Parlak Saçlar İçin Maskeler

22.04.2013
993
A+
A-
Parlak Saçlar İçin Maskeler

Bu yazımızda parlak saçlar için maskelere yer verdik. Çünkü özellikle bayanların en çok dikkat ettiği daha doğrusu en çok özendiği saçlarıdır. Bu yüzden parlak saçlar bayanların ışıltısına ışıltı katar.

Parlak saçlar

Parlak saçlara sahip olmanın ilk şartı doğru şekilde temizliğini yapmak ve korumak olmalı. Saçlarınızı yıkarken aşırı sıcak suyla yıkar parlak saçlarınız çok kolay matlaşabilir.

Yine günlük rutinde veya özel zamanlarda kullanılan şekillendiricilerden mümkün oldukça uzak durulmalı. Fakat bu bakımlı bayanlar için pek de mümkün olmadığı için parlak saçlar için maskeler başvurulacak birinci seçenek oluyor.

İşte parlak saçlara kavuşmanın doğal yolu parlak saçlar için maske önerileri.

  • Parlak saçlar için sirke

Saçlarınıza ışıltı ve sağlıklı bir görünüm vermenin en basit yolu bu olsa gerek. Yıkadığınız saçlarınızın en son durulama suyuna katacağınız tercihen elma sirkesi ile parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

  • Yumurta akı maskesi

2 yumurta akını iyice çırptıktan sonra 2 çay kaşığı limon suyu ekleyerek karıştırın. Karışımı saçınıza yedirerek sürün. 15- 20 dakika bekleyin. Soğuk su ile yıkayın.

  • Mayonez

En pratik çözümlerden bir tanesi de yine yumurta içerikli mayonez olacaktır. Saçınıza mayonez sürüp 15 dakika bekletip iyice yıkayın.

  • Parlak saçlar için bal maskesi

2 kaşık bal ile 2 kaşık zeytinyağını karıştırın. Saçınıza sürüp yaklaşık bir saat bekletin. Ilık su ve şampuanla temizleyin.

  • Parlak saçlara sahip olmak için bir yumurtanın sarısına iki kaşık zeytinyağı ekleyip karıştırın. 10 -15 dakika bekletin. Soğuk suyla temizleyip, şampuanla yıkayın.

 
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.