Kadın ve Moda

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri Nelerdir

25.11.2019
Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri Nelerdir

Esmerler, koyu cilt tonuna sahip olduğundan dolayı, genel görünümü dengelemek adına, saçları için açık renkler yerine koyu saç renklerini tercih etmelidir. Esmerlere yakışan saç renkleri; siyah, kahve gibi koyu tonları diyebiliriz. Ama tabii kişinin cilt alt tonuna göre saç renginin yelpazesi de genişleyebilir.

2020 Esmerlere Yakışan Saç Kesimleri

Siyah tonları, kahve tonları, kumral, kestane tonları gibi günümüzde her rengin kendine özgü çeşitli renkleri vardır. Tabii esmeleri de kendi içlerinde, cilt tonlarına göre yakışan saç renkleri farklılık gösterebilir. Bu nedenle çok koyu cilt tonuna sahip değilseniz, açık tonları da değerlendirebilirsiniz. Ayrıca açık tonlarda, balyaj ve ombre saç işlemleri yaptırabilir ve saçlarınıza, renk ve parlaklık sağlayabilirsiniz.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri

Esmerlere yakışan saç rengi listesinin ilk sıralarında siyah ve kahve tonları yer alır. Tabii her birinin kendi alt tonlarına göre farklı renklerini de tercih edebilirsiniz. Açık kahve, koyu kahve, bakır kahve, parıltılı kahve veya kumralın koyu tonları, kestane gibi renkler özellikle tercih edilir. Farklı renkleri denemek isteyenlere ise önerimiz; saçlarınızın genelinin rengini değiştirmek yerine, belirli bir bölümünde renk değişikliği yapabilirsiniz. Örneğin; ombre ve balyaj saç tekniği işlemi ile farklı renklerin, renk geçişlerini kullanabilirsiniz.

Esmerlere Yakışan Saç Kesimleri 2020

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Esmerlere yakışan saç renkleri, özellikle siyah ve kahve tonlarıdır. Tabii kahvenin ve siyah renginin de çeşitli tonları bulunur. Örneğin; mavi siyah, morumsu siyah vb. aynı şekilde bitter, çikolata kahve, koyu kahve, açık kahve gibi renklerde cilt tonunuza göre tercih edilebilir. Dilerseniz farklı renkleri denemek isterseniz, balyaj ya da son dönemin trend saç işlemi ombre tekniğini deneyebilirsiniz.

[haber id=”47779″]

Ombre tekniği ile esmer tenli kişiler, sarı tonlarını dahi kullanabilirler. Tabii öncelikle koyu saçları olanlar ve açık renkler yaptırmak isteyenler, profesyonel bir yardım alabilirler. Ayrıca son dönemlerde, altın parıltılı yansımalara sahip, kahve tonları; fındık kabuğu renkleri de tercih edebilirsiniz.

2019 Esmerlere Yakışan Saç Kesimleri

Esmerlere yakışan saç renkleri; siyah tonları, kahve tonları, kestane gibi koyu renk nüanslarına sahip saç renkleridir. Koyu ten rengine sahip esmerlere en çok yakışan saç renkleri, siyah ve kahve tonları diyebiliriz. Özellikle, bitter ve mavi siyah renklerini deneyebilir ve farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda kahve tonlarından da en çok, çikolata kahve rengi ilgiyle tercih edilen renklerden biridir.

Esmerlerin Tercih Etmesi Gereken Saç Renkleri

Esmerlerin cilt tonları, koyu olduğundan dolayı genel dengeyi sağlamak adına, saç renklerini de koyu tonlarda tercih etmeleri gerekir. Aksine cildi çok koyu olan bir kişi, sarı gibi açık bir saç rengini tercih ederse, genel görünümünde hoş bir hava oluşturmaz. Ama dilerseniz sarı gibi açık tonları ombre işlemi ile deneyebilirsiniz.

Esmerlere Yakışan Saç Kesimleri 2019

Saç rengi kişinin genel görünümü adına önemlidir. Bu nedenle önemsemenizi tavsiye ediyoruz, cilt tonunuza uyumlu bir saç rengi ile daha güzel ve çekici görünebilirsiniz. Ama size yakışmayan bir saç rengi ile hem bakımsız hem de hoş görünmeyebilirsiniz. Bu gibi nedenler ile esmerlere yakışan saç renkleri arasından herhangi birini tercih edebilirsiniz.

2020 Esmerlere Yakışan Saç Kesimi

Esmerlere Göre Saç Kesimleri

Esmerlere göre saç kesimleri ise tabii ki herkesin tarzına göre değişebilir. Kısa saçları sevenler, bob tarzı kestirebilir ve ombre saç işlemi ile farklı saç renklerini deneyebilir. Saç kesimleri, kişinin ten renginden daha çok yüz şekli ile alakalı bir durumdur. Bu nedenle yüz tipinize göre bir saç kesimi yaptırabilirsiniz. Uzun düz saçlar ya da kısa saçları, yüz hatlarınıza uyumlu şekilde tercih etmenizi öneriyoruz.

[haber id=”44327″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.