Kadın ve Moda

Detoks Yapmadan Önce Kendini Keşfet!

25.01.2023
Detoks Yapmadan Önce Kendini Keşfet!

Detoks yapmakla ilgili popüler yaklaşımlar kulağına sıkça geliyor olabilir. Detoks tarifleri sayesinde vücudunun atıkları olan toksinlerden arınabilirsin. Günlük detox programları ile vücudunda şişkinlik ya da ödemlerden kurtulabilir, vücudunun hafiflediğini hissedebilirsin. Özel tariflerle desteklediğin beslenme programı sağlıklı yaşama attığın ilk adımı sana sunar. Damak tadına hitap edecek zevkli tatları barındıran tarifleri deneyerek yeni senle tanışabilirsin…

Başlıklar

Detoks Ne Demek?

Detoks, vücudunun en küçük birimi olan hücrelerinde biriken zararlı maddelerin temizlenmesidir. Temizlenen hücreler büyük resme dönüştüğünde, organların da performansını artırarak yenilenme sürecini başlatır. Hücrelerden organlara giden süreci koruyan eşsiz tarifler detox sürecini devreye sokar, hem beden sağlığının hem de ruh sağlığının desteklenmesinde yardımcıdır. Nasıl değerli aracını belirli periyotlarla bakıma alıyorsan, kendini de dönem dönem bakıma sokarak yenileyebilirsin. Beslenme, egzersiz ve uyku üçlüsünü güzel çalıştırırsan endişelerini geride bırakabilirsin. Beslenme programları, detox etkisi ile kendini enerji dolu hissettirebilir ya da rahat bir uyku uyumana aracı olabilir, böylece mutlu günlerine “merhaba” diyebilirsin. Mutluluğa “merhaba” demek için zaman kaybetmeden 1 ya da 3 günlük detoks tariflerini deneyebilirsin!

Vücudunda biriken zararlı maddeler en çok da bağırsak sağlığını zorlar. Sindirim sistemi problemlerinin çözüme kavuşması gereksiz şişkinlik ve kiloların verilmesinde katalizör görevini üstlenir. Kilolarından kurtulmak ve daimi çözümler bulmak adına damak zevkine göre dilediğin bir bağırsak detoksu tarifini seçebilirsin.

Detoks Ne İşe Yarar?

Detoksun faydaları, paketlenmiş hazır gıda tüketiminin günlük öğünlere girmesi ile görünürlük kazanmıştır. Kısa sürede etkili bir programda bitkisel ve kolay sindirilebilir yiyecek tariflerine ağırlık verebilirsin. Diyetine ilave ettiğin beslenme paketlerinin yanında kötü alışkanlar arasında yer alan sigara, alkol ve fazla kafein tüketimine mola vererek detoks becerini yükseltebilirsin. 1 günlük detox programı günlük vücut değerlerini normale çekerken 1 haftalık detox diyet programları metabolizma hızını artırabilir. Tekrarlanan aynı hareketler hafızanda alışkanlıklar halini alırken benzer mekanizma ile sürekli aynı şekilde beslenme öğrenilmiş metabolizma kodlarını oluşturur. Öğrenilmiş metabolizma kodlarını kırmak için vücudunu şaşırtan beslenme döngülerine, kendine uygun tariflerle başlayabilirsin.

Vücudunun Performansını Artıran Detoks Çeşitleri

İsteğine göre katı ya da sıvı beslenme programlarını seçerek detoks sürecine girebilirsin. Bitki ve sebzeler su ile formüle edildiği sıvı içecekler olarak hayatına girebilir ya da ara öğünlerinde metabolizmana hız kazandıracak salatalar ile yol alabilirsin. Zerdeçal, zencefil, tarçın karışımlarla zenginleşmiş cebinde kolaylıkla taşıyacağın içeceklerle seyahatlerinde dahi sürece aralıksız devam edebilirsin. Peki ya yeni nesil beslenmenin bir parçası besin barlarına ne dersin? Kabak çekirdeği, hurma, yulaf ve kuru kayısı kombinasyonuyla üretilen besin barı bağırsak detoksun için ilk sıralara tırmanabilir. Kış günlerinde içini ısıtacak çorbalar, gerekli minarel ve vitamin depolarını doldururken detox diyetlerinin vazgeçilmez yemekleridir.

Yeni Başlayanlar İçin Detoks Nasıl Yapılır?

Detoksa damak tadına hitap edecek sebze, meyve ve yeşillikleri bir araya getiren sıvı – katı tariflerle hızlıca başlayabilirsin. İçecekler yardımıyla hafif beslenme yolu açılarak az kalori alınabilir vücudunu aralıklı şoka uğratabilirsin. Diyette ilk 3 gün oldukça önemlidir. Bu süreyi metabolizma kimliğine göre seçen kişiler, zararlı maddelerin efektif atılmasında bir sıfır öne geçirir. Alternatiflere ev sahipliği yapan beslenme paketleri ile doğanın esintilerini keyifle yaşayabilirsin! Kış günlerinde içini ısıtan çorbalar öndeyken yaz günlerinde soğuk içecekler öncelikli tercihin olabilir.

Yenilenmiş bir senin detokstan geçtiğini biliyor ancak cesaret edemiyorsan, Juico tüm engelleri senin için kaldırmaya hazır! Dilediğin Juico Beslenme Paketlerini seçerek zengin içeriklere sahip tariflerle buluşabilirsin.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar