Kadın ve Moda

Ombre Modelleri 2019

25.09.2019
Ombre Modelleri 2019

Ombre saç işlemi, son yılların trend saç uygulamalarından biri haline geldi. Her saç rengine göre özel işlem yapılabilen ombre ile farklı bir saç stiline sahip olabilirsiniz. Ombre nedir? Ombre işlemi, doğal saç renginin 2 ya da 3 ton açılarak, uç kısımlarına doğru daha da yoğunlaşan bir boyama işlemine denir. Özellikle saçları yıpranan, bu yüzden saçlarının tamamını boyamak istemeyenler için ideal bir saç işlemi diyebiliriz. Böylelikle saçlarınızda renklendirme yapabilir ve gölge etkisi ile hoş ve havalı görünebilirsiniz. Ombre modelleri 2019 yılında da kendini aşan özellik ve saç stillerine sahiptir.

Yeni En Güzel Ombre Modelleri

Ombre modelleri 2019 yılına ait, birbirinden özel renk tonu ve farklı uygulama yöntemleri vardır. Tabii her saç rengi birbirinden farklıdır, bu yüzden her ombre rengi herkeste aynı tona sahip olmaz. Bu yüzden kişiye özel renklendirme de diyebiliriz.

Başlıklar

Ombre Renkleri

Ombre renkleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Koyu tonlar, açık renkler gibi sayısız renge sahiptir. Saç renginin birkaç ton açığını kullanmak istemeyenler saçlarını farklı bir renge boyadıktan sonra, boyanan renge göre de ombre işlemi uygulayabilirler.

En Güzel Ombre Modelleri Yeni

Ombre renkleri, siyah renkten tutunda çarpıcı renkler; pembe, mor gibi birbirinden özel ve çılgın renkleri de ombre işlemlerinde özellikle görüyoruz. Ünlü isimlerin uyguladıkları farklı ombre uygulamaları bu açıdan herkes ilham olur. Ombre işlemlerinde her renk doğru geçişler ile kullanılabilir.

[haber id=”45175″]

Parlak Dalgalı Ombreli Saçlar:

Bob modeli özellikle kısa kesim modelleri ile trendler arasındadır. Trend olan bob saçlarınıza ombre detayı ekleyerek daha havalı görünebilirsiniz. Çene hizasında küt saçlarını biraz uzatabilir ve diplere ombre dokunuşları ile gölgeler ekleyebilirsiniz. Ombre modelleri 2019 yılında, parlak dokunuşlar dikkat çeker.

2019 En Güzel Ombre Modelleri

Kahverengi Yumuşak Tonlar:

Ombre uygulamalarının yumuşak dokunuşları ile oluşturulan, kahverengi tonlar; yumuşak ombre ya da sombre şeklinde tanımlanır. Bu tonlar saçlarınızın dinamik ve parlak görünmesini sağlar. Keskin geçişlere sahip olmadığından, bakımı da kolaydır.

Çılgın Renkler: Sarı ve Pembe Bir arada

Sarı renginden vazgeçemeyenler, farklı ve çılgın renkleri bir arada kullanabilirler. Pembe ve mor, mavi gibi çılgın renkler ile saçlarınızın tamamını boyamak yerine, uçlarına ya da aralarına ombre uygulaması ile farklı bir dokunuş katabilirsiniz. Saçlarınızın üst bölümü sarı şeklinde kalabilir, dipleri ise altın dokunuşlar olabilir. Uçlara ise pembe tonlarıyla işlem yapıldığında, çılgın ve çarpıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

En Güzel Ombre Modelleri 2019

Esmer ve Altın Renkler:

Koyu saç rengine sahip olanlar için, koyu dipler ile açık tonların uygulandığı uzun ombreler hoş bir uyum yakalamanızı sağlayabilir. Uzun koyu diplerin üzerine, altın tonlarında seçtiğini bir tonda ombre işlemi yapabilirsiniz.

Siyah Saça Mavi Dokunuş:

Ombre modelleri 2019 yılına baktığımızda, “Colombre” ve “cool ombre” trendine sizlerde kapılabilirsiniz. Eğlenceli bir çılgın gibi görünmek için, orta uzunluktaki siyah saçlarınızın uçlarına mavi tonlar katabilirsiniz. Uzun bir ombre uygulaması da yapabilirsiniz, ya da sadece uç bölümlerine de renk katabilirsiniz.

Alevli Ombre:

Alevli yani, çarpıcı kızıl tonlarını ombre ile hoş bir dokunuş ile deneyebilirsiniz. Omuz hizasındaki saçlarınıza, ince dokunuşlar ile uç bölümlerine dilediğiniz bir tonda kırmızımsı bir ombre işlemi yapabilirsiniz. Dipleri kahverengi kırmızı tonları uçlara doğru yoğunlaşan, alevli ombre işlemi oldukça çarpıcı olacaktır.

Uçlara Hafif Ombre Dokunuşu:

Saçlarınızda büyük değişiklik yapmaya hazır değilseniz, sadece saçlarınızın uçlarında da ombre işlemini deneyebilirsiniz. Uç bölümünde birkaç santimetre kadar, hafif bir geçişle birkaç ton açık renkle ifadenizi yumuşatabilirsiniz.

En Güzel Ombre Modelleri

Uzun Etkili Ombre:

Uzun etkili ombre işlemleri, dip bölümünün hemen bitiminden başlayan uçlara doğru yoğunlaşan oldukça uzun geçişlere sahiptir. Dipleri koyu sarı tonlarının, yavaş ve etkili bir şekilde çarpıcı bir sarıya dönüştüğünü hayal edin. İşte kusursuz ve renk geçişleri ile uzun etkili ombre uzun saçlar için daha uygun olabilir.

Sıcak Ombreli Bukleler:

Koyu ve kahverengi saçlarınızın, yarısında başlayan hafif yumuşak kumral renk tonu ile ombre geçişi yapabilirsiniz. Böylelikle kahverengi buklelerinize daha sıcak ve doğal bir dokunuş katabilirsiniz.

Çarpıcı Sarı Geçişler:

Birden fazla renk tonuna sahip saçlarınızda, sarı geçişleri oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kahverengi kızıl sarı tonlarına sahip saç dipleri, açık sarıdan çarpıcı yumuşak bir sarıya dönüşen ombre işlemi ile dikkat çekici bir görünüme kavuşursunuz. Ombre modelleri 2019 yılında sarı ombre uygulamaları dikkat çeken saç stilleri arasındadır.

Tekli Bant Ombre:

Tabii ki tüm saçlarınıza ya da belirli bir bölgesine uygulamak zorunda değilsiniz. Tercihinize göre saçlarınızın bir tutamına, yani bant denilecek şekilde ombre uygulayabilirsiniz. Dalgalı saçlarınıza, birkaç tutama uygulanan 3 ton açık ton ombre geçişi, görünümünüze de farklılık katar.

Altın Gül Rengi Dokunuşu:

Son dönemlerde dikkat çeken, altın gül rengi tonları ile ombre uygulayabilirsiniz. Altın gül rengi; altın sarısının hafif bakırımsı ve gül rengi karışımından oluşan bir tondur. Dalgalı ya da düz saçlarınıza, birkaç tutama dahi uygulayabileceğini altın gül rengi dokunuşu ile oldukça havalı görüneceğinizi söyleyebiliriz.

Buzlu Sarı Tonlar:

Buzlu sarı ombre geçişlerini, ifadenizi yumuşatmak için tercih edebilirsiniz. Koyu tonlardaki saçlarınıza, biraz sönük ifade katmak istiyorsanız, buzlu sarı tam size göre diyebiliriz.

Siyah Saça Ombre Modelleri

Siyah saça ombre modelleri de, ombre uygulamalarının oldukça kusursuz bir görünüme sahip olmanızı sağladığını söyleyebiliriz. İster saçlarınız uzun olsun isterseniz kısa, önemli olan doğru renk geçişleridir. Dipleri koyu siyah olan saçlarınıza, uçlara doğru yoğunlaşan sarı ombre uygulaması dahi yapılabiliyor. Özellikle siyah saçlarda çarpıcı renkler dikkat çekiyor. Mor, mavi, pembe ve tabii sarı tonları ile koyu tonlar bir arada olağanüstü bir görünüme sahip olabiliyor.

[haber id=”45174″]

Sarı ve Siyah Bir Arada:

Siyah ve sarı nasıl bir arada olabilir diyebilirsiniz. Ama görselleri incelediğinizde ve sayısız ünlünün de uyguladığı bu renkleri gördükten sonra denemek isteyebilirsiniz. Bel hizasındaki saçların, dipleri oldukça koyu kahve siyah renklere sahip ve uzun bir geçişle uçlara doğru sarı ton işlemeleri olan bir ombre işlemi, siyah ve sarının bir arada uyumunu bizlere sunar. Tabii uzun ya da kısa her türlü saçlara uygulanabilir.

Siyah ve Çılgın Renkler:

Uzun ya da kısa saçlarınıza, sarı tonlarında bir ombre işlemi uygulayabileceğiniz gibi; mavi ve mor tonları ile de çılgın ve çarpıcı görünebilirsiniz. Hafif geçişler ile siyah saçlarınızın morumsu tonlara geçişleri oldukça hoş görünmenizi sağlar. Aynı şekilde mavi ve mor renk tonlarını da bir arada kullanabilirsiniz.

Kısa Saç Ombre Modelleri

Ombre saç işleminin, genellikle uzun saçlara yapılacağını duymuş olabilirsiniz. Ama bu tabii ki doğru değil. Çünkü kısa saçlara uygulanan sayısız hoş ve tarz ombreli uygulamalar mevcut. Ayrıca, ombre modelleri 2019 yılı saç stillerinde de dikkat çeken saçlar arasındadır.

[haber id=”45173″]

Kısacık Saçlara Ombre Dokunuşu:

Kısacık saçlarınıza, birkaç ton açık renkler ile ışıltı katabilirsiniz. Böylece oldukça havalı görüneceğinizi de belirtmek isteriz. Uçlara dokunan ışıltılar görünümünüzü adete değiştirecektir.

Kısa Bob Modelleri:

Bob modeli kısa saçlarınıza, bal tonlarında ombre etkisi ile hoş bir dokunuş katabilir ve dikkat çekici olabilirsiniz. Renk geçişlerinin etkileyici olması görünümünüzü de çekici kılar. Sizlerde ombre modelleri 2019 yılına ait ombre saç stillerini deneyebilir, ya da kendinize özgü yeni bir ombre uygulaması keşfedebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar