Kadın ve Moda

Gözde Kanlanma Kızarlık ve Batma Neden Olur?

18.12.2015
Gözde Kanlanma Kızarlık ve Batma Neden Olur?

Gözde kanlanma kızarlıklık ve batma neden olur sorusuna detaylı bir cevap aramaya çalışacağız. Öncelikle bu durumla ilgili oldukça fazla sebepten söz edilebileceğinin altını çizelim.

Gözde kanlanma kızarlıklık ve batma neden olur sorusuna verilecek tek cevap yoktur. Bu sebepten biz size nedenleri sıralayacağız. En fazla görülmekte olan nedenlerin başında, yorgunluk ve uykusuzluk gibi durumlar gelmektedir. Buna neden olan çok sayıda etken de mevcuttur. Bilgisayar ve televizyon gibi ekranın gözü yorduğu ve odaklanmayı sağladığı alanlarda gözün aşırı yorulması beklenebilir. Yorulan ve daha az kırpılan göz kurumaya başlar ve yanma, kızarıklık, batma, kanlanma ortaya çıkabilir. Aslında temelde gözün kuruyor olması ve göz yaşının azalması etken olmaktadır. Bu sonuç, bahsedilen belirtileri ortaya çıkarmaktadır. Gözün daha az kırpılması, daha az göz yaşı ve daha fazla kuruluk demektir. Yukarıda saydığımız nedenler, bu şartları ortaya çıkarmaktadır.

Diğer Nedenler

Bunun dışında daha başka nedenlerden de bu durum ortaya çıkabilmektedir. Klimanın direk etkilediği yüzünüz olduğunda, gözleriniz de bu durumdan haliyle etkilenmektedir. Havanın aşırı sıcak olması gibi koşullar da aynı şekilde göz içerisinde bu sorunların ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilir. Sık rastlanılan diğer durumlardan bir kaçı ise; göze kirpik batması ve toz kaçmasıdır.

Önemli Sebepler

Göz kızarıklığı ve gözde kanlanma konularında daha tehlikeli durumlar da oluşabilir. Şöyle ki; bazı bulaşıcı enfeksiyonlar bu duruma sebep oluyor, olabilir. Göz içi iltihaplanma denilen üveit, gözünüz için bu belirtileri ortaya çıkarıyor olabilir. bu tür durumların, kalıcı görme kaybı gibi sonuçları olabileceğini unutmayın. Bazı göz tansiyonu tiplerinde de gözde benzer sorunlar ortaya çıkabilir. Bu tür durumlarda doktora başvurmak ve tedavisi hakkında bilgi almak gerekmektedir. Aynı şekilde alerjik durumların da gözünüzde yanma, kızarıklık, batma ve kanlanma yapabileceğini unutmayın.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.