Kadın ve Moda

Yemek Odasına Uyumlu Güzel Dekorasyonlar

23.01.2019
Yemek Odasına Uyumlu Güzel Dekorasyonlar

Yemek odasına uyumlu güzel dekorasyonlar yapabilmek için öncelikle belirlememiz gereken şey yemek odasının kullanım amacının ne olduğudur. Yemek odasını sadece yemek yemek veya misafirleri ağırlamak için kullanıp onun dışında kullanmayacaksak ve evimizin ayrı bir oturma odası varsa ona göre dekore etmeliyiz. Yemek odasını hem yemek yiyip misafirleri ağırlamak hem de günlük olarak oturma odası şeklinde kullanacaksak daha farklı dekore etmeliyiz.

Yemek Odasını Sürekli Kullanmayacaksanız

Yemek odasını sadece yemek yemek veya özel günlerde misafirleri ağırlamak için kullanacak ve onun dışında kapısı kapalı olarak tutacaksak, gösterişli ve şıkır şıkır dekore ederek misafir odaklı bir dekorasyon hazırlayabiliriz. Bu şekilde misafirlere hoş ve temiz bir yemek odası sergilemiş oluruz.

Bunun için şık ve gösterişli bir koltuk takımı kullanabiliriz. Yaldızlı ve parlak renklerle süslü olabilir. Yemek odasında kullanacağımız mobilyaları da ceviz ağacından ve koyu tonlarda seçebiliriz. Vitrin, gümüşlük, büfe gibi yemek odası mobilyaları oymalı veya işlemeli olarak kullanılabilir.

Yemek odasındaki masa sandalyenin bulunduğu bölüme gösterişli ve kocaman bir avize kullanarak aydınlık ve gösterişli bir görüntü yakalayabiliriz. Perdeleri klasik kesim ve ağır renklerde ve yemek odasının genel stiline uygun bir tarzda ve renkte seçerek yemek odamızın perde ihtiyacını tamamlayabiliriz.

Son olarak halılar da yemek odasının genel tarzına uygun ve çok fazla karmaşık desen ve koyu renk olmayan seçimlerden kullanılabilir; çünkü zaten ağır ve görkemli bir şekilde döşenmiş olan yemek odasının daha da görsel karışıklık içinde kalmaması için en azından halıların daha sade ve sıradan seçilmesi sağlanabilir.

Yemek Odasını Sürekli Kullanacaksanız:

Yemek odası hem yemek odası olarak kullanılıp misafir ağırlanacak, hemde oturma odası olarak günlük kullanımda tercih edilecekse bu durumda daha sade, ferah ve gündelik olarak döşenmesi uygun olacaktır.

Yukarıda belirttiğimizin aksine daha sade ve açık renklerin kullanıldığı gündelik kullanıma uygun bir oturma grubu ve ona eşlik edecek açık tonlarda ve spor kesim mobilyalar tercih edilebilir.

Bu şekilde gündelik kullanım için düzenlenen bir yemek odasında televizyon kullanımı da uygundur; fakat yemek odasında pek çok eşya bulunacağı için mümkünse televizyon ünitesi kullanılmamalı, karmaşadan uzak, sade ve ferah bir yemek odası dekorasyonu tasarlanmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.