Kadın ve Moda

Vintage Yatak Odası Dekorasyonu

27.12.2018
Vintage Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu her zaman kolay olabilir. Şık ve stil sahibi bir dekorasyon için, mekanın işlevselliğinden de vazgeçmek istemezsiniz. Yoğun bir günün ardından rahatlamak istediğinizde, yatak odanız hala konforlu olmalıdır. Klasik, modern ya da vintage olsun, her birinin tarzı ayrıdır. Dilerseniz, bu tarzları öne çıkarabileceğiniz bir tasarım yaratabilir ya da hepsini karıştırarak kullanabilirsiniz. Farklı tarzları karıştırmak, yatak odasında vintage bir his yaratmanın anahtar yollarından biridir.

Eski tarzda bir metal yatak ile birleştirilmiş dantel perdeleri bir arada kullanabilir ya da parlak bir avize ile vintage bir tabloyu eşleştirebilirsiniz. İkinci el eşya mağazalarında ya da antikacılarda bu tarz ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu yazıda, vintage yatak odası dekorasyonu için ilham alabileceğiniz önerileri ve dekorasyon örneklerini sizlerle paylaştık…

Vintage dekorasyon fikirleri

Başlıklar

Eski Tarz ve Yenilenmiş Ahşap Objeler Kullanın

Rustik aplikler; evin holü, oturma odaları, yemek odası ve hatta yatak odaları dahil olmak üzere, evinizin herhangi bir ortamında, vintage bir tarz kazandırmak için idealdir. Dilediğiniz boyutta, eski bir ahşap tahta kullanarak başlayabilirsiniz. Üzerine bir mum ekleyebilir ya da bir zincir detayı ile kavanoz asıp, içerisine tealight mumluklardan yerleştirebilirsiniz. Bu tarz ahşap objeler, yatak odasına vintage tarz kazandırmak için idealdir.

Vintage Köşe Gardıroplar

Yatak odanıza aynı anda vintage bir görünüm kazandırmak ve mekanda daha fazla depolama alanı yaratmaya ne dersiniz? Bunun için, eski moda bir vintage görünümlü köşe dolap kullanabilirsiniz. Ahşap bir gardıroba vintage bir görünüm kazandırabileceğiniz kendin yap projeleri de iyi bir fikirdir.

İlginç Komodin Fikirlerinden İlham Alın

Yatak odanıza farklı bir tarz katacak ve klasik olmayan bir görünüm elde etmek için, meyve kasalarından yararlanabilirsiniz. Bu kasalar, genellikle sehpa yerine kullanılsa da; siz onları komodin olarak kullanarak yatak odanıza karakter katabilirsiniz. Bu komodinin üzerine, vintage bir tepsi ya da vintage bir abajur kullanarak tasarımı tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, yine vintage tarzda biblo ve aksesuarlar da iyi birer seçim olacaktır.

Chalk Paint’i İyi Araştırın

Chalk paint, son yıllarda tüm dünyada oldukça popüler. Yatak odanızda vintage bir etki yaratmanın en iyi yollarından biri olarak, chalk paint uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Tebeşir ile boyanmış, vintage bir etki yaratan chalk paint uygulamasını, yatak odanızdaki komodinin üzerine yerleştireceğiniz fotoğraf çerçevelerinde de kullanabilirsiniz.

Yatağınızda Perde Kullanın

Bunun için yeni bir yatak almanıza da gerek yok, her yatakta kullanabileceğiniz bir ipucudur. Perde asmaya karar verirseniz, yatağın etrafında kullanacağınız direkler için farklı yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Bunun için, tavandan inen perdeler kullanabilir ya da metal boruları yatağa monte ettirerek tavandan birkaç nokta ile destekleyebilirsiniz. Ardından bu metalleri dilediğiniz renge boyayabilir ya da görünümlerini vintage perdeler ile destekleyebilirsiniz.

Vintage Tarzda Yatak Başlığı

Eski ahşap yatak başlıkları, yatak odanıza rustik ve vintage bir tarz kazandırmanın en kolay ve en etkili yollarından biridir. Ahşap panoları yatağın olduğu duvara çivileyerek, kolayca bu etkiyi yaratabilirsiniz. Ayrıca, ahşap tahta panoya monteleyeceğiniz küçük ışıklar, bu etkiyi biraz daha arttırmanıza da yardımcı olacaktır.

Vintage Duvar Süsleri

Yatak odanızda, bir şifonyer, komodin ya da duvarlarda kullanacağınız bir aksesuar, vintage etkiyi desteklemek için harika bir seçimdir. Bunun için, ahşap eski bir paneli kullanabilir ve ortasına çiçek ekleyerek şıklaştırabilirsiniz. Panonun iç kısmına bir tablonun baskısını bile koyabilir ve yatak odanızda bu panolardan birkaç tane kullanabilirsiniz. Bu tip kendin yap projeleri ile yatak odanızda vintage etkiyi arttırmak oldukça kolaydır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar