Kadın ve Moda

Sombre Saç Nasıl Yapılır, Saç Modelleri ve Fiyatları

29.03.2022
Sombre Saç Nasıl Yapılır, Saç Modelleri ve Fiyatları

Sombre saç nasıl yapılır? Son yıllarda oldukça fazla tercih edilen sombre saçlar, aslında ombre modeller ile oldukça karıştırılmaktadır. Sombre modeli saç uçlarında ki ton rengini açmak için uygulanan bir modeldir.

Ombre modele göre daha yumuşak bir tonlamaya sahiptir. Bu saç şekli yapılırken ilk olarak saç rengi tonlarına göre saç açma işlemi yapılır. Daha sonra ise renk açıcı işlemler uygulanır. Bu uygulama sadece saçları boyalı olan kişiler için geçerlidir. Boyasız olan saçlarda bu uygulama yapılmaz. Bu işlemden sonra ise tonlama işlemi yapılır.

Tonlama işleminde saç dipleri ve saç uçları arasında doğal bir geçiş ton oluşturularak model tamamlanır. Bu saç modelinin tamamlanma süresi, saç yapısına ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak 45 dakika ile 1 saat arasında tamamlamaktadır.  Sombre saç nasıl yapılır? Dahası bu tarz modeller neden son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir? İşte detaylar!

Sombre Sac Nasil Yapilir Sac Modelleri ve Fiyatlari2

Başlıklar

Sombre Saç Modelleri Neden Tercih Edilir?

Sombre saç modelleri her yüz şekli için uygun bir model olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca bu modellerin kullanımların kolay olması da diğer bir tercih nedenleri arasında yer almaktadır. Sombre modelleri sonrasında saçlar daha hacimli ve ışıltı bir görünüm kazanırlar. Sombre saç modellerinin özgün bir tasarımsal zenginliği sunuyor olması, son zamanlarda sıklıkla tercih ediliyor olmasını mümkün kılar. Burada saç modelinin konforlu bir kullanım özelliğine sahip olması popüler olmasının nedenleri arasında yer almaktadır.

Modellerin kullanımı sırasında herhangi bir ek bakım ürünü de gerekmemektedir. Ayrıca bu modeller yaklaşık olarak 1 seneye kadar bozulma göstermemektedir. Özellikle kullanım süresinin uzun olmasından dolayı çoğu kadın bu modelleri tercih etmektedir. Ayrıca diğer tercih sebepleri arasında renk çeşitliliği de bulunmaktadır. Genel olarak bu modeller de kumral, gri, sarı ve platin tonları olmak üzere 4 dört farklı ton seçeneği bulunmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında Sombre saç nasıl yapılır? Sorusu kadar bu tür saç tasarımlarının nasıl yapıldığı konusu da yanıtı merak edilen bu husus olarak karşımıza çıkar.Sombre Sac Nasil Yapilir Sac Modelleri ve Fiyatlari1

Sombre Saç Modeli Fiyatları Ne Kadar?

Bu saç modelinin fiyatları saç yapısına ve boyaya bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak saç yapısı uzun olan kişilerin model fiyatı daha yüksek olmaktadır. Ayrıca boya fiyatları geçtiğimiz yıla oranla artmış durumundadır. Bu nedenle de bu saç modelinin fiyatları 2021 yılına göre günümüzde daha pahalı olmaktadır. Burada fiyat araştırması yapmak önerilmektedir.

Genel olarak fiyatlar 250 TL ile 400 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyat bilgisi 300 ile 600 arasında ki saç uzunlukları için geçerlidir. Öte yandan en uygun model kumral boyalı modellerdir. En pahalı modeller ise gri ve platin boyalı modellerdir. Böylece Sombre saç nasıl yapılır? Fiyatları ne kadardır? Sorularına da kapsamlı bir şekilde yanıt vermiş olduk!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar