Kadın ve Moda

Ombre Renkleri

02.08.2021
Ombre Renkleri

Ombre; kişinin doğal saçlarının iki ya da üç ton açık rengin, saçlarının belirli bir bölümüne yoğunlaştırılarak uygulanmasına denir. Bir tür renklendirme boyama işlemi de diyebiliriz. Kişiye farklı bir saç stili kazandıran bu yöntem, son zamanların dikkat çeken tarz uygulamalarından biridir. Doğal renklerin birkaç ton açığı olduğundan dolayı, ombre renkleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Siyah, kahverengi gibi koyu tonları içerdiği gibi sayısız açık tonları da içerir. Ayrıca tek sabit bir ombre uygulaması bulunmaz. Saçlara ve kişinin zevkine göre, uzun ya da kısa etkili ombre işlemleri uygulanabilir.

Yeni Popüler Ombre Renkleri

Ombre renkleri, saç modellerine göre de farklılık gösterir. Kısa veya uzun saçlarda ombre işlemleri tabii farklı bir görünüme sahip olur. Aynı şekilde yoğunlaştırılarak uygulanan alanlar; uçlar ya da diplerden başlayan geçişlere de sahip olduğundan farklı görselliğe sahip olabilir. Ombre işlemleri; saçların uç bölümlerine, birkaç tutamına, diplerden başlayan renk geçişlerine ya da diplerden başlayarak, uçlara doğru yoğunlaşan geniş bir alana yayılabilir.

Popüler Ombre Renkleri Yeni

Sarı Saçlara Ombre Modelleri

Ombre modellerini incelediğimizde, sarı tonları dikkat çeker. Altın yansımalarından tutunda, açık sarı, platin sarı gibi özel sarı tonları; her saça uygulanabilir ombre işlemine sahiptir. Siyah saçlara da uygulanabilir, kahverengi saçlara da yani kişinin zevkine ve saç yapısına göre değişebilir.

Sarı saçlara ombre modelleri; diplerden başlayan geçişler ile uygulanabilir. Buradaki önemli ayrıntı saç renginin koyu sarı ya da açık sarı olmasıdır. Diplerin koyu olduğu uçlara doğru yoğunlaşan açık sarı geçişleri oldukça havalı görünmenizi sağlar. Ya da fazla dikkat çekmeyen yumuşak geçişler ile sarı tonları uygulayabilirsiniz. Küllü sarı tonları ile başlayan saçlarınıza, açık sarı ton geçişleri farklı hava katacaktır. Birbirinden özel ve çarpıcı, koyu ve açık sarı ombre modelleri bulunur. Saç renginize göre, sarı renk geçişleri ile ombre modellerini deneyimleyebilirsiniz.

2021 Popüler Ombre Renkleri

Ombre ile Çılgın Renk Modelleri

Çılgın renkler denildiğinde akla, öncelikle tabii ki mavi, mor ve pembe tonları gelir. Kırmızı renginin alevli dokunuşlarını da ekleyebiliriz. Çılgın renkleri farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Saçlarınızın tamamında bir değişiklik yapmak yerine, sadece uçlarda bir farklılık yaratabilir ya da diplerden başlayan koyu saçlarınıza doğru renk geçişleri ile morumsu bir ombre uygulanabilir. Dalgalı saçlarınızda mor detayı oldukça tarz görünecektir.

Popüler Ombre Renkleri 2021

Pembe-Mor-Mavi Ombreli Saçlar:

Koyu saç diplerinizden başlayan, renk geçişi ile yoğunlaştırılmış bir mor ombre uygulanabilir. Ya da daha yumuşak dokunuşlar için, sadece uçlara mor dokunuş katabilirsiniz. Siyah saçlarda ise özellikle mavimsi ombre yansımaları oldukça çekici görünecektir. Pembe rengini saçlarınızın genelinde uygulamak yerine, birkaç tutamına ya da uç bölümlerinde deneyimleyebilirsiniz. Ombre renkleri çılgın tonlar ile de çarpıcı bir görünüm sunar.

Siyah Saça Ombre Modelleri

Siyah saçlara ombre uygulamaları da sayısız renk tonunu içerir. Açık tonlar ya da çarpıcı tonları rahatlıkla deneyebilirsiniz. Tabii burada tarzınız öne çıkar, farklı görünmeyi sevenler için, siyah saçlarına uzun bir etki ile sarı ombre uygulanabilir. Ya da mavimsi bir dokunuşla ombre uygulaması uçlara doğru yoğunlaşabilir.

Popüler Ombre Renkleri

Siyah Saçlara Mor Dokunuş:

Uzun ya da kısa siyah saçlarınızda, küçük bir değişiklik yapmak için, sadece uç bölümlerinde farklı renkleri içeren ombre uygulayabilirsiniz. Ama genel görünümünde etkili bir farklılık yaratmak adına, saçlarınızın orta bölümlerinden başlayan bir renk geçişi ile mor ya da mavi geçişler ile olağanüstü bir dokunuşa sahip olabilirsiniz. Siyah saçlara ombre modelleri, zıt renk dokunuşları ile ton nüanslarının yansımları çekici görünmenizi sağlar.

[haber id=”45176″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.