Kadın ve Moda

Modern Saç Kesimleri

22.03.2021
Modern Saç Kesimleri

Saç kesimleri ve stilleri her sezon farklı dokunuşlar ile karşımıza çıkar. Uzun ya da kısa saç kesimlerini kişisel zevklerinize göre tercih etseniz de, trendlerden de etkilenmemek elde değildir. Modern ya da klasik saç kesimleri her mevsim farklılıklarıyla dikkat çeker. Modern saç kesimleri dendiğinde akla öncelikle kısa saç modelleri gelir. Çünkü kısa saç kesimleri, modern bir duruşu simgeler. Tabii kısa saç modelleri gibi uzun saçlarında modern modelleri bulunur.

Havalı ve tarz bir görünüm elde etmek için, modern saç modellerini deneyebilirsiniz. Böylelikle hoş ve şık görümünüzle girdiğiniz her ortamda fark edilirsiniz. Havalı ve dalgalı saç modelleri, kısa kesim saçlarda modern bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Son yıllarda trend saç modellerinde uzun saçlar yer alsa da, günümüzde yerini yeniden modern kısa saçlara bıraktı. Yavaş yavaş kısa saçların yeniden popülerliğini kazandığını görüyoruz. Sizlerde modern saç kesimleri ile tarzınızı yakalayabilirsiniz.

İlgi Çekici Modern Saç Kesimleri

Modern Saç Kesimleri

Kısa saç modellerinin, her dönem modern bir görünüm sunduğunu görebiliriz. Uzun saçların klasik havası yerine, kısa saçlar modern bir görünüm sunar. Günümüzde de birbirinden özel modern saç kesimleri olduğunu görüyoruz. Havalı ve dalgalı saçlar, kaküller, kalın buklelere sahip saçlar, kısa ve düz saçlar daha sayısız saç modeli ile modern bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Dokulu Lob Saç Modeli

Dokulu lob saç kesimi; saçların, omuzların hemen altında biten kesimi ve uzun, dağınık tutamlarla şekillendirilmiş halidir. Dokulu lob saç kesimi; önceki sezonlarda dikkat çeken omuzlarda biten orta boy saç kesimlerinin de popülerliğini kaptı. Modern saç kesimleri arasında yer alan, dokulu lob kesimi ile dalgalı saç modellerini deneyebilirsiniz.

Ünlülerden Modern Saç Kesimleri

Perde Perçemli Saç Kesimleri

Modern saç kesimleri arasında, perde perçemler de dikkat çeken kakül modellerindendir. Kişiye modern bir görünüm de sunan perde perçemler, hoş bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Uzun saçlarınıza da oldukça yakışan bir kakül tercihidir. Çeşitli saç modelleri ile de hoş görünüm elde etmenize olanak sağlar. Topuz, at kuyruğu ve çeşitli pratik saç modelleri ile saçlarınıza hareket katabilirsiniz.

Parizyen Bob Parizyen Modeli

Bu ilginç ve modern saç kesimleri arasında dikkat çeken saç modeli de favoriler arasındadır. Bakışlarınıza gizem katan, yoğun perçemleri ile dikkat çekersiniz. Popüler saç kesimleri arasında yer alan bob kesimler sezonun trend modellerindendir. Saçlarınıza düz bir görünüm verebilir ya da dalgalı bir görünüm ile hareket katabilirsiniz.

Yaz İçin Modern Saç Kesimleri

70’ler Shag’i Saç Kesimi

Modern saç kesimleri modellerinde bu defa karışımıza; dağınık, katmanlı ve eforsuz tutamlara sahip 70’li yılların asi Shag modeli çıkıyor. Bu sezonda da trend saç kesimleri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu saç kesimi ile perde perçemleri de kullanabilirsiniz.

Açısal Formül Saç Kesimi

Lob saç kesimleri, modern saç modelleri arasında dikkat çeken saç stillerindendir, bu defa ise açısal özelliği ile farklı formda karışımıza çıkıyor. Minimal ve modern bu saç modelini, fönlü şekilde gündüz ya da gece programlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

XL Pixie Saç Kesimi

Kısa saçlara yeni bir bakış kazandıran, bu ara boy saç kesimi kısa saçları sevenlerin ilgisini çekecektir. Ayrıca farklı bir saç kesimi arayanlar içinde dikkatleri üzerine toplar. Modern saç kesimleri ile sizlerde görümünüzde ufak bir dokunuşla değişiklik yapabilirsiniz.

Yuvarlak Modern Saç Kesimleri

Deniz Kızı

İlkbahar/Yaz sezonu her ne kadar kısa saçların domine ettiği bir dönem gibi görünse de ekstra uzun saçlar trend dosyasındaki yerini korumaya devam ediyor. Minimal dalgalar, uzunlu kısalı tutamlar ve solid renklerle siz de bu yaz deniz kızı etkili saçların tadını çıkarın.

[haber id=”23737″]

Hacimli Bob

Parizyen saçların bir diğer alternatifi de hacimli bob kesimler. Tam çene hizasında, saçlarınızı şekillendirmeden de ultra havalı ve şık bir görünüm elde edebileceğiniz bu saç modeli için doğru kesim, doğru katlar ve doğru saç ayrımı oldukça önemli.

90’lar Cool Bob’u

Ailesinin en az güzellik dönüşümüne giden ismi o olsa da, Kendall tek atışta hedefi tutturuyor. New York Moda Haftası’nda saçlarını omuz hizasında kestiren Jenner, tek boy saçın coolluğunu kanıtladı. Jenner’ın 90’lardan ilham aldığı cool bob’u ise bu sezonun joker kesimi olma konusunda iddialı!

Özensiz Maskülen

Alexa Chung’ın yıllardır güzellik imzası olan maskülen kesimi bu sezon it saç modeli olmaya oynuyor. Patti Smith’in ikonikleştirdiği özensiz bob, bu sezon güzellik dünyasının androjen-punk duruşunu özetliyor.

Asker Tıraşı

Birkaç sezondur güzellik dünyasının en radikal kesimi olan ”buzz cut” ya da türkçe kullanımıyla asker tıraşı, bu sezon sonunda büyük patlamasını yaşıyor. Kristen Stewart’ın ikonik pixie’siyle gözleri üzerine toplayan saç modeli sezonun en cüretkar kesimi.

Modern Orta

Geçen sezonun yeni cool’u orta bu sezon modern silüete bürünüyor. Selena Gomez’in sofistike orta ve uzun arasında gidip gelen ara boy saçları sezonun hip boylarından.

Uzayan Pixie

Katy Perry’nin post-ayrılık saçları geçen sezonlarda da güzellik sahnesinde sıkça rastladığımız saç fenomenlerinden. Uzayan pixie hareketi, maskülen pixie’ye cool ve umursamaz bir ifade kazandırıyor.

[haber id=”24241″]

Asimetrik Küt

Uzun saçlar yükselişe geçse de kısa saçların havası bir trend’den daha fazlasını sunuyor. Sezonun en romantik kesimi de Nina Dobrev’in asimetrik kütü oluyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.