Kadın ve Moda

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

05.01.2021
Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Saç modeli seçimini etkileyen birden fazla unsur olabilir. Kişinin zevki ve tarzı gibi en önemli ayrıntılardan biri de yüz şeklidir. Ancak yüz şeklinize uyumlu saç modeli ile daha hoş görünebilirsiniz. Bu gibi nedenler ile yüz çizgilerinize yakışan ve size çekicilik kazandıran bir saç modelini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Yuvarlak, kalp yüz şekli, dikdörtgen, kare ve oval yüz şekillerine uyumlu birbirinden özel saç modeli bulunur. Önemli olan size en çok yakışan saç stilini tercih etmenizdir.

Yeni Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri

Kısa ya da uzun saçlarınızdan tercih edeceğiniz model, yüz şeklinize uyumlu olduğu gibi tabii ki tarzınızı da yansıtmalı. Tüm detayları göz önüne alarak, yüz şekline göre kısa saç modelleri tercihinizi doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Trend kısa saç modelleri arasında özellikle bob saç modelleri yer alır. Genellikle uzun saçlar için V yaka saç kesimleri önerilse de orta uzunluktaki saçlarınızda da deneyebilirsiniz. Her yüze uyumlu saç stili, bob saç modelleri ile saç kesiminize uyumlu, kakül stili daha da dikkat çekici görünmenizi sağlar.

Başlıklar

Bob Saç Modelleri

Bob saç modelleri, her döneme damga vuran ve trend saç stillerinden biridir. Kendi içinde uzun ya da kısa saçlara uyumlu, sayısız modeli de bulunur. Yüz şeklinize göre size en çok yakışacak bob saç modelini tercih edebilir ve modern bir kazanabilirsiniz. Dalgalı ve kısalı-uzunlu kesim detayları ile kişiye modern bir görünüm verir. Özellikle kısa saç stilinde, dalgalı ve asimetrik bob modelini tavsiye edebiliriz.

Yüz şekline göre kısa saç modelleri sıralamasında, bob saç modelleri ilk sırada yer alır. Birbirinden özel, farklı ve çekici modelleri bulunur. Her yüze uyumlu modeli de olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin; yuvarlak yüz hattına sahip olanlar için, asimetrik kısa bob saç modelini önerebiliriz. Aynı şekilde yuvarlak çizginizi, incelten etkiye sahip dalgalı bob modellerini de deneyebilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri Yeni

Oval yüz hattına, genellikle her türlü saç modeli hoş olacağı için, bob saç modellerinden zevkinize göre tercih edebilirsiniz. Yüz şekline göre kısa ve uzun bob saç modelleri; küt bob saç kesimi, Lob saç kesimi-(daha uzun önler, kısa asimetrik bob, ters bob, geleneksel a-line bob, dalgalı bob, asi bob ve pixie-bob gibi farklı saç stilleri vardır. Yüz şeklinize göre uyumlu bob saç modelini deneyebilirsiniz. Bob saç stilinin; yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri arasında, en dikkat çeken saç modellerini oluşturduğunu söyleyebiliriz.

[haber id=”45514″]

V Yaka Saç Kesimleri

Hiçbir zaman modası geçmeyen, V yaka saç kesimleri her dönemin saç kesimi diyebiliriz. V kesim saç modeli, saçlara daha dolgun bir görünüm kazandırır. Bu nedenle özellikle uzun ve ince telli saçlara sahip olanlar deneyebilir. V kesim saçların, arkadan görünümü V yaka bir elbiseyi andırır. Bu nedenle V kesim adı verilmiştir. Önlerin daha kısa ve arka bölümün uzun olduğu katlı saç modeli Y yaka saç kesimleri, özellikle uzun saçlara çok yakıştığını söyleyebiliriz. Yaprak saç kesimi olarak da bilinir.

2019 Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri

Uzun saçlarda belirgin bir şekilde dikkat çeken saç modelini, saçlarınız uzunsa muhakkak denemenizi tavsiye ediyoruz. Tabii saçları hacimli olanlarda v görünümü daha da dikkat çekecektir. Böylece saçlarınız daha havalı ve tarz görünecektir. V yaka saç kesiminde, önler kısa olacağı için genellikle her yüz şekline uyumlu hale getirilebilir. Katlı detayları ile yüz şeklinize de hareket katar, daha da hareketlendirmek için ön bölümde de kat deneyebilirsiniz.

[haber id=”45513″]

Yuvarlak Yüze Perçem

Yuvarlak yüz çizgilerinde, en geniş yer elmacık kemiklerinin olduğu bölümdür. Alın ve çene bölgelerinde daralan yapı söz konusudur. İşte bu gibi noktaları, yuvarlak çizgileri incelten detay gerekir. Yuvarlak yüz hattına sahip kişilere, genellikle kakül önerilmez ama ilgili noktalara dikkat edilerek kesilir ve şekil verilirse, birden fazla kakül modelini deneyebilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri 2019

Yandan ayrılmış, ortadan ayrılmış ya da uzunlu-kısalı özenli kakül kesimleri ile kendinize yakışan perçem modeline kavuşabilirsiniz. Önemli olan, yuvarlak yüze perçem detayında, yuvarlak çizgilerinizi gizemli yansıması ile gizleyen ve incelten bir efekt kesime ihtiyacınız olduğudur. Bu yüzden saçlarınızı; güvenilir ve profesyonel ellere teslim etmeniz gerekir.

[haber id=”45512″]

Yüzü Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Yüz şeklinizi öne çıkarmak için ya da kusurlu detayları, gizleyebileceğiniz sayısız saç modeli vardır. Yuvarlak çizgilere sahipseniz, yüz şeklinizi daha uzun ve ince göstermek adına, bu yönde bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Bob saç modelleri ya da dalgalı saç modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Dalgalı ve katlı saç modelleri yüzünüze hareket katar ve yüz şeklinizi az da olsa gizler. Ayrıca, yüzü zayıf gösteren saç modelleri için uzun saç modellerini deneyebilirsiniz. Çünkü uzun saçlar, yüz hatlarını uzun gösterir, böylece daha zayıf görünebilirsiniz.

Katlı Bob Saç Modeli: Düz kesilmiş küt saç modeli, yüzü daha dolgun gösterir. Bu nedenle bob küt modelini, kullanmak istediğinizde önlerden katlar attırabilirsiniz. Daha sonra, katlı saçlarınıza doğal dalga şekli vererek kullanabilirsiniz.

Asimetrik bob saç kesimi: yüzünüzü daha ince gösteren özelliklere sahiptir. Toplu ve yuvarlak bir yüzünüz varsa, asimetrik bob kesim saç modeli ile daha ince görünmeniz mümkün. Asimetrik bob saç kesimleri, yuvarlak çizgilere sahip yüzler içinde özellikle tavsiye edilir. Bu yüzden yüzü zayıf gösteren saç modelleri arasında yer alan özel bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Tepeden Minik Topuz Modeli: Tepeden toplanmış kalın, iri topuz modeli yüzü daha toplu gösterir. Bu nedenle özellikle topuzu, küçük yapmaya çalışın. Kakülleri olanlar ise; yüzünün her iki yanına da düşen saç tellerinin daha uzun olmasına ve orta bölümün biraz daha kısa olmasına dikkat edebilir. Böylelikle genel görünümünüzde, daha ince detaylara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızda yaratacağınız, küçük topuz detayı ile çekici olacağınız kadar, incelten etkisi sayesinde kusursuz görünürsünüz. Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri dahilinde de küçük topuz modelini deneyebilirsiniz.

[haber id=”45510″]

Yuvarlak Yüzler için Saç Modelleri

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar içinde, zayıf gösteren ve incelten etki gerekir. Bu nedenle zayıf gösteren saç modellerini deneyebilirler. Özellikle trend saç modelleri arasında yer alan, bob saç kesimlerinden birini tercih etmenizi önerebiliriz. Çünkü; yüz şeklinize ve zevkinize hitap eden saç stiline ulaşacağınız modellere sahiptir. Yuvarlak yüzler için yakışan saç modellerinde, katlı ve hareketli kesimler öne çıkar. Katlı, hareketli bir saç kesimleri; yuvarlak çizgileriniz üzerinde, incelten bir etki yaratır ve ayrıca yüzünüzü uzun gösterir.

Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri

Yuvarlak yüzler için saç modelleri tavsiyelerimiz arasında; Vaklı saç modeli, tepeden topuz modelleri, kısa ve kabarık saç modelleri, ortadan ayrılmış dümdüz saç modeli, yandan ayrılmış saç modelleri, yandan ayrılmış-kabarık modeller, asimetrik bob modelleri ve farklı bob modelleri yer alır. Bob saç modelleri, uzun ve kısa saçlara özel sayısız saç stilini içerir. Yani her yüz şekline ve uzun-kısa saçlara uyumlu hale getirilebilir. Yuvarlak çizgilere sahipseniz, ya da değişiklik istiyorsanız bob saç modellerinden size yakışan stilini denemenizi önerebiliriz.

[haber id=”45511″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar