Kadın ve Moda

Tarçın Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

30.10.2020
Tarçın Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Tarçın Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saçlar özellikle kadınların en önemli aksesuarlarıdır. Bu yüzden kadınlar saçlarına oldukça özenli bir şekilde bakım yaparlar. Görünüşü kadar saçın sağlıklı olması da kadınlar için oldukça önemlidir. Görünüm noktasında saçlarda uygulanan farklı modellerin yanı sıra saç renginde yapılan değişimler de en çok uygulanan değişimlerdendir. Tarçın bakır saç rengi farklı ve dikkat çekici tonu ile kadınların bazıları tarafından vazgeçilmeyenlerdendir.

Kahveler, sarılar, kızıllar, siyahlar, bakırlar birçok saç rengi bulunuyor. Genellikle kadınlar saç rengi seçimi yaparken de bu renklerden hem beğendikleri hem de ten renklerine uyum sağlayan tonları kullanmayı tercih ediyorlar. Bu noktada her ten rengine her saç renginin uyum sağlamayacağını belirtmemiz gerekir. Her ne kadar hoş görünse de gözümüze bazen o saç rengi biz de hayal ettiğimiz gibi durmayabilir.

Saç rengi seçimi yaparken öncelikli olarak tenimizle uyum içerisinde olmasına dikkat etmemiz gerekir. Bakır tonları hem dikkat çekici hem de şık bir görünüme sahip tonlardır. Fakat kullanımı açısından biraz zor olan bu renk her ten rengine yakışmayabiliyor. Daha çok açık tenlilerde kullanılması uygun olan bu rengin tonlarında yapılan değişimler ile de esmer ve kumrallara da uyum sağlatılabiliyor.

Tarçın Bakır Saç Rengi Kime Yakışır?

Tarçın bakır rengi ton olarak sarı ile bakır arasında kalan bir renktir. Kızıl tonlarını içerisinde barındırmamasından dolayı daha sarı tonlarında parıltılara sahiptir.  Tarçın bakır parıltılı ve canlı tonu ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir renk bu yüzden kullanmak isteyen kişilerin iddialı bir ton olduğunu bilmesinde fayda var.

Tarçın Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Tarçın bakır saç rengi kullanmak isteyenlerin öncelikli olarak bu saç rengi ile uyum sağlayabileceği özelliklere sahip olup olmadığını incelemesinde fayda var. Biraz canlı ve iddialı bir renk olarak her ten renginde aynı beklenen etkiyi göstermeyebiliyor. Bu yüzden tarçın bakır tonu kullanacak olan kişilerin öncelikli olarak bu rengi kullanan kişilerin genellemesine bir bakmasını tavsiye ederiz.

Tarçın bakır genellemeye vurursak eğer çok açık tenli rengine sahip kadınların kullanmasına daha uygun. Çok açık ten renginde bir canlılık ve renklenmeye sebep olan bu renk solukluğu gideriyor ve hoş bir uyum kazanıyor. Kumrallarda da bazı durumlarda hoş durabilen bir renktir. Özellikle göz rengi ve ten rengi bu saç renginde beraber rol alıyor. Ela gözlü ve kumral olanlarda bu renk tam oturabiliyor.

Tarçın Bakır Saç Boyası Markaları

Çoğu markada tarçın bakır saç rengi bulunuyor. Fakat hepsinin yakaladığı ton farklı olabiliyor. Bu noktada bu markalar arasından seçim yaparken tam yakaladığı tona göre kendinize uygulama yapabilirsiniz. Işıltıları ve alt renklerinde farklıklar olabilen bu tonlarda her markada çeşitlerine rastlamanız mümkün. Bu yüzden tarçın bakır olduğunu düşünerek farklı markaları saçınıza uygulamayın.

Loreal 7.43 Tarçın Bakır saç boyası yaygın olarak kullanılan bir tarçın bakır tonudur. Bu boya yoğun bakır ve sarı yerine daha kahve ve bakır tonlarda ışıltılar barındırıyor. Daha soluk bir tarçın bakır tonu olan bu markanın rengi kumral tenlilerde de uyum sağlayabiliyor.

Tarçın bakır saç rengi için yaygın olarak kullanılan bir diğer marka ise Pallette 8.77 Tarçın Bakır saç boyası. Palette kalıcı doğal renkler serisinde bulunan bu ton tam bir bakır. Bakırın en yoğun olduğu ama içerisinde tarçın tonu ve sarı ışıltıları da barındıran bu tarçın bakır rengi tam da en açık tenliler için uygun.

Evde Tarçın Bakır Saç Rengi Boyama

Kuaförler kadınların en uğrak mekanlarından biridir. Fakat bazı kadınlar ise özellikle boya konusunda kendi alışkanlıkları ile baş başa kalmayı tercih edebiliyorlar. Bu noktada evde kendinizin saç rengine müdahale edebilmeniz için ise saç boyaları devreye giriyor. Tarçın bakır saç rengi için evde yapılan uygulamalar ile elde etmek mümkün olacaktır.

Loreal, Palette, Neva, Schwarzkopf gibi birçok markada bulunan tarçın bakır tonlarından seçim yapmalısınız. Hepsinin farklı ışıltıları ve farklı yansımaları olduğu için sizlerin tercihi önemli. Palette 8.77 Tarçın Bakır bu renkte bizim favorilerimizden biri. Hem olabildiğince bakır hem de sarı yansımaları ile harika bir sonuç elde edebilirsiniz.

Palette kalıcı doğal serisinde bulunan bu boya miktar olarak biraz az. Bu yüzden uzun saçlarda 2, uzunluğa göre 3 kutu da kullanılabilir. Bu saç boyasını kumral ya da açık saç rengine sahipseniz direkt saçlarınıza uygulayarak istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Daha koyu tonlara sahip kişiler için ise farklı bir önerimiz var.

Tarçın Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bir kutu Palette 8.77 boya içerisine, yarım kutu Palette 10.4 Papatya rengini birbiri ile iyice karıştırarak koyu saç renginize uygulayabilirsiniz. Papatyanın açıcı özelliği ile saçlarınızda istediğiniz tarçın bakır saç rengi tonunu çok daha kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Sarı ışıltıları da yakalayacağınız bu karışım ile yaz ayına uygun bir bakır elde edebilirsiniz.

Tarçın Bakır ve Makyaj

Tarçın bakır rengini kullanan kişiler oldukça dikkat çekici bir renk olduğu için makyaj konusunda nasıl hareket etmeleri gerektiği ile ilgili endişe duyabilirler. Zaten yeterince canlı ve gözü alan bir renk olduğu için bu saç rengine sahip olanların makyaj yaparken daha dikkatli davranmaları gerekir. Baskın bir saç rengi ile uygulanan baskın bir makyaj hoş olmayan görüntülere sahip olmanıza sebep olabilir.

Bu yüzden tarçın bakır saç rengi kullanan kişilerin genellikle açık tenli olduklarını da düşünürsek, her zaman daha hafif ve soft renkler ile makyaj uygulamaları yapmalarında fayda olduğunu söylemeliyiz. Özel gecelerde ise koyu renk göz makyajı uygulanarak dudakların soluk tutulması ile çarpıcı bakışlar ile saçların uyumunu ortaya çıkaracak hoş bir görsel oluşturabilirsiniz.

Tarçın Bakır Saç Bakımı

Saçlarında tarçın bakır saç rengi kullanan kadınların saçlarına bakım yaparken dikkatli olmaları gerekmektedir. Tarçın bakır tonu yakalamak için saça uygulanan işlemlerden sonra saçlarınızda kuruluk hissi yaşayabilirsiniz. Kuruluk saçlarda kırılmalara ve sağlıksız bir görünüme sebep olmaktadır. Bu yüzden kuruluk yaşamak adına boyadan sonra saçımıza sürekli nem takviyesinde bulunmakta fayda vardır.

Tarçın Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Aynı zamanda bakır renginin bir sonraki boyaya kadar akmaması için ise saçlarımızda kullandığımı temel bakım ürünlerini özenle seçmeliyiz. Şampuan ve krem her yıkamada kullanıldığı için saç bakımında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Saç rengi sabitleyici özelliğe sahip şampuanlar ve saç kremleri ile saçlarınıza her yıkamada gerekli bakımı yapabilirsiniz. Aynı zamanda haftalık olarak uyguladığınız nem maskeleri de saçlarınızın kurumasına engel olacaktır.

Tarçın Bakır İçin Uygun Saç Modelleri

Saçlarında tercih olarak tarçın bakır saç rengi kullanan kişilerin saç modelleri ile de bu rengi kombin etmeleri görsel olarak daha da hoş sonuçlara sebep olacaktır. Tarçın bakır rengi ışıltıları ve yansımaları sayesinde saçlarda bir hareket oluşturmaktadır. Saçlarınızda dalga kullanımı ile bu yansımaları daha da hareketli hale getirebilirsiniz. Doğal dalgalar ya da sadece saç uçlarında kullanılan dalgalar da tercih edilebilir.

Hem kısa hem de uzun saçlarda kullanılan tarçın bakır saç rengi için saçlarınızın doğal dalgasını vurgulayabilir ya da saçlarınıza maşa ile bukleler kazandırabilirsiniz. Saçlarda uygulanan katlar da bu renkte daha hareketli bir sonuç oluşturduğu için saçlarınızda daha dikkat çekici, daha çarpıcı ve daha etkili bir görünüm kazanmanızı sağlayacak yöntemlerden birisidir diyebiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.