Kadın ve Moda

Tulum Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir

26.10.2020
Tulum Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir

Sezon trendleri arasında ilk numarasında olan tulumlar, moda da oluşturduğu tahtından inmemekte kararlı bir izlenim sergilemektedir. Günümüz tulumları sadece bir tarza hitap etmemektedir. Tulumlar spor tarzı tulumlar, gece tulumları ve daha birçok tulum tarzıyla giyecek olan müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Tulum elbiseler, tek parçadan oluştuğu için aslında pratik ve kolay giyim parçaları olmasından dolayı da birçok kadının gönlünü fethetmeyi başarmışlardır. Ve bunun yanı sıra moda bloggerlerı, moda tasarımcıları ve moda ile ilgilenen tüm kadınların yaptıkları tulum kombinler ile sokak modasına damga vurulduğu görülmektedir. Biz de bu yazımızda hem tulum altına nasıl ayakkabılar tercih edilebileceğinden hem de siyah tulum kombinlerinden bahsedeceğiz.

2021 Tulum Altına Ayakkabı Modeli

Kolay ve pratik bir giyim gibi görünse bile çoğu kadının tulumları nasıl kombin yapacağı hakkında pek fazla görüşü bulunmamaktadır. Moda ve stil uzmanlarına sorulduğunda ise göre tulum elbiseler, kısa boylu bayanların kesinlikle giymemesi gerektiğini söylemektedirler. Uzun boylu bayanlara ise yakışan bir giyim parçası olduğunu da belirtilmesinde fayda vardır.

[haber id=”40215″]

Tulumlar da modelleri ve desenleri konusunda giyinecek olan kişilerin kendilerini çok riske atmadığı sürece tulum elbiselerle çok şık kombinler yaratılma süreci de oldukça mümkündür. Ayrıca şunu belirtmek de gerekir ki tulum elbise seçimlerin de kişi vücudunu iyi tanımalı ve bilgiler doğrultusunda en uygun tulum modelini bulmak için sık sık deneme yapmaktan da çekinmemek gerekmektedir.

Tulum Altına Ayakkabı Modelleri

Tulum Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

• Uzun boylu kadınlar tulum modellerinin, seçimini yaparken özellikle geniş paçalı tulumlar, uzun boylu kadınlara çok yakışacağı için ve harika duracağı için tercih etmeleri gerektiğini bilmelerini gerekmektedir. Bunun yanı sıra ayrıca desenli ve baskılı tulum modellerini de kendi üstlerine giyerek denemeleri önerilmektedir. • Atletik vücuda sahip kadınlar, ince askıları olan ve düşük bel tulum modellerini tercih edebilirler çünkü beden proporsiyonları bu kıyafete uygun olacaktır. • Kıvrımlı vücut yapısına sahip kadınlar ise, koyu renk tulum parçalarına öncelik vermeleri onların açısından çok daha iyi olacaktır. Flare tarzı denilen tulum modelleri kıvrımlı vücut hatlı yapısına sahip kadınlara oldukça fazla yakışacaktır. • Çok zayıf ve ince bir kadın bu kıyafetten giymek isterse, pileli tarz veya fırfırlı tulumları tercih etmeleri daha doğru bir seçim olacaktır. • Kısa boylu bayanların tulum tercihleri ise bol tarzdaki tulum modellerinden uzak durmalı ve bunun yerine de boyu kısa tulumları kendileri için daha doğru bir seçim olacağı için tercih etmelidirler.

2019 Tulum Altına Ayakkabı Seçimi

Tulumların Kullanılmaya Başlama Süreci (Tarihte ki Görünümü)

Hamileler için karındaki bebeği koruma maksadıyla tasarlanmış bulunmakta birçok kıyafet vardır. Bu kullanım için üretilmiş kıyafetler hem hamilelerin rahatlığı hem de bebeği koruma amacı düşünülerek üretilmiştir. Ancak sonralarda ise günlük hayatta da tercih edilen parçalar haline gelmişlerdir. Bu parçaların başında da yine tulumlar gelmektedir. İlk başta hamileler için tasarlanan tulumlar rahatlıkları açısından günlük hayatta da tercih edilmeye başlandı.

[haber id=”38997″]

Zamanla tasarımlarına farklı yorumlar getiren tasarımcılar bu tulumları abiye tulumlara kadar taşımışlardır. Abiye tulumlar saten ve ipek katkılı kumaşlar ile tasarlanmaktadırlar ve dantel detaylar ile desteklendiğinde ortaya tasarım adına harika kıyafetler çıkmaktadır. Abiye tulumları kombinlerken ince bantlı topuklu ayakkabılar tercih edildiğinde şık görüntü ile görünüm desteklenmiş olmaktadır. Abiye tulum kombinlerinizde bu şekilde seçim yaptığını takdirde bu kombini takılarda da inci detaylı takılardan seçildiği takdirde eksiksiz şıklık ile göz kamaştırıcı olacaktır.

Tulum İle Ayakkabı Kombinleri

Çok fazla sevilen tulum modelleri arasında sadece abiye olan tulumlar yer almamaktadır. Kot tulumlar, keten kumaşlar ile dikilmiş tulumlar ve şifon tulumlar da en çok tercih edilen tulumlar arasında yer almaktadır. Tulumlar ile kombin yaparken kombini tamamlamak adına hem topuklu hem düztaban ayakkabılar rahatlıkla kullanılır niteliktedir. Ancak en güzel ve çekici kombin yapılmak istenir ise; bol paçalı tulumlar ile topuklu ayakkabıları, dar paçalı tulumlar ile de düztabanlı istenilen ayakkabı modellerini tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. Tulumun imajını destekleyecek olan ayakkabı seçimleri ile tulum şıklığını tamamlanmış olacaktır.

Siyah Tulum Kombin

Siyah Tulum Kombinleri

Tulumların Nasıl Kombine Edilmesi Gerekir

Tulum seçimi yaparken eğer uzun boylu iseniz geniş parçalar, atletik ve erkeksi bir vücut yapısına sahip iseniz ince askılı ve düşük bel tulum tercihleri yapılması gerekmektedir. Zayıf kadınlar için pileli ve fırfır detayları bulunan tulumlar şık bir seçim yaratırken, kısa boylular içinse paça boyunun ayakkabıları gizleyecek kadar uzun tulumlar seçmesi gerekmektedir. Tulum seçimi kadar önemli bir konu ise giyilecek tulumun nasıl kombine edileceğidir. Tulumu doğru şekilde kombin etmeniz şıklığınızı ön plana çıkarmanın en iyi yolu olara bilinmektedir. İşte size tulum kombine ederken dikkat etmeniz gereken öneriler; Her ortamda zarafetinizi ortaya koymak istiyorsanız siyah tulum sizin için en doğru tercih olacaktır. Siyah tulumu kombine ederken uyum sağlamak için altın sarısı ve gümüş takıları ya da ayakkabıları rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

2019 Tulum Altına Ayakkabılar

Drape ve fileli tulumlar da bunu giyenleri ortamda şık gösterebilmektedir. Drape ve file özelliği bulunan yansız renklere sahip tulumlar her daim kullanıcılarına asi bir hava katmaktadır. Tulum nasıl giyilir deniliyor ise dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de kuşkusuz çanta kombinidir. Tulum giyerken çapraz çantaları tercih etmek daha avantaj sağlamaktadır. Ayrıca çapraz çantalarda yer alan zincirler kişiye zarif bir hava katacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.