Kadın ve Moda

Mandalla Burun Küçültme

22.12.2020
Mandalla Burun Küçültme

Burun yüz hatlarının düzgün görünmesinde önemli bir organımızdır. Yüz bölgesinin kusursuz görünmesinde etkili olduğu için, kadın ya da erkek herkes için önem teşkil eder. Tabii özellikle bu konuda kendi ile barışık olmayan takıntı yapan kişiler daha fazla şikayetçi olabilir. Burnunun küçük olmasını isteyenler için, günümüzde sayısız operasyon bulunur. Fakat ameliyatsız doğal bir şekilde daha küçük ve estetik bir buruna sahip olmanın da yolları vardır. Nasıl vücudumuzu forma sokmak için, belirli egzersiz hareketleri ile spor yapıyorsak, burun bölgesini küçültmek içinde belirli egzersiz hareketlerini yapmak etkili olacaktır. Bu açıdan bakıldığında eski zamanlardan günümüze yansıyan, mandalla burun küçültme uygulaması her dönem karşımıza çıkar. Her ne kadar bunu komik bulanlar olsa da, detaylı düşündüğünüzde etkisini gözlemleyebilirsiniz. Mandal burun kemiklerini sıkıştırır ve daralması için baskı uygular, tıpkı ağırlık kaldırmak ya da egzersizler ile vücuda baskı uygulamak gibi düşünebilirsiniz. Peki mandalla burun küçülür mü ?

Başlıklar

Mandalla burun küçülür mü ?

Burnunuzu Mandalla Küçültün

Doğal Yolları İle Burun Küçültme Yöntemleri

Mandalla burun küçültme ve diğer doğal uygulamalar sonrasında, hızlı bir sonuç alacağınızı düşünmeyin. Eğer hızlı ve kesin bir sonuca ulaşmak istiyorsanız estetik operasyonu düşünebilirsiniz. Ama daha kısa süreli ve uzun vadede bir sonuca ulaşmak sizin için sorun değilse egzersizleri deneyebilirsiniz.

Diş Macunu İle Burun Küçültme

Mandalla burun küçültme uygulamasına ek olarak, ameliyat olmadan diş macunu karışımından da yararlanabilirsiniz.

Malzemeler:

• Diş macunu-1 çay kaşığı

• Doğal elma sirkesi-1 yemek kaşığı

• Taze çekilmiş zencefil-1 çay kaşığı

Uygulama:

Malzemelerin hepsini bir kabın içinde karıştırın. Krem kıvamına gelene kadar devam edin, ardından fırça ile bir miktar alın ve burnunuzun ucuna sürün. Yarım saat boyunca bekletin, ardından soğuk su ile yıkayın. Temizlemek amacıyla dilerseniz, elma sirkesi de kullanabilirsiniz. Yaklaşık on gün boyunca bu işlemi uygulamaya devam edin. Tabii istenilen sonuca ulaşmak, kişiden kişiye değişebilir bu nedenle süreyi uzatabilirsiniz.

Mandal Kullanarak Burun Küçült

Makyaj ile Burun Küçültme

Makyajla burun küçültme yöntemi geçici ve doğal bir uygulamadır. Tabii geçici olduğu kadar, görünüşünüz üzerinde etki gösterir. Burun bölgenizde ufak tefek problemler var ise makyaj yöntemini günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

[haber id=”13498″]

• Öncelikle aydınlatıcıyı burnun üst noktasından aşağıya doğru inerek sürün.

• Sonra, uygulanan aydınlatıcı yalnızca problemli olan bölgede dağıtın.

• Yan taraflara taşırmamaya özen gösterin.

• İkinci adımda fondöten kullanılır, kullanılacak fondöten cilt tonundan üç kat daha koyu olması gerekir. Fondötenden far fırçası ile az bir miktar alın ve burun ucundan yukarı doğru çekme hareketiyle sürün.

• İkinci adımda ise sürülen fondöteni fırça yardımıyla dağıtın. Bu işlemin yapılma nedeni ise hat çizgilerini yok etmektir.

• Son olarak aydınlatıcının ve fondötenin sürüldüğü bölgeyi pudra süngeriyle geçin. Böylece sürülenler karışır.

Burun Küçültme Egzersizleri

Yüz yapısına uyumlu burun isteyenler ve elde ettikleri sonucun, kalıcı olmasını isteyenler düzenli şekilde aşağıdaki egzersizleri yapabilir. Burun yapısı kıkırdaktan oluşur, bu nedenle yapılan egzersizler etkili sonuçlar doğurur. Egzersizler sonucunda kanıtlanmış veriler bulunur. Fakat düzenli şekilde uygulamak önemlidir.
Burun küçültme egzersizleri adımları şöyle:

Mandala Burun Küçültülür Mü

Birinci hareket: Masaj

Her iki elinizin orta parmağı ile; burnun üst kısmından kaş bölgenizin başladığı bölgeye kadar hafifçe baskı yaparak masaj yapın. 5 dk. boyunca uygulayın. Bu uygulamayı, her gün sabah ve akşam olmak üzere, düzenli bir şekilde yapın.

İkinci hareket: Burun deliklerini kapatma

Başparmağınızla önce sağ burun deliğinizi sonra da sol burun deliğini kapatın ve açık olanı ile nefes alın. İşlem esnasında 5 saniye nefesinizi tutun, sonra bırakın. Sabah ve akşam olmak üzere, beşer defa uygulayın.

Üçüncü Hareket:

İşaret-orta parmağınızı burnunuzun üst yanlarına koyun basınç uygulayın, dudaklarınızı ileriye doğru gerdirin. Ardından parmaklarınızı, elmacık kemiğinize doğru gerdirin ve 3 dakika boyunca bekleyin. Her gün düzenli bir şekilde sabah ve akşam uygulayın.

Dördüncü Hareket:

Baş parmağınızla, burun bölgenizin üst tepe noktasını çekerek 3 dk. boyunca masaj yapın. Her gün sabah ve akşamları yapmaya özen gösterin. Aynı zamanda, yağlı parmaklarınızla, burnunuzun üst kısmından başlayarak, dairesel hareketlerle, yavaş bir şekilde burnunuza masaj yapın. Böylece kıkırdağın incelmesini ve şekil almasını sağlayabilirsiniz.

Beşinci Hareket:

Gülümseyin sonra burun içindeki kasların yardımıyla burnunuzu yukarı doğru hareket ettirmeye çalışın. Bu hareketi, düzenli bir şekilde her gün 30 set halinde uygulayın. Bu ve bunun gibi diğer burun küçültme egzersizleri ile doğal olarak daha şekilli bir buruna sahip olabilirsiniz.

Mandalla Burun Küçültme Mümkün Mü

Altıncı Hareket:

Bir elinizin iki parmağıyla burnunuzu ortadan sabitleyin, diğer elinizin bir parmağıyla da burun ucunu geriye doğru itme hareketi yapın. Ağzınız kapalı şekilde yutkunuyormuş gibi hareketler yapın. Günde en az 20 ya da 30 defa tekrarlayın.

Yedinci Hareket:

Burun deliklerinizin iki tarafına da işaret parmaklarınızı yerleştirin ve bastırın, bırakın. Bu egzersiz halter etkisi oluşturur ve burnun sarkmasını önler.

Sekizinci Hareket:

Bir elinizin iki parmağı ile burnunuzu sabitleyin. Burun ucuna ise işaret parmağınızı yerleştirin, hafifçe yukarı bastırıp bırakın. Egzersiz esnasında nefesinizi sabitleyin. Egzersizi günde 2 defa, 35 set yapabilirsiniz.

Dokuzuncu Hareket:

İşaret-baş parmağınızın ucuyla burun derinizi hafifçe yukarıya doğru çekin, hafifçe baskı uygulayarak yapmaya özen gösterin. Yaklaşık 5 dakika boyunca uygulayın. Hareket her gün sabah ve akşamları uygulayabilirsiniz.
Burun küçültme egzersizleri sonrasında, burun bölgesinde oluşabilecek, morluk-şişlik gibi durumların önlenmesi için buz kullanabilirsiniz.

[haber id=”34686″]

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.