Kadın ve Moda

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer

14.03.2022
Yüzdeki Benler Nasıl Geçer

Yüzdeki benler nasıl geçer? Benler çeşitli nedenler ile ortaya çıkar. Genetik ya da sonradan oluşan benler şeklinde çeşitleri bulunur. Sonradan oluşan benler, Melanositler olarak bilinen cilt hücrelerinin kümeler halinde çoğalmaları sonucunda cilt üzerinde benler oluşur. Aynı zamanda; genetik, yaşlanma, güneşe yüksek oranda maruz kalma, hormonal değişiklikler, kanser, hamilelik, menopoz, kullanılan ilaçlar vb. çeşitli nedenler doğrultusunda da oluşmaktadır.

Yüzdeki Ben Nasıl Geçer

Ayrıca et benleri; hamile hanımlarda hormonal nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Erkeklerde ise kravat ve boğazlı kazaklardan dolayı oluşur. Cilt üzerinde çeşitli nedenler ile çok sayıda oluşan benlerden kurtulmak için çeşitli yöntemler bulunur. Tabii ki doğuştan olan ve az sayıdaki benler için herhangi bir şey yapmak gerekmeyebilir. Ama cilt üzerinde leke görünümüne sahip çok sayıdaki benlerden kurtulmak isteyebilirsiniz. Bu durumda öncelikle, yüzdeki benler nasıl geçer gibi doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Doğal yöntemlerden bazıları; sarımsak, elma sirkesi, keten tohumu, Hint yağı gibi çeşitli seçenekleri bizlere sunar.

Başlıklar

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu

Yüzdeki benler nasıl geçer ile alakalı İbrahim Saraçoğlu’nun da geçitli kür tarifleri bulunur. Beyaz sirke önerdiği kürler arasında yer alır. Benlerinizin üzerine düzenli bir şekilde beyaz sirke uygulayabilir ve zamanla kurtulabilirsiniz. Sirkenin içinde yer alan doğal asidik özelliği sayesinde, benleri zamanla kurutur ve tamamen yok olmasını sağlar. Tabii düzenli bir şekilde kullanmanız önemlidir. Ayrıca İbrahim Saraçoğlu, benler hakkında uyarılarda da bulunmaktadır.

Yüzden Ben Çıkartmak

Benler ile oynanması ve koparılmaması konusunda önemli uyarılarda bulunur. Sirkeyi benlerin üzerinde, pamuk yardımıyla uygulamanızı önerir. Sirke işlemini gece yatmadan önce uygulamanızı önermektedir.

[haber id=”50009″]

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer Ahmet Maranki

Ahmet Maranki de yüzdeki benler konusunda çeşitli doğal yöntemler tavsiye etmektedir. Et benleri için çörek otu önermektedir. Et benlerinin üzerine bir miktar, çörek otu yağını sürmenizi tavsiye etmektedir. Gün içinde 2-3 defa uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda bir çay kaşığı çörek otunu içmenizin de faydalı olduğunu belirtmektedir.

Yüzdeki benler nasıl geçer konusunda, genellikle doğal yöntemler önerilir ve hassasiyetli uygulamanız tavsiye edilir. Sarımsakta önerilen doğal yöntemler arasında sayılır.

Yüzünüzdeki et beninden kurtulmak için, sarımsak uygulamasını da kullanabilirsiniz. Sarımsak içinde bulunan enzimler zaman içinde, benlerin rengini açar, parçalanmasını ve düşmesini sağlamaktadır. Gece yatmadan önce, bir diş sarımsağı ezin ve benlerin üzerine uygulayın. Daha sonra sarın, dört saat kalmasına özen gösterin.

Yüzdeki Ben Nasıl Gider

Yaklaşık bir hafta sürekli bir şekilde uygulamanız durumunda, benlerden kurtulabilirsiniz. Sarımsak uygulamadan önce, ben ve etrafını hijyenik bir şekilde temizlemeniz önerilir. Aynı zamanda sarımsak öncesinde vazelin de sürebilirsiniz, böylece sarımsağın etrafına zarar vermesini önlemiş olursunuz. Bu gibi doğal seçenekler ile yüzdeki benler nasıl geçer uygulamalarını düzenli uygulayarak kurtulabilirsiniz. 

[haber id=”50010″]

Sonradan Çıkan Benlerden Nasıl Kurtuluruz

Cildinizde sonradan yoğun bir şekilde çıkan benlerden kurtulmak için, doğal yöntemlerden yardım alabilirsiniz. Kişniş tohumu, sarımsak, keten tohumu gibi daha sayısız doğal tedavi yöntemi bulunmaktadır.

Yüzdeki benler nasıl geçer, doğal uygulamaları şöyle:

  • Kişniş tohumu: Kişniş tohumlarını masaj yaparak benlerin üzerine sürün. Kısa sürede etkisini göstereceğini görebilirsiniz.
  • Elma sirkesi: Uygulamadan önce cildinizi temizleyin ve kurulayın. İnce bir tabaka halinde benin üzerine uygulayın. Daha sonra etrafına uygulayabilirsiniz.
  • Sarımsak: Sarımsağın içinde yer alan doğal enzimler, benlerin oluşmasını sağlayan pigmentlerin parçalanarak koyu rengin açılmasını ve doğal renk haline gelmesini sağlar ve parçalanarak yok eder. 1 diş sarımsağı ezin ve gece yatmadan önce benlerin üzerine sürün. Bir bandajla sabit durmasını sağlayın. Daha sonra, 4-5 saat kadar bekletin. Süre dolduktan sonra bol su ile temizleyin. Birkaç gün boyunca devam edebilirsiniz.
  • Karahindiba: Bir miktar karahindiba kökünü, uygun bir kap içinde ezin. Ezdiğiniz karahindiba köklerini bir miktar yoğurt içerisine ekleyin ve karıştırın. Son olarak hazırladığınız karışımı, benlerin olduğu bölgeye uygulayın. Karahindiba kürünü gün içinde, üç defa uygulayabilirsiniz.
  • Sirke: Elma sirkesi içinde bulunan asidik özelliği ile benlerin yok olmasını sağlar. Tüm dünyada benlerin tedavisinde kullanılır. Hem normal benlerde, hem de kabarcık halinde oluşan dışa taşmış benlerin tedavisinde önerilir. Uygulama şekli; bir parça pamuğu elma sirkesiyle ıslatın, benin üzerine yerleştirin. Yara bandı ile sabitleyin, gece boyunca bekletin. Uyandığınızda ise su ile temizleyin. Yaklaşık 10 gün boyunca tekrarlayabilirsiniz. Elmas sirkesi, yüzdeki benler nasıl geçer yöntemlerinde öne çıkan uygulamalar arasında yer almaktadır. Sizlerde doğal yöntemler ile benlerinizden kurtulabilirsiniz.
  • Hint Yağı: Hint yağı; siğil, ben ve diğer cilt sorunlarında sıklıkla kullanılan bitkisel ürünlerden biridir. Bu yöntemi uygulamak uzun sürer, fakat etkili sonuçlar alırsınız. Bir miktar karbonat ve birkaç damla ile Hint yağını iyice karıştırın. Daha sonra karışımı, bene masaj yaparak uygulayın. Kurumasını bekleyin, kuruduktan sonra soğuk su ile temizleyebilirsiniz. Gün içinde 2 defa, tamamen geçene kadar tekrarlayabilirsiniz.
  • Keten Tohumu: Yağlı Keten tohumunun yağını, özellikle kabarık benlerin tedavisinde sıklıkla kullanabilirsiniz. Uygulaması; ince çekilmiş keten tohumu, bal ve keten tohumu yağını güzelce karıştırın. Daha sonra karışımı, benlerin üzerine uygulayın. 1-2 saat bekletin ve sonra temizleyin. Günde en az 2-3 kere yapabilirsiniz. Benlerden tamamen kurtulana kadar, tekrarlamanızda sakınca yoktur. Bu gibi doğal yöntemler, yüzdeki benler nasıl geçer tedavisinde öncelikle kullanılan yöntemler arasındadır.

Yüzdeki En Çabuk Ben Evde Nasıl Geçer?

Yüzdeki En Çabuk Ben Evde Nasıl Geçer?

Vücudunda ve özellikle yüzünde ben bulunan kişiler bu benlerden kurtulmak isterler. Bu sebeple yüzdeki ben evde nasıl geçer şeklinde birçok yönteme başvurulmaktadır. Evde yapılan ve benlerden kurtulmaya yardımcı olan bir uygulama da turp ile yapılan uygulamadır.

Yüzünde ben bulunan kişiler çok basit bir yöntemler bu benlerden kurtulmayı başarabilir. Turp bu yöntemler arasında en çok kullanılan yöntemdir. Turp ile yapılan ve yüze uygulanan krem şeklindeki uygulama çok etkili ev ilaçları arasında yer almaktadır. Turplar rendelenerek ezilip krem haline getirilir. Bu krem yüzdeki benin üzerine günde birkaç kez uygulanır ve düzenli kullanım sonunda benler yok olur.

[haber id=”50011″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar