Kadın ve Moda

Mutfak Dolapları ile Mutfağınıza Estetik Bir Dokunuş

23.06.2022
Mutfak Dolapları ile Mutfağınıza Estetik Bir Dokunuş

Başlıklar

Mutfaktaki Şıklık Hissi: Yaşam Alanınızı Mutfak Dolapları ile İşlevselleştirin

Gün boyu en uğrak alanların başında gelen mutfaklar, kendiniz ve sevdikleriniz için en lezzetli tabakları çıkarmanıza ev sahipliği ederken mutfak dolapları ile de düzeni sağlamanıza yarar. İşlevsellikleri ile elinizi attığınız her yerde size bir düzen sağlarken şıklıkları ile de dekorasyonunuzun vazgeçilmez bir parçası olur. Mutfak alanlarınızın olmazsa olmazlarından, hem şıklık hem de işlevselliğin bir arada olduğu mutfak dolapları çok çeşitli renk ve modelleri ile aradığınız şıklığı size getirir. Bu dolaplar bir yandan şık bir depolama imkânı sunarken diğer yandan da renkleri ve modelleriyle evinizdeki dekorasyonun tamamlayıcısı işlevini görür. Alanınıza uygun ölçülerde bulabileceğiniz mutfak modelleri, açık ve kapalı raf sistemi, çekmece ve raf sayısı seçenekleri, renk ve modül dizimini alanınıza göre yapabileceğiniz birçok tercih imkânı ile mutfağınızı baştan tasarlayın. Günün her saati canlı olan bu mekânın zevkini çıkarabilmek için yapacağınız tek şey; ihtiyacınızı ve beklentinizi belirleyerek sizin için en işlevsel olana karar vermek.

Çok Fonksiyonlu Mutfak Dolapları ile Alanınızı Değerlendirmenin Keyfini Çıkarın

Mutfak dolapları çeşitleri arasından seçim yaparken size bu alanı en keyifli kılacak seçimlere öncelik vermelisiniz. Mutfakta hem alanın işlevselliğini artırmak hem de mutfak dolapları ile ortama hava katmak mutfağınıza yapacağınız en iyi yatırım. Mutfak dolabı ölçüleri, kullanımda aktif olacak mekânı en verimli şekilde kullanabilmek için önemli. Hazır mutfak dolapları arasından mutfağınız şekline göre seçeceğiniz; boy, çok amaçlı ve köşe mutfak dolapları seçenekleri ile huzurun keyfini çıkarın. Ayrıca mutfak modelleri arasında; adalı mutfak, ankastre modüllü mutfak dolabı, köşe modülü, L mutfak gibi çok çeşitli alternatifler mevcut. Ek olarak alt ve üst modül ölçülerini kendi alanınıza göre seçebilmeniz için farklı ölçü seçenekleri var. Mutfak içinde saklama alanlarını plânlarken eşyalarınızdan bir kısmını dekoratif bir aksesuar olarak düşünebilirsiniz. Örneğin; üst modül dolaplar arasından seçeceğiniz pencereli modeller sayesinde eşyalarınız hem dolap içinde temiz ve düzenli kalır. Diğer yandan ortamın dekorasyonunu tamamlayan aksesuar görevi görür. Kapalı dolap şeklinde seçeceğiniz modüllerde de mutfak dolapları rengi seçimini ortamı boğmayan, ortama aydınlık katacak renkler arasından seçim yapmak önem arz eder.

 

Mutfak Dolapları ile Mutfağınıza Estetik Bir Dokunuş

Mutfak Dolapları ile Mutfağınıza Estetik Bir Dokunuş

Mutfağınız hem depolama hem de sergileme alanı olarak kullanabileceğiniz yerlerden sadece biri. İhtiyacınıza yönelik raylı çekmece seçenekleri, çok çeşitli gövde malzemeleri ve tezgah dahil modelleri ile geniş ürün skalasına sahip. İşlevsel seçenekleri size sunan mutfak dolapları derinlik ve genişlikleri ile saklama alanlarınızın düzenini korumanıza yardımcı olur. Mutfağınızın genel m² ‘sine göre seçeceğiniz modellerde ilk dikkat etmeniz gereken; alanı maksimum verim elde edecek şekilde genişlik ve yükseklik ölçülerini belirlemek. Dolap raflarını içine koyacağınızın farklı boyutlardaki mutfak malzemelerinize göre seçmeniz düzen oluşturmanız için son derece önemli. Büyük tepsiler, kesme tahtaları, fırın kapları gibi yer kaplayan eşyalarınızın böylece dağılmadan düzen içinde kalır. Yine derin ölçülerde yapacağınız çekmece seçimleri ile tencere ve tava alanlarınızı rahatlatmış olursunuz. Bir başka model olan adalı mutfak dolapları sayesinde oda içinde modern görüntüsünün yanında ekstra çalışma ve depolama alanı elde etmiş olursunuz. Ek olarak ihtiyacınız sayısında çekmece kullanımı elinizin altında hep olmasını istediğiniz ancak tezgah üstünde de dağınıklığa yol açacak eşyaların saklanması adına önemli. Mutfakta en sıkıntılı yerlerden olan köşelerin en verimli kullanımı köşe modülleri ile mutfağınıza en uygun seçimi yapmanızdan geçer. Böylece ulaşılması zor kör nokta diye geçen alanları daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Odalara İşlevsellik Katan Mutfak Dolaplarının Fiyatları

Mutfak dolapları fiyatları, malzeme seçeneğinden, gövde malzeme, derinlik ölçüsü, raf sayısı, model ve markasına göre değişkenlik gösterir. Mutfak dolapları kaplama seçenekleri arasından suntalam, MDF, masif için ayrı ayrı fiyatlandırma yapılır. Suntalam ve MDF su geçirmemeleri ve nemden etkilenmemeleri ile mutfaklarda tercih edilir. Masif ise hem dayanıklı olması sebebiyle hem de dekorasyonda ortamı ısıtan özelliklere sahip olmasıyla tercih edilir. Malzeme özellikleri yanında çekmecede kullanacağınız çekmece sayısı, kulplu ve kulpsuz seçenekleri, raf sayısı, kapak malzemesi, tezgahlı ve tezgahsız modül seçeneklerin hepsi maliyet hesaplamasını değiştirir. Mutfağınıza stil katacak çok çeşitli mutfak dolapları seçeneklerini Koçtaş’ta bulabilir, uygun fiyat seçenekleri ile sitesinden anında sipariş edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar