Kadın ve Moda

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

23.06.2022
Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Gülümsemeniz İle Unutulmaz Bir Etki Yaratabilirsiniz

Estetik diş hekimliği, ağız sağlığını iyileştirmenin yanı sıra dişlerin estetiğini geliştirmek için kullanılan bir dizi tekniği de kapsar. Estetik diş hekimliği kapsamında en sık uygulanan prosedürlerden biri olan gülüş tasarımı için mevcut olan teknikler, birçok yeni tedavi ile birlikte gelişmeye devam etmektedir.

 

Tedaviler sadece göze hoş gelmeyen kusurları düzeltmekle kalmaz, aynı zamanda koyu renkli amalgam dolgular gibi geçmişin daha az karmaşık ve az gelişmiş tedavilerini de geri almayı sağlar.

 

Gülüş tasarımı daha hizalı, daha beyaz, güzel, doğal görünümlü ve daha sağlıklı gülüşler yaratmayı hedefleyen prosedürler bütünüdür. Estetik diş hekimliği kapsamında yer alan gülüş tasarımı, kişinin mevcut dişlerinin orijinal durumundan bağımsız olarak diş sağlığını ve görünümünü iyileştirme konusunda harikalar yaratabilir.

 

Gülüş Tasarımı İle Ömür Boyu Kalıcı Bir Gülümseme Mümkün

 

Dr. Deniz İnce ve Dr. Murat İnce gülüş tasarımının farklı yaş grupları arasındaki popülerliğinin giderek arttığını vurguluyor. Gülüş tasarımı kapsamında çeneden diş etine, diş renginden diş boyutuna kadar kişinin dişlerinin ve diş etlerinin sağlığı ve görünümü değerlendiriliyor.

 

Bu esnada hastanın yüzünün genel yapısı, dişlerinin rengi, uzunluğu, şekli, görünümü, diş eti dokusu ve dudakları ile cilt tonu bir bütün olarak değerlendiriliyor. Bunlar sonucunda hastanın yüzünün genel görünümüyle uygun, ideal bir gülüş elde etmek için uygulanması gereken tedaviler ve sürecin detayları planlanıyor.

 

Kişinin gülüşümü en çok etkileyen faktörlerin başında diş eksiklikleri gelir. Bu aynı zamanda ısırma fonksiyonunun bozulmasına ve çürümelere neden olabilir. Bu nedenle eksik dişlerin yerine yenilerinin koyulması yüz estetiği kadar ağız sağlığının da önemli bir parçası olarak kabul edilmektedir. İmplant tedavisi diş eksikliklerinin giderilmesi yoluyla gülüş tasarımının ve ağız sağlığının sağlanması noktasında sıklıkla başvurulan etkili bir diş hekimliği prosedürüdür.

 

Gülüş Tasarımı Konusunda Dentince İle Emin Ellerdesiniz

 

Dentince dünya standartlarında hizmet sunan benzersiz bir ağız ve diş sağlığı polikliniğidir. Dr. Deniz İnce ve Dr. Murat İnce önderliğindeki profesyonel ekibiyle yurt içinden ve yurt dışından sayısız hastaya hizmet veren Dentince gülüş tasarımı tedavileriyle pek çok hastanın yüzündeki eşsiz gülümsemenin sebebi olmuştur.

 

Dentince güzel, kendinden emin bir gülümseme için kişi özelinde planlanan çeşitli tedavilerle hastalarının daha etkili gülüşlere sahip olmasında ve öz güvenlerinin artmasında önemli bir rol oynar.

 

Dentince Sosyal Medya

https://www.instagram.com/dentincedispoliklinigi/

https://www.youtube.com/channel/UCPg1SIPLn-TehClAGzy_sqA

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar