Kadın ve Moda

Kalın Telli Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri

08.07.2019
Kalın Telli Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri

Kalın telli saçlara uygun kısa kalın saç kesimleri bugünün makale konusu. Şimdi biz de bu konuyu araştırdık ve yazıya döküyoruz. Gelin bakalım kalın telli saçlar için kısa saç modelleri nelermiş. Eğer kalın saç tipine sahip bir kadın iseniz gerçekten çok şanslı bir kadınsınız. Birçok kadının size gıpta ile bakmakta olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Bunun nedenlerinden biri olarak kalın saç teline uygun, seçebileceğiniz bir sürü kısa saç modeli olmasını söyleyebiliriz. Saç stilinizi değiştirmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı ufak detaylar vardır. Bu ufak faktörler dediğimiz ne der iseniz, bunlar yüz şekliniz, saç tipiniz ve saç uzunluğunuzdur. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise saç kesinlik ile saç tipinizdir.

Kısa Saçlar Kalın Telli 2019

Kısa saç modelleri arasından saç modeli seçerken saç tipinize en uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Bu faktörlere bu kadar dikkat edilmesinin sebebi, eğer saç tipinize ve size uygun olmayan bir saç modeli seçip uygularsanız hiç hoş durmayan bir görüntü oluşacaktır. Kesim işleminden sonraki günlerde şekil alması ve rahat olması oldukça fazla zor olacaktır. Bu yüzden gerçekten çok sıkıntı çekebilirsiniz. İşte bu ve bunun gibi aksilikler yaşamamak adına kesimden önce iyice araştırmanızı tavsiye ederiz. Ve size en uygun olduğunu düşündüğünüz saç modelleri arasından bir seçim yapmanız gerekmektedir. Kalın saçların en kötü özelliği saçın yoğun olmasından dolayı çok fazla ağırlık yapmasıdır. Bu olayın olmaması ve ya en aza indirilmesi için saçlarınızı kısa uzunlukta tutmak faydalı bir adım olur. Yani bunun için bir çözüm olabilir.

Kısa Saçlar Kalın Telli

Kalın saçlar her saç modelinde harika görünmektedir. Her hali ile harika görünür. Ancak kısa saç ve uzun saç modelleri ile karşılaştırılması yapıldığında ise kısa saç modelleri kalın saç tipleri için daha hoş görünür. Kalın saçlar için kısa saç modelleri denildiğinde bizim aklımıza ilk olarak pixie kısa saç kesimi geldi. Pixie saç kesimi kalın saç tipleri ile gerçekten harika bir görünüm oluşturmaktadır.

2019 Kalın Telli Saçlar için Saç Modelleri

Akıllara gelen ikinci seçenek ise kısa bob stili olan küt saç kesimi oluyor. Küt saç modelleri de kalın saç tipleri ile çok uyumlu ve hoş görünen saç modelleridir. Saçınızı bu modellere kestirdiğiniz de, abartıya kaçmadan küçük saç aksesuarları kullanabilirsiniz. Bu şekilde sevimli ve tatlı bir görünüm de oluşturmanız mümkündür. Kısa saç modellerinin en önemli özelliği saçınızı yapmanızın ve şekillendirmenizin daha az zaman alması olayıdır. Ve bu işlemlerin gerçekten oldukça kolay olması da çok avantajlıdır. Kısa saç modelleri yüzünüzü ön plana çıkartır yüz hatlarınıza güveniyor iseniz mutlaka denemelisiniz. Eğer sevimli bir yüze sahipseniz kalın saçlarınız için tercih edeceğiniz ilk saç kesimi kısa saç modeli olmalıdır diye düşünüyoruz. Bu kısa saç modellerinin ayrıca son yılının en eğilim saç modelleri olduğunu söylemeye gerek yok diye düşünüyoruz. Eğer yeni sezon için saç modelinizi değiştirmeyi aklınızdan geçirdi iseniz bu saç modellerini biraz araştırmanızı öneriyoruz.

[haber id=”41590″]

Başlıklar

Kalın Saçlar İçin Kısa Saç Şekilleri

Şimdi geldik bütün kadınların imrenerek baktığı kalın saç tellilere önerilebilecek saçlara. Saç tipiniz olan kalın saç tiplerinin bulunduğu kısa saç kesimleri ile ilgili fotoğraflara internet sitelerinden bakmanızı öneriyoruz. Bunun için internette görsel arama yapabilirsiniz. Beğendiğiniz saç modelinin kesinlikle her açıdan fotoğrafını bulmaya çalışmanızı öneririm böylece kestirmek ister iseniz anlatmanız açısından daha kolay olacaktır. Bunun yanı sıra saç modeline ön taraftan bakıldığı zaman hoşunuza gidebilir. Ancak arka tarafından görünüşü hoşunuza gitmeyebilir. Böyle bir durum yaşamamak için çok önemli bir noktadır dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Kalın Telli Saçlar için Saç Modelleri 2019

Kalın telli saçlarını şekillendirmekte zorlanıyor isen o zaman bu uygulamalar sana özel niteliktedir. Her kadın saçlarının biraz daha kalın telli olabilmesi için uğraşırken sen bu topluluğunun içinde olmadığın için çok şanslı olduğunun farkında mısın? Ancak biliyoruz ki senin de saçlarınla ilgili başka dertlerin var yok demiyoruz. Mesela saçlarının zor taranması gibi bir dert var. Sadece bu da değil çabucak karışması ve tokaların saçında bir türlü durmaması ve ya tokaların saçını tutmaması gibi. Bizim de bütün bu saç sorunlarını ortadan kaldıracak saç hilelerimiz mevcut bunlar da sana ait o yüzden okumaya devam etmelisin.

[haber id=”40705″]

Kolay Saç Taramak

Özellikle nemli halde olan saçlarını taramakta zorlandığını biliyoruz. Ancak bir fırçayla saçlarını taramayı kolaylaştırabilirsin. Ayrıca saçlarını taramadan önce yağ içeren saç kremlerini kullanabilirsin. Böylece saçlarının yumuşamasını sağlayabilir ve rahatça tarayabilirsin.

Daha Kısa Sürede Maşa Uygulamak

Saçlarına maşa uygularken bu süreyi daha kısa tutmak istediğini biliyoruz. Ve aynı tutamı maşaya yüz kere sarmayı önlemek için ince uçlu bir maşa kullanmanı tavsiye ederiz. Bu şekilde saç şekillendirme işlemin eskiye oranla çok daha kısa sürecektir bize güvenebilirsin.

Kalın Telli Saçlar için Saç Modelleri

Derinlemesine Bakım Yapmak

Kalın telli saçlar diğer saç tiplerine oranla çok daha fazla neme ihtiyaç duymaktadırlar ve nem vermeniz gerekmektedir bu sebepten dolayı. Özellikle saç uçlarına yoğun bakım uygulamak konusu gerçekten çok önemlidir. Bu bakımı evde kolayca yapabilmek için saçlarına yağ içeren bakım maskesi uygulayabilirsiniz. Ya da durulanmayan bakım kremi uygulayarak bir poşete bağlayabilirsiniz. Bir iki saat bu şekilde bekledikten sonra bakım maskesiyse durulayın. Ve yumuşaklığı hissetmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar