Kadın ve Moda

Uzun Saç Modelleri ve Bakımı

17.10.2013
Uzun Saç Modelleri ve Bakımı

Her kadının hayatının bir döneminde kullandığı uzun saç modelleri ve bakımı yer verdik bu yazımızda.

Kimi zaman biz hanımlar hep bakımının zorluğundan bahsetsek de yine vazgeçilmezlerimizden biridir uzun saç modelleri. Hem yakınır hem de ucundan azcık kestirsek kökünün bizde olduğunu unutuveririz. Ama gerçekte uzun saç modelleri kadınlara ayrı bir hava katar.

İşte uzun saçlar ile bu havayı yakalayabilmek de zaman zaman zor olabiliyor. Başlangıçta dediğimiz gibi en çok yakınılan durumlardan bir tanesinin uzun saç modelleri  ve bakımı olduğunu söylemiştik. Tabi bir türlü şekil vermekten, bazı bayanlar için renkten renge sokmaktan kendimizi alamadığımız için uzun saçlarımız yıpranıyor haliyle.

Tabi saç uzadıkça kökün saç uçlarını beslemesi de bir o kadar zorlaşıyor işte uzun saçların bakımında zor olan ilk nokta burada. Bu yüzden uzun saçların bakımına biraz özen göstererek harika uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

Bakımlı uzun saç modellerine sahip olmak için fazla para harcamanıza da gerek yok en basitinden geleneksel badem yağı bile işinize yarayacaktır.

Fakat bakımlı uzun saçlara en ucuz şekilde sahip olalım derken kullandığınız şampuan ve saç kremine de dikkat etmenizi önerebiliriz. Artık şampuan ve krem o kadar çok saç tipine uygun üretilen geniş ürün yelpazesine sahip ki sizler de mutlaka kendi saç tipinize en uygun olanı bulacaksınızdır. Kendi saçınızı tanıyamıyorsanız kuaförünüzden yardım alabilirsiniz.

Gelelim tam da istediğiniz gibi uzun saç modellerine sahip olmadaki ikinci önemli noktaya. Burada da yine kendinizi tanımanız devreye giriyor. Çünkü yüz tipinize göre kesimi yapılmamış uzun saç modelleri ile ne kadar bakım yaparsanız yapın istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Yani uzun saçlarınızı bahar rüzgarlarında salmak yerine sıkı sıkı toplamak zorunda kalabilirsiniz. Toplayabilmek her ne kadar uzun saç modellerinin bir avantajı olsa da.

Özellikle sivri yüz hatlarına sahip bayanlar uzun saç modellerinden keskin katların olduğu modeller yerine daha yuvarlak saç modellerini tercih etmeliler. Yuvarlak yüz hatları ise tam tersine sivri kesimleri kısa kartlardan başlayan uzun katlı saç modellerini tercih edebilirler.

Yine seyrek saçlı bayanlar ise katsız veya az katlı uzun saç modellerindense daha yoğun katlara sahip modelleri tercih etmeleri gerekmektedir.

Sizlerle yazımızda birbirinden farklı uzun dalgalı saç modelleri ve uzun düz saç modelleri gibi birçok uzun saç modellerini bir arada paylaştık size tek kalan kendinizi analiz edip en uygununu seçmek olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. şeniz dedi ki:

  saçlarımın uzunluğunu seviyorum ama uzun saç modelleri bakımı oldukça zor sürekli bakım yapmak gerekiyor.

 2. yonca dedi ki:

  uzun saçlara bayılıyorum benim saçlarımda uzun fakat artık şekli bozuldu fakat kestirmeye kıyamıyorum . çünkü kuaförler vur diyince öldürüyor. fakat buradaki uzun saç modellerini çok beğendim.

 3. vildanalın dedi ki:

  5 yıldır saçlarımı uzatıyorum hakikaten uzun bir saçım oldu kesinlikle de çok yakışıyo ama bakımı gerçekten zor olmasına rağmen yinede uzatmayı düşünüyorum

 4. gayealtın dedi ki:

  uzun saç modelleri düz olunca daha alımlı oluyor

 5. meltem dedi ki:

  senelerdir hep kısa veya küt saç kullanıyorudum bu yıl yeni yeni uzatmaya başladım saçlarımı buradaki uzun saç modelerini de çok beğenip gaza geldim bu kez kerstirmeyeceğim

 6. çevrim dedi ki:

  kaç yıldır saçlarımı uzatmaya çalışıyorum ve başardım da ama uzun saç modelinin bakımının gerçekten zor olduğunu bizzat yaşayarak anladım. ama yinede uzun saçın bana en çok yakışan saç modeli olduğunu düşünüyorum dolayısı ile her şeyin bir külfeti var. uzun saçlarım için yapmadığım doğal bakım maskesi kalmadı. uzadıkça uçları kırılmaya başladı saçlarımın az da olsa saçlarımın ucundan kestirdim ama kısacası uzun sacın var derdin var bakımı zor bunu bilesiniz.

Tüm Hakları Saklıdır.