Kadın ve Moda

2022 Koltuk Takımı Modelleri

24.08.2022
2022 Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk takımı salon, oturma ve misafir odası olarak isim değişikliğine uğrayan mekanların daimi unsuru olan ev eşyası grubudur. Modern oturma grupları berjer, ikili ve üçlü koltuklardan oluşur. 2022 koltuk takımı trendleri de bu grupları içerir. Her sene değişen moda algısı koltuk takımı modellerine de yansır. Chester koltuklar gibi eskimeyen modellerin yanı sıra 2022 yılında Türk motifi desenli retro modeller de öne çıkıyor. 2022 yılında canlı renklerin birbiri ile kombinlenerek renk uyumuna ulaştığı modellerin yer aldığı tasarımlar sunuluyor. Yeşil, sarı, pembe, mor, mavi ve kırmızı tonları ile renklendirilmiş koltuk takımlarına 2022 yılında sıkça rastlanabilir.

Başlıklar

Koltuk Takımı Özellikleri

Koltuk takımı modelleri tasarımı dışında temelde üç özellik üzerinden incelenebilir. Birinci özellik ürünün yüzey döşemesinde kullanılan malzemedir. Ürün deri, tay tüyü, pamuklu kumaş, keten gibi malzemeler ile döşenmiş olabilir. Deri bir koltuk takımı çalışma odaları ve ofisler ile bütünleşmiş ürünlerdir. Tay tüyü gibi leke tutmayan döşemeler ise temizlik açısından pratik oluşu ile kalabalık ve çocuklu aileler için ideal olabilir. Pamuklu ve keten tipinde döşemeler ise bahçe takımı gibi daha konformist ortamlar için tercih edilebilir. İkinci özellik ürün dolgusu çeşididir. İyi bir dolgu malzemesi kullanımı koltuk takımının hem konforlu hem de mukavim olmasını sağlayabilir. Dolgu malzemesi blok sünger, boncuk elyaf, silikon ve kırpıntı sünger olabilir. Blok yahut kırpıntı sünger dolgusu kullanılan ürünlerin temizliği için elektrik süpürgesi kullanılır ve döşemesi silinir. Elyaf ve silikon dolgulu ürün daha yumuşak ve hacimli bir kullanım sunarken, aynı zamanda çamaşır makinesinde yıkanabilir. Fakat elyaf ve silikon dolgusu yıkama sonrasında volümünü kaybedebileceği için sünger dolgulu ürün daha yaygın tercih edilir. Bunun dışında kuş tüyü gibi özelleştirilmiş dolgu malzemeli ürünlerde bulunabilir. Üçüncü özellik ise ürün ebatıdır. Bazı takımlar salonunuza uysa da koltuk kapı çerçevenizden geçmeyebilir. Bu yüzden ürünün sergi alanı hacmine ve temasına uygunluğu dışında kapı ebatına uyumu da bilinmelidir. Kapının hem uzunluğu hem genişliği hem de derinliği koltuk taşıma işlemi için önemlidir.

PHOTO 2022 09 28 18 07 47

Koltuk Takımı Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koltuk takımı temizliği ürünün yüzey döşemesi ve dolgu malzemesi ile doğrudan bağlantılıdır. Bunun yanı sıra ürünün yapım malzemesi kalitesi, mukavimliği ve temizlik kolaylığı; koltuk takımı fiyatları ile doğru orantılıdır. Koltuk temizliği için alkollü ürün kullanmak döşemeyi soldurabilir ve aşındırabilir. Ürün temizliği için döşeme yüzeyini temiz ve ılık bir suyun içine eklediğiniz bir ölçek yüzey yahut döşeme temizleyici ürün karışımı ile silmeniz kafidir. Ürün silme işlemi için yumuşak bir fırça ya da bez tercih edebilirsiniz. Halı ve koltuk yıkama fonksiyonu olan süpürgeler de koltuk takımınızı temizlemenize yardımcı olabilir. Bunun dışında koltuk yıkama hizmeti veren şirketler ile görüşüp temizliğin detaylarını sorabilirsiniz.

En Kaliteli ve En Uygun Koltuk Takımı Seçenekleri İder Mobilya’da!

Koltuk takımı seçiminde ilk husus ürünün ve yerleştirileceği alanın ihtiyaçlarını doğru bir şekilde saptamaktır. Saptanan gereksinimler listelenerek belirginleştirilebilir. Koltukların oturum sayısını ve onları kullanacak kişi sayısını karşılaştırmalısınız. Ürünün konulacağı ortamın hacmi, teması, kullanılacak renkleri, koltukların ebatı, takımdaki varsa orta sehpa gibi yardımcı ürün gerekliliğini kararlaştırmalısınız. Koltuk takımının döşeme ve dolgu malzemesi öğrenebilirsiniz. Temizlik kolaylığı ve konforu da göz önünde bulundurulabilir. En sağlıklı oturma şekli omurganın uzun tutulduğu hal üzeredir. Bu oturuşu destekleyebilecek ürünler seçilebilir. İder Mobilya koltuk takımı modelleri geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. İder Mobilya’nın yüksek kaliteli modern ürünleri ve müşteri memnuniyetini önceleyen hizmet ahlakı ile gönül rahatlığıyla bütçe dostu alışverişinizi yapabilirsiniz. Birbirinden şık tasarımlı ürün modelleri ve uygun fiyat seçenekleri için İder Mobilya’ya göz atabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar