Kadın ve Moda

Göz Çevresi Kırışıklıkları için Kesin Çözüm

06.09.2021
Göz Çevresi Kırışıklıkları için Kesin Çözüm

İnsan doğumundan itibaren yaşlılığa doğru ilerleyen bir sürecin içine girer. Genç yaşlarda vücudun çalışma prensipleri tam zamanlı çalışırken yaş ilerledikçe vücutta ve deride değişimler gözlemlenir. Bu değişimlerin gözlemlenebildiği ilk yerler ise göz altı ve göz çevresidir. Bu bölgede meydana gelen kırışma, yumuşama, sarkma gibi belirtiler yaşlılığa doğru gidilen ilk adımlardır diyebiliriz. Neden göz altında başlar diye sorulacak olursa; bu bölge vücudun en ince deriye sahip olan bölgesidir. Vücudun diri kalmasını, kırışmasını engelleyen kolajen yapısı ilerleyen yaşlarda yavaşlayınca ilk etkiler göz altı ve göz altı çevresinde meydana gelir.

Göz Çevresi Kırışıklıklarını Gider

Tabii ki tek neden bu değildir. Deride meydana gelen kırışıklığın ve yaşlılığın diğer sebeplerine baktığımız zaman; güneş ışınlarının etkisi, uykusuzluk veya düzenli uyumama, aile büyüklerinden gelen genetik faktörler, konuşma esnasında çok fazla yüz mimik hareketi kullanmak, gözlerde meydana gelen kaşınmayı çok sert biçimde parmaklarınızla kaşımak, uyuduğunuz zamanlarda sırt üstü yatmak yerine yüz üstü yatmak, gün içerisinde alkol ve asit oranı yüksek içecekleri tüketmek, cilt bakımında cildinize uygun olmayan yanlış krem kullanımı gibi nedenler de göz altı derisinin kırışmasına ve derinin yaşlanmasına neden olmaktadır.

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifleri

Ergenlik döneminden itibaren baş gösteren sivilceler ergenlik dönemi geçse de etkisini kimi zaman sivilce lekeleri olarak ömür boyu sürdürüyor  Fakat lekelerden kurtulmak birçok...

Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Yoğun yaşama temposu, stres, hastalık gibi belirtilerin ilk gözlemlendiği yer olan göz altı çevresi kırışıklıkları ile mücadele edebilmek ve bu bölgedeki derinin yaşlanmasını önlemek için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemlerinin bazıları cerrahi estetik ile geçerken bazıları da doğal tedavi yöntemleri şeklinde nüfuz etmektedir. Morluk, torbalanma, şişlik, kırışıklıklarla ilgili olarak birçok yöntem kullanılsa da biz bazılarını söyleyeceğiz. Örneğin yumurta akı bu bölgedeki kırışıklıkla mücadele için oldukça etkili bir yöntemdir.

Göz Çevresi Kırışıklıklarına Doğal Çözüm

Göz çevresinde kaz ayağı olarak bilinen bölgede kırışıklığı önlemek adına uygulanacak tedavi yöntemlerinden biri olan yumurta akının gözlere uygun nasıl hazırlanacağına baktığımız zaman; bir yumurtanın beyazını karıştırarak çırpmaya başlayın. Köpüklü bir hale gelinceye kadar çırpmaya devam edin. Köpüklü bir hal alan bu bölgede yumurta akını elmacık kemiklerinize kadar olan bölgeye parmak uçlarınızla sürerek yedirin. Ardından 10 dakikalık bir bekleme süresi geçirin. 10 dakikanın ardından pamuğu top şeklinde toparlayın ve soğuk suya bandırın. Soğuk suya bandırılan pamuğu alıp yüzünüzde sürdüğünüz yumurta akı bölgesine masaj yolu ile iliştirin. Masaj yaparak temizlediğiniz yumurta akı maskesini haftada iki kere uygulayın. Son işlem olarak her seanstan sonra yüzünüzü nemlendirecek bir krem kullanmayı unutmayın.

Bir başka yöntem ise kolajen dengesini sağlayan besinler tüketmektir. Böylece kolajen yeterli oranda salgılandığı zaman göz çevresi kırışıklıkları oluşması gecikir ve uzun yıllar kırışık olmadan yaşarsınız. Bu dengeyi sağlayacak besinlere baktığımız zaman B ve C vitamini içeren meyve ve sebzeleri tüketin. Potasyum, kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin besinlerde bu konuda size yardımcı olacaktır. Son olarak OMEGA 3 ve 6 besinleri gözlerdeki kırışmayı, yanmayı, tahrişi durdurur ve gözlerinizin kırışmasını engeller.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Mucize Karışım

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Kullanılabilecek Kremler

Göz altı çevresi vücutta ilk ve en çok kırışan bölge olması sebebiyle bu konuda yapılmış birçok çalışma bulunmaktadır. Bu çalışmalardan bazıları doğal maskeleri içerirken bazıları da kozmetik biliminin detaylarını barındıran ve doğal karışımlara sıkça yer verilen özel formüllü kremlerdir. Bu kremler sayesinde vücudun değişime müsait, hasar gören bölgelerini onarmaya yaramaktadır. Göz altı kırışıklıkları için üretilmiş olan kremlerden kullanarak bu bölgede oluşan zafiyeti kapatabilirsiniz. Kullanabileceğiniz kremlere baktığımız zaman;

Doğal Yüz Temizleme Yöntemleri

Ciltlerinizi en iyi şekilde arındırmak için aynı zamanda cilt sorunlarının önüne geçmek için doğal yöntemleri kullanmakta çok fayda vardır Doğal karışımlar ile direk...

Chanel markasının Hydra Beauty Micro Gel Yeux adlı ürünü göz altı kırışıkları tedavisinde kamelya bitkisinin özlerinin gücünü kullanırken aynı zamanda cildi de tüm gün nemli tutarak bu sürecin daha hızlı ilerlemesine neden olur. Dermalogica Multivitamin Power Firm kremi ise göz altı kırışıklarını düzeltirken aynı zamanda aydınlatıcı etkisiyle gözlere mükemmel bir görünüm kazandırmaktadır. A ve C vitamini bakımından zengin olan bu kremde sizde kullanarak göz altı kırışıklıkları ile mücadele edebilirsiniz. Son kremimiz ise Estee Lauder markasının Re-Nutriv Ultimate Age Correcting Eye Cream adlı kremidir. Bu krem içeriğinde badem özü ve deniz incilerinin mucizevi etkisini barındırmaktadır. Cilt yenilenmesi konusunda kaliteli ve estetik dokunuş sözü veren bu kremi kullanarak göz altı ve çevresinde oluşan kırışıklıklara karşı mücadele edebilirsiniz.

Göz Çevresi Kırışıklık Tedavileri

Göz Altı ve Çevresi Kırışıklıkları İçin Kesin Çözüm

Yaşlanmanın ilk belirtisi olarak kabul edilen göz altı kırışıklıkları için doğal maskelerin bazıları kesin çözüm sunmaktadır. Birçok kişide gözlemlenen sonuca göre göz altı kırışıklıkları için muz maskesi oldukça etkili ve çoğu zaman kesin sonuç veren bir maske olarak karşımıza çıktı.

Nuz meyvesi içerik bakımından oldukça zengin bir besindir. A, C ve B6 vitamini bakımından zengin olan bu meyvedeki vitaminler cildin korunmasına ve diri kalmasına sebep olmaktadır. Maskemizin hazırlanışına baktığımız zaman bir tane olgunlaşmış muzu bir kap içine alın ve bir tatlı kaşığı gül suyu ekleyin. Sonrasında püre haline gelecek şekilde muzu ezin. Püre haline gelen bu muzu göz altı çevresine nazikçe sürün. Bu işlemin ardından 30 dakika kadar bekleyin ve beklemenin ardından ılık su yardımı ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 3 kere uygulayın. Badem yağı ile cildinizi nemlendirin. Bir süre sonra kırışıklıklara kesin çözüm bulduğunuzu sizde göreceksiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.