Kadın ve Moda

Cilt Soyma Kremleri

14.09.2019
Cilt Soyma Kremleri

Sağlıklı ve güzel bir görünüm elde etmek adına, cildin problemsiz olması önemlidir. Bu nedenle cilt sorunları bulunanlar, pürüzsüz bir cilde kavuşmak için çeşitli yollara başvurur. Sivilce izleri, güneş lekeleri, ileri yaşın getirdiği lekeler vb. siyah-kahverengi lekeler, cildin güzel görünmesini bazen engelleyebilir. Cilt soyma kremleri ise cildin ölü derisi ile beraber sorunlu bölümünün soyulmasına ve pürüzsüz bir deri oluşumuna yol açar. Böylece sağlıklı ve daha genç bir cilde kavuşursunuz. Bu özelliklere sahip piyasada birbirinden farklı krem seçenekleri bulunur. Ama tabii kişiden kişiye, cilt özelliklerine göre krem tercihi değişebilir. Bu kremler medikal krem özelliği taşıdığından dolayı doktor kontrolünden sonra, reçete ile satın almanızı tavsiye ediyoruz.

[haber id=”486″]

Cilt soyma kremleri; akne, sivilce, güneş lekeleri, kahverengi cilt lekeleri gibi lekeleri yok eder ve cilt tonundaki renk dengesini sağlar. Cilt yüzeyinde yer alan sorunlu derinin atılmasıyla beraber, alt tabakadan yeni ve sağlıklı deri oluşumu sağlanır. Cilt üzerindeki sorunlu bölgeden kurtulmanıza vesilen olan ve hücre yenilemesi üzerinde etkili olan bu kremleri, özellikle doktor tavsiyesine göre size en uygun olanı tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Başlıklar

Cilt Soyma Kremleri Neler

Piyasada birden fazla cilt soyma kremi yer alır. Cilt soyma kremin özelliği, yüze sürüldüğü andan itibaren, cilt hücreleri ile etkileşim haline girer ve derinin soyulmasına vesile olur. Bu gibi nedenler ile özellikle kış aylarında kullanılması önerilir. Çünkü cilt soyulmaları başladığı anda güneş ışınlarına maruz kalmamanız gerekir. Soyulan cildiniz, yeni deri oluşumuna kadar savunmasız olur ve güneş ışınlarına karşı korunmasız olan cilt sağlığınız tehlikeye girer. Ayrıca uzun soluklu kalıcı lekelere maruz kalabilirsiniz. Bu gibi nedenler ile güneş ışınlarının eğik açı ile geldiği UV ışınlarının daha az etkisiz olduğu, kış ayları kullanım için en uygun aylardır.

Piyasada yer alan özellikle kullanılan cilt soyma kremleri; Isotrexin Krem, Benzamycin Krem, Tretin Krem ve Acnelyse Krem şeklindedir. Her biri içerdiği maddelerin etkilerinden dolayı, kişiden kişiye değişken özelliklere sahiptir. Bu nedenle sizin cilt yapınıza uygun olan kremi, en iyi doktor kontrolünde gerçekleştirdiğiniz testler ile anlayabilirsiniz. Genellikle reçete ile satılan bu kremleri, doktor tavsiyesi doğrultusunda kullanmanızı öneriyoruz.

Popüler Cilt Soyma Kremleri

Tretin Cilt Soyucu Krem

Tretin

Genellikle sivilce tedavisinde etkili şekilde kullanılan Tretin cilt soyucu krem, herkes tarafından bilinen ve tercih edilen bir kremdir. Kullananların yorumları da kremin etkisini ve gücünü ortaya serer. Reçete ile satın alabileceğiniz bu krem için, doktor kontrolünden geçmeniz gerekiyor. Tretin kremi cildinize uyguladıktan sonra, yaklaşık 2 hafta sonra cildiniz soyulmaya başlayacaktır.

Isotrexin Cilt Soyma Jeli

Isotrexin

Cilt soyma üzerinde etkili olan jel krem, çeşitli sivilce ve yara izlerinden kurtulmanıza yardımcı olur. Isotrexin cilt soyma krem jeli, antioksidan özelliği ile iltihaplı cilt sorunlarını da ortadan kaldırır. Hafif ya da orta dereceli izlerin geçmesinde etki gösterir. Diğer kremlerde olduğu gibi bu kremi de reçete ile satın alabilirsiniz. Bu yüzden doktor kontrolünden geçmeli ve uzman doktorunuzun size tavsiye ettiği şekilde kullanım sağlamalısınız.

Benzamycin Cilt Soyma Jeli

Benzamycin

Özellikle sivilce problemleri için doktor kontrolüne gidenlere, Benzamycin cilt soyma jel kremi önerilir. Cilt sorunlarında en çok rastlanan sivilce problemi için güçlü bir krem özelliğindedir. Fakat krem, cilt üzerinden kuruluk yapması açısından yan etki gösterir. Bu nedenle yan etkisini hafifletmek adına, nemlendirici kullanılması önerilir. Ayrıca güneş koruyucu krem kullansanız dahi, cilt soyma kremlerini kullandığınız takdirde güneşten uzak durmanız gerekir. Sivilce sorunlarından ve çeşitli cilt lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olan Benzamycin kremi, doktorunuz tavsiyesine göre düzenli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Etkili olan kremle, ilk kullanımda dahi gözle görülebilir sonuçlar elde edebilirsiniz.

Acnelyse Cilt Soyma Kremi

Acnelyse

Cilt soyma kremleri arasında güçlü etkiye sahip olan, Acnelyse cilt soyma kremi hassas cilde sahip olanlar için uygun değildir. Doktor kontrolü sonucu kullanacağınız için, bu yönde endişe duymanıza da ayrıca gerek kalmaz. Etkili olan krem, renk bozukluklarını düzenler, akne sorununa çözüm sağlar. Cildi siyah noktalardan arındırır. Aynı zamanda deri rahatsızlığı olan sedef rahatsızlığına da iyi gelir. Kremi kullanım aşamanızda, güneş ışınlarından uzak durmalısınız, bu yönde özellikle kış mevsiminde kullanmanızı öneriyoruz.

Cilt Soyma Kremleri Nasıl Kullanılmalı

Cilt soyma kremleri çeşitli açılardan farklı özellikleri ve içerik olarak farklı maddeleri içerir. Fakat kullanım aşamasında, dikkat edilmesi gereken noktalar genellikle aynıdır. Cildin yüzeyini soyan cilt soyucu kremler, cildi korunmasız bırakacağı için kış aylarında kullanılması tavsiye edilir. Aksi takdirde yaz aylarında güneş ışınlarına maruz kalan cildinizde, kalıcı hasarlar oluşabilir. Sonbahar döneminde doktor kontrolüne gidebilir ve kış mevsimi boyunca rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz. Doktorunuzun size tavsiye ettiği kremi, belirttiği süre boyunca kullanmalısınız.

Cildi Soyucu Kremlerin Zararları

Cilt soyucu krem sonucunda deride dökülmeler meydana gelir, güneş ışınlarına maruz kaldığınızda ise cildinizde kalıcı hasarlar oluşabilir. Bu yüzden kremi kullanma aşamasında, özellikle kış aylarını tercih etmelisiniz. Ayrıca cilt soyucu krem kullanmaya başladığınızda, mutlaka yan etkilerine karşı, prospektüs kağıdını okumalı ve gerekli önlemleri almalısınız. Yan etkileri ve zararlarından korunmak adına, doktor kontrolü ve tavsiyesi doğrultusunda tedaviye başlamanızı öneriyoruz.

[haber id=”4930″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar