Kadın ve Moda

Kalın Telli Saçlar İçin Kısa Saç Önerileri

15.12.2017
Kalın Telli Saçlar İçin Kısa Saç Önerileri

Saçlar her iki cins için de oldukça önemlidir. Bunun sebebi saçların dış görünüşün tamamlayıcı bir parçası olmasıdır. Kişilerin saç bakımına ve saç temizliğine önem vermesi gerekmektedir. Günümüzde saç bakımı için birçok malzeme kullanılmaktadır. Bunlar saç maskesi, saç bakım kürü, saç serumu ve saç kremi olarak sıralanabilir. Saç maskeleri saçların onarılmasını sağlayan önemli ürünlerdir. Saç bakım kürleri de saç maskeleri ile aynı görevi görmektedir. Saç serumları saçların güçlenmesini ve kalınlaşmasını sağlar. Özellikle saçları ince telli olan kişiler saç serumlarından faydalanmaktadır. Saç kremleri ise saçların daha kolay taranmasını ve dolaşmamasını sağlayan ürünlerdir. Bu ürünleri kullanan insanların birçoğu zayıf saç tellerine sahip olmaktan şikâyetçidir.

Zayıf saç telleri saçta dökülme problemine neden olmaktadır. Ayrıca saçın kırılması da bu yüzdendir. Bu nedenle kalın telli saçlara sahip olmak birçok kişi için avantajlı bir durumdur. Kalın telli saçlarla ilgili en yaygın problem ise saç kesiminde kararsız kalma konusudur. Kalın telli saçlara sahip olan kişiler genellikle uzun saç kesimi tercih eden kişilerdir. Saçlarının hem uzun hem de gür olması oldukça avantajlı bir durumdur. Fakat bu kişiler kısa saç modelleri tercih etmek istediği zaman çeşitli problemler yaşayabilmektedir.

Bu problemlerden en bilineni saçların kabarık bir görünümde olmasıdır. Kalın telli saçlar kısaltıldığı zaman bir araya birikerek daha kabarık durmaktadır. Bu durumu önlemek için saç spreyleri ve saç maskeleri kullanılabilir. Fakat bunların tamamı geçici çözümlerdir. Kalıcı çözümü sağlamak ise oldukça basittir. Saç tipine uygun olan kesim modelleri belirlenmeli ve buna göre kısa saç kesimi yapılmalıdır. Bu sayede saçta kabarıklık gibi bir sorun yaşanmaz. Ayrıca saçların kısa ve seyrek durması yerine kısa ve gür durması da istenen bir durumdur. Kalın telli saçlara sahip olup kısa saç modelleri tercih etmek isteyen kişiler için birçok kısa saç modeli bulunmaktadır.

Bu modellerden ilki kısa kenarlı saç kesim modelidir. Kısa kenarlı saç kesim modelinde saçlar tek bir yöne doğru kesilir ve kalın saç telleri ile oldukça gür bir görünüm elde edilir. İkinci bir kısa saç modeli ise pixie kesim olarak geçen kahküllü saç modelidir. Pixie kesimin özelliği saçın bir tarafının daha kısa olmasıdır. Kalın telli saçlarda kısa kalan taraf seyrek bir saç görünümü oluşturmayacağı için bu model rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca kahkül tercih etmek de pixie kesim için oldukça makul bir seçenektir. Üçüncü kesim modeli kısa ve katlı saç modelidir.

Kısa saça kat verilmesi kalın teli saçlar için avantajlı bir durumdur. Kat araları daha gür duracağı için daha hoş bir görünüm elde edilmektedir. Dördüncü kısa saç modeli Bob stili saç kesimidir. Bob stili saç kesimi kişilere bohem bir hava katar. Kesim kısa saç modelleri arasında en fazla tercih edilen modellerden birisidir. İki yana ayrılan saçların kabarık bir görünüme sahip olması saçların dikkat çekici bir hale gelmesini sağlamaktadır. Beşinci saç kesim modeli gizli kesim Bob saç modelidir. Gizli kesim Bob saç modeli ile Bob saç modeli arasındaki temel fark gizli kesimde daha standart bir görünüm olmasıdır.

Bu şekilde sıradan bir kısa saç kesimi gibi bir görünüm elde edilmektedir. Fakat Bob saç kesimi daha kabarık ve daha farklı bir havaya sahiptir. Altıncı kısa saç modeli düz ve dağınık Bob kesimidir. Bu modelde Bob saç kesimi daha salaş ve daha dağınıktır. Saç kesimi düz olarak inmektedir. Kalın saçlar için tercih edilebilecek başlıca modellerden birisi olarak bilinmektedir.

Yedinci kısa saç modeli bir tarafı kazıtılmış bir tarafı uzun olan saç kesim modelidir. Bu modelde saçın bir tarafı tamamen kazıtılmıştır. Diğer taraf ise oldukça uzun bırakılmıştır. Bu model genellikle gençler tarafından tercih edilmektedir. Sekizinci kısa saç modeli küt saç modelidir. Küt saç modeli kalın telli saçlar için kullanıldığında oldukça gür bir görünüm oluşmaktadır. Özellikle kahkül ile kullanılan küt saç modeli kişiye oldukça şık bir hava katmaktadır. Siz de kalın telli saçlar için kısa saç önerileri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar