Kadın ve Moda

Kodlama Dersi Ne Zaman Başlıyor

18.01.2016
Kodlama Dersi Ne Zaman Başlıyor

Kodlama dersi gelecek mi ve ne zaman başlıyor gibi soruları cevaplayacağız. Dersin son durumu hakkında bakanlık tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda bilgileri paylaşacağız.

Kodlama dersi ne zaman gelecek sorunu, Bakan Fikri Işık tarafından cevaplandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bu dersin hem orta okullar için hem de liseler için müfredatta bulunacağını açıkladı. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı’na bir başvuru yapılmış ve liselerde zorunlu, ilk okullar ve ortaokullar için de seçmeli olması istenmişti.

Twitter yoluyla açıklama yapan Bakan Işık, MEB ile beraber koordineli bir çalışmaya imza atacaklarını ve kodlama dersinin hem liselere hem de orta okullara alınacağını açıkladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık daha önce kodlama dersi hakkında yapmış olduğu açıklamalarda şunları ifade etmişti.

“TÜBİTAK ile birlikte yapacak olduğumuz çalışmalar sonucunda, müfredat şekillenecektir. Öğretmenlerin eğitilmesi ve destek alınması konusunda TÜBİTAK’tan destek alınacaktır. MEB ile görüşmelerimiz olumlu geçti ve bu konuda adımlar atılacak. Orta okullar ve ilk okullar için seçmeli, liseler için de zorunlu ders olunmasını istiyoruz”

Daha önce yapmış olduğu açıklamalarda bu şekilde görüş bildiren Bakan, yeni açıklamasında konumuzun girişinde de belirtmiş olduğumuz açıklamayı yaptı. Bakan Işık, bilişim teknolojileri dersininin içeriğinin yenilenmesi ve kodlamanın entegre edilmesi ya da ayrı olarak kodlama dersine geçilmesi şeklinde düşünülebileceğini de daha önce ifade etmişti.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.