Kadın ve Moda

Saçlar İçin Yaz Bakım Önerileri

22.07.2013
Saçlar İçin Yaz Bakım Önerileri

Güneşin etkisini iyiden iyiye hissettiğimiz bu günlerde saçlarımızı ihmal etmeyelim dedik ve saçlar için yaz bakım önerilerini paylaştık bu yazımızda.

Yaz aylarında saç bakımı

Saçların en çok yıprandığı dönem olan yaz aylarında güneşle birlikte deniz havuz gibi etmenlerde olunca saç bakımını daha yoğun biçimde yapmak gerekiyor. Yazın fazlasıyla güneş ışınına maruz kalan ve UV ışınlarının etkisiyle cildimiz gibi saçımızın yapısı da zarar görür. Bu sebeple yaz aylarında saç bakımını daha özel bir biçimde uygulamak gerekiyor. Çünkü saçlar diğer mevsimlere göre daha kuru ve kırılgan bir yapıya bürünüyor ve daha fazla yıpranıyor.

Yaz aylarında saç bakımı yapmak için saç maskelerinin yanı sıra öncelikle günlük ya da sıklıkla kullandığımız şampuan ve saç kremi gibi ürünleri uygun biçimde kullanarak başlanmalı işe. Bunun için seramid içerikli şampuan ve saç kremleri önerilmektedir.

Saçlar için yaz bakım önerilerimizin ikinci basamağını ise saçlarınızı kurutma makineleriyle değil de doğal halinde kurutmaya bırakmanızı önerebiliriz. Saç şekillendiricileri de mümkün olduğu kadar az kullanmanız daha doğrusu çok gerekli olmayan durumlar dışında kullanmamanız da ikinci tavsiyemizdir.

Saç bakımı için bir diğer öneride beslenme alışkanlıklarına yönelik yağlı baharatlı yiyecek ve içeceklerden uzak durun. Meyve ve sebzenin en doğal en bol olduğu yaz aylarında bol meyve ve sebze ağırlıklı beslenin.

Saçların nemini iyice kaybettiği yaz aylarında evde uygulayabileceğiniz en basit ve en ucuz yol olarak badem yağını önerebiliriz. Hem saçınızın nemini korurken hem bakımını sağlar ve güçlendirir.

Yaz aylarında saç bakımında veya her zaman uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise şampuanınıza bemiks ampul katmak olacaktır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar