Kadın ve Moda

Kahverengi Göze Hangi Lens Gider

02.09.2020
Kahverengi Göze Hangi Lens Gider

Farklı deneyimler ve görünümler için, zaman içinde herkes farklı göz rengine sahip olmak isteyebilir. Farklı renkle nasıl göründüğünü merak edenler, renkli lens kullanarak arzusunu rahatlıkla yerine getirebilir. Tabii kişiden kişiye, ten rengi gibi özelliklere göre yakışan göz rengi de değişkenlik gösterebilir. Örneğin, kahverengi göze hangi lens gider diye araştırdığınızda; bal rengi ve yeşil rengi öne çıkar. Kahverengi gözlerin renk tonu da değişkenlik gösterdiği için; açık ya da koyu tonları veya ela rengine dönük şeklinde buna göre uygun lens rengi de değişebilir.
Dünya geneline bakıldığında, nüfusun yüzde ellisinden fazlası kahverengi ve ela gözlere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle araştırmalara göre, bu gibi nedenler ile renkli kontakt lens üretiminin çoğunluğu, bu göz renklerine uygun üretilir. Ama tabii lenslerin markası doğal görünmesi üzerinde etkendir. Hareli-haresiz olması da lensin uyumluluğunu etkileyen önemli etkenlerdir. Lens tercihi yaparken; göz renginin renk tonu, doğal görünüme sahip olması, markanın kalitesi gibi etkenlere dikkat etmeniz gerekir.

Kahverengi Göze Yakışan Lensler

Başlıklar

Kahverengi Gözle Hangi Lens Uyumlu

Kahverengi göze hangi lens gider; özellikle renk tonuna göre; mavi, yeşil, bal rengi, gri gibi tonların yakıştığını söyleyebiliriz. Ayrıca gözlerinizde derece olarak bozukluk varsa, lens kullanımınızı buna göre doktor kontrolünde belirleyebilirsiniz. Lens kullanımı titizlik ve dikkat ister. Bu nedenle devamlı kullanmak isteyenler, kaliteli lens kullanmalı ve bakım uygulamalarını yerine getirmelidir. Birkaç aylık süreli ya da daha kısa süreli lensleri kullanırken dikkat etmeniz tavsiye edilir. Göz sağlığınızı tehlike atmadan önce bu konuda geniş çaplı araştırma yaptıktan sonra, lens markasını tercih etmeniz en doğrusudur. Ayrıca lens kullanımı sırasında, mevsimsel sıcaklarda takmamanız önerilir. Aynı şekilde gece uyumadan önce çıkarmanız önem taşır. Bu gibi ayrıntıları kapsamında; lens kullanımıyla alakalı bilinçli bir şekilde hareket etmeniz ve bunun içinde gerekli bilgiye sahip olmanız gerekir.

Kahverengi Göze Uyan Lens Renkleri

Mavi Renkli Lens

Doğal bir görünüme sahip olmak için, kaliteli lens tercih etmeniz önemlidir. Böylece doğal görünümlü mavi gözlere sahip olabilirsiniz. Göz renginiz koyu kahverengi ise, parlak mavi gibi renler tercih edebilir ve göz renginizi rahatlıkla gizleyebilirsiniz. Siyaha dönük, koyu kahve gözleriniz varsa; göz renginizi kapatmak konusunda, yetersiz bir mavi tona sahip lens kullanırsanız, gözlerinizin rengi lacivert görünebilir. Kahverengi gözlerinizin rengi, ela tonlarına yakınsa, renkler daha belirgin olacaktır. Kahverengi gözlere uyumlu lens mavi tonlarını da içerir.

[haber id=”3512″]

Yeşil Renkli Lensler

Yeşil renk lenslerle kolay bir şekilde doğal görünüm elde edebilirsiniz. Ela ve kahverengi gözler, yapısı nedeniyle yeşil tonlara daha uyumludur. Üretimi fazla olan yeşil tonları, en çok tercih edilen lensler arasındadır. Sizlerde göz renginizin tonuna göre, uyumlu bir yeşil tonu tercih edebilirsiniz. Kahverengi gözlere uyumlu lens yeşil renk tonu ile hayalinizde gözlere sahip olabilirsiniz. Yeşil lens renk tonlarının birbirinden farklı tonları vardır. Yosun yeşili genellikle tercih edilen hoş renk tonundan biridir. Göz renginizin koyu ve açık rengine göre, daha canlı veya mat yeşil renklerinden birini tercih edebilirsiniz. Yeşil göz rengi her zaman zarif ve hoş bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Her zaman kullanmak istemeseniz de, özel günlerinizde hayalinizi süsleyen yeşil gözlere sahip olabilirsiniz.

Kahverengi Göze Hangi Renk Lens Takmalı

Gri Renkli Lensler

Gri renk lensler de sıklıkla tercih edilir. Bu açıdan, farklı renk ve göz yapısına sahip tonlara özgü gri lens üretimi yapılır. Çarpıcı ve dikkat çeken bakışlara sahip olmak için gri lens tercihi yapabilirsiniz. Gri renk lenslerde, kahverengi gözlere uyumlu lens modelleri arasındadır. Kahverengi gözlerinizin renk tonuna göre; koyu, açık ya da elaya dönük renge uyumlu bir gri tercihi yapabilirsiniz. Özel günlerinizde farklı bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Bal Rengi Lensler

Göz renginiz, kahverenginin elaya dönük renk tonuna sahipse ya da ela gözleriniz varsa, bal rengini tercih edebilirsiniz. Bal rengi sıcak görünümü ile cezbedici bir görünüm sunar. Hoş görünümü ile daha sıcak bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Bal rengi lensler, gözlerinize doğal bir görünüm sunacaktır. Göz renginizin tonuna uygun en doğru lens tercihi için, kaliteli bir markanın lens ürününü tercih etmelisiniz. Lens kullanımında ve tercihinde, ten renginiz, saç renginiz, makyajınız gibi etkenler hayalinizdeki göz rengine ulaşmanızda yardımcı etkenlerdir.

Kahverengi Göz ve Lens Uyumu

Daha önce de belirttiğimiz gibi kahverengi gözlere her rengin uyum sağlayabileceğini söyleyebiliriz. Fakat renk tonu ve geçişleri uyum konusunda etkendir. Bu nedenle bu gizi özellikleri göz önüne almalısınız. Ayrıca her markanın kendine özgü lens tonu farklı geçişlere sahip olabilir. Renk tonunun kalitesi ve doğal görünüme sahip olması için, kaliteli bir marka tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Kahverengi göze hangi lens gider şeklindeki sorunuza, en iyi yanıt gözlerinizin tonuna göre değişebilir diyebiliriz.

Kahverengi Göze Giden Lensler

Kahverengi gözlere uyumlu lens renk tonları kapsamında, hayalinizdeki göz rengine göre tercih edebilirsiniz. Mavi, yeşil, bal rengi, gri gibi lenslerin her birinin gözlerinize uyumlu tonları mevcuttur. Önemli olan kaliteli bir markanın lens ürününü tercih etmenizdir. Çünkü göz renginize uyumlu olmasının yanında, doğal bir görünüm elde etmenizde önemlidir. Böylece lens taktığınız kolay bir şekilde anlaşılmayacaktır.

Ayrıca yine hangi renk göze hangi renk lens yakışır diye düşünüyorsanız; Bana hangi renk lens yakışır testi yapabilirsiniz. Bu test için çeşitli uygulamalar kullanabilir yahut bilgisayar programlarından destek alabilirsiniz.

[haber id=”34223″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.