Kadın ve Moda

Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

19.11.2019
Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hemen her bayanın hiçbir zaman vazgeçemediği makyaj alışkanlıdır ruj kullanımı. Bakkala ekmek almaya giderken bile ruj kullanmak asla unutulmaz. Fakat bu kadar çok kullanırken ruj kullanırken nelere dikkat etmek gerekir bunlar biliniyor mu? Bayanları ruj kullanımında sağlık açısından, güzellik açısından, ten rengi ile uyum açısından, kombin ile uyum açısından gibi olmak üzere birçok etkeni vardır ruj seçiminde.

 

Tabii ki her şeyin başının sağlık olduğunun farkında olarak ruj kullanırken unutmamak gerekiyor. Basit bir ruj bir aksesuar gözüyle bakmadan ruj seçiminde belirli markaların ve onaylı ürünleri kullanmaya dikkat etmek gerekiyor. Estetik kaygıyla kullandığımız rujlar daha sonraları içerdikleri kimyasallar nedeniyle kalıcı hoş olmayan etkiler bırakabilirler. Dudaklarımızı güzelleştirelim isterken daha kötü hale getirmeyi tabi ki istemeyiz. Bu nedenle öncellikle dikkat etmemiz gereken şey sağlık açısından onaylı ve güvenilir markaları tercih etmektir.

Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sağlığın yanı sıra ruj kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.  Bunların en başında ruj rengi seçimi gelmektedir.  Öncelikle ruj rengi seçiminde ten ve saç renginize uyumuna dikkat etmek gerekiyor. Rujda ten ve saç rengine uygun renkler seçilirse eğer dudakta daha soft ve doğal görünüm elde edilebilecektir.

 

Yine kıyafetle uyumlu olarak ruj seçimi yapılması hoş bir görüntü oluşturacaktır. Dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi koyu renklerde giyilen bir kıyafetle ana renklerde ruj kullanmamak gerekiyor. Bu şekilde tamamen kapalı bir görüntü oluşabilir. Sadece birisi daha baskın olmalı. İkisi de baskın olduğu zaman daha karmaşık ve doğallıktan uzak bir görüntü oluşuyor. Örneğin krem rengi elbise modelleri arasından bir tercih yapacaksanız koyu renk bir ruj ile daha güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

 

Fakat açık tonlarda kullanılan bir kıyafette ister ana renkler isterse ara renklerde ruj seçimi yapılabilir. Ruj kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de ten ve göz makyajı olmalı. Koyu renk tonlarında yaptığınız göz makyajıyla koyu renklerde ruj kullanmak karışık bir görüntü oluşturabilir. Ya sadece göz makyajı ya da sadece ruj seçimi koyu renk seçilmelidir. Böylelikle daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Ruj kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi ise dudakların yapısıdır. İnce dudaklı bayanlar ruj seçimini ve kullanama şeklini doğru uyguladıkları takdirde daha dolgun dudaklara sahip olabilirler. Böylelikle birkaç ufak taktikle daha güzel dudaklar elde edebilmek mümkün.

Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ya da dudaklarını daha küçük göstermek isteyen bayanlar uygun ruj seçimi ile istedikleri görüntüye ulaşabilirler. İşte ruj kullanırken mükemmel dudaklara sahip olmak için bazı öneriler:

  • Öncelikle dudakların üzerindeki pütürleri yok etmek için bir diş fırçası yardımıyla temizlenir. Bu şekilde hem dudaklardaki ölü deri atılır aynı zamanda da kan dolaşımını hızlandırarak dudakların daha canlı olmasını sağlar.
  • Dudaklara biraz fondöten sürüp pudralanır. Bu şekilde hem ruj daha kalıcı olur hem pürüzsüz bir görüntü oluşur hem de ruj rengi tam olarak yansır.
  • Eğer dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız. Öncelikle kullanacağınız ruja uygun bir dudak kalemi ile doğal çizgisinin tam üstünden dudaklarınızı çevreleyin. Çevrelediğiniz çizgiye göre parlak ve açık renklerde rujlar kullanın. Koyu renkli rujlar dudaklarınızın hacmini küçük gösterecektir.
  • Daha ince dudaklar için üst dudağınızın doğal çizgisinin hemen altından, alt dudağınızın ise hemen üstünden dudak kalemi yardımıyla bir hat oluşturun. Bu hattın içini taşırmadan mat rujlar uygulayın. Mümkünse parlak renkli rujlardan kaçının.

Görüldüğü gibi daha dolgun dudaklara sahip olmak veya daha ince dudaklara sahip olmak küçük makyaj hileleriyle mümkündür. Bu bilgilerin sizlerinde işine yaraması dileğiyle. Mavi menekşe internet sayfasını takip ederek pek çok konu hakkında da bilgi sahibi olabilirisiniz.

Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Başlıklar

Kıyafet Rengine Uygun Ruj Seçimi

Giydiğiniz elbisenin rengine uygun olan bir ruj seçimi önem verilmesi gereken bir ayrıntıdır. Özel bir günde giyeceğiniz şık bir kıyafet ile uyumlu bir ruj seçimi gittiğiniz her yerde dikkatleri sizin üzerinizde toplayacaktır. Bunun için kıyafet seçiminiz mesela beyaz gece elbiseleri olacak ise pek çok renk elbiseniz ile güzel bir uyum yakalayacaktır. Mürdüm renk, bordo renk ya da kırmızı bir ruj beyaz elbiseniz ile oldukça göz alıcı olabilirsiniz. Ya da nişan gününüz de mavi nişanlık giymeyi düşünüyorsanız şeftali, pembe tonların da bir makyaj yaparak turuncu renk bir ruj kullanabilirsiniz. Kıyafetiniz sade ise iddialı, elbiseniz gösterişli ise daha sade bir makyaj yapmanız doğru bir tercih olacaktır.

Buğday Tenliler için Ruj Önerileri

Moda adımında, ten rengi; giysi kombini, makyaj ve tabii ki saç rengi gibi her ayrıntıyı kapsar. Ten renginize göre, size en çok yakışan saç rengi olduğu gibi, makyaj tonları da ten rengine göre belirlenmelidir. Çünkü beyaz tene yakışan bir ruj tonu ile esmere ya da buğday ten rengine aynı ton yakışmayabilir. Tabii kişiden kişiye renklerin farklı nüans yansımaları da olur.

Buğday Tenliler için Ruj Çeşitleri

Buğday tenliler için ruj önerileri adımında, cilt alt tonunuzu dikkate almanızı öneririz. Buğday tenlilerin cilt alt tonu, sıcak olduğu için makyaj tonlarında da daha sıcak tonları tercih etmelerini öneririz. Fuşya, kırmızı, pembe gibi sıcak ve canlı tonlar sizlere çok yakışacaktır.

[haber id=”47780″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.