Kadın ve Moda

Ev Dekorasyonu

16.05.2020
Ev Dekorasyonu

Yaşam yuvamız olan evimizde kendimizi huzurda hissederiz. Günün büyük bir kısmını evde geçirenler için bu süreçte ev dekorasyonu oldukça önemlidir. Bu yazımızda sizlere kendi evinizde uygulayabileceğiniz ve son zamanların trendi olan ev dekorasyonları hakkında fikirler vereceğiz. Yeni eve taşınanlar, evinin dekorasyonundan sıkılıp değişiklik isteyenler ve evlerine yeni bir tarz katmak isteyenler için çeşitli dekorasyon modelleri vardır. Tüm bunlarla birlikte kendinizi yeni dekorasyon ile mutlu etmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Başlıklar

Salon Dekorasyonu

Evin en gözde ve uğrak yeri olan salonlar için son zamanlarda fazlasıyla tarz olan pek çok dekorasyon modeli bulunur. Salon dekorasyonu için öncelikle kendi konforunuzu ve zevkinizi belirlemeniz gerekiyor. Böylece salonda bulunduracağınız dekorasyon ürünlerinde hem ihtiyacınızı karşılayacak hem de sizin tarzınızı yansıtacak türden ürünler seçebilirsiniz.

Eğer salonunuzda ferah ve aydınlık olan bir görüntü elde etmek istiyorsanız, daha çok soft renkler ve doğal ürünler tercih etmelisiniz. Eğer klasik bir dekorasyondan yanaysanız da asimetrik şekiller ile duvarlarınızı şekillendirebilir ya da mobilyalarınızı bu şekilde seçebilirsiniz. Belirtmeliyiz ki son dönemin en modern ve tercih edilen salon dekorasyon modeli doğal bir dekorasyondur. Bunun için mobilyalarınızda daha çok ahşap tarzı ürünler tercih edebilirsiniz. Çeşitli çiçek ve kahverengi tonlarıyla da bunu daha güzel yansıtabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu

Ev dekorasyonu konusunda salondan sonra en çok ilgi duyulan dekorasyon iste mutfaklardaki modellerdir. Mutfak dekorasyonu konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli şey, mutfağınızın boyutudur. Beğendiğiniz bir mutfak dolabı, masası ve ya tezgahı sizin mutfağınıza küçük gelebilir, ya da aynı şekilde büyük de olabilir. Bu süreçte ürünlerinizi tercih ederken ihtiyaçlarınızın ardından ürünlerin boyutları detayına da dikkat etmelisiniz.

Eğer mutfağınız genişse, yemek odası ile birlikte mutfağınızı dizayn edebilirsiniz. Ancak küçük bir mutfağa sahipseniz, daha çok minimaliz ürünler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Böylece mutfakta bir yığılma varmış gibi de görülmemiş olur. Genellikle son zamanlarda tezgah konusunda granit renkler dikkat çekmekte. Bununla birlikte açık tonda renkler ile mutfağınızı dekore edebilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu

Banyo dekorasyonu çoğu kişinin atladığı bir konudur. Aslında ev içinde en çok dikkat etmemiz ve özenle dekore etmemiz gereken yerlerden biri de banyolardır. Bunun nedeni de temizliğinizin gerçekleştirildiği yer olduğundan daha konforlu ve kullanışlı bir dekor tercih etmenizdir. Duşa kabin ve ya küvet gibi alternatiflerde size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda banyo dekorasyonu konusunda genellikle Retro bir tarz izlenilmekte. Aynı zamanda aynalardan yapılan aydınlatmalar da fazlasıyla beğenilen ürünler arasında. Eğer büyük bir banyoya sahipseniz, vitrin ve ya küvet tercih ederek sade ama gösterişli ürünlerle banyonuzu doldurabilirsiniz. Dilerseniz de cam aksesuarlar kullanarak banyonuzu farklı bir tarzda dekore edebilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu

Ev dekorasyonu için genellikle en çok düşünülen ve tereddütte kalınan yer ise yatak odasıdır. Yatak Odası dekorasyonu için binlerce farklı çeşit ve alternatif bulunduğundan bunların içerisinden size uygun olanı seçmek tabii zorlu bir süreç oluyor. Geceleri dinlenmek için tercih ettiğimiz, bir yere giderken hazırlandığımız ve evin en sevdiğimiz odası olan yatak odaları için tercih edeceğiniz dekorasyon modelleri fazlasıyla önemlidir.

Yatak odası dekoru için öncelikle ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz ürünleri belirlemelisiniz. Sonrasında bu ürünlerin kendi tarzınıza uygun olmasını sağlamak için seçenekleri gözden gezdirmelisiniz. Mümkün olduğunca sadece ve şık bir yatak odası tercih etmeniz, dinlenirken sizi rahatsız edecek bir faktörün olmasını da önler.

2020 trend olan yatak odası modellerine baktığımızda genellikle nüde ve soft renklerin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Yatak örtüsünden perdelerin rengine kadar sakin renkler hakim olmakta. Aynı zamanda seçilen mobilyalarda da kahve tonlarının hakim olduğu görülmekte. Genel anlamda yatak odası dekorasyonları için sade ve az ürünle olan bir yol izlemenizi tavsiye ederiz.

Eğer küçük bir yatak odanız varsa, büyük bir gardırop yerine demir askılık tarzında kıyafet asma ürünü alabilirsiniz. Böylece farklı ve Retro bir tarz da oluşturmuş olurken yerden de tasarruf edebilirsiniz. Bu tarz odalarda daha çok ufak ürünler tercih etmeniz ve duvar rengini açık tonlarda seçmeniz odanın geniş görünmesini de sağlar.

Ev dekorasyonu için genel olarak dikkat etmeniz gereken şey, ihtiyacınız olan ürünlere yönelmenizdir. Bu doğrultuda kendi tarzınızı yansıtırken, gereksiz ve fazla eşyalardan da kaçınmış olursunuz. Unutmayın, eviniz sizin iç dünyanızı yansıtan bir somutluktur. Güzel fikirler ile görüşmek üzere.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar