Kadın ve Moda

Panduf Modelleri

02.11.2018
Panduf Modelleri

Panduf, yumuşak olan, dışarıda giyilen ayakkabı modellerinden daha büyük görünümde olan, pofuduk şekilde üretilmiş olan ev ayakkabısı modellerindendir. Panduf adı verilmiş olan bu ayakkabı modelleri altı bezden yapıldığı için dışarıda giyilmeye uygun değildir, ev içerisinde giyilecek şekilde üretilmiştir. Üzerinde kedi, köpek, kuş ve birbirinden farklı daha birçok hayvan figürleri bulunmaktadır. Ayakları sıcak tuttuğu için genellikle kış aylarında soğuklardan korunmak amacıyla birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Üzerinde hayvan figürleri olması çok şirin bir görüntü ortaya çıkarır. Eskiden büyüklerimizin örmüş oldukları patiklerin yerini günümüzde panduf ev ayakkabıları almıştır. İkisi de aynı işlevi görmektedir fakat görsel açıdan birbirinden çok farklılardır. Üzerinde hayvan figürlerinin bulunmasıyla hem küçük yaştaki çocukların hem de gençler için tercih sebebi olmuştur. Ebeveynlerin küçük çocuklara patik veya ev ayakkabısı giydirmesi zordur, küçük yaşta çocuklar genelde bu tarz şeyleri giymek istemez, giydirildiğinde hemen çıkarmak isterler fakat pandufların üzerinde sevimli hayvan figürleri çocuklarında dikkatini çeker ve ayaklarından çıkarmak istemeyebilirler. Anaokulu çağındaki çocuklarında okul içerisinde giyebilecekleri bir ayakkabı türüdür panduflar.

Panduf Modellerinden Örnekler

Panduf modelleri için görseller alanımızda sergilemekte olduğumuz örnekleri gördüğünüzde eminiz oldukça beğeneceksiniz. Panduf modelleri için konumuzun bitiminde bir seçim yaparak, en sevimli olanları seçeceğiz.

Panduf modelleri, elimizden geldiğince her renk ve stilden olmak üzere, aşağıdaki galeride sergilenmektedir. Burada yer alan panduflar, hem sevimlilik hem de farklılık açısından oldukça ilgi çekici, diye düşünüyoruz. Bununla beraber, bizelere en komik ve sevimli gelen örnekleri de konumuzun sonunda seçeceğiz. Twigy panduf modelleri ya panduf modelleri fiyatları gibi kriterler, seçimimizde etkili olmayacak. Sizlere şimdi çok sayıda panduf terlik modelini sunuyor ve hemen galeri altından da beğendiklerimizi açıklıyoruz.

Panduf Modelleri ve En Sevimliler

Panduf modelleri için en sevimlileri seçmek herkes için farklı olabilir. Biz de en fazla sevimli bulduklarımızı, kendimize göre seçmek istedik. Sizin fikirlerinizle aynı olmayabilir. Bakalım benzeyenler olacak mı. Panduf terlik modelleri arasında, galerimizde yer alan modellerden en sevimli bulduklarımızdan birisi, on bir numaradaki sincap modeli oldu. Gerçekten oldukça sevimli ve farklı bir panduf terlik olduğunu söyleyebiliriz. Sondan yedinci sıradaki panduf ise her ne kadar sevimli görünmese de komik bir model olarak listemizdeki yerini aldı. Toplam dört adet model seçeceğiz ve geriye iki modelimiz daha kaldı. Yine altıncı sıradaki panduf da aynı şekilde komik ve korkunçlu bir model olarak listemizde yer aldı. Bu model de yine favorilerimizden birisi oldu. Geldik en son modelimize. Burada kararsız kaldık ve iki modeli belirlemekte zorlandık. Bunlar on altı ve yirmi numaradaki panduflar oldu. İkisi de bizim dördüncü sıradaki modelimiz olabilir. Bu nedenle son kararı da sizlere bırakıyoruz.

Ayaklarımız vücudumuzda önemli bir yere sahiptir
Son bilimsel çalışmalar bütün organlarımızın ayaklarla bağlantılı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle çok iyi bakmamız gerekir. Ayakkabılarımızı alırken ortopedik ve rahat olmasına özen göstermeliyiz ki ileri yaşlarda herhangi bir sıkıntı çekmeyelim. Bel ağrısı, karın ağrısı gibi bazı rahatsızlıklar genelde ayakların soğuk almasıyla ortaya çıkar. Kışın da soğuktan korunmak için ayaklarımızı sürekli sıcak tutacak şeylere ihtiyacımız vardır. Patikler eskiden çok kullanılan büyüklerin el emeği ile yaptıkları, yünden yapıldığı için ayakları sıcak tutan bir giysi türüdür.  Ancak günümüzde gençler ve çocuklar tarafından çok fazla tercih edilmez. Onların yerine hem ayakları sıcak tutacak, hem estetik görüntüsü ile dikkat çekecek, hem yaşlarına uygun olan panduflar üretilmiş ve isteyerek, severek kullanılmaya başlanmıştır. Bazı panduflar babet ayakkabıya benzer şekilde üretilmiş bazıları ise çizme şeklinde üretilmiştir. Kışın evin içinde dolaşırken ayaklarınızı sıcak tutacak ve hasta olmanızı büyük ölçüde engelleyecek panduflar sevdiklerinize de armağan edebileceğiniz güzel hediyelerden.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.