Kadın ve Moda

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

21.10.2013
Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Her ne kadar erkekler de kimi zaman saçlarını uzatsa da en çok kadınların ilgisini çeker uzun saç modelleri. Tabi bunun içinde hızlı saç uzatma yöntemleri başvurulacak yollardan biridir.

Her kadın hayatının bir döneminde mutlaka upuzun Rapunzel misali saçlara sahip olmak ister. Çevresinde gördüğü uzun saç modellerine hayran kalır ve hızlı saç uzatma yöntemlerinin en doğal ve en ucuz yoluna başvurur.

Tabi birçok bayan da yavaş uzayan saçlarından dolayı hızlı saç uzatma yöntemlerini kullanmayı tercih ederler. Yalnız burada ilk uyarı ile hızlı saç uzatma yollarına başlamak gerekiyor. Sadece maskeler kremler yetmez diyerek başlayalım.

Saçları uzatmak için hemen her kuaförden duyabileceğiniz en klasik ve doğru söz sık sık saçların ucundan az miktarda aldırmak olacaktır. Fakat yazımızı okuyan bayanlardan bu cümleyi gördüklerinde hemen şu aklılarına gelecektir. Vur deyince öldürüyorlar. Fakat hızlı saç uzatmanın yollarında etkili faktörlerden bir tanesi de bu maalesef.

İkinci olarak ise beslenme saçların hızlı uzaması için etkili bir faktör. Protein ağırlıklı yiyecekler et, süt, yumurta bazı baklagiller gibi yiyecekleri yeterli ve dengeli miktarlarda alınmalıdır. Yine su tüketmek de saçın hızlı uzamasında önemli bir faktör.

Tabi hızlı saç uzaması için alınması gereken besinler olduğu kadar tüketilmemesi gereken besinler de var. Örneğin alkol ve kafein tüketimi saçın yıpranmasına sebep oluyor.

Gelelim şimdi hızlı saç uzatma yöntemlerinden uygulanabilecek maskelere.

İlk olarak saçları hızlı uzamak için şampuanınıza eczanelerde satılan bemiks ampullerden katabilirsiniz. Bunu haftada bir veya iki kez saçlarınızı yıkarken kullanabilirsiniz. Çok etkili bir yöntem olmasa da hızlı saç uzatma yöntemleri arasında sayabiliriz.

Hemen hızlı saç uzatma yolları için bir maske tarifi verelim. Bir tutam sinameki otu, 1 çay bardağı su, 1 ampul bemiks ve 1 tatlı kaşığı badem yağı. Hızlı saç uzatma maskesine öncelikle sinameki otu ve suyu kaynatıp süzüyoruz. Bu süzüntü ılıyınca içerisine badem yağı ve bemiks katıp saçlarımıza dipten uca sürüyoruz. Yarım saat bekleyip saçımızı ılık su ile saç diplerine masaj yaparak yıkıyoruz. Haftada iki kez bu maskeyi uygulayarak saçlarınızı çok kısa sürede inanılmaz uzatabilirsiniz.

Hızlı saç uzatma yöntemlerine dahil edebileceğimiz bir başka öneri ise yılan yağını şampuanınıza katmanız olacaktır.

Tabi bu hızlı saç uzatma yöntemleri için önerilerimiz sadece şimdilik bu kadar fakat bu konuda deneyimleri ve bilgileri olan arkadaşlarda bizlerle paylaşımda bulunurlarsa seviniriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. berrin dedi ki:

  hızlı saç uzatma yöntemi sık sık saç yıkamak da önemli mi.

 2. nurcan dedi ki:

  benim saçlarımın uç kısımları yıpranmış olmasına rağmen saçlarımın uzaması mümkün mü acaba.

 3. burcu dedi ki:

  peki nasıl saçlarımızı uzutabiliriz sizin hızlı saç uzatma yönteminizi uyguladım ve uçlarını kestirmeden uzamazlar.

 4. hürrem dedi ki:

  hızlı saç uzatma yöntemleri hakkında bilmem gereken saç uzatma yöntem nedir acaba.

Tüm Hakları Saklıdır.