Kadın ve Moda

Oval Saç Kesimi

19.11.2019
Oval Saç Kesimi

Günümüzde birbirinden farklı saç kesimi ve modelleri mevcut. Her zevke ve tarza hitap saç modelleri ile sizlerde stil sahibi olabilirsiniz. Farklı bir saç kesimi ile yeni bir tarza kavuşabilirsiniz. Oval saç kesimi, özellikle uzun saçları olanlar için farklı bir görünüm sunabilir. Uzun saçlarınız varsa, uç bölümlerini oval şeklinde kestirebilir ve saçlarınızı düş şeklinde kullanabilirsiniz. Böylece uçlarındaki oval görünüm de ortaya çıkacaktır.

V saç kesimine yakın gibi görünen oval kesimle arasında oran farkı bulunur. Oval kesim, saçlarınızın uç bölümlerinde oluşturabilirsiniz. Düzleştirdiğiniz saçlarınızın uçları böylece hafif dalgalı ve dolgun bir görünüm kazanır.

2020 Oval Saç

Saçlarınızın uçları sönük görünmez ve daha hacimli bir görünüm kazanır. Sizlerde saçlarınızın uç bölümlerindeki sönük görünümden şikayetçiyseniz, oval kesimi değerlendirebilirsiniz. Ama tabii kısa saçlar için tavsiye edilmez, özellikle uzun saçları olanlar için önerilebilir.

Oval Saç Kesimi Modelleri

Oval saç kesimi, saçların uçlarında oluşturulan katlı kesim diyebiliriz. V saç kesimine yakın gibi görünebilir ama birbirinden biraz farklıdır. Uzun saçlarda katlı kesim hoş bir görünüm sunar. Saçlarına özellikle hacim ve hareket katmak isteyenler için önerilebilir. Uzun saçlarınız varsa, biraz hareketlendirmek ve dolgun görünmesi adına, uçlarında oval kesimi deneyebilirsiniz. Ama tabii kısa saçlarda da farklı katlı kesimleri deneyebilirsiniz.

Oval Saç 2020

Ama oval kesim modelinin, daha çok uzun saçlarda hoş bir görünüm sunduğunu söyleyebiliriz. Oval saç kesimin, saçlarınızda belirgin bir görünüm sunması için, saçlarınızı özellikle düzleştirerek kullanmanızı öneriyoruz. Saç düzleştiricisi ile saçlarınızı düzleştirdikten sonra, saçlarınızın uçlarındaki dalgaların hafif dalgalandığını ve hacimli bir görünüm oluşturması adına, hafif ellerinizle doğal şekil verebilirsiniz.

Oval saç kesimi modelleri; katlı kesim saç modelleri dahilinde yapılır ve V kesim saç modelleri gibi farklı kesimleri de bulunur.

[haber id=”47834″]

Oval Saç Modelleri

Saçlarda katlı kesimle oluşturulan oval saç kesimi, özellikle düz saç modelleri ile belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Oval kesimle uzun saçlarınıza hareket katabilir ve düzleştirerek daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarında değişiklik yapmak isteyenler için özellikle önerilebilir. Ama tabii kısa saçlarda çok belirgin olmayacağı için, uzun saçlar için özellikle tavsiye edebiliriz. Ayrıca uzun ve zayıf saçlarınız varsa, biraz hareketlendirmek adına deneyebilirsiniz. Böylece; oval saç kesimi saçlarınızın uçları dolgunlaşır ve daha gür saçlara sahip olabilirsiniz.

2019 Oval Saç

Oval saçlarınızı ise dalgalı ve düz saç modelleri ile kullanabilirsiniz. Günlük hayatınızda daha doğal modeller ile değerlendirebilirsiniz. Düzleştirici ile kolaylıkla düzleştirebilir ve hızlı saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Ama tabii özel günlerinizde oval saçlarınızla farklı bir görünüm kazanmak için, saçlarınıza su dalgası yapabilir ya da farklı modelleri deneyebilirsiniz. Ama uçlarının oval şeklini ortaya çıkaran saç modelinin, tabii ki düz saçlar olduğunu söyleyebiliriz.

Oval Saç 2019

Oval Saç Kesimi ve Ombre

Saçlarınıza ova şekli verebilir ve daha belirgin bir görünüm kazanması için, ombre saç işlemini deneyebilirsiniz. Oval saç kesimi saçlarınızın uçlarını belirginleştirmek adına, saçınızın birkaç ton açığı ile uçlarına yoğunlaştırarak kullanabilirsiniz. Özenle gerçekleştirilen renk geçişleri ile saçlarınızın oval kesimi daha belirgin ve dikkat çekici görünecektir.

Oval Saç

Kumral, kahverengi, sarı, bakır gibi saçlarınızın rengine göre farklı ombre tonlarını değerlendirebilirsiniz. Ayrıca kahverengi gibi koyu saçlarda ombre saç işlemi daha belirgin duracağı için, koyu tonlarda uzun saçlarınız varsa, oval saç kesiminizi ombre ile daha şık bir hale getirebilirsiniz. Tabii ki her rengin kendi içinde farklı tonlar ile oluşturulan, ombre modelleri mevcuttur. Zevkinize ve saçlarınızın rengine ombre modellerini değerlendirebilirsiniz.

[haber id=”47837″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.