Kadın ve Moda

Oto Paspas Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

29.09.2022
Oto Paspas Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Araçlarda kullanılan oto paspas modelleri gerek aracın estetik görünmesinde gerek temiz ve düzenli olmasını sağlayan önemli araç donanımları arasında yer alır. Bu kadar önemli işleve sahip bir donanımın rastgele satın alınması beklenmez. Gözbebeğinizi gibi baktığınız araçlar için oto paspas seçiminde öncelikle dikkat edilecek konu oto paspas renginin araç rengi ile uyumlu olmasıdır.

Renk uyumu sağlanmadığı taktirde göze hoş görünmeyen ve rahatsız edici bir görünüm içine aracı sokmak içten bile değildir. Paspasın kullanışlı ve kolay temizlenebilir olması da önemli bir konudur. Paspasın araca en iyi şekilde tutunan ve araç içinde kaymayan özellikte olması istenir. Bu nedenle oto paspas almadan önce araç içinde kayma durumu havuzlu olup olmadığı ve kaç parçadan oluştuğu hususlarına ayrıca dikkat etmek gerekir.

Başlıklar

oto paspas3

Oto Paspas Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Araçlar bulunan oto paspas sürekli ayak temasında olduğundan zamanla renk değişimi yıpranmaya maruz kalabiliyor. Aracın temiz ve düzenli görünmesi açısından eskiyen paspasların değiştirilmesi son derece önemlidir. Araçlarına yeni oto paspas almak isteyenlerin öncelikli konusu kalite olmalıdır. Çünkü paspaslar yağmur çamur dışarıda olumsuz ne varsa hepsine maruz kalan bir donanımdır.

Diğer taraftan ayaklardan dolayı fiziksel aşınma en fazla oto paspaslarında meydana gelir. Bu itibarla kolay deforme olmayan kaliteli malzemeden üretilen oto paspas temini önemli bir ayrıntıdır. Diğer önemli bir ayrıntıda alınacak oto paspas modelinin araçla tam uyumlu olmasıdır. Araçla uyumlu olmayan oto paspas takımı ayakaltından sürekli kayacak ve yolcuları rahatsız edecektir.

Paspasın kayarak araç pedallarının altına sıkışarak kullanımını olumsuz etkilediği durumlar dahi yaşanabilir. Bu nedenle araç marka ve modeline tam uyumlu paspas seçimi doğru bir seçim olacaktır. Ürünün kaliteli olmasının yanında satış noktasının da kurumsal bir firma olması da ürünü satın aldıktan sonra karşılaşılan sorunların çözümü açısından önemlidir.

oto paspas

Oto Paspas Nasıl Temizlenir?

Oto paspaslar en az aracın dışı kadar kirlenen parçaları arasında yer alır. Bu anlamda belirli periyotta temizlenmesi gerekir. Oto paspaslar araçlardan kolayca çıkarılan malzemeler olduğundan beton bir zemin üzerinde uygun bir oto şampuanı kullanılarak basınçlı su ve fırça yardımıyla temizliği yapılır.

Paspas temizliği yapılırken özel tasarımlı taşlı paspas takımı modellere ayrıca dikkat etmek gerekir. Yüksek su basıncı ve fırça darbeleri bu paspasların özelliğini yitirmesine neden olabilir. Paspaslar ıslak haliyle araçta koku yapmaması için kurutulduktan sonra araca yerleştirilmelidir.

Oto Paspas Fiyatları

Genel olarak oto paspas fiyatları aracın renk, model ve kullanım sınıfına göre değişiklik gösterir. Ayrıca paspasın üretildiği malzeme, üretiminde kullanılan teknolojide oto paspas fiyatını etkileyen unsurlar arasında yer alır.

Araçlarında tarz yaratmak isteyenler için tasarlanan pullu paspas takımı diğer ince malzemeden yapılan paspaslar göre daha pahalı iken kullanıcılar arasında en çok tercih edilen oto paspasın kauçuk paspas olduğunu görüyoruz.

Oto paspasa uygun fiyatlı birçok ürün bulunur. Ancak bu ürünler bir aya kalmadan ya yırtılır ya da çok ciddi renk değişimine uğrar buda oto paspas için ödenen paranın çöpe gitmesi anlamına gelir. Bu nedenle araba paspası satın alırken kaliteli malzemeden üretilen ve bilinen satış noktalarından alınması son derece önemlidir.

oto paspas2

Universal Oto Paspas Modelleri

Araçlarda kullanılan paspasların büyük çoğunluğunu universal paspas modelleri oluşturuyor. Tofaş kullanıcılarının en çok tercih ettiği model Tofaş 4d Havuzlu Paspas Full Bej modeli iken derin havuz isteyenler içinde 4d extra derin havuzlu profesyonel universal havuz seçenekleri bulunuyor.

Araçlarında farklılık yaratmak isteyenler için badem desenli oto paspas universal seti ile 3D havuzlu oto paspas universal ve 4d havuzlu siyah paspas seçenekler arasında yer alır. Sizlerde araçlarınıza uygun modeli seçmek ve satın almak isterseniz bu alanda kurumsal hizmet veren kuruşlarla irtibata geçebilirsiniz.

Oto Paspası Nasıl Olmalı?

Oto paspas her şeyden önce araca tam uyum sağlamalı ve kaliteli malzemeden üretilmiş olmalıdır. Oto paspasların kolay temizlenebilir olması ve araç içinde kaymayan özellikte olması da oto paspas için aranan nitelikler arasında yer alır. Diğer taraftan paspasın kaliteli malzemeden üretilmiş, araç ile renk uyumunun olması ve garantili ürün olması da paspas da aranan nitelikler arasında bulunur.

Farkı araçlara uyum sağlayabilecek birçok paspas modeli bulunur. Otomobillerde konfor ve estetiği ön planda tutanlar için kapitone paspas takımı ön plana çıkıyor. Bu paspas takımı gerek yumuşak yapısından dolayı gerekse araç içinde kaymadığından sürücüler tarafından tercih ediliyor.

Oto Paspas Nasıl Sabitlenir?

Araç sürücülerinin en çok şikâyetçi olduğu konular arasında oto paspasın araç içinde kayması olaydır. Sürücüler ve yolcular araca inme binme esnasında, araç içine ayak basarlar ve hafif bir tutunma çekme hareketi meydana gelir. İşte bu hareketle birlikte yanlış seçimle alınan kalitesiz malzemeden üretilmiş olan paspaslar hemen kayar ve can sıkıcı durumlar ortaya çıkar.

Kaymaz özellikteki kaliteli malzemeden üretilen ve araçla tam uyumlu olan paspaslarda kayma sorunu pek yaşanmazken basit ve ucuz malzemeden üretilen paspaslarda bu sorun yaşanabiliyor. Mevcut paspasta kayma sorunu varsa paspas altına uygulanacak kaymaz kauçuk malzeme ile bu sorun geçici olarak çözülebilir. Ancak bu işlemle azda olsa kayma sorunu yaşanır. Bu nedenle kaymaz özellikte kaliteli bir oto paspas satın almakla bu sorunu kökünden çözmek gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar