Kadın ve Moda

Makyajsız Güzelliğin On Yolu

22.02.2014
Makyajsız Güzelliğin On Yolu

Makyaj kimi zaman harikadır bizi oldukça farklı bir hale dönüştürebilir. Fakat kimi zaman makyajsız güzellik olmaz gibi bir algıya kapılıyoruz. Makyajsız bırakın sokağa çıkmayı evde bile durmuyoruz. Makyajı kendimize bir maske yapıp arkasına saklanıyoruz.

Fakat makyajsız da güzeliz doğal güzelliği ortaya çıkarmanın birçok yolu var. biz ise bu yazımızda makyajsız güzelliğin on yolunu paylaştık sizlerle.

Makyajsız güzelliğin on yolu neymiş bakalım hep birlikte

Cildinizi nemlendirin

Makyajsız güzellik

Makyaj yaparken amaçlarımızdan biri de ışıltılı bir cilde sahip olmaktır. Bunun tek yolu fondöten veya benzeri şeylerden geçmez. Temiz cildinizi cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirdiğinizde doğal güzelliğinizle bunu ışıltıyı yakalayabilirsiniz.

Cildinizi koruyun

Makyajsız güzelliğin yollarından biri de elbette ki sağlıklı bir ciltten geçer. Özellikle yazın güneş kremlerini ihmal etmeyin. Kışın ise uygun krem desteğini sağlayın.

Bakımlı olun

Makyajsız güzellik için bakımlı olun. Yani tek bakımın makyajla sağlanacağını düşünmeyin. Cildinizi temiz tutun. Cilt tipine göre maskeler yapın. Kaşlarınızın bakımını yapın şeklinin düzgün durmasını sağlayın

Peelingle gelen güzellik

Saçlarınıza özen gösterin

Yüzünüzde makyaj olmadan dışarı çıkmaya alışık değilseniz bu kez saçınıza özen gösterin. Zaten saçlarıma da özenliyim diyorsanız farklı saç modellerini deneyin. Her zamanki gibi değil de farklılıklar ve hatta dikkati saçınızda toplayacak farklı ve biraz abartılı modeller kullanabilirsiniz.

Makyajsız güzel

Güzellik uykusu

Uyku cildiniz için çok önemli. Gece uykunuzu mümkünse aksatmayın. Bir gece dahi uykusuz kalsanız ya da uykunuzu alamasanız ertesi gün hangi makyajı yaparsanız yapın fark etmez biraz kötü görünmenize sebep olacaktır.

Güzellik uykusu

Peeling yapın

Ölü hücrelerden arınmış bir yüz makyajsız güzelliğe giden yollardan bir tanesidir. Gün içerisinde birçok etkene maruz kalan cildinizi ölü hücrelerden arındırarak temiz bakımlı ve doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Peeling

Beslenmenize dikkat edin

Makyajsız güzelliğin on yolu olarak başlık attık ama bun yazdıklarımız aslında hep dikkat etmemiz gerekenler. Doğru şekilde beslenmek cildi, saçı etkileyecektir mutlaka. Bu yüzden meyve ve sebze tüketmeye çalışın. Hazır gıdalardan da uzak durun.

Doğal güzellik

Kendinize güvenin

Aslında her şey kendine güvenle başlar. Doğal güzelliğinizi ön plana çıkarmak kendinizden emin olmak kendinize güvenmek doğru orantılı. Bu yüzden kendinizden emin olun ve sonraki yazılanları takip edin.

Gülümsemenizi geliştirin

Makyajsız güzellikle gülümsemenin ne alakası var demeyin. Ama gülümsemeyi geliştirmek ne demektir diye düşünebilirsiniz. Dişlerinizi düzenli fırçalayıp daha beyaz dişlere sahip olun ve gülümserken dişlerinizi göstermekten çekinmeyin.

Kendine güvenle gelen güzellik

Gülümseyin

Gülümsemek her zaman negatif enerjiyi dağıtır. Bu yüzden gülümseyin doğal güzelliğinizi gülümseyerek ortaya çıkarın. Hem hayata hem de kendinize gülümseyin. Makyajsız güzelliğin bu şekilde farkına varın.

Makyajsız güzellikle gülümseyin

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. yasemin dedi ki:

  evet bayanların güzelliği makyajın altında gizli

 2. songül dedi ki:

  bayanlar makyajlı da güzel oluyorlar ama makyajı doğru kullandıklarında berbat gözüküyorlar.

 3. gamze dedi ki:

  makyajsız güzelliğin on yolu varsa neden öğrenmeyeyim ki çaresi varsa uygulamak isterim mutlaka.

 4. irem dedi ki:

  makyajsız güzelliğin on yolu neymiş bakalım.

 5. narin dedi ki:

  süpermiş güzelliğin yolunu beğendim.

 6. gülay dedi ki:

  neymiş bakalım makyajın on sırrı merak ettim.

 7. özlem dedi ki:

  makyajsız güzel olunuyorsa bizi bu dertten kurtarmış olacaksınız.

 8. büşra dedi ki:

  makyajsız güzellin yanları da varmış mutlaka denemek isterim.

 9. ceyda dedi ki:

  makyajsız bayanlar daha güzel oluyormuş bunu anladım.

Tüm Hakları Saklıdır.

crazy games io games madecassol krem ne işe yarar