Kadın ve Moda

Sonradan Çıkan Benlerden Nasıl Kurtuluruz

27.01.2020
Sonradan Çıkan Benlerden Nasıl Kurtuluruz

Cilt üzerinde çeşitli nedenler ile benler meydana gelir. Çok sayıda oluşan benler, leke görünümü oluşturduğu için, çoğu zaman kişiyi rahatsız edebilir. Özellikle yüzde oluşan benlerden bu nedenle kurtulmak isteyebilirsiniz. Ama uzman doktorlarında önerdiği gibi, asla benler ile oynanmamalı ve koparılmaya çalışılmamalıdır.

Bu nedenle dikkatli bir şekilde ve doğal yöntemleri uygulamanızı önerebiliriz. Uzman doktorların bu yönde sayısız doğal besinlerden oluşan kür tarifleri bulunur. Size en uygun olan etkili bir tedavi sürecini deneyebilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında, sonradan çıkan benlerden nasıl kurtuluruz, etkili doğal yöntemler sayesinde diyebiliriz.

Benlerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Benlerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Benlerden çeşitli yöntemler ile kurtulmak mümkündür. Doğal yöntemlerin olduğu gibi, benleri aldırmak için tıbbi işlemlerde bulunur. Ama uzmanlarında önerdiği gibi öncelikle, doğal ve zararsız yöntemler ile kurtulmaya çalışmanızı öneriyoruz. Böylelikle sağlıklı bir şekilde, sizi rahatsız eden benlerden kurtulabilirsiniz.

Benlerden Kurtulmanın Yolları

Sonradan çıkan benlerden kurtulma yöntemi arasında, özellikle doğal kürlerin bulunduğunu söyleyebiliriz.

  • Kişniş tohumu; kişniş tohumları ile benlere masaj yapabilirsiniz.
  • Elma sirkesi; öncelikle ince tabaka ile benlere sürün, daha sonra etrafına iyice yedirin.
  • Sarımsak; sarımsak önemli ve etkili yöntemlerden biridir. Bir diş sarımsağı her gece ezin ve benlerin üzerine sürün.
  • Karahindiba; bir miktar karahindiba kökünü ezin ve içine yoğurt ekleyin. Karışımı güzelce karıştırdıktan sonra, benlere uygulayın.
  • Sirke; elma sirkesi, beyaz sirke vb. seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Sirke içinde bulunan doğal asitler, benlerin kurumasını sağlar. Bir parça pamuğu elma sirkesiyle ıslatın ve benlerin üzerine sabitleyin. Gece boyunca bekletin ve daha sonra temizleyin. Bir hafta boyunca düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz. Sirke, sonradan çıkan benlerden kurtulma yöntemi listesinde dünyada öncelikle kullanılan kürlerden biridir.
  • Keten Tohumu; yağlı Keten tohumunun yağını, ince çekilmiş keten tohumunu ve balı güzelce karıştırın. Karışımı benlerin üzerine uygulayın. Yaklaşık 2 saat bekletin ve bol su ile temizleyin. Günde en az 2-3 kere yapabilirsiniz. Benlerden tamamen kurtulana kadar, keten tohumu kürünü uygulayabilirsiniz.

Yüzdeki Benlerden Kurtulmak İçin Hint Yağı

Hint yağı ile uzun bir süreç sonunda da olsa benlerden kurtulmanız mümkün diyebiliriz. Ama tabii ki düzenli bir şekilde kullanmanızı öneriyoruz. Hint yağı; siğil, ben vb. diğer cilt sorunlarında özellikle tercih edilen bitkisel ürünlerdendir. Doğal yöntemi uygulamak uzun sürüyor olsa da, etkili sağlıklı sonuçlar alırsınız.

Yüzdeki Benlerden Kurtulmak İçin Hint Yağı

Bir miktar karbonat ile birkaç damla Hint yağını iyice karıştırın. Ardından karışımı, benlerinize masaj yaparak uygulayın. Kuruduktan sonra soğuk su ile temizleyin. Hint yağı kürünü, gün içinde yaklaşık 2 defa uygulamanızda bir sakınca yoktur. Benlerden tamamen kurtulana kadar, kürü uygulayabilir ve etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Etkili sonuç için, düzenli olması önem taşır. Hint yağının da sonradan çıkan benlerden kurtulma yöntemi arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

[haber id=”50008″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.