Kadın ve Moda

Son Zamanların Trendi Kısa Saç Modelleri

16.08.2018
Son Zamanların Trendi Kısa Saç Modelleri

Başlıklar

Neden Kısa Saç Modeli Tercih Edilmelidir ?

Bu yaz dönemlerinde rahatlık açısından saç modeli seçimi çok önemlidir. Sıcak sebebiyle oluşan terlemelerden kurtulmak için seçmeniz gereken saç modeli kesinlikle kısa saç modelidir. Bu saç modelleri hem kolay şekil aldığı, hem de verdiği rahatlık gerekçesiyle oldukça çok tercih edilmektedir. Kısa saç modelinin tercih edilme nedenlerinden biri de uzun saç modeli ile başa çıkamamaktadır. Uzun saç modeline sahip kadınlar, toplama ve kakül bırakma gibi nedenlerden dolayı sıkıntı çekmektedir. Bu saç modelleri terlemeden dolayı saçı dağınık göstermektedir. Ancak kısa saç modelinde böyle sorunlar söz konusu değildir. Ayrıca kısa saç modelinde, saç ucundaki kırıklara da son bulabilirisiniz. Yıpranma daha az olacağından bu gibi durumları rafa kaldırabilirsiniz.

Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modeli deyince akla belli başlı modeller gelse de aslında birçok tarzda ve şekilde saç modeli vardır. Örneğin Katlı bob kesim saç modeli, dağınık ancak havalı bir tarz yaratmaktadır. Saç kesiminde yapılan bazı rütuşlar, saçın orijinal görüntüsünü bozmadan yapılmaktadır. Bunun dışında küt saç kesimi de oldukça fazla tercih edilen kısa saç modellerinden biridir. Bu modelin en güzel yönü, saç bakımının daha kolay ve kısa sürede yapılmasıdır. Çene hizasında kesimi yapılan bu saç modeli, fön, maşa veya düzleştiriciye gerek duymadan düz görünmektedir.

Kısa saç modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri de pixie saç modelidir. Bu model, önden arkaya doğru kesildiği için saça farklılık katmaktadır. Saçın arka kısmında uygulanan katlı kesim ile bu saç modeli, saça hacim kazandırmak için kullanılmaktadır. Bu hacminden dolayı da doğal bir görüntü kazanmaktadır. Ayrıca pixie saç modeli, sizin tercih ettiğiniz uzunluğa göre şekillenebilmektedir. Yani bu saç modelini omuz hizasına kadar uzatabilirsiniz.
Bu saç modelleri üzerinde birçok şey deneyebilirsiniz. Örneğin istediğiniz bir rengi bu saç modelinde uygulayarak yakışıp yakışmadığını görebilirsiniz. Saç modeli kısa olduğundan dolayı boyamak dert olmaktan çıkmaktadır.
Kısa saç modelinin getirdiği bir başka kolaylık ise yıkamadır. Uzun saça göre daha kısa sürede temizlenebilen bu saç modelleri, sizi büyük bir yükten kurtaracak ve ayna karşısında geçirdiğiniz zamanı azaltacaktır.

Ayrıca şu yazılarımıza göz atmak isteyebilirsiniz;

Bob Saç Modelleri

Pixie Saç Modelleri

kalın telli saçlar için kısa saç önerileri

yuvarlak yüzler için kısa saç modelleri

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar