Kadın ve Moda

Göbek Eriten Detoks Suyu Tarifleri

23.07.2019
Göbek Eriten Detoks Suyu Tarifleri

Son dönemlerin modası haline gelen detoks ve detoks suları herklesin favorileri arasında bulunmakta. Özellikle diyet yapanların ağzından oldukça sık duyulan bu kelimeyi çoğu kişi bilmemekte. Bahsi geçen detoks özellikle diyet ve sağlıklı beslenme uzmanlarının da tavsiye ettiği detokstur. Sağlıklı Detoks nedir, detoks nasıl yapılır ve bunu başarıyla sonuçlandırmak için önerilerimizi yazının devamında bulabilirsiniz

Başlıklar

Detoks Nedir

Detoks, vücuttan toksinlerin atılması ve vücudun zararlı maddelerden temizlenmesi anlamına gelmektedir. Yani detoks bir arınma yöntemidir. Toksin adı verilen ve oldukça zararlı olan maddeler vücutta birikir ve zamanla ciddi hastalıklara sebep olabilir. Bu sebepten dolayı vücudu detoks ile arındırmak gerekir. Uzmanlar detoks uygulamanın vücuda faydalı olduğunu söyleyerek en az yılda bir ila iki kez kesinlikle detoks yapılmasını önermektedirler. Bunun nedeni vücudu alıştığı beslenme tarzına karşı cephe alarak şaşırtması ve harekete geçmesine fırsat tanımaktır.

Detoks Suyu Faydaları

Detoks çoğunlukla diyet yapanlar tarafından sıkça uygulanılmaktadır. Ve bunu da sebze-meyve sularından yararlanarak yapmaktadırlar. Ama bunu uygularken doğru ve sağlıklı bir biçimde detoks diyeti yapmak en önemlisidir. Eğer herhangi bir sağlık sorunu olmasın istiyor iseniz doğru detoks yöntemini bulmak için mutlaka bir profesyonelden yardım almanızı tavsiye ederiz. Aksi bir durumda yanlış yapılan detoks uygulamaları kas kaybetmenize sebebiyet verebilir. Ve bu durumun cereyan etmesinden sonra da vücudunuzda bazı rahatsızlıkların nüksetmesine sebebiyet verebilir.

Detoks Suyu ile Göbek Eritme

Detoks Yapmak Kişinin Ne İşine Yarar

Yaşam temizlik olmadan olmadığına herkesin hâkim olduğu bir konudur. Tıpkı evimizi arabamızı temizlediğimiz gibi belirli zamanlarda vücudumuzun da temizliğe ihtiyaç duyduğunu bilmekte fayda vardır. Detoksun kelime anlamı yukarda da dediğimiz gibi vücudu temizleme ve vücudu arınmadır. Şehir yaşamının olumsuz yanları olan çevre kirliliği ve sağlıksız beslenmenin sonucu olarak maalesef vücutta zararlı maddeler, toksinler oluşum göstermektedir. Oluşan ve vücutta biriken toksinlerin özel program ve diyetler ile vücuttan uzaklaştırılması gerekmektedir.

[haber id=”3775″]

Bazı diyet ve sağlıklı beslenme uzmanları, kötü olan beslenme alışkanlıklarının iyileştirilmesi gerektiğini ve sağlıklı hayata adım atmaları için danışanlarına diyet programlarının hemen öncesinde detoks programı vererek ilk adımı detoks ile atmalarını istemektedir. Detoks programlarının içeriğine gelecek olur isek genellikle bir günlük programları kapsamaktadır. Bunun haricinde olan uzun süreli ve düşük kalorili programlar ise uzmanlar tarafından çok sakıncalı bulunmaktadır.

Detoks Suyu Yararları

Sağlıklı Detoks Sularının Olmazsa Olmazları

Kilo vermek isteyen kişiler ve ya kilo problemi olmayıp sağlık için detoks yapacaklar doğru detoks programını bulabilmek için detoks sularının içeriğine mutlaka bakmaları gerekmektedir. Neye göre sağlıklı olup olmadığını anlayabilmeniz için bu detoks programlarının içermesi gereken olmazsa olmaz kuralları aşağıya açıklamaları ile bıraktık.

• Protein mutlaka ama mutlaka olmalıdır
• Turpgiller mutlaka olmalıdır
• B vitamini içermelidirler
• Susuz bir detoksun olmasının mümkünatı yok böyle bir şey düşünülmez bile.

Protein Mutlaka Ama Mutlaka Olmalıdır

Protein içeren gıdalar içeriğinde aminoasitler, enzimlerin hareket etmesi için detoks gerekmektedir. Detoks programı oluşturuyor iseniz mutlaka fasulye, kuruyemiş, tohumlar gibi kurubaklagil grubundan besinlere mutlaka yer vermelisiniz. Vejetaryen iseniz vejetaryen besin kaynakları ya da tavuk, yumurta, balık gibi temiz proteinler detoks programınızda mutlaka yer almalıdırlar.

Detoks Suyu

Turpgiller Mutlaka Olmalıdır

Turpgiller ailesinden olarak bilinen sebzeler karaciğerin kendi detoks sistemine oldukça yardımcı olan bir sebze ailesidir. Detoks yapma sürecine başlanıldığında turpgiller ailesinden olan karnabahar, brokoli, brüksel lahanası ve beyaz lahana sebzelerini mutlaka bolca tüketmeniz gerekmektedir. Turpgiller ailesinden olan sebzeler iyot eksikliği yaşayan kişilerde tiroidi destekler bundan dolayı da özellikle tüketmekte fayda vardır.

B Vitamini İçermelidirler

B vitaminine sahip besinler detoks yapan kişilerin detoks programınızda mutlaka olmalıdır. Bu nedenle detoksa yeni başlayanlar ve ya hali hazırda bir detoks programı içerisinde olan kişiler koyu renkli taze sebzeler ve meyveler gibi besin değeri yüksek besinleri mutlaka tüketmelidir.

[haber id=”30352″]

Susuz Bir Detoks, Detoks Olmaktan Çıkar

Detoks sürecinin diğer bir arınma olduğu için bu süreçte vücutta biriken toksinleri idrar ve ter yoluyla vücut dışına atılması hedeflenmektedir. Bunun yaşanması ve bu olayın hızlanmasının gerçekleşmesine en büyük yardımcı su içmektir. Günde en az altı ila sekiz bardak su içmek gerekmektedir yani günde en az iki ila iki buçuk litre su içilmesine tekâmül etmektedir. Su içerek dolaşımınızı ve metabolizmanızı da sağlıklı bir seviyeye getirebilirsiniz. Dehidrasyon; kaybettiğiniz suyun içtiğiniz su miktarından fazla olması demek bu konuda çok hassas olanız gerekir ve bunu dengelemek sağlığınız için oldukça önemlidir.

Evde Detoks

Detoks yaparken detoks beslenmesinde çok çeşitli seçenekler ve programlar olduğunu görebilirsiniz. Detoks denildiği zaman herkes farklı detoks uygulamaktadır. Tek tip bir programla detoks uygulanılmaz. Bu programlar uygulanılır iken ufak birkaç değişiklik yapan da varken sadece elma yenilen, meyve suları tüketilen diyetlere kadar varmaktadır. Hatta sadece su içilen buna da su orucu denilen oruçlara kadar uzanan çok geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Herhangi radikal bir diyet ve ya detoks uygulamadan önce sağlınızın bozulmaması için mutlaka uzman bir doktora danışmalısınız. Su orucu, meyve suyu diyeti ve ya tek tip gıda gibi saçma diyetleri asla uygulamayın sağlıklı bünyelerinizi bunlar ve bunlar gibi saçma diyet ve detoks programlarıyla bozmayın. Bu diyetler sağlık adına gibi görünse de bu yarardan çok zararlı olmaktadırlar.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar