Clindoxy Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

426
0

Clindoxyl jel sivilce kremi olarak yaygın bir şekilde kullanılır. En çok merak edilen bilgi ise, Clindoxy jel yüzde ne kadar kalmalı hakkında net bilgi elde etmektir. Günde sadece bir defa kullanılması önerilen jel kremin, cildinize belirli bir bekleme süresi bulunmaz. Yani doktorunuz size özel bir bekleme süresi belirtmediyse, istediğiniz sürece bekletebilirsiniz. Hatta belirtilen bazı bilgilere göre, cildiniz jel kremi emdikten sonra yıkamanıza gerek kalmadığı yönündedir. Bu nedenle dilerseniz uygulama sonrası cildinizi yıkamayabilirsiniz.

Clindoxy Jel Nedir ?

Clindoxyl jel; sivilce ve siyah noktalar için kullanılan jel-sivilce kremidir. Kullanımındaki kolaylığı ve kısa sürede etkisini göstermesinden dolayı en çok tercih edilen sivilce kremi olarak bilinir. Yüz bölgesinde yer alan her türlü sivilce izi, siyah nokta gibi sorunlara karşı hızlı sonuç almanızı sağlar. Ayrıca bu özel jel kremin yan etkileri de oldukça azdır. Fakat, prospektüsü okunmadan kullanılması tavsiye edilmez. İçinde bulunduğunuz durumları değerlendirmeniz açısından, yan etkilerini gözden geçirmeniz tavsiye edilir.

Clindoxy Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı?
Clindoxy Jel Ne İşe Yarar

Clindoxyl Kremin Etken Maddesi

Clindoxyl jel kremin içeriğinde yer alan, etken maddesi linkomisin şeklindedir. Etken maddesi kaynaklı, herhangi bir alerjiniz var ise doktorunuza bu yönde bilgi vermeniz önem taşır. Böylece kullanmadan önce olası sorunların önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda geçmişte; bölgesel enterit, ülseratif kolit ya da bir antibiyotiğin neden olduğu kolit geçirdiyseniz, bu konuda doktorunuza danışmanız gerekir. Bu gibi bilgileri göz önüne aldığınızda, uzman bir doktor tavsiye doğrultusunda kullanmanızın daha sağlıklı olacağını belirtebiliriz.

Aynı zamanda Clindoxyl jel krem içerdiği etken maddelerden kaynaklı antibiyotik olup olmadığı da merak edilebilir. Bileşen yapısında bulunan özel maddeler, antibiyotik özelliğe sahip olması sağlar. Ayrıca bu özelliği sayesinde, akneler üzerinde bulunan bakterileri etkili bir şekilde yok eder. Bu gibi nedenler ile uzun-kısa süreli akne tedavilerinde ilaç tedavisi olarak kullanılır. Aynı zamanda siyah-beyaz noktaların tedavi süreçlerinde de önerilir.

Clindoxy Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı?
Clindoxy Jel Yüzde Kalma Süresi

Clindoxyl Günde Kaç Kere Kullanılır?

Akne ya da siyah noktalı bölgelerin üzerinde uygulanması önerilen Clindoxyl krem, uygulanan bölgenin daha az yağlı olmasını sağlar. Böylece aknenin kurumasını ve etkili bir şekilde yok olmasına neden olur. Ciltteki sorunları yok eden jel krem, yeniden çıkmalarını da engeller. Bu gibi tedavi sürecinde, doktorlar tarafından günde sadece bir defa kullanılması önerilir. Tabii kişisel süreçlere göre bazı durumlarda değişkenlik gösterebilir. Sivilce ve siyah nokta sorunlarınızdan hızlı bir şekilde kurtulmanız için, düzenli bir şekilde kullanmanız önerilir. Ayrıca kadınlar ve erkekler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

[haber id=”775″]

Clindoxyl Krem Ne Kadar Süre İle Kullanılmalı?

Düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde, gözle görülebilir sonuçlar için en az 4-6 hafta kullanılması önerilir. Kullanmadan önce doktor kontrolünden geçmeniz de önemle tavsiye edilir. Böylelikle sağlıklı bir tedavi süreci geçirebilirsiniz.

Clindoxy Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı?
Clindoxy Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı

Clindoxyl Jel Hamilelikte Kullanılabilir Mi?

Kontrollü şekilde kullanılması önemlidir. Bu nedenle hamilelik ve emzirme döneminde, Clindoxyl Jel krem kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Doktorunuz gerekli gördüğü takdirde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer ilaçlar ile kullanılma durumuna da dikkat edilmelidir. Bu gibi etkileri göz önüne alarak, içinde bulunduğunuz duruma göre doktorunuza muhakkak danışmanız önem taşır.

Örneğin; topikal akne ilaçları ve A vitamini ilaçlarıyla birlikte, bu jel kremin kullanılması önerilmez. Aynı zamanda; eritromisin ve gentamisin ile birlikte kullanımında ise, doktor kontrolü gerekir.

Clindoxyl Krem Yan Etkileri

Clindoxyl Jel krem cilt üzerinde etkili sonuçlar doğuran önemli bir sivilce kremi olarak bilinir. Tabii az da olsa yan etkiler gösterir. Uygulama sonrası aşağıdaki yan etkilerden en az biri görüldüğünde doktorunuza başvurmanız önerilir.

Clindoxy Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı?
Clindoxy Jel

• Aşırı yanma, kızarıklık

• Uygulama bölgesinde oluşan yara, yaranın kabuk bağlaması

• Deri üzerinde pullanma görülmesi.

• Kabuk şeklinde soyulmaların görülmesi.

• Dökülmeler

• Cilt üzerinde oluşan aşırı tahriş ve tahribat.

• Kremin uygulandığı bölgelerde oluşan kuruluk.

Clindoxyl Krem Nasıl Kullanılır

Clindoxyl sivilce krem kullanılmadan önce, öncelikle uygulanacak bölgenin temizlenmesi gerekir. Kir ve yağdan arınmış olması, etkisi açısından önem taşır. Ardından jel kremden parmak uçlarınızla bir miktar alın ve sivilcelerinizin üzerine sürün. Sürdükten sonra masaj yaparak cildinize yedirin. Uyguladıktan sonra kremin cildiniz tarafından tamamen emilmesini bekleyin. Cildiniz kremi tamamen emdikten sonra, temizlenmesine gerek yoktur.
Her gün düzenli bir şekilde, sadece bir defa kullanılması gerekir. Böylece yaklaşık bir ay gibi kısa sürede kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz. Sivilce ve siyah noktalar için kullanılabilir. Her cilt tipine uygundur. Sivilceleriniz için kullanmadan önce mutlaka cildinizi ılık su ile temizleyin.

Clindoxyl jel-krem kullanımı ile alakalı önemli bilgiler şöyle:

• Göz, dudak, ağız ve diğer mukoz membranlara asla ilacı uygulamayın.

• Cildinizde herhangi bir yerde; kesik, yara, güneş yanığı ve egzama gibi tahriş olmuş alanlar varsa, bu
bölgelere jel kremi uygulamayın.

• Kremi kullanılırken, kesinlikli güneş ve yapay güneş ışınlarına maruz kalmayın.

• Atopik hastalığınız varsa, cildinizde oluşacak yüksek miktardaki kuruluğa karşı dikkatli kullanın.

• Cildinizde yer alan aşırı hassas bölgelere jel kremi uygulamayın.

• Krem uygulama esnasında, yanlışlıkla gözünüze kaçarsa jeli bol su ile temizleyin.

• Ayrıca Clindoxyl jel kremin, saçları beyazlatma özelliği olabilir. Renkli kumaşlara bulaşırsa renklerini açabilir. Belirtilen dozların dışında, yüksek ya da düşük dozda kullanmamaya özen gösterin.

[haber id=”3170″]

Önceki İçerikOksijenli Su ile Saç Açma
Sonraki İçerikYüzdeki Kırmızı Lekeler Nasıl Geçer?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz