Kadın ve Moda

Kına Saç Modelleri İle Farkı Yakala

27.08.2019
Kına Saç Modelleri İle Farkı Yakala

Hayatınızda ki öyle anlar vardır ki tüm ömrünüz boyunca unutamazsınız. Bu gecelerde biride kesinlikle kına gecenizdir. Bizde sizlere kına saç modelleri hakkında bilgiler vermek istedik. Çünkü hayatınızın en güzel gününde kimse çirkin, demode ve kötü diye anılmak istemez. Sizde en güzel gecenizde güzel olmak istiyorsanız hemen başlayalım. 

Kına Gecesi İçin Saç Modelleri

Toplu Kına Saç Modelleri
Kına gecenizde elbisenizi o kadar güzel seçersiniz ki hem saçınız çok güzel görünsün hem de kıyafetinizin o mükemmel danteli, harika bel ayrıntısı, ışıl ışıl işlemeleri hiç kaybolmasın istersiniz. Sizde böyle düşünüyorsanız toplu kısaç modellerini denemenizi tavsiye ederiz. Çünkü toplu saçlar genel olarak diğer detayları kapatmasın diye kullanılabilir.
Drkadinca.com diyor ki ; “Saçlarınızın ön kısımlarına bıraktığınız birkaç tutam saç ile yüzünüze hareket katabilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak saçlarınızın tamamını da toplayabilir, bu şekilde yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz.”
Örgülü Kısa Saçı Modelleri
Uzun saçlarınız var ama onu da kına gecenizde kaybetmek istemiyor olabilirsiniz. Uzun saçlara en çok yakışan modellerden biri örgülü kına saç modelleridir. Modern görünümüyle örgülü saçlar kına gecenize özel çiçek aksesuarlarla süslenerek daha iyi bir görüntü yakalanabilir. Her şeyi kuaföre bırakmayın. Biraz araştırarak sizin istediğiniz saç modelini ve süslemeleri kendi kına saç modelinizi yaratabilirsiniz. 
 
Yarı Toplu Saç Modeli
Genel olarak yoğun ve kabarık saçları olanlar muhteşem modeller çıkabilir. Üst taraflar daha derli toplu belki bir taç ile belki şık bir toka ile daha toplu oluyor ve alt kısımlar su dalgası şeklinde bellere doğru süzülüyor. Ön kısımlarda birkaç bukle dalgalar omuzlara doğru bırakılır. Bu model ile kına gecesine gelenler sizden gözünü alamayacaklardır.
Kına Saç Modeli Ve Kaftan
Saçlar aklınızda canlandıysa birazda diğer detaylara vurgu yapalım. Saçlardan başlamak demek elbiseyi ona göre seçmeniz demektir. Yani bu genelde gerçekleşmez ve sizi hüsrana uğratabilir. Kaftan seçiminize göre saç modelinizi belirlemeniz gerekir. Ayrıca kaftanı seçerken de kına gece saçınızın nasıl olacağını da gözünüzün önüne getirin ki daha kolay seçimler yapabilesiniz.
Eğer saçlarınız kısa ise dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Mesela yaka detaylarına çok önem vermeniz gerekmekte. Çünkü kısa saçları gelinlerde omuzlar, bel ve göğüs çok boş durabiliyor. Bunun için göğüs, bel ve omuz detayları çok önemlidir. Mesela abartılı işlemeler, parıltılı boncuklar olabilir. Altın sarısı yaldızlı detaylarda olabilir. 
 
Uzun saçlı gelinler için bu tam tersidir. Kına günü detaylar ve saçlarınız çok haşir neşir olacaktır. Bunun yerine siz saçlarınızın çok takılacağı yerleri yani omuz ve bel kısımlarını daha az detaylı seçin. Çünkü hem görünmeyecek hem de size zulüm olacaktır.
Herhalde aklınızda bir nebzede olsa fikir oluşturduk. 
 
https://drkadinca.com/guzellik/kina-gecesi-icin-sac-modelleri/

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.