Kadın ve Moda

Kısa Boylular İçin Abiye Modelleri

02.03.2019
Kısa Boylular İçin Abiye Modelleri

Kısa boylu olan kadınlar genelde topuklu ayakkabılar giyerek uzun gözükmek isteyebilirler. Bu nedenle de uzun elbiseler giymeyi tercih edebilirler. Dolayısıyla topuklu ayakkabıyı kapatmak için uzun elbiseler ilk alternatif olarak gözükmektedir. Kısa boylu olmayı bir dezavantajmış gibi algılamamak gerekir. Burada önemli olan kilo ve boya uyumlu doğru elbiseleri tercih etmektir.

Kısa boylu kadınlar abiye seçerken özen göstermesi gereken bazı hususlar mevcuttur. İlk olarak tek renk olan abiye kıyafetlerini incelemelisiniz. Kısa boylular için abiye modelleri ile ilgili olarak öncelikle belirtmemiz gereken şey tek renk olmasıdır. Zira tek renk bir bütünlük arz ettiği için kısa boyu ön plana çıkarmaz.

Kısa Boylular İçin Abiye Modelleri

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Abiyeleri Seçmeli

Kimi kısa boylu hanımlar kısa elbiseleri daha çok tercih ederler. Diz üstünde kalan kıyafetler kısa boylu hanımlara daha çok yakışır. Bu nedenle bu tarz kıyafetleri sürekli olarak tavsiye ederiz. Kısa boylu olmak yerine göre büyük bir avantajdır. Kısa kadınlar boylarını yeri geldiğinde yükseltebilirler. Ancak uzun kadınlar daha da uzun gözükmemek için kısa topuklu ayakkabıları tercih ederler. Bu da çok şık gözükmez.

Kısa hanımlar düz ve tek renk olan abiyeler seçmeye dikkat etmelidir. Özellikle abiyelerinde geometrik desenler, enine çizgiler ve karmaşık desenler olmamalıdır. Bu kadınları olduğundan daha da kısa gözükmesine neden olacaktır. Kısa boylular için abiye modelleri tercih edilirken tek renk ve düz olması şık olacaktır.

Kısa Boylular İçin Abiye Modelleri

Kısa Boylu Kadınlar İçin Bazı Öneriler

Etek ve pantolon tercih ederken yüksek bel olmasına dikkat edebilirsiniz. Bu kıyafetleriniz üstünü giyeceğini T-shirt ya da gömleklerinizi içine sokmalısınız. Böylelikle bacaklarınız olduğundan daha uzun görünecektir. Elbiseleriniz bedeninize oturan modellerini tercih etmeye dikkat edin.

Kısa boylu kadınlar kesinlikle yüksek topuklu ayakkabılardan yana tercihlerini kullanmalıdır. Daima dik durmaya çalışın. Kısa boylu kadınlar için abiye modelleri arasında yüksek belli olanları satın alı ki iyi bir görünüme kavuşun. Bu öneriler sayesinde istediğiniz sonucu alacaksınız. Kısa boylu olmak şık ve alımlı gözükmenin önünde asla bir engel değildir.

Kısa Boylular İçin Abiye Modelleri

Tercih Etmemeniz Gereken Abiye Modelleri

Kısa boylu olmak abiye elbise giymemeniz anlamına gelmiyor. Sakın bu kıyafetlerden uzak kalmaya çalışın. İyi kombinler kısa olsanız bile harika görünmenizi sağlayacaktır. Kısa boylu kadınlar için abiye modelleri arasında olmaması gerekenler ise şifonlarla kat kat tasarlanan ve kabarık olan abiyelerdir. Bunları asla ve asla tercih etmeyin

Bunların yerine vücudunuzu saran abiye modellerini tercih etmelisiniz. Bu tarz abiyeler sizi daha zarif ve daha alımlı gösterecektir. Çok desenli, kat kat, karmaşık ve kabaran elbiseler kadıları şişman, hımbıl ve daha kaba gözükmesini sağlar. Bu nedenle bu çeşit abiye modellerinden uzak durun. Topuklu ayakkabı giymek her zaman için iyidir ve sizin özgüveninizin gelmesine yardımcı olur.

Kısa Boylular İçin Abiye Modelleri

Abiye Kıyafetin Yanında Taşınacak Aksesuarlar

Kadınların elbise tercihleri kadar önemli olan bir diğer şeyde taşıdıkları aksesuarlardır. Bunların başında ise çanta gelmektedir. Gösterişli bir akşam yemeğine giderken bir kadının çantası olmasa olmazıdır. Kısa boylu kadınlar için abiye modelleri arasından düz ve tek renk olan tercih edildikten sonra çanta tercihinde de dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Kısa Boylular İçin Abiye Modelleri

Çantanızı seçtiğiniz abiyeye uygun olarak belirlemelisiniz. Çantanız ebatları mutlaka küçük olmalıdır. Portföyleri ve küçük çantaları tercih edin. Büyük çantalar kısa boylu kadınları kilolu ve olduğundan daha da kısa gözükmesine neden olacaktır. Ayrıca kemer tercihinizde ince kemerden yana yapmanızda fayda vardır.

 

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.