Kadın ve Moda

Stüssy Tasarımları ile Sıra Dışı bir Tarz Edinin

02.02.2023
Stüssy Tasarımları ile Sıra Dışı bir Tarz Edinin

WhatsApp Image 2023 02 02 at 13.48.12Stüssy markası 1945 yılında Sean Stüssy tarafından Laguna Beach, California, Amerika Birleşik Devletleri’nde kuruldu. Markanın kurucusu Sean’ın sahil bölgesinde yaz stilinden ilham aldığı kreasyonlarla ünlenen bu giyim markası, 20. yüzyılda tasarladığı sokak stili ve cool tarzıyla çok ses getirmişti. 1980 ise dünyaya açıldı. Stüssy tasarımlı giysiler, adeta toplumda yer alan seçilmiş belirli bir kitledeki insan çevresine ait olmanın bir nevi simgesi olarak görülüyordu.

Stüssy’nin yakaladığı bu hızlı başarı aslında büyük ölçüde markanın sağladığı finansal istikrarla alakalıydı. Çünkü sınırlı sayıda moda koleksiyonları çıkararak hem alıcıları özelleştirebiliyor hem de markanın üretim maliyetini kontrol altında tutabiliyordu. Bu sayede New York’tan Londra’ya kadar çok önemli yerlerde fabrikalar açan Stüssy, seçkin bir kitle tarafından halen bir moda sembolü olarak görülmekte ve sokak stilinin de kurucularından sayılmaktadır. Öyle ki skateboard denilince akla Stüssy modası gelir. Tüm kreasyonlarında kullanılan kaliteli kumaş ve işçilik sayesinde uzun yıllar ilk günkü kullanımı vaat eden bu marka ile hemen tanışın.

Başlıklar

Sokak Modasının Öncü İsmiyle Tarzınızı Yansıtın

30 yılı aşkın zengin moda tecrübesiyle sokak stiline yön veren Stüssy, tüm tasarımlarında modern işlevsellik ve şık tasarım özelliklerini harmanlayarak beğeninize sunuyor. Ayrıca Sean, vizyonuna yakın markalarla sık sık iş birliği yaparak marka değerini her geçen gün artırıyor. Örneğin Nike gibi dünya devi markalarla iş birliği yaparak özel tasarım koleksiyonlar hazırlıyor.

Konforlu kullanım ve havalı bir sokak stili vadeden Stüssy giyim ürünleri ile sizler de tarz bir sokak stili elde edeceksiniz. Amerikalı moda firması Stüssy; reggae, punk ve new wave müziklerinden ilham alan parçaları beğeninize sunuyor.

Rahat Parçalardan Kapsamlı Bir Kapsül Oluşturun

Minimal bir yaşam tarzının benimseyen Stüssy giyim markası, kapsül gardırop mantığına uygun olarak hazırladığı koleksiyonları ile az ve öz giysi seçiminin aslında ne kadar doğru bir karar olacağını gözler önüne seriyor.

Kapsül gardırop terimi, mevsimlik ürünlerle hazırlanabilen pantolon, kazak, gömlek-etek gibi temel giyim ihtiyaçlarınızı minimuma indirerek şıklığınızı birkaç basit ve zamansız parça ile taçlandırmanız anlamına gelmektedir. Bu anlamda Stüssy’nin sunduğu değişmeyen kalite ve çarpıcı tasarımlarla havalı bir sokak stili sunacak bir kapsül dolap yaratılabilir.

Beklenmedik Renkler ve Canlı Baskılar Stüssy Giyim Koleksiyonunda

Stüssy, kendisini tanıtmaya bile gerek duymayan, çok farklı ve egzotik bir marka olma arzusuyla, sokak stili sadeliğini yeni kreasyonuyla birleştirdi.

Canlı renklerin sert ve keskin çizgi tasarımıyla buluşturan Stüssy, hip hop, reggae, punk ve rap dünyasında yer alan ünlüler tarafından tercih edilmesiyle 21. Yüzyıl dünyasında da farklı bir sükse yakaladı. California etiketi olarak bilinen koleksiyonları, bizlere vintage trendlerinden ilham alan eğlenceli ve renkli parçalar sunuyor. Kendine özgü özellikleriyle öne çıkan renkli gölgeli leopar motifi, doğunun ve batının uyumundan ilham alınarak tasarlanmıştır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar