebilirsiniz. Akşam programlarınız ya da özel günleriniz için tabii ki daha şık bir ayakkabı seçimleri yapabilirsiniz. Günlük kıyafet kombinleri yaparken, tercihlerinizi bu yönde değerlendirebilirsiniz. Sokak tarzı günlük seçimlerinde tabii daha çok öne çıkabilir, ama iş yeri şıklığını elde etmek adına, klasik ve spor tarzı bir arada kullanabilirsiniz. Kot pantolon, gömlek ve topuklu bir ayakkabı ile hem sokak tarzı hem de ofis şıklığına ulaşabilirsiniz.

Bayan Günlük Kıyafet Kombini

Günlük kıyafet kombinleri bayan seçimlerini incelediğimizde; kot pantolon ve ceket kombinlerini tamamlayan topuklu ayakkabılar, ofis tarzına hitap etmektedir. Aynı şekilde ofis dışında dilerseniz, spor bir ayakkabı ile kullanabilir ve günlük kombininizi bu şekilde, iki farklı ortama uyum sağlayan bir hale getirebilirsiniz.

Günlük Kıyafet Kombini Bayan

Kot pantolonlar, spor ceketler, etek kombinleri ve elbise kombinleri, günlük kıyafetlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Her birini zevkinize ve günlük hayatınızda katılacağınız ortama göre tercih edebilirsiniz. Günlük hayatınızda kısa ve uzun spor tarza daha yakın etek modellerini, spor ayakkabılar ile tamamlayabilirsiniz. Spor ayakkabı seçiminizi ise kalın spor bir ayakkabıdan yana kullanabilirsiniz.

Günlük Kıyafet Kombinleri Bayan

Günlük kıyafet kombinleri bayan seçimleri, spor ya da klasik tarza yakın şekilde ayrılabilir Spor ayakkabılar, topuklu ayakkabılar ya da pantolon ve etek, elbise kombinleri gibi...

Günlük Kıyafet Kombinleri Erkek

Günlük kıyafet kombinleri erkek listesi, kadınlar kadar fazla çeşitliliğe sahip olmasa da, her zevke hitap eden kombinlere ulaşabilirsiniz. Spor ceket kombinleri, dar kesim pantolon ve spor ayakkabı kombinleri, erkeklerin günlük hayatta tercih ettiği kombinler arasındadır. Farklı kumaş türünden tasarlanan dar kesim bir pantolon ile spor bir ceketi kombin yapabilir ve hoş bir görselliğe sahip olabilirsiniz. Günlük kıyafet erkek trendleri arasında, taba bir pantolon ile şık dar kesim bir mavi ceketi kombin yapabilirsiniz. Böylelikle renk nüanslarının uyumundan da etkili bir şekilde yararlanabilir ve şıklığa ulaşabilirsiniz. Renkleri bir arada kullanmak isteyenlere özellikle, mat tonları bir arada kullanmalarını tavsiye edebiliriz. Böylelikle her rengin farklı nüanslarına sahip tonlarını, rahatlıkla bir arada kullanabilir ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Günlük Kıyafet Kombini Erkek

Günlük kıyafet kombinleri erkek trendleri; spor bir ceket ve pantolon kombini yapabilir ve kombini, spor bir ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz. Krem bir pantolon ya da taba renkte bir pantolon ile lacivert, sarı gibi mat tonlardaki ceket tercihinizi bir arada kullanabilirsiniz. Tercih edeceğiniz taba renkte bir ayakkabı ile de kombini tamamlayabilirsiniz. Taba renk ayakkabılar, her renk ile uyumlu olacağı için özellikle, taba rengini tercih edebilirsiniz. Erkeklerin kombin seçenekleri çok gibi görünmüyor olsa da aslında, doğru parçaları bir araya getirerek, renk geçişlerini uyumlu bir şekilde yaptığınız takdirde, şık ve spor kombinler elde edebilirsiniz.

2021 Günlük Kıyafet Kombinleri Bayan Günlük Kıyafet Kombinleri Bayan 2021 2021 Günlük Kıyafet Kombinleri Bayan 2021 Günlük Kıyafetler Erkek

Günlük Kıyafet Kombinleri Erkek

Günlük kıyafet kombinleri erkek tercihlerinde, pantolon ceket kombini karşımıza çıkar Tabii ceket tercihi özellikle iş yeri için kombin yapılabilir Fakat kombin seçiminde spor...

The post Günlük Kıyafet Kombinleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/moda/gunluk-kiyafet-kombinleri/feed/ 0
Yeşil Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir https://www.mavimenekse.com/moda/yesil-pantolon-altina-hangi-renk-ayakkabi-giyilir/ https://www.mavimenekse.com/moda/yesil-pantolon-altina-hangi-renk-ayakkabi-giyilir/#respond Sun, 22 Aug 2021 07:34:27 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=51416 Yeşil Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir Pantolonlar giyim konusunda hem kadının hem de erkeğin kurtarıcı ve vazgeçilmez parçalarıdır. Hem kullanım kolaylığı açısından hem de şık görünümleri sebebi ile pantolonlar hayatımızın her alanında bizlerle beraber. Her tarzda pantolon ile hayatımızın her alanında rahatlıkla pantolonları kullanabiliyoruz. Yeşil renk pantolonların kullanımı ise renk uyumunu yakalamak açısından birçok […]

The post Yeşil Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Yeşil Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir

Pantolonlar giyim konusunda hem kadının hem de erkeğin kurtarıcı ve vazgeçilmez parçalarıdır. Hem kullanım kolaylığı açısından hem de şık görünümleri sebebi ile pantolonlar hayatımızın her alanında bizlerle beraber. Her tarzda pantolon ile hayatımızın her alanında rahatlıkla pantolonları kullanabiliyoruz. Yeşil renk pantolonların kullanımı ise renk uyumunu yakalamak açısından birçok kişi tarafından tercih edilirken tereddüt uyandırır. Yeşil pantolon ayakkabı kombinleri önerilerimizden sonra çok daha rahat bir kullanım sağlayacaksınız.

Pantolon ve ayakkabı kombinlemek renk uyumunu, ahengini yakalamak açısından önemlidir. Alakasız renklerde tercih edilen kombinler şıklık yerine rüküşlüğü beraberinde getirebilir. Bu yüzden renk ve tarz uyumunu yakalamak için ayakkabı ve pantolon kombinlerini doğru kararlaştırmak oldukça önemlidir. Özellikle ara renklerde pantolonlarla kullanılacak olan ayakkabıların renk uyumunu sağlamak biraz zorlayıcı olabiliyor.

Yeşil pantolon ayakkabı kombinleri için ise yeşilin tonu, kullanılacak pantolonun mevsimi, paça boyu ve paça genişliği de önemli unsurlar arasındadır. Mevsimine göre ayakkabı renklerinin tercihi de etkilenmektedir. Örnek vermek gerekirse kış aylarında beyaz tonlarına ayakkabılar, yaz aylarında ise siyah tonlarında ayakkabılar kullanım açısından çok da konforlu olmuyor.

Yeşil Pantolon Ayakkabı Kombinleri

Günlük hayatta kullanılan yeşil pantolonların altına hangi renk ayakkabı giyilmesi gerektiği ile ilgili birçok fikir vardır. Fakat yeşil kombinlenmesi zor bir renk olduğu için her renk ayakkabı altında şık bir görünüm kazanmıyor. Özellikle koyu renkli yeşilliğe sahip pantolonlar ile kalın bir kumaştan üretilmiş olanları kışın rahatlıkla kullanılabileceği için siyah renkte ayakkabılar ile kullanılabilmektedir.

Yeşil Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir

Yine haki tonlarındaki koyu renk yeşil pantolonlarla taba tonları, sütlü kahve tonlarındaki ayakkabılarda kullanılabilmektedir. Yine siyah da kullanılabilecek ayakkabı renklerinden biridir. Yeşil pantolon ayakkabı kombinleri için önerilen renklerden biri de bejdir. Bej tonlarındaki ayakkabılar özellikle haki tonlarındaki yeşil pantolonlar ile hoş bir uyum yakalamaktadır.

Bir diğer yeşil pantolon ayakkabı kombinleri ise yeşil ve pudra tonlarıdır. Pudra tonlarda ayakkabıların yeşilin neredeyse her tonuna uyum sağlamayı başardığını göreceksiniz. Pudra tonlarda bir ayakkabı ve koyu yeşil pantolonlar ile kombinlendiğinde şık ve göz alıcı bir bütün ortaya çıkabilmektedir. Pudra tonları ile yeşilin ahengini denemenizi tavsiye ederiz.

Su Yeşili Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Su yeşili ferah ve özellikle yaz aylarını anımsatan rahatlatıcı bir renktir. Birçok parçada çok dikkat çekici ve şık bir görünüm sağlayan su yeşili rengi pantolonda da aynı özellikleri yakalamaktadır. Oldukça yumuşak ve ara geçiş bir tona sahip olan su yeşili keskin bir renk olmadığı için kombinleceği parçalarda da keskinlinliğin olmaması daha hoş sonuçlar ortaya koyar.

Su yeşili yeşil pantolon ayakkabı kombinleri arasında en çok araştırılanlardan biridir diyebilir. Koyu tonlu yeşiller kış aylarında tercih edilirken su yeşili tonları ise tüm bir yaz birçok parçada rahatlıkla kullanılmaktadır. Su yeşili pantolonda da aynı ferahlığı yakaladığı için altına kullanılacak olan ayakkabıda da soft renkler kullanılması gerekir.

Özellikle bej, krem, pudra, beyaz tonları ile harika bir görüntüye kavuşan su yeşili pantolonlar aynı zamanda daha canlı bir hava kazanmak isteyenler için ise sarı, kırmızı ve pembelerle de kombinlenebilmektedir.  Özellikle canlı bir sarı ayakkabı ve su yeşili pantolon ile yazın inanılmaz canlılığını üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Yeşil Pantolon Kombinleri

Yeşil pantolonlar hem kadınların hem erkeklerin yazın ve kışın özellikle bahar geçişlerinde sıklıkla kullandığı şık pantolon seçimlerindendir. Özellikle yaz aylarında uçuk yeşil tonları ile doğaya ve çevrenize uyum sağlayabilirsiniz. Yeşil pantolon ayakkabı kombinleri zorlayıcı olan bir konu olduğu gibi yeşil pantolon ile diğer parçaların kombinleri de biraz özenli olmayı gerektirebilir.

Yeşil pantolon üzerine kullanılacak olan kemerlerin, aksesuarların ve ceket, tişört, gömlek seçimlerinin de dikkatle yapılması gerekir. Hatalı yapılan seçimler yeşili bir bütünlük halinde şıklığa değil, bir karmaşa halinde rüküşlüğe mahkum edebilir. Bu noktada kullanacağınız kombinlerde yeşilin tonunun etkinliği önemlidir. Yaz aylarında kullanılabilen su yeşili pantolonlarınız yada uçuk tondaki yeşil pantolonlarınız için beyaz, bej, pudra, uçuk sarı renklerindeki diğer parçalar hoş bir bütünlüğü yakalamaya yardımcı olabilir.

Yeşil Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir

Özellikle kışın kullanılan haki, koyu yeşil, zümrüt gibi tonların ise siyah, kahve gibi renklerle kombinlenmesi çok daha hoş bir sonuç doğuracaktır. Yeşil pantolon ayakkabı kombinleri ile bir bütünlük yakalamışken diğer parçalarla da bu bütünlüğü vurgulamak gerekir. Yeşil pantolon altına bej rengi bir ayakkabı tercih ediyorsak kemer ve çantalarımız ile de bu kombini desteklememiz gerekmektedir.

Yeşil Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir ?

Yeşil elbise altına ne renk ayakkabı giyilir ?

Yeşil elbise altına ne renk ayakkabı giyilir ?

Son zamanlarda popüler olan bir diğer kombin araması ise, yeşil elbise altına ne renk ayakkabı giyilir sorusudur. Yeşil elbise altına yakışacak ayakkabı modelleri içerisinde ilk tercih krem renginden yana olmalıdır. Ancak renk tercihi yaparken bir diğer önemli nokta elbisenin yeşilin hangi tonu olduğudur. Su yeşili elbise altına giyilecek ayakkabı ile zümrüt yeşili elbise altına giyilecek ayakkabı birbirinden farklı olacaktır. Aynı şekilde yeşil kadife elbise altına tercih edilecek ayakkabı da yine aynı olmayacaktır. Genel olarak yeşil elbise altına hangi renk ayakkabı tercih edilmeli diyorsanız işte seçenekler;

 • Zümrüt yeşili elbise altına siyah ayakkabı
 • Zümrüt yeşili elbise altına krem rengi ayakkabı
 • Zümrüt yeşili elbise altına kahverengi ayakkabı
 • Su yeşili elbise altına tercih edilecek ayakkabılarda pastel renkler tercih edebilirsiniz. Örneğin ekru, krem, sütlü kahve renkler yakışacaktır.
 • Kadife yeşil elbise altına ise yine yukarda belirttiğimiz renkleri tercih edebilirsiniz.

 

Erkeklerin Yeşil Pantolon Kombinleri

Yeşil unisex bir renk olarak oldukça geniş bir ton aralığına sahip olduğu için erkekler tarafından da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hatta yeşilin koyu tonlarını kadınlardan çok erkeklerin tercih ettiğini de söyleyebiliriz. Bu yüzden erkeklerin yeşil pantolon ayakkabı kombinleri en az kadınların ki kadar araştırılan bir konudur.

Erkek yeşil pantolon kombinleri genellikle taba renk ya da kahverengi tonlarında ayakkabılar ile tamamlanıyor. Kemerleri ve ayakkabılarını aynı tonlarda kullanmayı tercih eden erkekler taba ve kahverengi tonlarda kemerler ile de bütünlüğü yakalamış oluyorlar.  Diğer giyim parçalarında ise genellikle açık tonlarda gömlek ya da tişörtler ile yeşil pantolonlarını rahatlıkla kombinleyebiliyorlar.

 

Yeşil Pantolon Modelleri

Kumaş, kot, kanvas kumaş seçeneklerinin tamamında yeşil pantolon rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kumaşları ve kesimleri sayesinde hem spor hem klasik hem de salaş tarzda yeşil pantolon bulmak mümkün. Kullanım alanlarına göre rahatlıkla tercih edilebilecek yeşil pantolon modelleri arasından kullanacağınız mekana göre seçim yapabilirsiniz.

Bir piknikte kullanacağınız yeşil pantolonunuz kot ve dar kesim olabilirken, bir iş yemeğinde kullanacağınız yeşil pantolonunuz kumaş ve klasik kesimlere sahip bir yeşil pantolon olmalıdır. Yeşil pantolon ayakkabı kombinleri için de pantolonun kesimi, tarzı ve kullanacağınız mekan da oldukça önemlidir. Bu yüzden yeşil pantolonunuzun altına yapacağınız ayakkabı kombini için öncelikli olarak kullanım yerinizi ve pantolon modelinizi iyi analiz etmeniz gerekir.

Ayakkabının yanı sıra yeşil pantolon ile kullanacağınız diğer parçalarında kullanım yerinize göre seçmenizde fayda vardır. Kot bir yeşil pantolonun üzerine beyaz ve bej tonlarda kullanacağınız bir tişört ile pikniğe gitmeniz ya da gündelik olarak dışarıya çıkmanız çok doğal olacaktır. Bir iş yemeğinde ise kullandığınız klasik kesim yeşil pantolonunuzun üstüne siyah renkli bir gömlek çok resmi bir hava yakalamanızı sağlayabilir.

Yeşil Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir

Kadın Yeşil Pantolon ve Çanta Kombini

Kadınlar için çantalar vazgeçilmez bir aksesuardır. Çantasız hiçbir kadının dışarıya çıkmadığını söyleyebiliriz. Hem kullanım amacı ile kullanılması zorunlu olduğu gibi hem de kadınların görsel olarak çantalara bir düşkünlüğü de bulunmaktadır. Yeşil pantolon ve ayakkabı uyumu içerisinde bütünlük için düşülmesi gereken bir diğer parça ise çantalardır. Eskiden çanta ve ayakkabı renklerinin aynı olması gibi bir anlayış vardı fakat artık bu durum değişti.

Çanta ve ayakkabı renklerinin uyum içerisinde olması önemli ama aynı renk olması hiç gereken bir durum değil. Yeşil pantolon altına kullanılabilecek olan taba, bej, pudra, sarı, beyaz gibi tonlarda ayakkabının üzerine kullanılacak olan çanta da ayakkabılar ile bir renk ahengi yakalaması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse yeşil pantolon altına kullanılan bir bej ayakkabı ile kahve bej tonlarda bir çanta rahatlıkla kombinlenebilir. Böylelikle yeşil pantolon ayakkabı kombinleri ile çanta arasındaki bütünlüğü yakalamış olursunuz.

 

The post Yeşil Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/moda/yesil-pantolon-altina-hangi-renk-ayakkabi-giyilir/feed/ 0
Hamile Abiye Elbise Modelleri ile Şık ve Rahat Olun https://www.mavimenekse.com/moda/hamile-abiye-elbise-modelleri-ile-sik-ve-rahat-olun/ https://www.mavimenekse.com/moda/hamile-abiye-elbise-modelleri-ile-sik-ve-rahat-olun/#respond Sun, 15 Aug 2021 09:07:15 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=44023 Hamilelik döneminde, kadınlar giyim konusunda zorlanabiliyor. Tabii günümüzde hamile kadınlara özel tasarım kıyafet sektörü gelişme gösterdiği için, seçeneklerin çoğaldığını söyleyebiliriz. Günlük giyim kombinleri ve abiye kombinlerinde, daha fazla seçenekle karşılaşmak mümkün. Aynı şekilde her zevke uyumlu modelleri bulabilir ve tarzınıza göre tercih edebilirsiniz. Hamile abiye elbise modelleri de hamilelik süresince hatta hamilelik sonrasında kullanabileceğiniz, özel […]

The post Hamile Abiye Elbise Modelleri ile Şık ve Rahat Olun appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Hamilelik döneminde, kadınlar giyim konusunda zorlanabiliyor. Tabii günümüzde hamile kadınlara özel tasarım kıyafet sektörü gelişme gösterdiği için, seçeneklerin çoğaldığını söyleyebiliriz. Günlük giyim kombinleri ve abiye kombinlerinde, daha fazla seçenekle karşılaşmak mümkün. Aynı şekilde her zevke uyumlu modelleri bulabilir ve tarzınıza göre tercih edebilirsiniz. Hamile abiye elbise modelleri de hamilelik süresince hatta hamilelik sonrasında kullanabileceğiniz, özel tasarımları içerir. Sevdiklerinizin, düğün, nişan gibi özel günlerinde rahatlıkla giyebilirsiniz. Güzel ve zarif görünmenizi sağlayan şık hamile kombinleri ile oldukça hoş görüneceğinizden emin olabilirsiniz.

2021 Hamile Abiye Elbise

Hamilelik süresince fazla kilolarınızdan dert yansanız dahi, hamilelere özel tasarlanan kıyafetler ile dikkat çekici olabilirsiniz. Rahat kesimli elbise modelleri, şık tasarımları içerir. Her biri rahat kalıplar ve bol kesim olarak, hamileler için özel tasarlanmıştır. Bu nedenle içinde bulunduğunuz ay ve kilonuza göre uygun abiye elbise bulabilirsiniz. Hamile abiye elbise modelleri, hamilelik süresince ve sonrasında kullanım için uygun olan modellere sahiptir. Hamilelere özel abiye modelleri; dantel, şifon gibi çeşitli kumaş malzemelerinden yapılan tasarımlardır. Etek ve göbek bölümünün rahat kesimleri ile rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Hamile Abiye Elbise Modelleri

Hamile abiye elbiseleri ve her zevke hitap eden modelleri ile hoş tasarımlardır. Özel günlerde, abiye elbise modellerini giyebileceğiniz gibi içinde bulunduğunuz duruma göre; pantolon-ceket kombini de yapabilirsiniz. Önemli olan giyeceğiniz kıyafetin içinde, kendinizi iyi ve güzel hissetmek olmalıdır. Tabii kıyafetinizin rahat ve bol kesim olması, bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bu gibi detaylara dikkat ederek ve göz önünde bulundurarak, hamile abiye elbise modelleri konusunda doğru tercih yapabilirsiniz. Böylece farklı detaylara sahip, birbirinden özel çok sayıda hamile elbise modellerinden size özgü olanı seçebilirsiniz.

2021 Hamile Abiye

Şık ve her zevke hitap eden belirli hamile abiye elbise modelleri, çeşitli detaylara ve özelliklere sahiptir. Birbirinden özel detaylara sahip olan hamile abiye elbiseleri; hamile bolero askılı abiye elbise, hamile gümüş yaka şifon elbise, incili kemer güpürlü elbise, kruvaze baby shower çiçek broş elbise, şakayık kemer şifon elbise, sim plise özel hamile elbise, su yolu taşlı hamile abiye elbise, askılı bolero şifon hamile elbise, çift degaje abiye, hamile dantel yarım kol elbise, hamile şifon çiçekli elbise, kruvaze yaka tam boy abiye elbise, omuz detaylı şifon hamile elbise, party hamile uzun abiye elbise, hamile dantel kol abiye elbise, hamile hakim yaka pul elbise, hamile tül hamile abiye maxi elbise, hamile asimetrik dantel etek abiye, fır fır kol maxi şifon elbise modelleri gibi farklı detaylara sahip, hamilelere özel elbise tasarımları bulunur.

Trend Hamile Abiye Elbise Modelleri

Hamilelik dönemi, psikolojik ve fizyolojik açıdan kadınların zor dönemlerinden biridir. Fiziksel ve psikolojik açıdan yaşanılan değişimeler sonucunda, farklı duygu durumları ortaya çıkabilir. Bu nedenle sağlıklı bir şekilde bu dönemi atlatabilmek adına, psikolojisini olumlu etkileyen durumlara ihtiyaç vardır. Özgüveniniz açısından, kendinizi daha iyi hissetmek adına; günlük ya da özel günlerde şık kombinler elde edebilir ve psikolojinizi daha olumlu şekilde etkileyebilirsiniz. Hamile abiye elbise modelleri sayesinde, zevkinize göre tercih yapmanızda oldukça kolaydır. Hamile elbiselerinin çok çeşitli seçenekleri ve çok yönlü renk seçeneği doğrultusunda rahatlıkla güzel bir seçim yapmanız mümkün. Her zevke hitap modelleri ile pratik ve kolay bir şekilde tercih yapabilirsiniz.

Abiye Elbise Hamileler İçin

Rahat ve bol kesim, farklı detaylara sahip hamile abiye elbise modelleri seçenekleri oldukça fazladır. Dantel elbise modelleri, şifon ve çiçek desenli elbise modelleri ve farklı kumaşlardan yapılan elbise modelleri ile seçenekleriniz oldukça fazladır. Renk seçenekleri ve modelleri kapsamında tarzınıza göre seçim yapabilir ve hamilelik döneminde şık görünüme sahip olabilirsiniz. Yarım kol, uzun kol, askılı ya da benzeri ve kol model detayları ile seçim yapmanız oldukça kolaydır.

Hamile Kıyafetleri 2021

Modanın her yıl hatta yıl içerisinde değiştiğinde hamile kıyafet modellerinin bu değişimden bu yenilikten etkilenmemesi olur mu Çok değil biraz geçmişe gittiğimizde hamile...

Hamile Abiye Pantolon Bluz Kombini

Hamileler için, abiye kombinleri arasında pantolon bluz kombini de yer alır. Şık ve vücut ölçülerinize uyumlu pantolon ve bluz parçalarını bir araya getirebilir ve hoş bir kombin yapabilirsiniz. Hamilelere uygun pantolon modellerini, içinde bulunduğunuz aya göre tercih edebilirsiniz. Rahatlığınız açısından günlük tercih etmesenizde özel günlerde pantolon kombini yapabilirsiniz. Hamile abiye elbise modelleri arasında, şık pantolon bluz kombinleri de yer alır. Zevkinize göre rengarenk parçaları bir araya getirerek, tarz bir görünüm elde edebilir ya da sade bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Abiye Elbise

Abiye elbise kombinleri, hamilelik döneminde de kadınların en çok tercih ettiği modellerdir. Ama tabii kişilerin zevkine göre, pantolon ve bluz kombini de hoş tercihler arasında yer alır. Hamile elbiselerinde, renge rastlamak mümkün. Siyah, kırmızı, mavi, krem, beyaz ve farklı renklere sahip elbise modelleri de bulunur. Hamilelik döneminde, özellikle yaz mevsiminde, şifon ve çiçek desenli uçuş uçuş elbise modelleri, sizlerinde tercih edebileceği modeller arasındadır.

En Güzel Hamile Abiye Modelleri

Yazlık abiye modelleri arasında yer alan, şık uçuşan eteklere sahip abiyeleri tercih edebilir ve hoş bir kombin yapabilirsiniz. Çiçek desenli, geometrik desenli, papatya desenli ve vb. özel desenli, renkli uçuşan etekleri ile hafif elbise modelleri rahat etmenizi sağlayacaktır. Kış mevsiminde de aynı şekilde, rahat ve bol kesim abiye elbise modellerini ve pantolon-bluz kombinlerinden size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Hamile Kombinleri

Hamilelik dönemi kadınların rahat geçirmesi gereken bir dönemdir Hem psikolojik hem de fiziksel olarak rahat olmaları, daha iyi bir hamilelik süreci geçirmelerini sağlar Tabii ki...

Hamile Abiye Elbise Modelleri 2021

The post Hamile Abiye Elbise Modelleri ile Şık ve Rahat Olun appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/moda/hamile-abiye-elbise-modelleri-ile-sik-ve-rahat-olun/feed/ 0
Kahve Uçları Sarı Saç Modelleri https://www.mavimenekse.com/sac/kahve-uclari-sari-sac-modelleri/ https://www.mavimenekse.com/sac/kahve-uclari-sari-sac-modelleri/#respond Wed, 11 Aug 2021 09:00:27 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=42986 Işıltılar, saçlar da güneşten açılmış gibi doğal durmasını sağlamaktadır. Doğru renklendirme uygulaması ile de kahverengi saçların hiç olmadığı kadar göz alıcı durmaktadır. Bu yazı da sizlere kahve uçları sarı saç modelleri den bahsedeceğiz. Ombre Saçlarınız ombre tarz modeline boyatmaya karar verdiğiniz zaman da farklı bir ombre isteyebilir ve uzun zamandır trendlerden inmeyen ombre renkleri ayrıca […]

The post Kahve Uçları Sarı Saç Modelleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Işıltılar, saçlar da güneşten açılmış gibi doğal durmasını sağlamaktadır. Doğru renklendirme uygulaması ile de kahverengi saçların hiç olmadığı kadar göz alıcı durmaktadır. Bu yazı da sizlere kahve uçları sarı saç modelleri den bahsedeceğiz.

Ombre

Saçlarınız ombre tarz modeline boyatmaya karar verdiğiniz zaman da farklı bir ombre isteyebilir ve uzun zamandır trendlerden inmeyen ombre renkleri ayrıca uzun saç kesim modelleri artık bilmeyen kadın yoktur diye düşünüyoruz. Ve görünen o ki bu sene de trend olmaya devam edecek olan ombre, aslında son zamanlarda birazcık değişime uğradı diyebiliriz. Saçlara uygulanan yöntem anlamında ve renk tonları anlamın da da ombre renkleri ve yöntemleri arasında olan değişiklikleri merak ediyor sunuzdur? Ya da durun tahmin edelim, ombre saç renkleri kullanmaya karar verdiniz yaptırmadan önce bir emin olmak istiyorsunuz. Ya da her iki ile de yazıyı okumaya devam etmelisiniz, çünkü bu yazı tam da aradığınız bir içeriğe sahiptir.

2021 Kahve Uçları Sarı Saç

Ombre, saç modellerinde ki renk geçişlerini ifade etmektedir. Bildiğiniz üzere güneşten açılmış gibi renk tonları gibi duran ve saç renginin uçlara doğru daha açık olduğu saç tarz modelidir. Bu saç renk tonunun en önemli özelliği ise renk geçişlerinin yumuşak olan, saç renk tonlarında ki ayrımın keskin olması. Koyu renk tonu olan saçlardan daha açık renkli olanına kadar ombre saç renk tonunu yaptırmak mümkündür.

2020 Öne Çıkan Kadın Saç Modelleri

Her yıl biz kadınlar için yenilik ve değişim demektir Biz kadınlar yeniliğe ve değişikliğe çok yatkın bir yapımız olduğundan her yıl mutlaka ya saç modellerimizi ya da saç...

Ombre saçlar, üç seneden bu yana eşi benzeri görülmemiş bir başarı ile birinciliği kimseye kaptırmıyor. Saç renklerini tamamen değiştirmeden, biraz ışık katmak isteyen kadınlar tarafından en fazla tercih edilen bu saç modeli yerini daha uzun yıllarca kimseye kaptırmayacak gibi görünüyor.

2021 Kahve Uçları Sarı Saç Rengi

Bronde

Son zamanlar da en moda saç renk tonların da başın da gelmektedir. Son birden çok yıldır hayatımıza girmiş olan. Birazcık koyu renkli sarı renk tonudur. Yani kahve tonları ve de sarı renk tonu birleşimi ile oluşan çok şık yansımalar ile de sahip renk tonlarıdır. Buğday tenli kadınlar da aşırı derece de uyum sağlamaktadır.

Balyaj

Kahve sarı tonlar da balyaj renk tonu gerçekten kadınlar tarafın da çok sevilir. Bunun için de denemek isteyenler olur siyah kahve saç için iyi bir seçenek olmaktadır. Kahve sarı saç renk tonu her zaman beğenilir ve de çok ilgi görür. Zaman ilerlese bile de her zaman kadınlar arasın da çok fazla tercih edilen platin saç renk tonu arasın da diyoruz. Tercih edilme nedenlerinin en başın da ise çok etkileyici ve havalı bir görünüm vardır.

2021 Kahve Uçları Sarı Saç Renk Tonları

Diğer saç renk tonları gibi değil daha fazla dikkat çekici bir renk bu da çoğu kadının çok hoşuna gidiyor. Eğer cilt tonunuz ile bu renk tonunun bütünleştirir iseniz kendinize bir star havası vermeniz içten bile olur. Çoğu kadın da bu renk tonundan sonra da çok fazla değiştiğini söylenir. Birden çok kişi de bağımlılık oluşturmuştur ve hep bu renk tonunu kullanmak istenmektedir. Dört mevsim de rahatlık ile kullanılabilen bu sarı ton rengini siz de de çok iyi sonuçlar verilmesidir. Kahve sarı zor bir renk olsa bile duruşu da ayrı bir güzel renk tonudur.

Kısa Saçlar İçin Saç Modelleri

Saç denildiği zaman her kadının kendine yakıştırdı farklı modeller bulunmaktadır Saç kestirirken özellikle kadınların kendine yakışacak olan modelleri seçmeleri mi gerekir...

Beyaz Tenlilere Kahve Tonlar da Saç Renkleri Yakışır mı?

Her zaman daha önceki makalelerimiz de de söylediğimiz gibi beyaz tenli kadınlara sıcak renkler çok yakışır. Peki bu saç rengi isimlerini yine örnek olarak tekrar yazıyorum. Öncelikle en başta kahve tonları, siyah renk tonları, altın sarı saç renk tonları, geçen seneden beri popüler olan bal köpüğü saç renk tonları ve kahve renk tonları olarak sıralanabilir. Beyaz ten rengine sahip kadınlar küllü saç rengi tonlarından uzak durmalılar. Küllü saç renk tonları beyaz tenli kadınları çok fazla solgunlaştırmaktadır. Beyaz tene sahip iseniz çikolata karamel kahve tonu hatta biraz daha koyusu sizi çok çekici ve şık bir görünmenize sebep olur.

2021 Kahve Uçları Sarı Saç Renk Tonu

Buğday ten rengine sahip kadınlar da bu saç renginden de ziyade önerebileceğimiz saç renk tonları bulunmaktadır bu ise kestane saç renk tonu olacaktır.

Çikolata kahve saç renk tonuna altın renklerin de yansımalarını görmekteyiz, açık kahve saç renk tonunun üstünde ombre ve balyaj renk tonları karamel tonların da seçerek çikolata karamel kahve saç rengini yaptırırsınız. Ayrıca bu yıl ombre saç renk tonları ve balyaj işlemleri son hız saçlarda devam etmektedir.

Kadınların saç renk tonu değiştirmeden önce kendilerini çok iyi tanıdıklarından emin olmaları gerekmektedir. Özellikle de kahve sarı saç renk tonu gibi açık renkler kullanacaklarsa ten renklerini ve göz renklerini iyi bilmeleri ve kendilerine yakışıp yakışmayacağına karar vermeleri gerekmektedir. Çünkü saçlar kahve sarı saç renk tonuna boyandıktan sonra eğer yakışmayacak ise saçları boyatmanın hiç bir anlamı yok. Kahve sarı saç renk tonu en çok bal rengi gözleri ve kumral tenleri olan kadınlara yakışır. Özellikle de buğday renk tonuna tenine sahip olan kadınlar kahve sarı saç rengini çok iyi tanımlamaktadır.

2021 Ucu Sarı Kahve Saç Rengi

Kahve sarı saç renkleri kullanabilmeniz için buğday ten rengine olunmasa daha beyaz tenli olunması gerekmektedir. Çünkü kahve sarı saç renk tonu bakırın bir renk tonudur ve esmer kadınlarda çok emanet renk tonun da görünür. Kahve sarı saç renk tonu kullanılacaksa ilk olarak saç renk tonunuzun soğuk mu yoksa sıcak mı olduğuna bakılması gerekmektedir. Önemli dikkat edilmesi gereken noktadır bu konu.

2021 Uçları Sarı Kahve Saç Rengi Kahve Uçları Sarı Saç 2021 Kahve Uçları Sarı Saç Rengi 2021 Kahve Uçları Sarı Saç Renk Tonları 2021 Kahve Uçları Sarı Saç Renk Tonu 2021 Ucu Sarı Kahve Saç Rengi 2021 Uçları Sarı Kahve Saç Rengi 2021

The post Kahve Uçları Sarı Saç Modelleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/sac/kahve-uclari-sari-sac-modelleri/feed/ 0
Kumral Tene Giden Saç Renkleri Nelerdir? https://www.mavimenekse.com/sac/kumral-tene-giden-sac-renkleri-nelerdir/ https://www.mavimenekse.com/sac/kumral-tene-giden-sac-renkleri-nelerdir/#respond Wed, 04 Aug 2021 06:00:13 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=42812 Saç rengini değiştirmek ve görünümünde farklılık yapmak için her kadın dönem dönem saçlarıyla uğraşıp değişiklik yapmak isteyebiliyor. Her kadın farklı ten rengine sahiptir. Kumral ten rengine sahip olan kadınların bir çok seçeceği de bulunmaktadır. Kumral ten rengine sahip olanlar kılık bir ten rengine sahip oldukları için neredeyse tüm saç renklerinin uygulanabileceği bir ten rengindedir denilebilir. […]

The post Kumral Tene Giden Saç Renkleri Nelerdir? appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Saç rengini değiştirmek ve görünümünde farklılık yapmak için her kadın dönem dönem saçlarıyla uğraşıp değişiklik yapmak isteyebiliyor. Her kadın farklı ten rengine sahiptir. Kumral ten rengine sahip olan kadınların bir çok seçeceği de bulunmaktadır. Kumral ten rengine sahip olanlar kılık bir ten rengine sahip oldukları için neredeyse tüm saç renklerinin uygulanabileceği bir ten rengindedir denilebilir. Fakat her saç rengin kumral tenli uygulanabilmesi Her saç rengin kumral tene yakışacak anlamına gelmemektedir.

2021 Kumral için Saç Rengi

Sıcak ve soğuk tenlere göre kumral ten rengi daha arada bir renk olduğu için bu tende Engine sahip olanlar daha şanslı sayılabilirler. Yalnız bu avantajlarının yanında dezavantajlarının da olmadığı söylenmesi de mümkün değildir. En önemlisi kumral tene sahip kadınlar saç rengi konusunda daha çok kararsızlık yaşamaktadır. Bunun sebebi ise kumral ten renginde hiçbir rengin kötü durmamasıdır. Kumral tene sahip kadınların saç boyarken dikkat etmesi gereken iki özellik bulunmaktadır. Saç boyadıkları taktirde yüzlerini ortaya çıkarmak istiyorlar yoksa saç rengini mi daha ön planda tutmak istiyorlar bunu kesin olarak kararlaştırmaları gerekir. Kumral tene güzel şekilde ortaya çıkaracak saç renklerinden kısaca sizlere bilgi vermek istiyorum.

2021 Kumral Ten için Saç Rengi

Kumral ten rengine en güzel uyum sağlayan renkler özellikle kahve tonlarıdır. Tabii ki bunun yanı sıra hatların ortaya çıkarması bakımından Penn renginizi soluklaştırmaması bakımından kumral tenli en yakıştırdığım renkler arasında yer alan Sütlü kahve, açık küllü kahve, altın kahve, ve benzeri gibi size ve teninize müthiş uyum sağlayacak bir çok renk vardır. Bunun dışında sarı tonlarını tercih etmek isteyen kadınlar bal rengi seçiminde bulunabilirler. Tenine uyum sağlayacağı için yüzünüzü solgun da göstermeyecektir. Bunun yanı sıra saçlarınıza gerekli Işıltıyı verip daha hoş bir görünüm kazanmanıza da yardımcı olmuş olacaktır.

Küllü Kumral Saç Renkleri Kataloğu

Kumral renk tonlarının favorisi olanlar için bu konuyu yazıyoruz sizler için Bugünkü konumuz küllü kumral renk tonu hakkında olur Hafif açık renk tonları tutkunu iseniz ve...

Saç rengi trendlerinden olan kum sarısı saç rengi de kumral ten rengi ile çok yakışan renklerden biridir. Doğal görünümünün yanı sıra teninde bütünlük sağlayarak size daha da doğal bir hava katarak daha da etkileyici görünümler sağlayabilir. Bu tonlar dışında son zamanlarda sıklıkla tercih edilen renklerden biri de küllü saç tonlarıdır. Kumral ten rengi ile fazlasıyla uyum sağlayan türlü saç renkleri ve birbirini tamamlayan bir güzel renk seçimi ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

2021 Kumrala Giden Saç Rengi

Yalnız küllü kumral, küllü kahverengi, küllü koyu sarı ve benzeri gibi tonları da tercih etmeniz mümkündür. Kumral tene en çok yakışan renklerden biri de kızın saç renkleridir. Kızının her tonuteniniz için biçilmiş kaftan sayılabilir. Kızıl saç renkleri gözlerinizi fazlasıyla ortaya çıkartacak ve sizlere inanılmaz bir hava katacaktır. Kızının tonları, sonbahar kızılı, şarap kızılı, koyu kızıl, kızıl kahve ve benzeri gibi tonları denemenizde tavsiye edilir.

Kumral Rengi İçin En İyi Saç Rengi Bulma İpuçları

Kumral ten rengi normalde orta ve koyu ten renkli cilt tonu kategorisine girdiği için bu özellik dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. Sıcak koyu renkli serin kaşıntılı saç renkleri kumral ten rengine çok uyum sağlamakta ne etkileyici bir görünüme sahip olmanızı sağlamaktadır. Kumral ten rengine sahipsiniz kızım tonları ve kahve tonları en iyi seçimler arasındadır. Sarı renk kumral tene bulduğundan dolayı yerine daha hafif sarı tonları tercih etmeniz önerilir.

2021 Kumrala Giden Saç Renkleri

Sarı Tonları

Kumral tenli olan kadınlar sıcaktan rengine sahiptirler. Bundan dolayı hem soğuk hem de sıcak saç renkleri bu kadınlara oldukça fazla yakışmaktadır. Fakat yakışmayan birkaç renkte bulmaktadır. Sark tonlar kadınların duruşuna estetik dokunuşlar katmaktadır. Sarı tonlarından en çok yakışan renkler ise kum sarısı, tuz sarısı ve bal rengidir. Bu saç rengi tercih etmek isteyen kadın var o Işıltılarıyla oldukça fazla dikkat çekmekte ve istedikleri güzel görünüme kavuşa bilmektedir.

Kumral Saç Rengi

Kumral saç rengi için oldukça çok sayıda tondan söz etmek mümkün Açık ve koyu renk kumral saç modelleri ve ara tonlar, sitemizde sizlerle buluşuyor Kumral saç renkleri...

Fakat saç rengi seçiminde saç bakımı da oldukça önemlidir. Saçınızın bakımı parlak ve sağlıklı görünmesi saç renginizin daha fazla ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Aksi taktirde saçınızın bakımsız oluşu saçınızın rengini istediğiniz şekilde yansıtmayacaktır. Bu nedenle saçınızı boyadığınız takdirde saç bakım ürünleri ile saçınızın parlaklığını kuruyup güzel görünümünü devam etmelisiniz.

Koyu Kumral Tene Platin Saç Rengi

Kumral tenli kadınlar hangi saç rengi yakışır sorusuna yazımızda yanıtlar sunacağız. Kumral ten renginin koyu ya da açık tonlarda olmasına bağlı olarak renk seçimleri de değişmektedir. Koyu kumral tenli bir kadın renk seçimi tercih edeceği zaman platin rengi doğru seçim olacaktır. Platinin eşsiz görünümü kumral teni muhteşem bir görünüm sağlayacaktır. Bu nedenle koyu kumral tene sahipseniz platin en doğru seçiminiz olacaktır.

2021 Kumrala Yakışan Saç Rengi

Kumral Tene Kızıl Tonları

Sıcak renklerden olan kızıl saç tonları kumral bayanlara oldukça fazla yakışmaktadır. Kızılın çekici yüz hatların ortaya çıkarması sayesinde kadınların vazgeçilmezi arasına girebilir. Bundan dolayı kadınsılığı benimsemiş kumralların kızıl tonlarını tercih etmeleri doğru bir seçimdir. Bu nedenle iddialı bir bayansınız kızıl tonu tam da sizin renginiz olacaktır.

Kumral Tene Karamel Tonları

Kumral tene sahip kadınların atik yanık yüz rengi görüntüsüne karamel saç renkleri olduk çok fazla bir çekicilik sağlamaktadır. Aynı zamanda kumral tene karamel tonları güzellik katmakta ve ayrı bir sıcaklık sunmaktadır. Açık kumral olduğunuz halde yaz aylarından kalma bir bronzla sahip olduğunuz zamanda karamel tonlarını tercih etmeniz mükemmel bir seçim olacaktır.

2021 Kumrallar için Saç Rengi Kumral için Saç Rengi 2021 Kumral Ten için Saç Rengi 2021

The post Kumral Tene Giden Saç Renkleri Nelerdir? appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/sac/kumral-tene-giden-sac-renkleri-nelerdir/feed/ 0
Ombre Renkleri https://www.mavimenekse.com/sac/ombre-renkleri/ https://www.mavimenekse.com/sac/ombre-renkleri/#respond Mon, 02 Aug 2021 06:28:45 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=45175 Ombre; kişinin doğal saçlarının iki ya da üç ton açık rengin, saçlarının belirli bir bölümüne yoğunlaştırılarak uygulanmasına denir. Bir tür renklendirme boyama işlemi de diyebiliriz. Kişiye farklı bir saç stili kazandıran bu yöntem, son zamanların dikkat çeken tarz uygulamalarından biridir. Doğal renklerin birkaç ton açığı olduğundan dolayı, ombre renkleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Siyah, kahverengi […]

The post Ombre Renkleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Ombre; kişinin doğal saçlarının iki ya da üç ton açık rengin, saçlarının belirli bir bölümüne yoğunlaştırılarak uygulanmasına denir. Bir tür renklendirme boyama işlemi de diyebiliriz. Kişiye farklı bir saç stili kazandıran bu yöntem, son zamanların dikkat çeken tarz uygulamalarından biridir. Doğal renklerin birkaç ton açığı olduğundan dolayı, ombre renkleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Siyah, kahverengi gibi koyu tonları içerdiği gibi sayısız açık tonları da içerir. Ayrıca tek sabit bir ombre uygulaması bulunmaz. Saçlara ve kişinin zevkine göre, uzun ya da kısa etkili ombre işlemleri uygulanabilir.

Yeni Popüler Ombre Renkleri

Ombre renkleri, saç modellerine göre de farklılık gösterir. Kısa veya uzun saçlarda ombre işlemleri tabii farklı bir görünüme sahip olur. Aynı şekilde yoğunlaştırılarak uygulanan alanlar; uçlar ya da diplerden başlayan geçişlere de sahip olduğundan farklı görselliğe sahip olabilir. Ombre işlemleri; saçların uç bölümlerine, birkaç tutamına, diplerden başlayan renk geçişlerine ya da diplerden başlayarak, uçlara doğru yoğunlaşan geniş bir alana yayılabilir.

Popüler Ombre Renkleri Yeni

Sarı Saçlara Ombre Modelleri

Ombre modellerini incelediğimizde, sarı tonları dikkat çeker. Altın yansımalarından tutunda, açık sarı, platin sarı gibi özel sarı tonları; her saça uygulanabilir ombre işlemine sahiptir. Siyah saçlara da uygulanabilir, kahverengi saçlara da yani kişinin zevkine ve saç yapısına göre değişebilir.

Sarı saçlara ombre modelleri; diplerden başlayan geçişler ile uygulanabilir. Buradaki önemli ayrıntı saç renginin koyu sarı ya da açık sarı olmasıdır. Diplerin koyu olduğu uçlara doğru yoğunlaşan açık sarı geçişleri oldukça havalı görünmenizi sağlar. Ya da fazla dikkat çekmeyen yumuşak geçişler ile sarı tonları uygulayabilirsiniz. Küllü sarı tonları ile başlayan saçlarınıza, açık sarı ton geçişleri farklı hava katacaktır. Birbirinden özel ve çarpıcı, koyu ve açık sarı ombre modelleri bulunur. Saç renginize göre, sarı renk geçişleri ile ombre modellerini deneyimleyebilirsiniz.

2021 Popüler Ombre Renkleri

Ombre ile Çılgın Renk Modelleri

Çılgın renkler denildiğinde akla, öncelikle tabii ki mavi, mor ve pembe tonları gelir. Kırmızı renginin alevli dokunuşlarını da ekleyebiliriz. Çılgın renkleri farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Saçlarınızın tamamında bir değişiklik yapmak yerine, sadece uçlarda bir farklılık yaratabilir ya da diplerden başlayan koyu saçlarınıza doğru renk geçişleri ile morumsu bir ombre uygulanabilir. Dalgalı saçlarınızda mor detayı oldukça tarz görünecektir.

Popüler Ombre Renkleri 2021

Pembe-Mor-Mavi Ombreli Saçlar:

Koyu saç diplerinizden başlayan, renk geçişi ile yoğunlaştırılmış bir mor ombre uygulanabilir. Ya da daha yumuşak dokunuşlar için, sadece uçlara mor dokunuş katabilirsiniz. Siyah saçlarda ise özellikle mavimsi ombre yansımaları oldukça çekici görünecektir. Pembe rengini saçlarınızın genelinde uygulamak yerine, birkaç tutamına ya da uç bölümlerinde deneyimleyebilirsiniz. Ombre renkleri çılgın tonlar ile de çarpıcı bir görünüm sunar.

Siyah Saça Ombre Modelleri

Siyah saçlara ombre uygulamaları da sayısız renk tonunu içerir. Açık tonlar ya da çarpıcı tonları rahatlıkla deneyebilirsiniz. Tabii burada tarzınız öne çıkar, farklı görünmeyi sevenler için, siyah saçlarına uzun bir etki ile sarı ombre uygulanabilir. Ya da mavimsi bir dokunuşla ombre uygulaması uçlara doğru yoğunlaşabilir.

Popüler Ombre Renkleri

Siyah Saçlara Mor Dokunuş:

Uzun ya da kısa siyah saçlarınızda, küçük bir değişiklik yapmak için, sadece uç bölümlerinde farklı renkleri içeren ombre uygulayabilirsiniz. Ama genel görünümünde etkili bir farklılık yaratmak adına, saçlarınızın orta bölümlerinden başlayan bir renk geçişi ile mor ya da mavi geçişler ile olağanüstü bir dokunuşa sahip olabilirsiniz. Siyah saçlara ombre modelleri, zıt renk dokunuşları ile ton nüanslarının yansımları çekici görünmenizi sağlar.

Ombre Modelleri 2019

Ombre saç işlemi, son yılların trend saç uygulamalarından biri haline geldi Her saç rengine göre özel işlem yapılabilen ombre ile farklı bir saç stiline sahip olabilirsiniz...

2021 Ombre Rengi En Güzel Ombre Rengi En Güzel 2021 2021 En Şık Ombre Rengi 2021 Ombre Renkleri

The post Ombre Renkleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/sac/ombre-renkleri/feed/ 0
Platin Sarısı Saç https://www.mavimenekse.com/genel-kultur/platin-sarisi-sac/ https://www.mavimenekse.com/genel-kultur/platin-sarisi-sac/#respond Wed, 28 Jul 2021 04:58:14 +0000 http://www.mavimenekse.com/?p=32678 Platin sarısı saç rengi için hem değişik tonları hem de modellere göre saçlarda nasıl durduğunu inceleyebilirsiniz. Bu saçlar arasında hangilerini daha fazla güzel bulduğumuzu ise sizler için yorumlamak istiyoruz. Her konumuzda yapmış olduğumuz yorumları, bu konumuzda da yaparak, dört tane en iyi modeli seçeceğiz. Daha sonrasında da sizlere başka konularımızı da önereceğiz. Çok ilgi gören […]

The post Platin Sarısı Saç appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Platin sarısı saç rengi için hem değişik tonları hem de modellere göre saçlarda nasıl durduğunu inceleyebilirsiniz. Bu saçlar arasında hangilerini daha fazla güzel bulduğumuzu ise sizler için yorumlamak istiyoruz. Her konumuzda yapmış olduğumuz yorumları, bu konumuzda da yaparak, dört tane en iyi modeli seçeceğiz. Daha sonrasında da sizlere başka konularımızı da önereceğiz.

Çok ilgi gören bu konulara göz atmanızı tavsiye ediyoruz. En güzel platin sarısı saçlara gelecek olursak, yedi numara ile başlayabiliriz. Bu saç modeli oldukça güzel ve doğal bir görünüme sahip. Saçın modeli de bu düşüncemizde etkili olabilir. Gerçekten hoş bir görüntü olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Onun ardından on dört numaralı saç ve on yedi numaradaki platin sarısı saç da bizlerin diğerlerinden daha güzel buldukları arasında sıralanıyor. Dördüncü olarak en güzel seçtiğimiz model ise on numaradaki oldu. Bu saç hem modeli bakımından hem de ton açısından yine diğerlerinden daha güzel duruyor ve listemize dahil oluyor.

Bizler en güzel olduğuna inandığımız platin sarısı saç modelleri için seçimlerimizi yaptık. Yorum alanımızı kullanarak, sizler de aynı şekilde yaptığınız seçimleri bizlerle paylaşabilirsiniz. Hem bizim hem de yeni gelecek olan ziyaretçilerimiz için seçimlerinizi bekliyoruz. Koyu Sarı Saç Rengi Sarı Saç Renkleri

Platin Sarısı Saç

Bayanlar için en popüler saç renkleri arasında yer alan platin sarısı aynı zamanda taşıması ve bakımı da oldukça zor olan bir renktir. Farklı renk tonları ile saçlarınıza uygulayabileceğiniz platin sarısı için eğer özverili bir süreçte başarılı olabilirseniz oldukça harika görünüme sahip olabilirsiniz.

2021 Platin Sarı Saç Önerisi

Platin sarısı saç rengi 2021 yılında kadınlar tarafından büyük ilgi görecek iken hemen hemen tüm saç boylarında uygulanabilecek. Sürekli olarak saçlarınızda farklı renk tonlarını deniyorsanız platin sarısı saç rengi tam size göre.

En Güzel Platin Sarısı Saç Rengi

Platin sarısı saç renk tonu her zaman beğenilir ve de çok ilgi görür Zaman ilerlese bile de her zaman kadınlar arasın da çok fazla tercih edilen platin saç renk tonu arasın da...

Esmerlere Platin Saç Rengi

Esmer tene yakışan saç renkleri bulmak sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Esmerlerin teni rengini öne çıkaracak ve cilt tonlarına uygun seçim yapmak isteyenler adına platin saç rengi yapılabilir. Genellikle esmer tenlileri açık tonlar yakışmamaktadır. Doğru alt tonlu bulabildikleri takdirde esmer tenlileri açık tonlarda yakışır.

Esmere Platin Yakışıyor

Platin saç rengi tercih edildiği taktirde ortaya ışıltılı bir saçın çıkması ve ten renginin daha da baskın bir şekilde görünmesi sayesinde farklı bir izlenim elde edebilirsiniz. Bu saç rengi sayesinde cildiniz mükemmel bir şekilde ortaya çıkarak farklı bir görünümün ismi olmanızı sağlayacaktır. Platin saç rengini cesur kadınların kendinde uygulaması farklı izlenime sahip olmasını da sağlar. Platin saç rengi cesur kadınların seçim yapabileceği doğru bir saç rengidir.

doğal platin sarısı saç düz platin sarısı saç en güzel platin sarısı saç modelleri kısa platin sarısı saç rengi kısa platin sarısı saç kısa platin sarısı saçlar platin sarı saç rengi platin sarısı kısa saç platin sarısı saç modelleri platin sarısı saç rengi platin sarısı saç renkleri platin sarısı saç platin sarısı saçlar platin sarısı şık platin sarısı saç uzun platin sarısı saç uzun platin sarısı saçlar

Esmerlere Platin Saç Rengi

Esmer tenli kişilerin saç renkleri genelde; kahverengi, siyah ya da kestane tonlarındadır Tabii bu doğal saç renkleri, esmer tenli kişilere en çok yakışan saç renkleri arasında...

The post Platin Sarısı Saç appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/genel-kultur/platin-sarisi-sac/feed/ 0
Yazlık Romantik Elbise Modelleri https://www.mavimenekse.com/moda/yazlik-romantik-elbise-modelleri/ https://www.mavimenekse.com/moda/yazlik-romantik-elbise-modelleri/#respond Tue, 27 Jul 2021 09:23:32 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=44231 Yaz mevsiminde güneşin ve gökkuşağının ışıltılı renkleri, yaz kombinlerine de yansır. Özellikle sarı rengi ve tonlarının yansımalarını her giysi türünde görebiliriz. Romantik elbise kombinleri de sarı renginin vazgeçilmez tonlarını içerir. Birbirinden özel ve şık tasarımlara sahip, sarı yazlık romantik elbise modelleri ve tabii farklı renkleri de bulunur. Papatya desenli, küçük ya da büyük çiçek desenli […]

The post Yazlık Romantik Elbise Modelleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Yaz mevsiminde güneşin ve gökkuşağının ışıltılı renkleri, yaz kombinlerine de yansır. Özellikle sarı rengi ve tonlarının yansımalarını her giysi türünde görebiliriz. Romantik elbise kombinleri de sarı renginin vazgeçilmez tonlarını içerir. Birbirinden özel ve şık tasarımlara sahip, sarı yazlık romantik elbise modelleri ve tabii farklı renkleri de bulunur. Papatya desenli, küçük ya da büyük çiçek desenli özenle tasarlanmış romantik bir havası olan elbiseler ile günün dikkat çekici kombinini yapabilirsiniz.

Bayan Yazlık Elbiseler

Sarı, kırmızı, mavi, yeşil gibi özel renklere sahip elbiselerin, çiçek tasarımları ile bambaşka bir görünüme kavuşabilirsiniz. Uzun ya da kısa ve boyundan bağlamalı, tek omuz, ince askılı, kayık yaka, straplez gibi çeşitli detay ve özelliklere sahip romantik elbise tasarımlarını kendinize özgü kombinleyebilirsiniz. Yazlık romantik elbise modelleri her zevke hitap eden modelleri ile her ortama uyum sağlar. Pileli etek, bol kesim, şifon elbise modelleri, katlı etek elbise modelleri, puantiye desenli, geometrik desenli, fırfırlı gibi farklı detaylara sahip yazlık elbiseler, özel davetlerinizde ya da günlük hayatınızda romantik bir havaya sahip olmanıza yardımcı olur.

Yazlık Romantik Elbise Modelleri

Yazlık elbiselerinizi, gündüz ya da gece programlarınız için iki farklı şekilde kombin yapabilirsiniz. Aynı elbiseyi hem gündüz hem de gece rahatlıkla giymeniz sadece ince detaylar ile mümkündür. Örneğin; yazlık elbiselerinizi beyaz spor ayakkabılarınız ile güne özel şık bir kombin yapabilirsiniz. Günlük hayatınızın içinde rahatlıkla tercih edebilir ve rahatlığı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda şık bir görünüm elde etmenizde olasıdır. Yazlık romantik elbise modelleri, özel ve şık tasarımları ile özgür detaylara ve şık inceliklere sahiptir. Bu nedenle her ortama ve her zevke hitap eder.

Çiçek Desenli Yazılık Elbise

Renkli ve desenli romantik elbiselerinizi; beyaz spor ayakkabı ve beyaz bir omuz çantası ile şık bir kombin yapabilirsiniz. Böylelikle; sarı ya da yeşil ve mavi gibi desenlere sahip yazlık romantik elbise modelleri sizlere farklı bir hava katacaktır. Elbise modellerindeki; kıvrımlar, blöf kollar gibi romantik detayları olan elbiseler, aynı zamanda düğün veya açık hava etkinliği gibi özel günlerde de tercih edilebilir. Uzun, diz veya midi üzerinde elbiseleriniz için; sepet çantalar ve hasır çantaları, düz sandaletleri ve espadrilleri ile kombin yapabilirsiniz.

Uçuş Uçuş Elbise Modelleri

Yaz mevsimin dikkat çeken ve rahat kombinlerinden olan, uçuş uçuş elbise modelleri günün farklı saatlerinde sizlere eşlik edebilir Tatilinizde rahatlık ve şıklık açısından...

Zarif çiçek baskılarına sahip sarı elbiseleri modelleri ya da yeşil, mavi gibi özel ve canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Beyaz spor ayakkabılar, sandaletler, babetler, düşük ve kare topuklu büyükanne ayakkabıları ile romantik elbiselerinizi rahatlıkla kombin yapabilirsiniz.

Önden Düğmeli Yazlık Romantik Elbise Modelleri

Yazlık Romantik Elbise Kombinleri

Yazlık elbise modelleri, gerek kumaşları gerekse ince detayları ile çok yönlüdür. Canlı renklere sahip renk yelpazesi ve özel tasarımları, desenleri ile adeta seçenekli kombinler elde etmenize yardımcı olur. Uzun, kısa, diz altı yazlık elbiseler; papatya desenli, küçük ya da büyük çiçek desenli özel tasarımları ile ; sarı, mavi, yeşil, beyaz, pudra pembesi gibi farklı renk seçeneklerine sahiptir. Zevkinize göre bir tercih yapabilir ve yazlık romantik elbise modelleri ile kendinize özgü kombin elde edebilirsiniz.

Sarı, yeşil, mavi, beyaz gibi renklerin her biri gökkuşağı misali yazı simgeleyen özel tasarımlardır. Her zevke hitap eden özel modelleri ile size kendinizi iyi hissettirecek hoşluğa sahiptir. Yazlık romantik elbise modelleri ile özgüven tazeleyebilir ve yaz şıklığını yakalayabilirsiniz. İster gündüz isterseniz gece davetlerinde, şıklığınızı yansıtabilirsiniz. Çiçek desenli rengarenk yazlık elbiseleri, beyaz bir spor ve beyaz çanta ile gündüz kombininde kullanabilirsiniz. Gece programlarınızda ise ince topuklu ya da daha rahat topuklara sahip bir ayakkabı ile hoş ve şık bir kombin yapabilirsiniz. Gece ve gündüz kombini yaparken, önemli püf noktalara dikkat etmeniz yeterlidir. Ayakkabı, çanta ve tabii ki elbisenin her biri ile ahenk ve uyumuna. Böylelikle incelikli bir şekilde pratik kombinler yapabilirsiniz.

Romantik Elbise Yazlık

Yazlık Romantik Sarı Elbise Kombinleri

Yazlık elbise modellerini genel olarak incelediğimizde, karşımıza sarı tonlarının yansımalarını görürüz. Uçuş uçuş sarı elbiseler, kısa ya da uzun modelleri ile şıklığı bizlere sunar. Papatya desenli, çiçek desenli, geometrik desenli, düz ve sade gibi birbirinden özel ve farklı modelleri de bulunur. Sarının yandığı, gizemli detay işlemeleri ile yazlık romantik elbise modelleri şıklığı bizlere sunar. Katlı etek modelleri, yarım kol, uzun kol, ince askılı, tek omuz, boğazdan bağlamalı, yüksek yaka, sırt dekolteli veya göğüs dekolteli gibi farklı detay ve özelliklere sahiptir. Aynı zamanda yaz renklerinin ışıltılı yansımalarına da sahiptir.

Sarı elbise modelleri ve sarının yoğun olduğu kombinler, yaz sıcaklığına ve şıklığına sahiptir. Işıltılı yansımaları ile enerjik ve daha canlı bir görünüme sahip olursunuz. Sarı renginin elbise detaylarına işlenen desenleri ile romantik bir dokunuşu simgeler. Gece ya da gündüz kombinlerinizde sarının güzelliğinden yararlanabilirsiniz. Sarı rengi her elbise modelinde farklı kıvrımları ve desenleri ile modanın trendlerindendir.

Romantik Elbise

Yaz mevsiminde, plaj şıklığında da; bikini, mayo, plaj elbiseleri ve şapka ya da çanta, ayakkabı gibi her türlü üründe sarının ışıltısına rastlarız. Güneşin sıcaklığını ve parlaklığını bizlere sunan sarı tonları, elbiselerde de romantik havası ile cezbedici olmanızı sağlar. Papatyalı, küçük çiçek desenli ve geometrik desenli tasarımlara sahip, romantik çizgileri ile sarı elbiseleri hoş kombinler yapabilirsiniz.

En Yeni Elbise Modelleri

En yeni elbise modelleri seçimi yaparken, son dönemde öne çıkmış olması ve popüler olması kriterlerini göz önünde bulundurduk En yeni elbise modelleri arasında; abiyeler,...

The post Yazlık Romantik Elbise Modelleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/moda/yazlik-romantik-elbise-modelleri/feed/ 0
Siyah Saça Ombre Modelleri https://www.mavimenekse.com/sac/siyah-saca-ombre-modelleri/ https://www.mavimenekse.com/sac/siyah-saca-ombre-modelleri/#respond Mon, 26 Jul 2021 07:17:42 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=45174 Koyu tonlara sahip saçlarda, ombre modeli daha belirgin olacağı için daha dikkat çekici görünür. Bu nedenle gönül rahatlığı ile siyah saçlarınıza ombre yapabilir ya da yaptırabilirsiniz. Ombre işlemi yapılması için tabii saçlarınızın belirli bir bölümünü açmanız gerekir, birkaç ton açılan saçlarınıza dilediğiniz renk tonu ile ombre uygulayabilirsiniz. Çünkü; siyah saça ombre modelleri sayısız renk tonunu […]

The post Siyah Saça Ombre Modelleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Koyu tonlara sahip saçlarda, ombre modeli daha belirgin olacağı için daha dikkat çekici görünür. Bu nedenle gönül rahatlığı ile siyah saçlarınıza ombre yapabilir ya da yaptırabilirsiniz. Ombre işlemi yapılması için tabii saçlarınızın belirli bir bölümünü açmanız gerekir, birkaç ton açılan saçlarınıza dilediğiniz renk tonu ile ombre uygulayabilirsiniz. Çünkü; siyah saça ombre modelleri sayısız renk tonunu içerir.

En Güzel Siyah Saç için Ombre Modelleri

Saçlarınızın uçlarına ya da ortadan başlayan bölümlerine gibi hangi bölüme uygulayacaksanız, ilgili bölümlere saç açma işlemi uygulayın ve açılan bölümlere tercihinize göre ombre rengini boyayabilirsiniz. Tabii açma işlemi sonrası, açılan renk hoşuna giderse onu da kullanabilirsiniz. Uzun etkili bir ombre için, bir de çarpıcı renk kullanmak istiyorsanız, siyah saçlarınız için profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Siyah Saç için Ombre Modelleri En Güzel

Siyah Saç Ombre Modelleri

Sosyal medyayı herkesin takip ettiği günümüzde, siyah saça ombre modelleri listesinin oldukça geniş çaplı olduğunu herkes tahmin edebilir. Ayrıca uygulanmayacak bir renk tonu da yok diyebiliriz. Her rengi siyah saçlarınıza doğru geçişler ile uygulayabilirsiniz. Önemli olan genel görünümünüzde, hoş ve çekici bir görünüm sağlamak için doğru teknikler ile yapılmasıdır. Siyah saçlara en çok yakışan ve dikkat çeken ombre uygulamaları ise; mavi, mor, pembe, sarı gibi sayısız rengi içerir.

Siyah Saça En Çok Yakışan Ombre Tonları

Siyah saçlarınıza, açık renkler kullansanız dahi koyu tonlarını tercih etmeniz gerekir. En çok yakışan ombre renkleri ise genellikle, renk uyumu sağlanan; küllü ombre, gri ombre gibi birbirinden özel siyah saça ombre modelleri bulunur.

2021 Siyah Saç için Ombre Modelleri

Küllü Ombre:

Siyah uzun saçlarınıza, küllü koyu kumral ombre tonları oldukça çok yakışacaktır. Genel görünümünüzde de doğal etkisi ile çekiciliğinizi artırır. Özellikle doğal bir ombre etkisine kavuşmak isteyenler için ideal diyebiliriz.

Siyah Saça Gri Ombre:

Son dönemlerde dikkat çeken, ombre uygulamalarından biri olan gri tonları da siyah saçlara yakışan ombre renklerindendir. Uzun ya da kısa saçlarınızın, orta bölümlerinden başlayarak uçlara doğru yoğunlaşan gri ombre yansımaları ile hoş görünmeniz kaçınılmazdır.

Siyah Saç için Ombre Modelleri 2021

Koyu Mavi Ombre:

Koyu mavi ve morumsu ombre renkleri, siyah saçlara yakışan iddialı ombre tonlarıdır. Havalı bir tarza sahip olmak isteyenler içinde, hoş bir tercih olabilir.

Koyu Sarı Ombre:

Sarı tonları da siyah saça ombre modelleri arasında yer alır. Tabii özellikle koyu sarı tonlarını tercih edebilirsiniz. Ortadan başlayan renk geçişleri ile uçlara doğru daha açık ışıltılara sahip bir sarı dikkat çekebilir.

Kızıl Ombre:

Siyah saçlarınızda, uzun yıllar balyaj işlemi ile öne çıkan kızıl rengini bu defa ombre işlemi ile deneyebilirsiniz. Sadece uç bölümlerinde hafif bir etki ya da daha uzun bir ombre etkisi yaratabilirsiniz. Çarpıcı renklerden olan; kızıl ve pembe renkleri denemeye değerdir.

Siyah Saç için Ombre Modelleri

Evde Siyah Saça Ombre Nasıl Yapılır?

Siyah saça ombre modelleri, sadece profesyonel işlem yapılabilir diye bir kural yok tabii, evinizde de rahatlıkla yapabilirsiniz. Siyah saçlara evinizde ombre uygulamak için, öncelikle saç açma yöntemleri ile ilgili alanları açmanız gerekir. Akabinde ise dilediğiniz ombre rengini ilgili bölümlere boyayabilirsiniz.
Evde ombre yapma adımında, ombre saç boya setlerini kullanabilirsiniz. Hazır kutuların içinde, boya fırçası ve saç açıcı maddesi bulunur. Evde ombre uygulama adımları şöyle:

• Saçlarınızı bir toka ile toplayın ve boya fırçasını, renk açıcı maddeye batırın ve saçınızdan küçük tutamlar alıp yalnızca uçlarına uygulayın.

• Arından, saç uçlarınızın biraz yukarısına kadar saç açıcıyı uygulayın ve istediğiniz renk tonunu elde ettikten hemen sonra, işlemi saç uçlarınızın tamamına uygulayın.

• Uygulama sonrası yarım saat bekleyin. Sonrasında, saç açıcıyı tekrar uygulayın. Tarak ile boyun hizasından aşağı doğru, saç açıcı olan yerleri tarayın ve 30 dk. bekleyin. En son saçlarınızı yıkayın.

Ombre Modelleri 2019

Ombre saç işlemi, son yılların trend saç uygulamalarından biri haline geldi Her saç rengine göre özel işlem yapılabilen ombre ile farklı bir saç stiline sahip olabilirsiniz...

2021 Siyah Saç için Ombre Modeli Siyah Saç için Ombre Modeli 2021 Siyah Saç için Ombre Modeli 2021 Siyah Saç için Ombre Siyah Saç için Ombre 2021 2021 Siyah Saça Ombre Modelleri 2021 Siyah Saça Ombre Modelleri Siyah Saça Ombre Modelleri 2021 2021 Siyah Saça Ombre Modeli Siyah Saça Ombre Modeli 2021 2021 Siyah Saça Ombre Siyah Saça Ombre 2021

The post Siyah Saça Ombre Modelleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/sac/siyah-saca-ombre-modelleri/feed/ 0
Özür Dileme Çiçekleri https://www.mavimenekse.com/alisveris/ozur-dileme-cicekleri/ https://www.mavimenekse.com/alisveris/ozur-dileme-cicekleri/#respond Sun, 25 Jul 2021 19:48:39 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=52084 Özür dilemek, insanlığın en yüksek mertebesindeki kişilere has bir özelliktir. Pek çok insan özür dilemekten ve gönül almaktan uzaktır. Kırmamak ve incitmemek ne kadar önemli olsa da bunları yaptıktan sonra özür dilemek de oldukça önemlidir. Özür dileme çiçekleri ve hediyelerinin ortaya çıkma sebepleri de budur. Özür dilemek marifet ve incelik ister. İncelik denince ise akla […]

The post Özür Dileme Çiçekleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Özür dilemek, insanlığın en yüksek mertebesindeki kişilere has bir özelliktir. Pek çok insan özür dilemekten ve gönül almaktan uzaktır. Kırmamak ve incitmemek ne kadar önemli olsa da bunları yaptıktan sonra özür dilemek de oldukça önemlidir. Özür dileme çiçekleri ve hediyelerinin ortaya çıkma sebepleri de budur.

Özür dilemek marifet ve incelik ister. İncelik denince ise akla direkt olarak hoş bir buket ya da saksı çiçeği gelmektedir. İncittiğiniz kişiye anlamına uygun olarak özür dileme çiçeği yollamak, aranızdaki tüm buzları eritmek için çoğunlukla yeterli olacaktır.

Özür Dileme Çiçekleri Hangileridir?

özür dileme çiçekleri

özür dileme çiçekleri

Her hediye ve çiçek gibi özür dileme çiçeğini de satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunur. Bu tarz çiçekleri alırken amacınız, affedilme oranınızı yükseltmek olmalıdır. Bunun yolu da duruma uygun olan çiçeği seçmekten geçer.

Özür dileme çiçekleri arasında belirlenmiş, kalıplaşmış olan çiçekler bulunur fakat eğer ki kırdığınız kişinin çok sevdiği ve her daim evinin, iş yerinin bir köşesinde bulunan çiçek çeşidi varsa öncelikle ona yönelmeniz gerekir. Örneğin günümüzde oldukça moda olan sukulent ve kaktüs çiçekleri, hemen hemen herkes tarafından sevilir. Her ne kadar dikenli ya da pek büyümeyen modellerden olsalar da eğer karşınızdaki bu çiçekleri seviyorsa ilk tercihiniz sukulent/kaktüs grubu olmalıdır. Fakat sevilen çiçek çeşidi bilinmiyorsa kalıplaşmış olan çeşitlerden gitmekte fayda vardır.

Özür dileme çiçekleri arasında kalıplaşmış olan çeşitler şu şekildedir:

 •  Kırmızı gül: Tutkulu aşk
 •  Beyaz gül: Temiz başlangıç, sempati
 •  Sarı gül: Platonik aşk
 •  Lavanta gül: İlk görüşte aşk
 •  Pembe gül: Nazik duygular
 •  Sarı lale: Umutsuz aşk
 •  Kırmızı lale: Tutkulu aşk
 •  Beyaz gerbera: Masumiyet
 •  Nergis zambağı: Sıradışı güzellik
 •  Kalla zambağı: Güzellik, masumiyet
 •  Kırmızı orkide: Tutkulu aşk
 •  Pembe orkide: Zarafet
 •  Beyaz orkide: Şıklık, saygı, masumiyet
 •  Mor orkide: Hayranlık
 •  Gardenya: Gizli aşk
 •  Pembe karanfil: “Seni unutmayacağım”
 •  Mor leylak: İlk aşk
 •  Mavi iris: Umut
 •  Beyaz iris: Saflık ve masumiyet
 •  Mor sümbül: Derin pişmanlık
 •  Lavanta: Hayranlık, zarafet ve şıklık
 •  Pembe ve mavi ortancalar: Romantiklik
 •  Hercai menekşe: “Sürekli seni düşünüyorum”
 •  Mavi menekşe: “Sana sadığım”

İncittiğiniz kişi ile aranızdaki ilişkiye bağlı olarak bu çiçeklerden birini gönderdiğinizde barışmak için en güzel yolu açmış olursunuz.

Özür Dileme Çiçekleri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Özür dileme çiçekleri satın alırken dikkat etmeniz gereken diğer nokta da yapay çiçeklerden uzak durmaktır. Pek çok insan uzun süreli olarak kendinden hatıra bırakmak ve özrünün unutulmaması amacıyla yapay çiçek almaya yönelebilir. Fakat rengi, kokusu ve en önemlisi de canı olmayan çiçek ile karşınızdaki kişiye değer vermediğinizi ifade etmiş olursunuz. Bu sebeple canlı çiçeklere yönelmelisiniz. Canlı renkleri olan, yaprakları boynunu bükmemiş, kokusu yerinde duran çiçekleri satın almanız uygun olacaktır.

Özür dileme çiçeğinde önem vermeniz gereken bir diğer olgu da çiçek büyüklüğüdür. Buket şeklinde verilecek çiçekler için ne küçük ne de büyük buketler tercih edilmelidir. Çiçeğin büyüklüğüne göre ortalama on ile yirmi adet çiçekten oluşan buketler yeterli olacaktır. Örneğin güller, incedir. Bu sebeple yirmi adet gülden oluşan buket yaptırılması uygundur. Fakat gerberalar güllere nazaran daha büyük oldukları için on ile on beş adet arasında değişen çiçeğin yer aldığı bir buket yaptırmak yeterlidir.

Özür dileme çiçekleri satın alırken ve gönderimini yaparken bilinen, başarısı ve kalitesi tescillenmiş olan mağazaları kullanmak, yeni bir hataya düşmemek için yerinde olacaktır. https://www.wishflowersdesign.com/ozur-dileme-cicekleri aracılığıyla belirlediğiniz canlı, hoş kokulu ve hem göze hem de kalbe hitap eden görünümlü buketleri kısa sürede istediğiniz adrese teslim gönderebilirsiniz. Unutmayın! Gönül almak, Wish Flowers Design’dan geçer.

The post Özür Dileme Çiçekleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/alisveris/ozur-dileme-cicekleri/feed/ 0
Düğün için Pantolon Bluz Kombinleri https://www.mavimenekse.com/moda/dugun-icin-pantolon-bluz-kombinleri/ https://www.mavimenekse.com/moda/dugun-icin-pantolon-bluz-kombinleri/#respond Tue, 06 Jul 2021 08:21:17 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=43924 Düğün gibi özel günlerde, her kadın tabii ki tarzına göre hoş bir giyim tercih etmek ister. Abiye elbise modelleri her kadının tarzına ve stiline uygun olmayabilir. Ya da farklı kıyafet kombinleri denemek isteyebilirsiniz. Bu gibi seçeneklere özel, düğün için pantolon bluz kombinleri deneyebilirsiniz. Birbirinden özel pantolon ve bluz modellerini bir araya getirebilir ve şık kombin […]

The post Düğün için Pantolon Bluz Kombinleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Düğün gibi özel günlerde, her kadın tabii ki tarzına göre hoş bir giyim tercih etmek ister. Abiye elbise modelleri her kadının tarzına ve stiline uygun olmayabilir. Ya da farklı kıyafet kombinleri denemek isteyebilirsiniz. Bu gibi seçeneklere özel, düğün için pantolon bluz kombinleri deneyebilirsiniz. Birbirinden özel pantolon ve bluz modellerini bir araya getirebilir ve şık kombin seçenekleri oluşturabilirsiniz. Kombinlerinizi stiletto ayakkabılar ile daha şık ve dikkat çekici bir hal çevirebilirsiniz. Kombin detaylarını aksesuar ve ince ayrıntılar ile daha da özel hale çevirmek tamamen, zevkinize ve yaratıcılığınıza bağlıdır. Renklerin uyumu ve aksesuarların ahenkliği ile kombinlere hareket katabilir ve oldukça hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Abiye Bluz

Tarzınızı ve zevkinizi yansıtan özel kombinler elde etmek oldukça kolaydır. Önemli olan doğru parçaları bir araya getirebilmektir. Düğün için pantolon bluz kombinleri, örneği olarak; siyah yüksel bel pantolon modeli ile kırmızı kısa askılı bağlamalı bluz kombinini, siyah stiletto ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz. Aynı şekilde sade bir pantolon modeli ile daha hareketli ve şık bluz modellerini kombinleyebilirsiniz.

Siyah piti kareli, omzu açık düşük kol fırfırlı bir bluz modeli ile sade bir siyah Jean uyumunu yakalayabilirsiniz. İnce topuklu bir ayakkabı ile de kombini ekstra şıklığa ulaştırabilirsiniz. Biraz daha rahat ve şık bir kombin için; siyah bol paça kumaş pantolonlarınızın üzerine, siyah kolsuz payetli desenli bluzunuzu siyah topuklu ayakkabı ile kombin yapabilirsiniz.

Abiye Ceket Pantolon

Düğün için Pantolon Bluz Kombinleri

Düğün, nişan, söz gibi özel günlerde her zaman abiye elbise giymek yerine, farklı tarzları denemek hoşunuza gidebilir. Yakınlarınızın düğünü için olmasa bile, uzak tanıdıklarınızın düğün gibi özel davetlerinde, düğün için pantolon bluz kombinleri ile sade şıklığı elde edebilirsiniz. Işıltılı parçaları bir araya getirebilir ya da hareketli parçalar ile hoş kombinler yapabilirsiniz.

Önemli olan, ince ayrıntılara dikkat ederek şıklığı yakalayabilmektir. Her zevke hitap eden, pantolon ve bluz modelleri ile rahat bir şekilde kombin yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Dar paça pantolon modelleri, bol kesim pantolonlar, İspanyol paça pantolonlar, çizgili desenli pantolon modelleri ile V yaka, göğüs dekolteli, kayık yaka, yüksek yakalı, büstiyer gibi farklı üst parçaları kombin yapabilirsiniz.

Benekli Bluz Pantolon Kombin

Düğün için pantolon bluz kombinleri püf noktası, renk uyumu ve parçaların birbirini tamamlamasıdır. Aynı şekilde çanta, ayakkabı aksesuarları ve çeşitli takı modelleri ile de kombinlerinize hareket katabilirsiniz. Payetli ve ışıltılı pantolon modelleri ile daha abartılı bir kombin yapabilir ya da hareketli ama sade parçalar ile sadenin şıklığından yararlanabilirsiniz. Zevkinize göre parçaların özelliklerini belirleyebilir ve kendinize yakışan kombini tercih edebilirsiniz. Pantolon bluz kombinlerinde, ciddi bir görünüme sahip olduğunuz kadar, daha havalı bir tarza da sahip olabilirsiniz. İnce ayrıntılara dikkat ettiğiniz sürece, stil sahibi olduğunuzu yansıtmanız oldukça kolaydır.

Büstiyer Pantolon Kombinleri

Büstiyer kombinleri günümüzde popüler kombinler arasındadır Farklı parçalar ile bir araya gelerek şık ve havalı kombinler elde etmemize yardımcı olur Büstiyer kombinleri,...

Düğün için Şık Pantolon Bluz Kombinleri

Pantolon ve bluz kombinlerinde, daha şık bir kombin elde etmek için, ışıltılı büstiyer ve crop top modellerinden yardım alabilirsiniz. Özellikle, düğün için pantolon bluz kombinleri dahilinde parlak renkleri tercih edebilirsiniz. Böylece ışıltılı ve hoş bir kombin elde edersiniz. Tabii ışıltıdan vazgeçemeyenler içinde ideal bir tercih olur. Örneğin; crop top kombinleri için; siyah İspanyol paça pantolon ile siyah askılı payetli büstiyeri kombin yapabilir ve siyah topuklu ayakkabınız ile bütünleyebilirsiniz. Beyaz bol paça kumaş pantolon ile beyaz askılı V yaka büstiyer kombininizi, siyah topuklu ayakkabınız ile tamamlayabilir ve hoş bir kombin elde edebilirsiniz.

Dantel Pantolon Bluz Kombin

Düğün için pantolon bluz kombinleri yapabilmeniz için, şık önerilerimizden bir diğeri de; kırmızı kalem pantolon üzerine, beyaz bluz, siyah deri ceket ve siyah ekose desenli stiletto ayakkabı ile hoş bir kombin. Aynı şekilde, krem iki parça kolsuz payetli bluz ile bol paça pantolon kombini elde edilebilir. Saks mavi kalem pantolon ile saks mavi omzu açık bluz kombinini, kırmızı stiletto ayakkabı ile bütünleyebilirsiniz.

Şık kombinlerinize, beyaz rengini de dahil edebilirsiniz. örneğin, beyaz İspanyol pantolon ile pembe askılı fırfır detaylı kısa bluzunuzu kombin yapabilirsiniz. Altına ise şık bir stiletto ayakkabı giyebilirsiniz. Aynı şekilde İspanyol pantolonuz ile siyah V yaka uzun kollu bir bluzu da kombin yapabilirsiniz. Beyaz kalem pantolon ile kırmızı askılı bluz kombini yapılabilir ve altına kırmızı topuklu bir ayakkabı ile uyumu yakalayabilirsiniz. Renkli kombinler sevenler için; turuncu bol kesim cepli pantolon ile siyah kruvaze yaka, yetim kol desenli bluz da hoş bir kombin olabilir.

Dantelli Pantolon Bluz Kombin

Düğün için Tesettür Pantolon Bluz Kombinleri

Düğün için pantolon bluz kombinleri, tesettür hanımlar içinde hoş bir tercih olabilir. Abiye elbise giymeyi sevmeyen hanımlar, şık pantolon ve bluz kombinleri ile kombin yapabilirler. Tabii üzerine dilerseniz, şık bir dar kesim ya da bol kesim uzun bir ceket kombini yapabilirsiniz. Ya da bol kesim, etek tarzı bir pantolon ile şık bir uzun kollu bluz kombini yapılabilir. Parçaların seçimi ve uyumu tabii ki zevkinize göre belirleyebilirsiniz. Ama renklerin birbiri içinde kaybolmamasına dikkat etmenizi önerebiliriz. Genellikle tesettürlü hanımların, kombin detaylarında hataları renkleri içe içe uyumsuz şekilde kullanmasıdır. Bu nedenle renk geçişleri ve parlak ya da mat tonları iyi ayarlamanızı öneriyoruz.

Düğünlük Elbise Modelleri

Özel günlerde tüm dikkatleri üzerinize çekmek için, en özel ve şık elbise modelini vücudunuza uygun şekilde seçmeniz gerekir Böylelikle şık ve hoş bir görünüm elde...

The post Düğün için Pantolon Bluz Kombinleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/moda/dugun-icin-pantolon-bluz-kombinleri/feed/ 0
Bayan Kot Pantolon Kombinleri https://www.mavimenekse.com/moda/bayan-kot-pantolon-kombinleri/ https://www.mavimenekse.com/moda/bayan-kot-pantolon-kombinleri/#respond Fri, 25 Jun 2021 07:00:13 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=43128 Bayan kot pantolon kombinleri söz konusu olduğunda çoğunlukla kot pantolon tişört modası ön plana çıkıyor. Kot üzerine çeşitli tunikler de tercih edebilirsiniz. Özellikle tesettürlülerin yaz aylarında gerek diz altı gerek ayak bileğine gelecek tuniklerin içine kot giymeyi tercih ettikleri görmekteyiz. Yazın aylarının da cıvıltısı ile birlikte açık mavi renk kotlar üzerine rengârenk tişört tercihleri ile […]

The post Bayan Kot Pantolon Kombinleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Bayan kot pantolon kombinleri söz konusu olduğunda çoğunlukla kot pantolon tişört modası ön plana çıkıyor. Kot üzerine çeşitli tunikler de tercih edebilirsiniz. Özellikle tesettürlülerin yaz aylarında gerek diz altı gerek ayak bileğine gelecek tuniklerin içine kot giymeyi tercih ettikleri görmekteyiz.

Yazın aylarının da cıvıltısı ile birlikte açık mavi renk kotlar üzerine rengârenk tişört tercihleri ile sıcak havalar da en ideal tercih arasında yerini almaktadır. Arkası uzun önü kısa gömlek ya da tişörtler de kot kombini yaparken tercih edilen en önemli kıyafetler arasında yerini almaktadırlar. Bunun dışın da da kot üzerine şık ya da spor gömlekler ile kombin yapmak da oldukça kolay tarz olmanın yolları arasındadır.

2021 Bayan Kot Pantolon Çeşitleri

Kot Ceket Pantolon Kombinleri

Kot ceketler, asla modası geçmez ve severek kullanılan giyim parçaları arasın da yerini alır. Her modelde olan etek ve pantolon ile kombin yapılan bayan kot ceket kombinleri, kot pantolonlarla da uyumlu bir görünüm ortaya koymaktadır. Vücut orantınıza uygun bir kadın kot pantolon modeli ile kısa kot ceketler ile birlikte kullanıldığın da, hem şık hem de spor bir görünüm elde etmiş olursunuz. Yine de kot ceketinizi beyaz skinny bir pantolonla ya da eşofmanınızla bile kombin yapabilirsiniz. Sizler de uzun ya da kısa bayan kot ceket modelleri arasından dilediğinizi tercih ederek harika kombinler yapmış olursunuz.

2021 Bayan Kot Pantolon Modeli

Kot pantolon en güzel kombin parçalarından birini oluşturmaktadır. Kot pantolon kombinleri yapmak isterseniz, fazla zahmete girmeden de üzerlerine sadece bir kazak ya da bir tişört giyip dışarı çıkıp çok şık olabilirsiniz. Delik, yırtık kotların altından renkli kilotlu çorap giymek de farklı bir tarz oluşturmayı sağlamaktadır. Kot pantolon kombinlerini ister yaz ister kış aylarında da mevsime uygun olarak ayarlanmalıdır.

1.En Moda Stil Öneri Kombinleri

Sportif görünüm ile de daha hoş gözükmek isterseniz eğer klasik stiller yerine daha zarif öneriler tercih etmektesinizdir. Bu kot pantolon kombinin de önemli olan doğru birleştirmeyi yapmaktadır.

2021 Bayan Kot Pantolon Modelleri

2.Gündüzden Geceye Olan Kombinler Önerisi

Farklı bir hava ortaya koymak için daha değişik örnekler her zaman sizi sıradanlıktan çıkarmaktadır. Parçaları tek tek birleştirdiğiniz de gün boyunca kullanabileceğiniz bir stil oluşturmak istersiniz elbette. Her yere uygun aynı zaman da çok tarz bir birleştirme yapısıdır.

3.Sade Ama Etkili Görünüm Kombinleri Önerisi

Kırmızı ve mavinin uyum tarzı bir başkadır tabi. Ayakkabınızı da renkli seçerek güzel bir görünüm ortaya çıkarmış olursunuz.

4.Etkili Gösterişli Kombinler Önerisi

Üst kısmınıza daha klasik parçalar ve renkler giyilerek etkili gösterişli görünümün kapıları aranmaktadır.

Kot Pantolonlar Hangi Parçalarla Kombin Oluşturulur?

2021 Bayan Kot Pantolon

Kot Pantolon İle Gömlek Kombin Önerileri

Temel üst giyimde önemli olan gömlektir. Gömlekler ile de güzel birleştirmeler oluşturulur. Renkli, desenli gömlekleri tarzınız da kullanarak daha sportif görünümler oluşturabilirsiniz. Gençler için daha uygun tarz bir giyim şeklidir ama her yaştan da bayan uygun gömlekler ve jean pantolonlar ile seçtikten sonra kendine uygun olanı oluşturmaktadır.

Kot Pantolon İle Tişört Kombinleri

Yaz aylarını en güzel günlerinin en temel kombini olmaya adaydır bu kombin. Basklı ve sloganlı tişörtünüzü yırtık kot ile birleştirerek sıcak havalarda rahat bir görünüm sağlarsınız. Ayakkabı tercih olarak da converse spor ayakkabıyı kullanabilirsiniz. Ya da sportif beyaz ayakkabılar çok yerinde olacak bir alternatif haline gelebilir.

Ceket ile Jean Pantolon Kombinleriniz

Bahar ayları ile ve kış ayların da tercih edilen kullanım şeklidir bu. Deriler çoğu zaman kurtarıcı olur her zaman basit kolay stilleri çok iyi şekillendirilebilir. Siyah ve kahverengi renk deri ceketler her zaman en kombinasyon sağlayan renklerden oluşur. Bunun altına da ayakkabı olarak tercihiniz bilekten bağcıklı bot tercih edebilirsiniz çok tarz durucaktır.

2021 Kadın Kot Pantolon

Kot Gömlek Kot Pantolon Birleşmesi

Buna benzer parçalar ile de birleşim deriz biz buna. Kot ve üst parçalar ile tümden tek bir görünüm tarzı yaratmak olur bu. Güzel birleştirmeler için bu kombinden de tarzdan da esinlersiniz.

Şık ve Rahat Pantolon Kombinleri

Pantolon kot kumaştan ya da keten kumaş ya da diğer kumaşlar da tasarlanan giyim ürünleri, haliyle dört mevsim gardırobumuzun baş tacı parçalar haline gelmiştir Özellik ile de...

2021 Kadınlar için Kot Pantolon Bayan Kot Pantolon 2021 Bayan Kot Pantolon Çeşitleri 2021 Bayan Kot Pantolon Modeli 2021 Bayan Kot Pantolon Modelleri 2021 Kadın Kot Pantolon 2021

The post Bayan Kot Pantolon Kombinleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/moda/bayan-kot-pantolon-kombinleri/feed/ 0
Kalem Pantolon Modelleri https://www.mavimenekse.com/moda/kalem-pantolon-modelleri/ https://www.mavimenekse.com/moda/kalem-pantolon-modelleri/#respond Wed, 23 Jun 2021 09:10:00 +0000 https://www.mavimenekse.com/?p=44229 Trend kombinleri incelediğimizde kalem pantolon modelleri de birbirinden şık ve tarz modelleri ile karşımıza çıkar. Her zevke ve ortama uyum sağlayan modelleri bulunur. İster iş yerinizde isterseniz günlük hayatınızda tercih edebilirsiniz. Önemli olan ince detayları bir araya getirerek, püf noktaları ile zevkinize uyumlu kombinler elde etmektir. Kalem pantolon modelleri, uzun ve kısa ya da bol […]

The post Kalem Pantolon Modelleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
Trend kombinleri incelediğimizde kalem pantolon modelleri de birbirinden şık ve tarz modelleri ile karşımıza çıkar. Her zevke ve ortama uyum sağlayan modelleri bulunur. İster iş yerinizde isterseniz günlük hayatınızda tercih edebilirsiniz. Önemli olan ince detayları bir araya getirerek, püf noktaları ile zevkinize uyumlu kombinler elde etmektir. Kalem pantolon modelleri, uzun ve kısa ya da bol kesim- dar kesim gibi farklı özelliklere sahiptir. Her birini zevkinize uygun şekilde, farklı ortamlarda tercih edebilirsiniz.

2019 Kalem Pantolon Modelleri

Birbirinden özel kalem pantolon ve çeşitli kumaş pantolon modelleri, vücut ölçülerinize uyumlu olmazsa, şık ve hoş bir görünüm elde edemeyebilirsiniz. Bu nedenle, vücut tipinize uygun pantolon kombinleri ve kalem pantolon modelleri tercih etmeniz gerekir. Böylelikle tarzınızı ve şıklığınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Rengarenk pantolon modelleri ile tarz üst parçaları bir araya getirerek, uyumlu kombinler elde etmek oldukça basit. Yapmanız gereken sadece zevkinize ve vücut tipinize uygun parçaları kombin yapmaktır.

Kalem Pantolon Modelleri

Şık ve hoş kalem pantolon modelleri, günümüzde de farklı tarzlara hitap eder. Spor ya da klasik gibi her tarza uygun kalem pantolonlara ulaşmanız mümkün. Ayrıca renkli modelleri ile spor görünümünüzü daha klas bir hale getirebilirsiniz. Aynı şekilde klasik havanızı renkli kombinler ile yansıtabilir ve stil sahibi olabilirsiniz. Kalem pantolonlar; farklı kumaşlardan tasarlanabilir. Aynı şekilde renk yelpazesi de oldukça geniştir. Kısa ve dar paçalı pantolonlar, bol kesim pantolon modelleri ve yüksek bel pantolon modelleri ile zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Seçeneklerin fazlalığı tercih etmeniz konusunda kararsız kalmanıza neden olabilir. Bu nedenle zevkinizi ve vücut tipinizi esas almanızı önerebiliriz.

Açık Mavi Kalem Pantolon Modelleri

Kalem pantolon modelleri; desenli, yırtmaçlı, yüksek bel, kısa paçalı, dar kesim, bol kesim gibi sayısız detaya ve özelliklere sahiptir. Aynı şekilde özelliklerine göre, bir araya getireceğiniz üst parçalar ile olağanüstü tarz kombinler yapmanız oldukça kolay. Sadece renk geçişlerine dikkat etmeli ve asaletinizi ve şıklığınızı uyumlu geçişler ile yansıtmalısınız. Vücut ölçülerinizde fazlalıkları olanlarda, aynı zamanda pantolon modellerinde bunu dikkate alarak bir tercih yapmalıdır.

Kalem Pantolon Kombinleri

Kıyafet kombinleri bir bütünü simgeler. Giysi uyumu, alt ve üst parça geçişleri ya da tek parça uyumu ve aksesuar; çanta, ayakkabı, takı uyumu her biri birbiri ile bağlantılıdır. Aynı zamanda vücut tipi de bu seçenekleri bir araya getirmenizde en büyük etkendir. Renkleri tercih etmenizde dahi, ten renginize yakışıp yakışmadığını dikkate almanız gerekir. Ayrıca belirtmek gerekir ki renklerin uyumu derken, sadece aynı tonlar değil; zıt renklerin bir arada olağanüstü şıklığını yakalamanızda önemlidir. Ama tabii bu geçişlere ulaşmak için, püf noktaları bilmeli ve renk tonlarına dikkat etmeniz gerekir.

Bayan Pantolon Modelleri

Kalem pantolon kombinleri de renklerin bir araya getirilmesi ile hoş kombinler elde edebileceğiniz giysi türüdür. Spor ya da klasik görünmek tamamen sizin zevkinizi yansıtabilmenizle alakalı bir durumdur. Mavi ya da yeşil renklere sahip bir kalem pantolon üzerine, siyah tonlarında şık bir bluz kombini yapabilir ve şıklığınızı yansıtabilirsiniz. Aynı şekilde, mavi ya da yeşil renklerinin mat tonlarına uyumlu, pembe ya da benzeri tonları da bir araya getirebilirsiniz. Böylece farklı tarzınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Vücut Tipine Göre İdeal Kumaş Pantolon Modeli

Minyonlara Kısa Paçalı Model

Minyon kadınlar özellikle kısa görünmekten şikayet eder. Bu nedenle uzun görünmenin püf noktalarını araştırırlar. Bu noktada giysi kombinleri de oldukça önemli bir ayrıntıyı içerir. Kıyafet seçimleriniz ile daha uzun ve şık görünmeniz oldukça basittir. Örneğin; bacaklarınızın uzun görünmesini isteyenler, daha kısa paçalı-bilek üstü pantolonları tercih edebilir. Uzun pantolon modelleri ama paçasının boyu, bileğinizin hemen üstü olmalıdır. Ayrıca birbirinden özel ve farklı renk kalem pantolon modelleri de denemenizi tavsiye edebiliriz.

Beyaz Kalem Pantolon Modelleri

Uzun Boylulara Külot Pantolonlar

Uzun boylu kişilere, genel olarak normal kesim pantolonlar kısa gelebilir. Bu nedenle kötü bir görünüm ortaya çıkabilir. Fakat külot pantolon modellerinin bol kesimleri, uzun bacaklarınızda oldukça hoş görünecektir. Topuklu ayakkabılarınızla da rahatlıkla kombin yapabilirsiniz.

Elma Tipi Vücuda Skinny Pantolon

Elma tipi vücuda sahip kadınların, bacakları genellikle ince detaylara sahiptir. Bu nedenle ince bacaklarınıza, skinny pantolon modelleri hoş bir uyum yakalayacaktır. Bel ölçülerinde ve çevresinde fazlalık olanlar içinse, yüksek bel pantolonlar bu bölgeler için güzel bir geçiş sağlar. Böylece fazlalıklarınız rahatlıkla gölgelenecektir.

Şık ve Rahat Pantolon Kombinleri

Pantolon kot kumaştan ya da keten kumaş ya da diğer kumaşlar da tasarlanan giyim ürünleri, haliyle dört mevsim gardırobumuzun baş tacı parçalar haline gelmiştir Özellik ile de...

Armut Tipi Vücuda Geniş Paçalı Pantolon

Armut tipi bir vücuda sahipseniz, vücut ölçülerinizde dengeyi sağlamanız gerekir. Bu nedenle, pantolon seçimlerinizde; beli dar ve alt bölümü daha hacimli pantolon modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece geniş basen ve kalçalarınızı dengeleyerek şıklığı yakalayabilirsiniz.

En Güzel Pantolon Kombinleri

Kum Saati Vücuda Belden Bağlamalı Pantolon

Kum saati vücuda sahip kadınların, vücut ölçüleri idealdir. Beli ince detaylara sahip kum saati kadınları, bellerini kemer gibi aksesuarlar ile belirginleştirebilirler. Geniş bacaklara sahip olanlar ise düz ve kısa pantolon modellerini tercih edebilir. Belinizi daha da ön plana çıkarmak adına, bol paçalı kalem pantolon kombinleri de deneyebilirsiniz.

Erkeksi Vücuda Kıvrık Paçalı Pantolon

Vücut kıvrımları fazla olmayan kadınlar, kıvrımlarını yüksek oranda gösterebilmek adına; pilili pantolon modellerini tercih edebilir. Pili pantolon modelleri, alt vücudunuzu daha kıvrımlı gösterecektir. Böylece kıvrımlı vücut hatlarınızı ön plana çıkarmış olursunuz. Pantolon paçalarının kıvrık olması da tüm dikkati ayak bileklerinize çeker.

Bayan Kot Pantolon

Bayan kot pantolon modelleri için sizlere özel bir içerikle karşınızdayız Trend modellerle bayan kot pantolon konusunda aradığınızı bulacağınızı düşünüyoruz Hem...

The post Kalem Pantolon Modelleri appeared first on Kadın ve Moda.

]]>
https://www.mavimenekse.com/moda/kalem-pantolon-modelleri/feed/ 0