Kadın ve Moda

Rus Merhemi Nedir?

09.10.2020
Rus Merhemi Nedir?

Başlıklar

Rus Merhemi Nedir?

Hanımlar vücutlarının her zaman tertemiz olmasını isterler. Bundan dolayı istenmeyen tüylerinden kurtulmak için çeşitli yöntemler kullanırlar. İstenmeyen tüyleri yok eden yöntemlerden bazılarının sağlık açısından zararlı olup olmadığı tartışılırken bazıları acı vericidir. Hızlı bir şekilde tüylerinden kurtulmak isteyenler Rus merhemi kullanmalıdır. Kadınların istenmeyen tüylerinden kurtulmak için kullandıkları yöntemler arasında tüy dökücü kremler, epilasyon, ağda ve jilet bulunur.

Kullanılan yöntemlerin sonuç süreleri farklılık gösterir. Jilet anında temizlik sağlar fakat temizlik süresi çok kısa sürer. Ağda acılı, epilasyon konusunda ise hala bazıları zararlı olabileceğini düşündükleri bir yöntemdir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için seçilecek olan yöntemin uygulama süresine ve temizlik süresinin ne kadar sürdüğüne dikkat edilerek tercih yapılmalıdır. Rus merhemi uygulanması kolay ve uzun süreli temizlik sağladığından dolayı bayanlar ve baylar arasında oldukça popülerdir.

Kadınlar kadar erkekler için de istenmeyen tüyler büyük bir problemdir. Görüntü olarak hoş olmamasının yanında tüylerin temizlenmemesi bazı bölgelerde enfeksiyona ve kokuya neden olmaktadır. Temiz ve pürüzsüz bir görüntü elde etmek için Rus merhemi çok etkili bir yöntemdir. Merhemin içeriği çok zengin ve etkili maddelerden oluştuğu için tesiri kuvvetlidir.

Merhemin içeriğinde yaş cevizlerden elde edilen acı süt vardır. Acı sütle beraber ceviz kabuklarından elde edilen Hydraclorofin maddesi bulunur. Acı süt, Hydraclorofin gibi etkili maddelerin birlikte kullanıldığı merhemin ph değeri insan vücuduna uygun olarak ayarlanmıştır. Uzun ve kısa tüylerde bile etkili olan Rus merhemi doğal içerikli olmasından dolayı cilde en ufak bir zarar vermez.

Rus Merhemi Nedir?

Rus Merhemi Nasıl Kullanılır?

Rus merheminin tesirini artırabilmek için uygun koşullarda kullanılması şarttır. Ilık duş altında kullanılan merhemin bikini bölgesine kullanılan ile diğer bölgelere kullanılan çeşitleri farklıdır. Bölgelerin kıl yapılarının farklı olmasından dolayı merhemin etkisini artırmak için çeşitlilik söz konusu olmuştur. Merhemi kullanırken dikkat edilmesi gereken diğer hususlar;

  • Kullanılacak bölgenin temiz olması
  • Merhemin tabaka şeklinde istenilen bölgeye sürülmesi
  • Merhemi sürdükten sonra bir müddet beklenir. Beklenmesindeki sebep merhemin kıl köklerine tesir ederek zayıflatması ve dökülmesini kolaylaştırmaktır.
  • Spatula yardımıyla krem bölgeden kazılarak temizlenir.
  • Derisinde sağlık problemi olanlar, açık yarası bulunanlar, cilt yapısı hassas olanlar merhemi kullanmamalı

Merhemin üzerinde kullanım talimatı bulunmaktadır. Rus merhemi, kullanma talimatına uygun olarak kullanıldığında tesirli ve uzun süreli sonuç elde edilir. Merhemin sürüldüğü bölgede belli süre kalması gerekir. Kalması gereken süreden daha uzun süre kalan merhem bazı ciltlerde tahrişe neden olabilir. Talimatlar dikkate alınarak uygulandığında çok kısa sürede, acısız, ağrısız bir şekilde pürüzsüz bir cilt elde edilir.

Rus Merhemi Bileşenleri

Piyasada satılan bazı tüy dökücü kremlerde zararlı maddeler kullanılmaktadır. Ciltte uzun süreli kullanımda sorunlara yol açan kremlerden uzak durmak gerekir. İnsanlar sağlıklarını korumak adına aldıkları ürünlerin içeriğinde ne olduğunu incelemektedir. Rus merheminin içeriğinde temel olarak; yaş cevizden elde edilen acı süt, ceviz yaprağından elde edilen Hydraclorofin, su bulunmaktadır. Bileşenlerinin doğal olması Rus merhemi için büyük bir avantaj olup kullanılma oranının yüksek olmasında ve olumlu sonuç vermesinde etkilidir. Ürünün doğallığını koruması, etkisinin azalmaması için nemden uzak bir şekilde orijinal kutusunda saklanması tavsiye edilir.

Rus Merheminin Etkileri Nelerdir?

Tüy dökücü kremler ve diğer yöntemlerin büyük çoğunluğu kısa tüylerde pek etkili değildir. Rus merhemini diğer tüy dökücü kremlerden ayıran bazı etkileri vardır. Bunlar;

  • Uzun tüylerde olduğu kadar kısa tüylerde de etkilidir.
  • Düzenli bir şekilde ve kullanma talimatına göre kullanıldığında tüylerde gözle görülür bir azalma meydana getirir.
  • Uygulama sırasında acı, sızı ve ağrı olmaz. Acıya dayanamayan hanımlar için Rus merhemi ideal bir yöntemdir.

Rus Merhemi Nedir?

Rus Merhemi Yorumlar

İnsanların istenmeyen tüylerle yaptığı mücadelesi uzun yıllara dayanmaktadır. Kadın ve erkekler tüylerini aldırmakla yetinmemektedir. Uzun süre çıkmamasını önleyici bir yöntemi kullanmak istemektedirler. Kılların kökleri her çekilip çıkartıldığında kendini yenilemektedir. Yeniden çıkmasını engellemek için epilasyon gibi bir yöntem kullanılmalıdır. Epilasyon kıl köklerini etkileyerek yeniden çıkmasını engeller. Fakat bazı kişilerin bunun sağlıklı olmadığını düşündüğünden epilasyon yaptırmak istemezler.

Epilasyonun pahalı olması da insanların birçoğunun kullanmasını engellemektedir. Bu veya daha birçok nedenden dolayı insanlar doğal maddeleri içeren tüy dökücü ürünleri kullanmaktadır. Doğal madde bileşenlerinden oluşan Rus merhemi, uzun süreli ve kalıcı çözümler üretmek için hizmet vermektedir. 10 yıldır piyasada bulunan ve aktif olarak kullanılan Rus merhemi, tüy problemlerini yok etmek için üretilmiştir. Kullanıcılarının cildini tahriş etmemesi için doğal ürünler kullanılarak tasarlanmıştır.

Çok yüklü miktarlar ödemeden tüylerden kurtulma imkanı vermektedir. Merhemi uzun süre ve düzenli olarak kullananların tüylerinde azalma görüldüğü tespit edilmiştir. Uygun fiyatlı olması, temizliğin uzun süreli devam etmesi, kullanımının kolay olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanma talimatındaki hususlara dikkat ederek kullanan kişilerin ciltlerinde tahriş yapmadan pürüzsüz bir ten elde etmesine yardımcıdır.

Kullananların çok büyük bir kısmının memnun olması ve sonuçların kullananları mutlu etmesi ürünün başarısı olarak görülebilir. Yapılan çalışmalarla ürünün epilasyon özelliğini daha hızlı ortaya çıkarması sağlanmak istenmektedir. Hali hazırda 6 seans kullanılan Rus merhemi tüylerde ciddi azalmaya ve uzun süre temiz kalmayı sağlar. İthal olan merhem sayesinde erkek ve bayanlar istemedikleri tüylerden kurtulmaktadır. Kısa tüylerde bile gözle görülür bir azalma meydana getirmektedir. Vücudun her yerinde kullanılabilmesine imkan sağlamak için çeşitlendirilmiştir. Bikini bölgesine özel ürün bulunmaktadır. İnsan cildinin ph değeri dikkate alınarak oluşturulduğundan çok güzel sonuçlar vermektedir.

Rus Merhemi Nedir?

Rus Kremi Kullanılmalı Mıdır?

Rus merhemini diğer tüy dökücü kremlerle aynı tutmamak gerekir. Diğer tüy dökücü kremlerin jiletten çok bir farkı yoktur. Jiletle alınan kıllar 2 gün sonra çıkıyorsa tüy dökücü kremlerde 3 gün sonra çıkmaktadır. Kısa sürede çıkması ve kısa tüyleri almada etkili olmamasından dolayı tüy dökücü kremler eleştiri almaktadır. Hatta bazı tüy dökücü kremler vardır ki tüyleri azaltmak şöyle dursun daha fazla artırmaktadır. Bundan dolayı yüzde kullanılmaması özellikle vurgulanır.

Set halinde satılan tüy dökücü kremlerde losyonlar vardır. Tüyleri aldıktan sonra losyon kullanıldığında tüylerin köklerini zayıflattığı söylenir. Oysaki böyle bir asla söz konusu olmamıştır. Rus merhemi, tüy dökücü kremlerden farklı özellikler taşımaktadır. Bundan dolayı tüy dökücü krem için geçerli olan hususlar Rus merhemi için geçerli değildir.

Rus merhemi 6 seans uygulandığında etkisi daha fazla görülür. İlk kullanımdan sonra kılların daha geç çıktığı fark edilir. Fakat kıl köklerinin zayıflaması ve kılların azalması için 6 seanslık kullanım gerekmektedir. Rus kremi, bayan ve erkeklerde kullanıma uygundur. Ilık duş altında uygulanıp bir süre bekledikten sonra kazınarak çıkarılan merhem sayesinde tüylerin anında temizlendiğini göreceksiniz.

İstenmeyen tüylerin yok edilmesi için lazer epilasyon genellikle tercih edilir. Lazer epilasyon yapılırken acı ve sızı hissedilir. Lazerin sonuç verebilmesi için en az 2 ay gerekmektedir. 2 ay içerisinde lazer epilasyonun fayda sağlaması için verilen para da baya yüklü bir miktar olacaktır. Rus merhemi fiyat olarak çok uygundur. Epilasyondan daha kısa süre içinde daha kalıcı sonuç elde etmek üzere oluşturulmuştur. Etkili ve kalıcı sonuç elde edebilmek için düzenli kullanıma dikkat edilmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.