Kadın ve Moda

Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri

05.03.2022
Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri

Burun ucu kaldırma egzersizleri son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Esasında bu durum burun ucu kaldırma egzersizleri konusunun tartışmalı bir konu olmasından da kaynaklanıyor. Genellikle her kadın daha dik ve şekilli bir buruna sahip olmak ister. Ama estetik operasyonu herkes tercih etmek istemeyebilir. Ayrıca doğal yöntemler ile daha kolay ve acısız bir şekilde, şekilli bir buruna sahip olabilirsiniz.

Yapmanız gereken sadece, her gün düzenli bir şekilde belirtilen hareketleri uygulamak. Hareketleri düzenli olarak uyguladığınız zaman, gözle görülebilir sonuçlar elde edebilirsiniz. Estetik operasyonu yaptırmak istemeyenler için, önemli bir adımdır. Burun ucu kaldırma egzersizleri hakkında, uygulayanların olumlu yorumlarını dilerseniz internet üzerinden de araştırabilirsiniz. Böylelikle kararlı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Egzersiz İle Burun Ucu Kaldırma

Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri Neler

Burun ucu kaldırma egzersizleri ile genel olarak burun küçültme egzersizleri benzerlik gösterir. Küçültme ve burun ucu kaldırma egzersizlerinin her birini, düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde, daha hoş bir buruna sahip olabilirsiniz. Egzersiz hareketleri gayet kolay ve pratiktir. Rahatlıkla gün içinde, dinlenirken yapabileceğiniz türden hareketlerdir.

Burun ucu kaldırma egzersizleri; burun ucunu kaldırma, burun yapısını daraltma, burun deliklerini küçültme, burunu inceltme gibi tamamlayıcı şekil verici hareketleri içerir. Hepsi bir bütünü oluşturur. Böylece burnunuza şekil verebilir ve daha güzel bir görünüm verebilirsiniz. Uygulama aşamasında, nazik hareketler ile yapmaya özen gösterin. Aksi takdirde burnunuzda morarma ya da şişlikler oluşabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, burnunuzun üzerine buz torbası koyabilirsiniz. Hareketler genellikle 5 dk. kadar bir süreyi kapsar, yani gün içinde ayırdığınız 5-10 dk. ile daha güzel bir buruna sahip olabilirsiniz. Ne kadar devam edeceğiniz ise tamamen alacağınız sonuca bağlıdır.

Egzersiz Yaparak Burun Ucu Kaldırma

1. Burun ucu kaldırma egzersizleri, öncelikle burun ucuna parmağınızla baskı uygulayın. Diğer elinizin iki parmağıyla da burnunuza, yanlardan baskı yapın ve sabitleyin. Bu şekildeyken, burun ucunda bulunan parmağınızla, burnunuzu yukarı doğru kaldırın ve 1 saniye aralıklarla baskı yapın, bırakın. Bu hareketi yaparken, yanlarda bulunan parmaklarınız sabit kalmalıdır. Her gün sabah ve akşam, iki şer defa 40’ar kez uygulayın.

2. Burun Kaldıran-İncelten Masaj: Elinize yağ sürün ve yağlı parmaklarınızla, burnunuzun üst bölümünden başlayarak dairesel hareketlerle 5 dk. masaj yapın. Bu işlem, kıkırdağın incelmesine ve şekillenmesine yardımcı olur. Her gün düzenli bir şekilde uygulayın.

[haber id=”2738″]

3. Parmağınızla sağ burun deliğinizi tıkayın, sol taraftan nefes alın. Nefesinizi tutun ve 5’e kadar sayın. Ardından bir saniye sonra nefesinizin tamamını verin. Daha sonra sol tarafta da aynı şekilde işlem yapın. İki burun deliğiniz içinde, 7.5 dakikadan toplam 15 dakika egzersizi yapın.

Burun Ucu Kaldırmak İçin Egzersiz

4. İki elinizin, orta parmaklarını burnun göz hizasından iki yönüne yerleştirin. Kaşların birleştiği yerin, tam altında kalan bölüme. İki parmağınızın arasında kalan bölümde, kırışıklık meydana gelir. İşte bu bölgeye 40 saniye boyunca dairesel hareketlerle masaj yapın. Günde 12 defa uygulayın. Burunun üst bölgesindeki deri gerginleşir ve burunun üzerinde kaldırma etkisi gösterir.

5. Burun ucu kaldırma egzersizleri dahilinde olan bu hareket, burun içindeki kıkırdağın uzun vadeli bozulmasını engeller. Parmağınızla burunuzun ucunu itiniz. Aşağı doğru ise burnunuzun bükme yerindeki kasları parmaklarınızla sıkıştırın. Her gün bu hareketi 30 defa set halinde yapın.

6. Burun daraltma etkisi olan hareket: Aşağı doğru çene ve ağızınızı bırakın. Bu egzersiz onları sertleştirmek için burun içindeki çeşitli kasları çalıştırır. Böylece ince bir buruna sahip olmanıza yardımcı olur.

7. Burun küçültme-nefes tekniği: Bir burun deliğinizi parmağınızla kapatın, açık olan burun deliğinizden nefes alın ve dört saniye nefesinizi tutun. Sonra nefesinizi bırakın. Bir önceki nefeste bloke ederken, sonra diğer burun deliği ile sekiz saniye nefes alıp verin. Hareketleri her sağ-sol burun deliklerinize uygulayın.

• Burun delikleri küçültme: Bu egzersiz aynı zamanda, bir yüz germe egzersizidir. Ağzınızla bir ‘O’ çizin ve gözlerinizi kapatın, yukarı bakın. Geriye başınızı bükün ve göğsünüzü kaldırın. Bu hareket, burunu kaldırır ve şekil verir. Ayrıca yüz kaslarını çalıştırdığı için, yüz kaslarını da germe konusunda yardımcı olur.

• Sıkma- Şekillendirme: Burun üst köprünün her iki tarafına başparmağınızı ve işaret parmağınızı koyun, baskı uygulayın. Birkaç gün içinde burnunuzu daraltmaya yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri ve Uygulama

Burun ucu kaldırma egzersizleri doğal uygulamaları ile, herhangi bir estetik operasyon geçirmeden güzel bir buruna sahip olmanıza yardımcı olur. Yapmanız gereken sadece, düzenli bir şekilde doğru hareketleri uyguladığınızdan emin olmaktır. Ama unutmayın her gün yapmanız önemlidir. Düzenli yaptığınız spor ya da diyet programı gibi düşünebilirsiniz. Yaptığınız egzersizler ile burunuza şekil verdiğinizi düşündüğünüzde, büyük bir istekle yapacağınızdan eminiz. Bu nedenle istek ve sabırla güzel bir sonuca ulaşana kadar devam edebilirsiniz. Kişiden kişiye süre değişebilir. Çünkü herkesin burun yapısı farklıdır.

Burun Ucu Kaldırma Egzersizi Nasıl Yapılır

Burun ucu kaldırma egzersizleri gayet basit ve zorlayıcı değildir. Bu nedenle rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ayrıca burunuza uyguladığınız baskıyı iyi ayarlamanız önemlidir. Yoğun şekilde, burnunuza zarar verecek derece olmamasına dikkat etmelisiniz. Hafif ve nazik bir şekilde baskı uygulamanız gerekir. Egzersizlerin amacı, kasları çalıştırmak ve burun içinde bulunan kıkırdak dokuya şekil vermektir. Bu da tamamen doğal egzersiz yöntemleri ile mümkündür. Vücudumuzu oluşturan her doku unutmayın ki, canlı hücrelerden oluşur. Bu nedenle canlanması ve hareketlenmesi için çalışması gerekir. Ya da çalışmasını ya da hareketlenmesini tetikleyen etkenler gereklidir.

Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri

Burun Ucu Kaldırma Egzersizleri İşe Yarıyor mu?

Çoğu insan kalkık bir buruna sahip olmak ister. Bunun için estetik operasyonları çözüm olarak görenlerin yanında doğru egzersizlerle kalkık bir buruna sahip olmak da mümkün. Burun egzersizlerini doğru ve düzenli yapma şartıyla istenen kalkık buruna kavuşulduğu uzmanlarca kabul ediliyor. Bu egzersizleri yaparken burnun ilk halinin fotoğrafını çekmek ve bir süre sonra tekrar fotoğrafını çekip farkı görmek teşvik edici bir yöntem.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.