Kadın ve Moda

Cilt Temizliğinde Neden Tonik Kullanmalısınız?

23.01.2023
Cilt Temizliğinde Neden Tonik Kullanmalısınız?

Cilt tonikleri cilt bakım rutininde mutlaka yer verilmesi gereken cilt bakım ürünleri arasında ilk sıralarda gelir. Cildin temizlenmesi amacıyla formüle edilen toniklerin içeriğinde cildi temizleme ve arındırma özelliğine sahip bileşenler yer alır. Tonikler diğer tüm cilt bakım ürünleri gibi mutlaka kişinin cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun özelliklerde seçilmelidir.

 

Siz de cilt bakım rutininin en önemli adımı olan cilt temizliğini eksiksiz ve doğru bir şekilde gerçekleştirmek için Gratis’te sizlere sunulan geniş ürün yelpazesinden yararlanabilir, dünyaca ünlü markalar tarafından farklı cilt tiplerinde kullanıma yönelik olarak üretilen cilt toniklerine Gratis ile ulaşabilirsiniz. Cilt tonikleri başta olmak üzere cildinize uygun, kalitesi ve etkinliği kanıtlanmış tüm cilt bakım ürünlerini incelemek için Gratis’i ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Başlıklar

Tonikler Cildi Derinlemesine Temizler

 

Bazı durumlarda cilt tipine uygun cilt temizleyiciler ile cilt temizliği yapılması tek başına yeterli olmayabilir, bu da cilt yüzeyinde yağ ve kir artıklarının kalmasına yol açabilir. Diğer bir olasılık ise cilt temizleyici ürünün yeterince durulanamaması ve cilt yüzeyinde kalıntılarının kalmasıdır.

 

Toniğin cilt temizleyici üründen sonra kullanılmasıyla cilde nüfuz etmiş kir ve bakteriler etkili bir şekilde temizlenebilir. Ayrıca cilt toniği kullanılarak ciltte biriken yağlar, ölü hücreler, çevresel etkenlere bağlı olarak oluşan toz ve kir arındırılabilir.

 

Tonikler Ciltteki Gözenek Görünümünü Giderir

 

Tonikler cildin kişi özelinde değişen farklı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik formüle edilen cilt bakım ürünleri olarak cildi temizlemekten çok daha fazla etkiye ve faydaya sahiptir. Genellikle yağlı ve karma cilt tiplerinde kullanılan gözenek sıkılaştırıcı etkiye sahip tonikler ciltteki büyük gözenek görünümünün azaltılmasına yardımcı olur.

 

Tonik kullanımı sonucunda ciltteki gözeneklerin küçülmesiyle çok daha pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşulur. Bu sayede makyaj uygulamaları sırasında cilt makyajı ürünleri iyi bir zemine uygulanır. Kapatıcı, fondöten, BB ya da CC kremler cilt gözeneklerinde birikme yapmayacağından doğal bir makyaj görünümüne sahip olunur.

 

Tonikler Ciltteki pH Dengesini Korur

 

Kusursuz bir cilt görünümüne sahip olmak için temel unsur cildin pH değeri açısından dengeli olmasıdır. Cilt için ideal pH değeri 5,5 olmakla birlikte doğal yapısı nedeniyle asidik olan cildin pH dengesi 5 ila 6 arasında değişiklik gösterebilir. Kullanılan cilt temizleyicilerin formüllerindeki alkali nedeniyle cildin pH değerini bozma riski vardır.

 

Cilt pH dengesini sağlamak için sebum üretimi yapar. Sebum üretiminin aşırı olması ciltte sivilce sorunlarının yaşanmasına neden olabilir. Cilt toniği kullanıldığında ideal pH dengesine kolay ve hızlı bir şekilde erişmek mümkündür.

 

Cilt tonikleri cilt bakım rutinlerine düzenli olarak dâhil edildikleri takdirde cildin sıkılaşmasını ve daha gergin bir görünüme kavuşmasını sağlama özelliğine sahiptir. Ayrıca tonikler cilt temizliğine katkıda bulunmak ve cildin zararlı etkenlere karşı bariyer oluşturmasını sağlamak üzere formüle edilir.

 

Arınmış, gözenekleri sıkılaşmış, ideal nem ve pH dengesine sahip bir cilt daha canlı ve genç bir görünüme sahip olur. Bunun en önemli nedenlerinden biri toniklerin cilt yüzeyindeki mat tabakayı yok etmesi, sağlıklı ve ışıltılı bir cildi ortaya çıkarmasıdır.

 

Cilt toniklerinin ciltteki ince çizgilere ve yaşlanma belirtilerine karşı formüle edilen çeşitleri de vardır. Antioksidan açısından zengin içeriğe sahip olan tonikler ciltteki ince çizgi ve kırışıklık görünümünün azaltılmasına yardımcı olur. Bu amaca yönelik olarak kullanılan cilt toniklerinin formülünde C ya da E vitamini olmasına özen gösterilmelidir.

 

Tüm bunlara ek olarak cilt tonikleri cildi derinlemesine temizlediğinden cilt bakım rutininde kullanılan nemlendiricilerin, serumların, maskelerin ve bakım yağlarının daha derinlere nüfuz etmesini sağlar. Bu da kullanılan ürünlerden optimum fayda sağlanması anlamına gelir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar