Kadın ve Moda

5 Dakikada Yapıp Dışarı Çıkabileceğiniz 21 Saç Modeli

14.11.2018
5 Dakikada Yapıp Dışarı Çıkabileceğiniz 21 Saç Modeli

Okula ya da işe giderken; ya da kısa süre içinde evden çıkmanız gereken zamanlarda, makyaj yapmak ya da saçınıza istediğiniz şekli vermek oldukça zahmetli gelebilir.

İşte böyle zamanlarda, her zaman bir kenarda tutmanız gereken pratik ve havalı saç modellerine ihtiyacınız olacak. Bu yazıda, 5 dakikada yapıp dışarı çıkabileceğiniz saç modellerini sizler için derledik…

Okul başladı ya da yeni bir işe girdiniz ve bildiğiniz tüm saç modellerini daha ilk ayda tükettiniz mi? Seçeneklerinizi biraz daha arttırmaya ne dersiniz?

Bunun için kırmızı halıda yürüyen isimlerin saç stillerinden ilham alabilir ya da Youtuber’ların pratik saç önerilerini deneyebilirsiniz. Ya da, bu yazıda yer alan modelleri denemeye başlayabilirsiniz.

Şimdi, arkanıza yaslanın ve sizler için listelediğimiz 21 havalı saç modelini zor zamanlarınız için saklayın!

Yarım Topuz Saç Modeli

pratik saç modelleri

Yarım topuz, özellikle de düz saçlı kadınlar için idealdir. Yapmak için; saçınızın bir bölümünü başınızın üst kısmında toplayın ve bir at kuyruğu yapın. Ekstra hacim eklemek isterseniz, yanlardan hafifçe kabartabilirsiniz.

Tek Taraf Örgülü Saç Modeli

örgülü saç modelleri

Saçınızın bir tarafından bir tutam alın ve bu bölümü örün. Örgü içinde ekstra hacim için, saçı iki farklı tutama ayırıp uçta birleştirip bir toka ile sabitleyebilirsiniz.

Örgülü At Kuyruğu

Örgülü at kuyruğu modelleri

Yukarıda bahsettiğimiz saç modelindeki örgüyü, saçınızın diğer kalanı ile birleştirip, başınızın diğer tarafına doğru at kuyruğu yapabilir ve hem pratik hem de havalı bir saç modeli elde edebilirsiniz. Daha havalı bir görünüm için, bir kaç saç telini yüzünüze düşürmeyi unutmayın.

İkili Örgü Saç

İkili örgü saç modelleri

Saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Saçın iki bölümünü ense hizasından toka ile sabitleyin. Her iki tutamı da gevşek bir örgü haline getirin ve uçlarını lastik toka ile sabitleyin.

Örgülü Topuz Saç Modelleri

Örgülü topuz modelleri

Saçlarınıza yukarıdaki gibi iki taraflı örgü yaptıktan sonra, tepe hizasında at kuyruğu yapın ve daha sonra tutamı at kuyruğunun etrafına dolayıp topuz haline getirin. Örgünün açılmasını engellemek için, topuzu tel tokalar ile sabitleyin. Daha havalı bir görünüm için, yüzünüze birkaç tel düşürün.

İkili At Kuyruğu

İkili at kuyruğu modelleri

Yaptığınız at kuyruğunu iki bölüme ayırın. Daha sonra, bir bölümü bükün ve bu tutamı, at kuyruğu oluşturmak için diğer bölümün etrafına sarın.

Geriye Taranmış Saçlar

Geriye taranmış saç modelleri

Geriye doğru taranmış saçlar ile, hızlıca temiz ve fresh bir görünüm elde edin. Yapmanız gereken, parmak uçlarınıza çok az miktarda jöle almak ve saç çizginizden geriye doğru ellerinizi geçirmek. İşlemi, saçlarınızı geniş dişli bir tarak ile tarayarak pürüzsüz bir görünüm elde edene kadar tekrarlayın.

Ensede Yarım At Kuyruğu

Yarım at kuyruğu modelleri

Balerinlerin saç modelini anımsatan bu modeli, partilerden günlük hayata kadar her ortamda kullanabilirsiniz. İlk olarak, saçlarınıza durulama gerektirmeyen bir serum ile yumuşatın. Daha sonra, ense hizasından biraz yukarıda at kuyruğu yapın. Uç kısmını, at kuyruğunun içerisine doğru çekin ve yukarıya doğru çevirerek bir döngü oluşturun. Daha sonra, ense hizasındaki saçınızı ince bir kurdele ya da deri toka ile sabitleyin.

Süper Havalı Örgülü Saçlar

Örgülü saç modelleri

Saçınızı ortadan ikiye ayırın. Tutamları örün. Daha sonra, başınızın üzerinden geçirerek her iki tutamı da ters tarafa getirip bir tel toka ile sabitleyin. Yüzünüze birkaç saç teli düşürerek daha havalı bir görünüm elde edebilirsiniz. Aşağıda yer alan galerimizde, 12 farklı pratik saç modeli daha bulabilirsiniz…

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.