Kadın ve Moda

Yara İzi Giderici Krem

16.03.2022
Yara İzi Giderici Krem

Yara izi giderici krem ürünleri söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı markaların çıkıyor olması gayet olağandır. Çeşitli nedenlerden dolayı oluşan yara izlerini gideren, piyasada sayısız krem yer alır. Ameliyat izleri, dikişi izleri vb. faktörlerden dolayı oluşan her türlü yara izi için farklı tür, yara izi giderici krem bulunur. Eski yaralarınız ya da yeni oluşmuş yaralarınız için tavsiye edeceğimiz kremleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabii yara izinizin oluşma nedeni ve size uygun olan kremi net olarak belirlemek adına, doktor kontrolünü özellikle tavsiye ediyoruz.

Fito Krem Kullanmalı Mı

Başlıklar

Yara İzi Giderici Kremler

Yara izlerini yok etmek için; yaranın oluştuğu bölgede yer alan ölü dokudan cildi arındıran ve hücre yenileyici özelliğe sahip aynı zamanda onarıcı medikal kremlerin kullanılması gerekir. Bu yönde kullanabileceğiniz sayısız yara izi giderici krem bulunur. Fakat tabii krem tercihini etkileyen çeşitli unsurlar bulunur. Yara izinin türü, yaralanma tipi, yaranın ne kadar eski olduğu, yeni olması, kabuk bağlaması ya da açık olması gibi çeşitli seçenekler değerlendirilir. Sizlere önereceğimiz kremleri, eczanelerden temin edebilirsiniz. Fakat, her cilt yapısına uyumlu farklı bir krem olduğu için, öncelikle doktor kontrolüne başvurmanızı tavsiye edebiliriz.

[haber id=”40410″]

Contractubex Krem

Contractubex jel krem; iz kremi olarak kullanacağınız bu kremi eczanelerden reçetesiz bir şekilde temin edebilirsiniz. Ameliyat izleri, kesik, dikiş izleri, akne skarları gibi çeşitli nedenlerden dolayı oluşan yara izlerini giderir. Piyasada en pahalı yara izi giderici krem listesinde üst sırada yer alır, ayrıca oldukça etkili olmasıyla da en çok tercih edilen kremdir. Üstün etki mekanizması ve eskiden kalma, üzerinden uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen cilde işlemiş yara ve yanık izlerinin tamamen geçirilmesinde etkilidir. Akne sorunları için de kullanılır.

Contractubex

Madecassol Krem

Madecassol krem yara izini giderir mi ? Madecassol krem; bileşen yapısında yer alan Centalla Asiatica bitkisinin doğal özütleri sayesinde, cildi soyar ve yeniler. Hücre yenileyici özelliği sayesinde, cildi onarır ve güzelleştirir. Yara izi giderici krem listesinde en uygun kremlerden biridir. Eczanelerde reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Yara izi gidermesinin yanında krem, cilt yenileme kremi olarak bilinir. Yara izleri tedavisinde akla gelen ilk krem markası olmasa da, cilt lekelerini giderme konusunda başarılıdır. Sivilce izlerini geçirme konusunda oldukça dikkat çeker.

Madecassol Krem Kullananlar

Expigment Krem

Expigment krem de diğer kremler gibi cilt yenileme ve güzelleştirme üzerinde etkili olan medikal bir kremdir. Cildi soyar, ölü deriden cildi arındırır ve hücreleri onarır. Bu tür kremleri kullanmadan önce mutlaka doktor tavsiyesi almanızda yarar vardır. Deri değiştirme üzerinde oldukça etkili olan bu krem, yara izlerini etkili bir şekilde yok eder. Ayrıca çok eskiden kalma izleri, derin yırtıkları ve yaraların izlerini dahi yüzde yüze yakın derecede geçiren bu yönden de yara izi giderici krem listesinde ilgi çeken kremdir. Expigment kremin etki mekanizması özellikle, akne skarları ve kabuğu koparılmış yaraların izleri, travmalardan kalan delik vb. izler şeklinde sayabiliriz.

Scarex Gel

Scarex gel krem yara izini giderme konusunda etki gösterir. Fakat, derin yara izleri ve eskiden kalma izleri giderme konusunda yüksek oranda etki göstermez. Özellikle kısa süre önce oluşan yaraları ya da henüz yeni kabuk bağlamış yara izlerini giderir. Aynı zamanda yaralanmadan hemen sonra tatbik edilen ve kısa süre içinde, üstün etki mekanizması devreye giren bir krem diyebiliriz.

Ayrıca piyasada en çok satılan yara izi giderici krem veya merhemlerden biri olduğunu belirtebiliriz. İçinde bulunan silikon maddeleri ile cildin alt tabakasına ulaşan yara izleri, cildinize yerleşemeden onarır.

Fito Krem

Fito krem bileşen yapısında bulunan etilenglikol monofenil eter sayesinde, antiseptik özelliğe sahiptir. Bu yönden vücuttaki yaralar daha kapanmadan, hemen uygularsanız hem yaranın hızla kapanmasını hem de iz kalmamasını sağlayabilirsiniz. Yanık izleri, sivilce izleri, cilt lekeleri, dudak kenarı çatlakları ve ciltte oluşan çeşitli diğer kesiklerden kalma izlerin tedavi eden bir kremdir. Aynı zamanda pişik kremi olarak da kullanılır. Kısacası çeşitli cilt sorunlarına çözüm sağlayan etkili bir medikal kremdir. Fakat eskiden kalma yara izlerini giderme konusunda etkisi zayıftır.

Fito Krem Kullanmalı Mı

Fucidin Krem

Fucidin krem, yara izlerini geçirmekten daha çok yaranın kendisini hızlı bir şekilde iyileştirir. Özellikle inatçı ya da kronik hale gelen uçuk tedavisinde oldukça etkilidir. İzleri daha oluşmadan önleyen krem, açık yaralara sürülebilir. Antiseptik ve antibiyotik özelliklerine sahip Fucidin kreminin etken maddesi fusidik asittir.

Fenirepair Krem

Fenirepair jel krem, onarıcı özelliğe sahiptir. Yaranın oluştuğu bölgede ölmek üzere olan hücreleri hızla canlandırır ve hızlı bir şekilde etki eder. Aynı zamanda yaralanmalardan kaynaklanan, kaşıntı ve acı gibi hisleri, soğutucu özelliği ile hafifletir. Medikal kremin, Novartis gibi güvenilir bir markanın ürünü olması da tercih edilmesine yol açma sebeplerinden biridir.

Yara İzi Geçiren Kremleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekilenler
• Yara izi giderici krem, medikal kremleri, doktorunuz aksini tavsiye etmediği sürece, açık yara üstüne uygulamayın.
• Yara izi kremlerini, göz çevresi bölgesine uygularken dikkatli olun ve gözünüzle kesinlikle temas ettirmeyin.
• Alerjik bir bünyeniz varsa, mutlaka doktora danışmadan iz giderici krem kullanmayın.
• Yara izi kremlerini kullandıktan sonra uygulama bölgesini güneş ışınları ile temas ettirmeyin. Aynı zamanda bölgenin terlememesine de özen gösterin.
• İzlerin geçmesi adına ve tedaviden olumlu sonuç alabilmek için, tedavinizi doğru ve itina ile uygulamaya özen gösterin.

Yara İzi Giderici Krem

Eski Yaralar İçin Hangi Krem Önerilir?

Can sıkıcı bir sorun olarak karşımıza çıkan eski yaralar için hangi krem önerilir? Özellikle Revamil Krem eski yaralar gündeme geldiği zaman sıklıkla önerilmektedir. Özellikle ameliyat sonrasındaki dikiş izlerinin iyileşmesi konusunda bu kremin başarılı sonuçları ortaya koyduğunu rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Ayrıca Revamil Krem, koparılmış olan sivilcelerden kalan yaraların iyileşmesi sürecine de olumlu yönde katkı sunmaktadır. Yine kolay bir şekilde iyileşmeyen yaralar için de bu krem her zaman önerilmektedir.

[haber id=”41025″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar