Kadın ve Moda

Oksijenli Su ile Saç Açma

08.09.2021
Oksijenli Su ile Saç Açma

Oksijenli su tek başına saça uyguladığında, saçlara ekstra zarar verir. Bu yüzden su ya da papatya suyu ile beraber uygulanır. Oksijenli su ile saç açma işleminde; oksijenli suyu, bire bir oranla temiz su ile karıştırabilirsiniz. İkisi de dengeli olması için, aynı oransa sahip olmalıdır. Böylece saçlarınızın sağlığınız koruyabilir ve yıpranmasını en aza indirgeyebilirsiniz.

Oksijenli Su ile Saç Açma Nasıl Yapılır ?

Oksijenli su ile suyu dengeli bir şekilde karıştırdıktan sonra, sprey şişesine dökün. Ardından karışımı, saçlarınıza eşit şekilde sıkın ve dağıtın. Sürme işlemi bittikten sonra, saç kurutma makinası ile saçlarınızı kurutabilirsiniz. Ama güneşte kurutma imkanınız varsa, özellikle yaz aylarında mutlaka güneşte doğal bir şekilde kurutmanızı öneriyoruz. Bir ya da iki saat güneşte kalan saçlarınızı, şampuanınız ile yıkayabilirsiniz.

Saçlarınız kuru yapıysa sahipse, yıpranmaması ve daha fazla kurumaması için, nemlendirici krem veya bakım yağları ile saçlarınıza, işlem öncesi-sonrasında mutlaka bakım yapmalısınız. Oksijenli su ile saç açma işlemini istediğiniz renk tonuna ulaşana kadar, en az 3 günde bir uygulayabilirsiniz. Saçlarınız koyu renk ise tabii işlem süreci biraz daha uzayacaktır. Ayrıca koyu saçlarda oksijenli su karışımı, saçların dalgalı olmasına neden olur. Kumral ve sarışınlarda ise daha etkili sonuçlar elde edebilir ve sonuca hızla ulaşabilirsiniz.

Oksijenli Su ile Saç Açma Uygulaması

Başlıklar

Oksijenli Su Nedir?

Oksijenli su; çözünmüş su anlamına gelir. Kimyasal ismi ise hidrojen peroksit şeklindedir. Ayrıca Hidrojen peroksit su içeriğinden farklı bir bileşiktir. Kimyasal peroksidin formülü H2O2 şeklindedir. Hidrojen peroksit maddesi, kimyasal işlemlerde; yükseltgen ve indirgen etki gösterdiğinden dolayı bileşikleri bozar ve yeni bileşikler haline dönüştürür. Saç rengini açma işleminde de genellikle, kuaförlerde kullanılan bu ürün, son yıllarda herkes tarafından evlerde de kullanılır hale gelmiştir.

Oksijenli Su Ne İçin Kullanılır?

Oksijenli suyu, eczanelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Oksijenli su kimyasal işlemlerde çeşitli nedenlerden dolayı kullanılmaktadır. Fakat halk arasında, saç rengini açma konusunda bilinir. Hidrojen peroksit olarak da bilinen oksijenli su karışımıyla, kuaföre gitmeden saçlarınızın renk tonunu açabilirsiniz. Tabii bileşen yapısından dolayı yüksek oranda kullanıldığında, saçları yıpratır ve kurutur. Ayrıca boyalı saçlara kullanılmaması durumunda, ekstra saçları yıpratır. Bu yüzden, saçlarınıza etkisini hafifletmek adına, işlem öncesinde ve sonrasında, saçlarınıza bitkisel yağlar ile saç bakımı ve maske uygulamanızı öneriyoruz.

[haber id=”5852″]

Oksijenli Su ve Su ile Saç Açma

Oksijenli su ile saç açma işlemi şöyle:

• Yarım çay bardağı su

• Çeyrek çay bardağı oksijenli su

Hazırlanışı:

Su ve oksijenli suyu karıştırın, ardından karışımı sprey bir şişeye alın. Daha sonra spreyi saçlarınıza eşit şekilde uygulayın. Bir saat saçlarınızda bekletin ve kurumasını sağlayın. Güneşte ya da saç makinası ile kurutabilirsiniz. Ardından saçlarınızı ılık su ile yıkayın. İşlem sonrası, bitkisel yağlar ile saç bakımı yapabilirsiniz. Böylece saçlarınızın yıpranmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca açma işlemini, saç renginiz istediğiniz tona ulaşana kadar, 3 günde bir uygulayabilirsiniz.

Oksijenli Su ve Papatya Suyu İle Saç Rengini Açma

Oksijenli su ile saç açma işlemi gibi papatya suyu ile de saç renginizi açabilirsiniz. Bitkisel ve sağlıklı olan papatya suyu ile saçlarınızı açabilir ve daha sağlıklı sonuç alabilirsiniz. Aynı şekilde kesin ve hızlı çözüm için, oksijenli su ile papatya suyunu bir arada da kullanabilirsiniz. Böylece etkisini artırabilir ve yıpranma etkisini hafifletmiş olursunuz.

Oksijenli Su ile Saç Açma Yapımı

Malzemeler:

• 1/2 çay bardağı papatya suyu.

• 1/4 çay bardağı oksijenli su

Hazırlanışı-Uygulanışı:

Malzemeleri bir sprey içinde karıştırın. karışımı sprey yardımı ile saçlarınıza eşit şekilde dağıtın. Yaklaşık bir saat boyunca saçlarınızda bekletin ve kurumasını sağlayın. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu işlem sonrası saçlarınız bir ton açılacaktır. İstediğiniz renk tonuna ulaşana kadar, birkaç günde bir uygulayabilirsiniz. Ayrıca işlem sonrası ve öncesinde, saçlarınıza bitkisel yağlar ile bakım yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Papatya Suyu Mu Oksijen Suyumu ?

Papatya suyu; doğal ve sağlıklı bir etkiye sahip olduğu için, tabii ki papatya suyu ile saçlarınız açmanızı öneriyoruz. Oksijenli su, kimyasal içeriğe sahip olduğundan dolayı saçları hızlı bir şekilde yıpratır ve yakma durumu da söz konusu olabilir. Bu nedenle dikkatli ve bilinçli bir şekilde kullanılması gerekir.

Oksijenli Su ile Saç Açma: Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

• Oksijenli su ile saç rengi açma işlemini uygulamadan önce, saçlarınıza bitkisel yağlar ile bakım yapmanızı öneriyoruz. Aynı şekilde işlem sonrasında da saç bakımı yapmanız önemlidir.

Oksijenli Su ile Saç Açma Yöntemi

• Oksijenli su ile saç renginizi açma işleminde, karışımı etrafa sıçratmamaya özen gösterin. Çünkü döküldüğü yerde iz bırakma özelliğine sahiptir.

• Oksijenli su cildinize döküldüğü anda bol su ile yıkamanız gerekir.

• Saçlarınızın uçlarına yaptırdığınız, uç boyalarını açmak için, maalesef oksijenli su ile saç açma yöntemi etkili olmaz.

Oksijenli Su Saça Zarar Verir Mi?

Saç rengini açma konusunda, kuaförlerin uyguladığı ve son yıllarda herkes tarafından evlerde de uygulanan saç açma yöntemi, saçlara etkili zararlar verebilir. Ayrıca bilmeniz gereken; oksijenli su ile saç açma uygulaması, yanma yaparak yani saçı yakarak saçın rengini açar.

• Oksijenli su saçların kurumasına neden olur.

• Saçların dökülmesini sağlar, yüksek oranda kullanıldığında daha fazla olumsuz sonuçlar karşılaşabilirsiniz.

• Saçları yıpratır ve kurutur.

• Saç diplerine zarar verir ve saç derisinde yara ve tahrişe sebep olur.

[haber id=”3672″]

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar