Kadın ve Moda

Papatya Suyu ile Saç Açma

15.06.2019
Papatya Suyu ile Saç Açma

Papatya suyu ile saç açma işlemi son dönemlerden bu yana bilinen en etkili yöntemlerden biridir. Saç boyalarının saça verdiği zararları hepimiz biliyoruzdur zaten. Kimyasal ürünleri kullanmak istemeyenlerden ise papatya suyu ile doğallık olarak saçlarını 2-3 tona kadar rahatlıkla açılabilir. Papatya suyunu kullanarak yapılan saç açma işlemi saça zarar vermediği gibi saçı besleyerek de kırılmalı ve dökülmeleri önleniyor. Doğal yol ile yapılan saç rengini açmak için sizlere bu yazı da papatya suyu kullanarak ile saç rengi nasıl açılır, papatya suyu siyah koyu renklı saçı açar mı, papatya suyu saça nasıl sürülüyor ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağız.

Papatya suyu ile saç tonlarını açmak için bilinen aksine o kadarda zor bir işlem değil açıkcası. Evde yaptığınız papatya suyu ile saç tonunuzu rahatlık ile 2 -3 tona kadar açabiliyorsunuz. Saç renklerinin saça ve saç derisine verdiği zararların yanında saç dökülmesi, saç kırılması, saçların daha cansız görünmesine sebep olduğu bilinmektedir. İçeriğinde var olan kimyasal ürünlerin uzak durmak ama saçlarını renkte ki tonunu açmak isteyenlere papatya suyunu tavsiye ediyoruz. Papatya suyu ile saçlarınızı nasıl açarsınız bunun hakkında bilgi vermeden önce papatya suyunun saça faydalarından kısaca bahsedelim. Papatya suyu saça zarar vermeden, saçı yıpratmadan, saç derisini besliyor, kepek ve saç dökülmesini önlemektedir, saçı yıpratmadan ayrıca saç tonlarında bunun gibi devamlı tekrarlanmasına gerek olmaz.

Papatya Suyu İle Saç Açma

Saçları doğal yol ile açan papatya suyu ile saçın rengin de ton açılır ama saç boyasındaki gibi her renk tonunu elde edemeyebilirsiniz. Saçınızın hangi renkte ise o renk tonlarında renk açıklığı elde edilir. Saçlarınıza hareket, ahenk katmak değişiklik yapmak için çok etkili bir yöntem halindedir. Hatta siz isterseniz bile saçlarınızda belli bölgelere sürerek saç renklerinde değişik tarz elde edebilirsiniz.

[haber id=”40454″]

Papatya suyunu sarı saçlarınıza sürdüğünüzde sarı saçlarınızın daha açık sarı tonlarında olduğunu göreceksiniz ton açılımı olacak. Kahverengi saç rengine de uygulandığında ise saçların tonlarında ki açılmalar daha belirgin halde olacaktır. Papatya suyu sayesin de siyah saç rengini açmanız için belli bir süre kullanmak gerekiyor. Papatya suyu ile siyah saç tonlarını açılması hakkında bilgileri yazının ilerleyen bölümlerinde açıklanacak. Şimdi sizlere bur da papatya suyu ile saç nasıl açılır, papatya suyu ile saç açma işleminden bahsedelim.

Başlıklar

Papatya Suyu İle Saç Nasıl Açılır?

Papatya suyu ile saç nasıl açılır bu işlemi gerçekleştirmeden önce yapılan öncelikle az miktarda saçınıza sürüp sonucu görmeniz gerek bazı saçlarda tam istediğiniz sonucu elde etmeyebilirsiniz. Yapılışıyla ve uygulanışıyla kolay papatya çayı saç açma işlemi için malzemeler;

Papatya Suyu İle Saç Açma

• Kurutulan papatyaları, aktarlardan satın alabilirsiniz. Eğer papatya bulma imkanınız yok ise hazır papatya çayları da olabilir.

• Demlenmesi için yeterli miktarda su konur.

1 litre su 1 avuç kurutulmuş papatya çayı ve ya 3 sallama papatya çayını demleyerek hazır hale getirmeniz yeterli olacaktır. 10 dakika kadar kaynayan papatyalar belli bir süre dinlendirilerek ve süzülür. Artık saç renginizi açmak için papatya suyunuz hazır hale gelmiştir. Peki papatya suyu saça nasıl uygulanıyor, papatya suyu saça nasıl sürülür bunun hakkında bilgi vermeye çalışalım.

Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

En çok akıl karıştıran ve bu bölümlerden biride papatya suyu saça nasıl uygulanır, papatya suyu saçımız da ne kadar bekletilecek bu tip sorulardır. Az önce tarifini verdiğimiz ve hazırlanan papatya suyunu istiyor iseniz direk olarak saçınıza sürüp ya da belli bölgelere sürerek de renk farklılıkları yaratırsınız. Papatya su ile mümkün oldukça temiz saçlara sürmeniz gerek genelde banyodan sonra sürülmesi tavsiye edilmektedir fakat burada dikkat edilecek husus banyodan sonra mutlaka ama saçların kurutulması gerekmektedir asla ama asla ıslak saçınıza papatya suyu uygulamayın.

Saç Açma Papatya Suyu

Papatya Suyu ile Saç Açma Aşamaları

• Papatya suyunu kuru saçlarınıza uygulama yapmalısınız.

• Papatya suyunu saçınızın tamamına yapmadan önce az miktarda saç uçlarına sürün ve nasıl bir etki bıraktığını görün.

• Papatya suyu ile güneş altında saçlarınıza sürerseniz renk tonlarında açılma daha belirgin halde olacaktır. Papatya suyu ile saçlara sürdükten sonra güneşin altında kurumasını beklemelisiniz. Eğer bu işlemi kışın yapacak iseniz papatya suyu ile saç açmak için kurutma makinesi kullanın.

[haber id=”35658″]

• Genelde yapılan ilk işlem de saçlar yarım ton veya 1 ton açılacaktır. Kesin sonuç almanız için haftada en az 4-5 defa denemeniz gerekir. Merak etmeyin papatya suyu saçlarınıza hiç zarar vermez.

• Tavsiyem edeceğim bir şey var bir spreyin içine papatya suyu eklemek ve bununla papatya suyunu saçlara püskürtmek mantıklı olur. Dışarı çıkmadan önce de saçlarınıza spreyle sıkın ve doğal şekilde güneşin altında kurumasını beklemelisiniz.

Saç Açma Papatya Suyu

Papatya Suyu ile Saçları Açmak

Genellik ile internette yaptığınız araştırmalar bazı sitelerde güneşin altına çıkılmaması tavsiye edilir ama bu tamamen yanlış bir bilgi olmuştur. Papatya suyu ile saçları açmak sürdükten sonra güneşe çıkmanız daha etkili sonuç almanızı sağlar. İlk denemede işleminden sonra saç renginin açılmasını beklemeniz çok yanlış bir düşüncedir sabır isteyen bu işlem kademeli olarak yapılması ve kesin sonuç almanızı sağlayacaktır elbette. Tam ve kesin sonuç almak için en az 4-5 defa saça papatya suyu sürülmesi yeterli olacaktır.

Bu papatya su saçta ne kadar beklemeli sorusuna cevap vermemiz gerekirse papatya suyunu sürdükten sonra ki bu işlem kurutulana kadar saçta bekletilmelisiniz ve de işlemden sonra kesinlikle saçların yıkanması gerekiyor. Eğer saç renginizi açmak istiyor iseniz en iyi dönem yaz ayların da olur. Genelde yaz mevsiminde yapıldığın da saç rengi daha kolay açılmaktadır.

Evde kendiniz saç rengini papatya ile açmanız çok eskiden beri kullanılan bir yöntem halindedir. Kesinlikle ilk yapıldığında etki beklenmesi yanlış bir durumdur. Genellikle papatya suyu ile saç açma işlemi yapanların etkisi 3 işlemden sonra gördüklerini söylenmiştir. Doğal şekilde yapılan bu işlem bu saç açma işleminde çok nadirde olsa bazı kişiler etkisini çok geç görebilirler. 

Fakat saçlarınızı daha önce boya işlemi yapmış iseniz papatya suyu sizde işe yaramaz. Papatya suyu boyalı saçları açar mı sorusu sıklıkla karşılaştığımız sorulardan biridir. Maalesef ki papatya suyu boyalı saçları açmamaktadır bu yüzden hiç denemeyin.

Papatya Suyunun Saça Zararları

Doğal yol ile saç tonunu açmak isteyenler denediği bir yöntem olan bu papatya suyu saçları zararı olmayan bir bitkidir, hiçbir şekilde papatya suyunun saça zararları yoktur. Fakat unutulmaması gereken önemli bir husus ise her şeyin fazlası zarar azı karardır bilirsiniz. Saçınıza çok fazla papatya suyu sürülürse saçı kurutur. Papatya suyu kullananlar insanlar genelde zararlarını görmede çok fazla kullanmanız ayrıca da istediğiniz gibi tondan farklı saç rengi elde etmenize sebep olabilir.

Papatya Suyu ile Saç Aşma Nasıl Yapılır

Papatya suyunun faydaları dozunda verildiğin de saçları yumuşatır, saçların daha gür olmasını sağlar ayrıca papatya suyu saçı yumuşak yaparak kolay taranmasını sağlamaktadır. Papatya suyunun faydaları olan ve nerede ise saça hiç zararı olmayan bir bitkidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar