Kadın ve Moda

Maskülen Tarz

15.01.2020
Maskülen Tarz

Dikkat çeken farklı duruşu ile maskülen tarz, erkeksi bir tarzı bizlere ifade eder. Maskülen kelime anlamına baktığımızda, Fransızca kökenli olduğunu söyleyebiliriz. Ama Fransızcaya da “masculinus” Latince kelimesinden geçtiği belirtilmektedir. Kelime anlamı ise; erkeksi, erkeğe benzeyen, eril vb. anlamlarını ifade eder. TDK sözlüğüne göre ise aslında doğru yazılışı, maskulen şeklindedir.

Kadın Maskülen Tarz Kombinleri

Son yıllarda farklı moda kültür kaynaşmaları ile ülkemizde de dikkat çeken bir tarz olarak öne çıkmıştır. Maskulen tarzı ifade eden kıyafet kombinleri ise genellikle; kravat, bol kesim pantolonlar, erkeksi ifadeye sahip saç kesim ve modelleri, ceketler, ayakkabılar vb. ayrıntıları ile maskülen tarzına sahip kombinler oluşturabilirsiniz. Pantolon kombinleri ile genelde erkeksi ve rahat bir kombin yakalayan kadınlar, son zamanların havalı kelimesi maskülen ile de yakından ilgilenmektedir. Sanırım, isminin farklı ve dikkat çekmesi de tarz olmak isteyenlerin dikkatini çekiyor.

Maskülen bir tarza sahip olmak ya da en azından erkeksi bir çizgiye hitap etmek istiyorsanız, bazı noktalara dikkat ederek başlayabilirsiniz. Maskülen tarz ile kendini yansıtmak isteyenler öncelikle, karakteri ile bunu özdeşleştiriyor ise karar vermelidir. Sadece erkeksi kıyafetler giyerek maskülen bir görünüm elde edemezsiniz.

Maskülen Tarz Kombinleri Kadın

Gerçek anlamda maskülen tarzı benimsemek ve stilinizi bu yönde yansıtmak istiyorsanız, saçlarınız, giyiminiz ve aksesuar gibi her ayrıntı birbirini tamamlamalıdır. Tabii ki karakteriniz de görselliğinizi bütünleyen bir çizgide olmalıdır. Bu gibi ayrıntıları bir bütün olarak düşünerek işe başlayabilirsiniz. Saçlarınızı erkeksi, kısa bir modelde kestirebilir ve aksesuarlarınızı, ayakkabı, çanta ve takı gibi ayrıntıları da maskülen tarza hitap edecek şekilde tamamlamanızı öneriyoruz. Fikir edinmek için görselleri inceleyebilir ve maskülen tarza nasıl sahip olacağınız konusunda karar verebilirsiniz.

Başlıklar

Maskülen Tarz Tesettür

Tesettürlü hanımların günümüzde moda anlayışı da biraz farklılık göstermektedir. Pantolon kombinleri vb. değişik seçenekleri tercih ederler. Maskülen tarz sahibi olmak isteyen tesettürlü kadınlar da görebiliriz. Tesettürlü hanımların da maskülen bir tarza sahip olması küçük detaylar ile mümkündür. Koyu tonların hakim olduğu maskülen tarza hitap eden, pantolon modelleri ve ayakkabı seçenekleri ile sizlerde maskulen tarzı yakalayabilirsiniz.

2020 Maskülen Tarz Kombinleri

Tabii üzerinize giydiğiniz, pardösü ya da ceket modelleri de bu yönde erkeksi bir çizgiye hitap etmesi gerekir. Dikkat etmeniz gereken ayrıntı, erkek kıyafetleri ile maskülen tarzı yakalamak değil de kadın kıyafetleri doğrultusunda, maskülen tarza hitap eden parçaları bir araya getirmenizdir. Tabii eşarbınızı da maskülen tarzınıza hitap edecek şekilde seçmelisiniz.

Maskülen tarzın ayrıntılarını; koyu renk tonları, sert çizgilere sahip kıyafetler oluşturur. Maskülen ceket modelleri, pileli ve sigaret pantolon modelleri gibi parçalar ile maskülen bir kombin oluşturabilirsiniz. Maskülen tarz, tesettürlü hanımların da ilgisini çeken günlük hayatında rahatlığını öne çıkaran hoş bir tercih olabilir. Ama eşarp ayrıntısına dikkat ederek genel kombini daha hoş bir şekilde yansıtmaları gerekir.

Maskülen Tarz Kombinleri 2020

Maskülen bir tarza sahip olmak isteyen her kadın, öncelikle bunu kişiliği ile de özdeşleştirmelidir. Karakterini yansıttığını düşünüyorsa, daha hoş bir şekilde taşıyacağını söyleyebiliriz. Böylece günlük hayatınızda ya da işyerinizde rahatlıkla maskülen tarzınızı yansıtabilirsiniz. Sert mizaçlı ayakkabı modelleri, ceket modelleri ve pantolon modelleri ile maskülen kombin oluşturabilirsiniz. Eşarp ve ceket detayını uyumlu şekilde tercih etmeniz önemli. Ayrıca maskülen tarzda öne çıkan koyu tonlar olduğu için, canlı ve renkli tercihler yerine siyah, kahve gibi ağır ve mat koyu tonları tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Maskülen tarz sahibi olmak isteyen tesettürlü hanımlarda, böylece istedikleri gibi tarzlarını yansıtabilirler.

[haber id=”49777″]

Maskülen Tarz Takım Elbise

Maskülen tarz denildiğinde, sert mizaçlı pantolonlar, ceketler ve ayakkabılar akla gelir. Ayrıca koyu tonların hakim olduğu kombinler öne çıkar. Saç modelleri ve aksesuarlar da tamamlayıcı rolü üstlenir. İşyerinizde de maskülen tarzınızı rahatlıkla yansıtabilirsiniz. Hoş bir maskülen takım elbise seçimi ile bunu rahatlıkla yansıtabilirsiniz.

Ama tabii erkeksi olmak için, erkek takım elbiseleri değil, kadınlara özel yapılan maskülen takım elbiseleri seçmeniz gerekir. Herhangi bir mağazaya gittiğinizde bu yönde sizlere yardımcı olacaklardır. Ayrıca internet üzerinden görselleri inceleyebilir ve online şekilde de kolayca sipariş verebilirsiniz. Takım elbise modelleri, maskülen tarzını yansıtmak isteyen kadınlar için ideal bir seçim olacaktır. İşyerinde ya da özel bir davette de tercih edebilirsiniz.

Maskülen Tarz Kombinleri

Erkeksi bir görünüme sahip olmak isteyen kadınların dikkatini çeken maskülen tarz, erkeksi çizgileri taşıyan kadın kıyafetlerinden oluşur. Kıyafet ve tabii ki tamamlayıcı aksesuar detayları ile kombin bütünlenir. Günlük hayatınızda ya da işyerinizde, özel davetlerde vb. her ortama uyum sağlayabileceğiniz kıyafet seçeneklerine sahiptir. Yaşam tarzınıza tamamen adapte etmenizde, maskülen tarzınızı hoş bir şekilde yansıtmanız açısından önemlidir. Tabii belirli günlerde de farklılık içinde denemek isteyenler olabilir.

Ama genel anlamda tamamen maskülen bir tarz ile hayatını özdeşleştirmek isteyenler için, her türlü detaya önem vermeleri gerekir. Ayakkabı seçimi, pantolon modelleri ve ceket modelleri gibi her bir giysi parçasının maskülen tarzı yansıtan modelleri bulunur. Bu nedenle kombin yaparken zorlanmayacağınızı söyleyebiliriz. Son yıllarda havalı ismi ile dikkat çeken maskülen tarzı sizlerde denemek isterseniz, öncelikle görselleri inceleyerek başlayabilirsiniz.

Ama tabii ki kişiliğinizle uyumlu olduğunu düşünüyorsanız, tarzı tamamı ile benimsemenizi önerebiliriz. Görsel olarak taşımak için, sadece kıyafet kombinlerini kusursuz yapmak önemli değildir. Önemli olan kişiliğiniz ve duruşunuzla bunu ifade etmenizdir.

[haber id=”49778″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.